PDA

View Full Version : Ново училище :)



4everStrong
08-25-2012, 10:35
Привет на всички. От тази година отивам в друго училище и няма да познавам почти никого как да се държа с новия ми клас. Някакви съвети?

weheartiit
08-25-2012, 10:53
Дръж се естествено !Бъди себе си,отпусни се и заговори хората с които мислиш,че ще можете да намерите общи интреси и които ти изглеждат приятни :) . Аз също ще съм в ново училище и съм леко притеснена,че не познавам никой.

4everStrong
08-25-2012, 11:00
Дано всичко е окей ;)

MakeMyWorld
08-25-2012, 11:06
Спокойно. Отначало всички ще се притесняват и ще са на групички от по 2-3,които са се познавали от преди. Но след няколко дена ще се отпуснат и после ще имаш чувството, че си ги познавал цял живот. :D

druzilla
08-25-2012, 11:06
Аз също отивам в ново училище и то в друг град..Сега се запознах с едно момиче,което учи там,но освен нея не познавам никой.Май ще си бъда outsider..
Иначе weheartit ти го каза много правилно.Бъди себе си и който трябва ще те хареса :)

anonymous895156
08-25-2012, 11:22
Аз също бях в ново училище преди 2 години (в нашата гимназия има и прием след 4-ти клас). Познавах само трима души. Спомням си колко неловко беше на всички първите няколко дни :D Трябваше ми месец и половина да запомня всички имена, а след декември вече всички общувахме помежду си. Та нещата ще се наредят сами, така че спокойно - както си намерил приятели в първи клас, така ще намериш и сега. :)

thelover3
08-25-2012, 16:01
Има много такива темии...

Споко, като минат няколко седмици и всичко ще е различно :)
Просто говори с всички и бъди приятелски настроен :)

turquoiseXpassion
08-25-2012, 16:09
Като за начало си говори с ВСИЧКИ, не само с тези, които си си харесал и ти се струват по-забавни. То първите седмици хората или са срамежливи, или се правят на интересни и няма как да знаеш кой какъв е. Оглеждай се повече кой стои около теб, помни имена, особености за дадения човек, НЕ СЕ ЗАЯЖДАЙ С УЧИТЕЛИТЕ, ориентирай се бързо и т.н....... Най-готиното идва след 2-3 месеца. :)

MsMiracle
08-25-2012, 17:43
В началото ще е конфузно. Тези, които се познават от преди ще се движат на групички. Останалите ще се стесняват, именно защото не познават никого и ги тревожи какво ще си помислят хората за тях. Общо взето, най-добре се дръж естествено. Ако се си отворен към хората, това ще ти бъде само от полза. Няма нужда от притеснения, макар да са неизбежни съвсем в началото. Първата година си е такава.

Amore-Mio*
08-27-2012, 11:14
Банално или не, бъди себе си. Не е нужно да се правиш на някаква, която не си, само за да те харесат другите. Говори си повечко с тях, сприятелете се. Възможно е да има хора, които няма да ти допаднат, възможно е да сте дори на групички, но така стоят нещата понякога. Не е толкова трудно. Можеш да се запознаеш с хора от съседните класове. Ако училището си има форум или чат, можеш от там да се запознаеш с някой. Аз се бях запознала с няколко от Facebook и от Teenproblem , също. Тогава ползвах профила на една приятелка, тъй като ми беше нужна всякаква информация.

Mim40z
08-27-2012, 17:07
Банално или не, бъди себе си. Не е нужно да се правиш на някаква, която не си, само за да те харесат другите. Говори си повечко с тях, сприятелете се. Възможно е да има хора, които няма да ти допаднат, възможно е да сте дори на групички, но така стоят нещата понякога. Не е толкова трудно. Можеш да се запознаеш с хора от съседните класове. Ако училището си има форум или чат, можеш от там да се запознаеш с някой. Аз се бях запознала с няколко от Facebook и от Teenproblem , също. Тогава ползвах профила на една приятелка, тъй като ми беше нужна всякаква информация. +1 , Това е начина :)

Cherry~♥
09-04-2012, 07:46
Аз също тази година ще съм в ново училище и по-някаква странна причина вобще не се притеснявам ,а и аз познавам само 4 човека от моя клас ,при положение ,че на живо съм виждала само едно момиче. Наистина няма смисъл от притеснения , макар че нас ще ни целят с моркови и зеле :Д (поне така ни заплашват по -горните класове ).Бъди себе си и се запознай с колкото се може повече хора ,за да си в добри отношения с всички и после с тези, които си допаднете най-много ще си станете и останете по-близки приятели.

Queen of Hearts
07-27-2014, 23:19
Искам да ви попитам дали някой може да ми даде мнение за това какво е да се преместиш в нов град и ново училище, защото аз сега ще съм 8 клас и се местя от Велинград да живея и уча в Пловдив. Имам чувството, че ще е много гадно първите месеци, защото няма да познавам никой там. Само си представям как ще вляза първия ден в училище и няма да познавам никой и ще ме е срам от всички и ще си седя някъде сама и ще ми се реве....?