PDA

View Full Version : Диоптрични стъкла Zeiss - цени?



lDoLLl
08-25-2012, 20:17
Предстои ми да си сменям стъклата на очилата с диоптър, понеже ще ми се наложи да ги нося по-често съм решила да си сложа някакви по-качествени, а на разни random стъкла за по 30-тина лв, затова се спрях на Zeiss. Интересува ме какви са им цените...то е ясно, че няма да са особено евтини, ама все пак да попитам, понеже се порових в интернет, а никъде не намерих информация по въпроса, а ме интересува колко пари горе-долу ще се наложи да си подготвя, трябват ми само нови стъкла, рамки си имам...
Диоптърът ми е -2.0 на едното око, на другото нямам, нямам астигматизъм, много ще се радвам, ако някой има представа как вървят цените на стъклата. :)

Hayashi
08-26-2012, 07:30
Зависи страшно много от оптиката. Чувала съм за 60 лв на стъкло, както и за 15 лв. Пак за тези същите.
Мисля че най-добрият вариант е да обиколиш в няколко оптики и да поразпиташ.

princo90
08-26-2012, 10:09
Стъклото на Zeiss с едно от най-добрите им покрития - "LotuTec" струваше 70 лв. за брой края на миналата година. Това е неизтънено стъкло с индекс 1,5. Абсолютно си заслужава парите в сравнение с евтините варианти стъкла, които практически нямат чистене и колкото и да ги търкаш, само дето повече се драскат, и пак нищо не се вижда. Освен това имат и по-малко отражения, които значително увеличават контраста и остротата на зрение.