PDA

View Full Version : Автобронзант.



bloodyF
08-25-2012, 17:38
Имам въпрос.
12 клас ще съм и искам да имам тен на бала ми.
Обаче през зимата ще понамалее , естествено.
Не искам да ходя на солариум, защото е твърде вредно и безсмислено.
И нещото, което ми хрумна беше автобронзант.
Някой ползвал ли е?
Каква марка? Цена? Как се ползва точно?
Мерси предварително. <3

lDoLLl
08-25-2012, 20:28
Цена - между 10-20лв, аз лично имам за около 15-16 на Garnier, става....оабче тук идва проблемът. Има ОГРОМНА опасност да станеш на ''петна'', аз лично това лято не внимавах като го нанасях и известно време беше мазало. :хх Има два вида бронзанти - такива като спрей и такива с консистенцията на крем, като и с двата съществува опасността от оцапване. :д Ако е като крем, супер важно е да се нанася равномерно, навсякъде, като се внимава с лактите и коленете, че там като се наслои повечко и става гадно, също след употреба абсолютно задължително е да си измиеш ръцете няколко пъти със сапун, понеже около ноктите след това останалия крем попива и изглежда ужасно..
Също така тия бронзанти оставят ужасни петна по дрехите, особено по светлите, а това хич не е препоръчително за балната ролкя...
Моят съвет лично е за бала все пак да се прежалиш за 3-4-5 процедури солариум, поне тенът ти ще е хубав и равномерен, след като не ходиш на солариум постоянно в продължение на години няма чак такава опасност за здравето, става дума за броени процедури все пак. :))
Тия бронзанти са абсолютно мазало, и аз като теб за бала ще гледам да не съм като албинос :D ама просто нямам нерви и желание за бронзант - отивам на солариум...
Данно съм била полезна :)

marble
08-25-2012, 20:57
^Или просто ползвай ръкавица за нанасянето на бронзанта?!
Ако искаш що годе хубав автобронзант на сносна цена пробвай на Гарниер.
Все пак съвета ми е да отидеш на солариум няколко пъти. Няма да се повредиш от 3-4 процедури. Не е толкова вреден. Ако беше нямаше толкова хора да го ползват като алтернатива за хубав тен.

canopy_
08-25-2012, 22:14
По-добре бяла от колкото с бронзат... Твърде възможно е да станеш на петна и неестествено оранжева.

billytalent
08-25-2012, 22:46
Вземи си един бронзант и пробвай при тебе как ще се получат нещата и ще станеш ли на петна.
Аз съм пробвала на Гарниер и на Лореал. И с двата нямах проблеми.
Съветвам те, няколко дни преди нанасянето на бронзанта да си ексфолираш тялото. Аз лично смесвах равно количество бронзант и лосион за тяло и го нанасях по цялото тяло.

bloodyF
08-26-2012, 07:45
Все пак съвета ми е да отидеш на солариум няколко пъти. Няма да се повредиш от 3-4 процедури. Не е толкова вреден. Ако беше нямаше толкова хора да го ползват като алтернатива за хубав тен.


те го ползват , ама отделен е въпроса колко знаят за опасностите от него

а със солариума как седят нещата?
в смисъл аз не съм много бяла дори и без тен (ползвам 10-12 фактор и не изгарям, за да се ориентирате горе-долу как съм) и имам нужда от малко процедури, но просто знам, че 'избелявам' през зимата, а искам да съм си с тен 8-)
та може ли да отида примерно за 3-4-5 процедури, колко време се прави преди 'събитието', колко време стои тена ?


благодаря на IdollL, помогна ми много :-)

YouAteMyHeart
08-26-2012, 14:30
За 2-3 седмици може да добиеш тен със солариум.Ходи през 2 дни и направи 5-6 процедури.Започни с 2х5 мин. и след това 1х6, 1х7, 1х8 и така.Никога не ходи 2х в един ден или поредни дни, защото не е добре за кожата и се мажи след това с нещо, за да не е прекалено суха.

bloodyF
08-27-2012, 08:43
е аз ако ходя 3 седмици през 2 дни, това прави 11 процедури, не 5-6?
все тая де, ама после колко време издържа тена?
има ли опасност да стана оранжева?
извинявам се ,че питам толкова много, ама не съм се интересувала от подобни работи преди и сега ми е объркано..

Smiilee
08-27-2012, 15:46
По-добре бяла от колкото с бронзат... Твърде възможно е да станеш на петна и неестествено оранжева.

Съгласна съм. :)

YouAteMyHeart
08-27-2012, 17:23
Тенът издържа колкото и този от слънце, с времето ще изсветлява.Няма да станеш оранжева 100%, тена е същия почти като този от слънцето.

BlowMeAway1
08-29-2012, 14:34
Не съм доволна от автобронзантите. Ставаш на петна а и много трудно пада след това. Гарантирам ти, че няма да постигнеш желания ефект.

kaRamella
08-30-2012, 10:20
"Обаче през зимата ще понамалее , естествено."

...
ако тук става дума за автобронзанта ще падне за 3 дни, не до зимата ;д


Колкото до солариума - ще си кафеникава, не оранджева както при автобронзанта.

Моят е ето такъв :
http://3.bp.blogspot.com/-cCyTm9AHYjg/T1j2nK_mXnI/AAAAAAAAAXs/sM0p2d8qfGk/s1600/Haul2.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-L2rIBjcRkk0/T-ZB7v8a4NI/AAAAAAAACPY/VAWUoEXo1ms/s1600/100_0349.JPG Tакъв е цветът му.
http://media.onsugar.com/files/2010/08/33/4/527/5277718/64c62cf5e1a872ee_Loreal_Sublime_Bronze.preview.jpg

annamari
08-30-2012, 17:52
май месец може и на плаж да се попечеш няколко пъти...