PDA

View Full Version : Писна ми вече !



monika__9797
08-26-2012, 11:09
Така всичко започна не знам ... май преди една година. Значи баща ми почна за най-малкото да врещи нерви се ако му поискам 1лв. само той започва да се пули сякаш съм му поискала 1000лв а финансовото ни положение не е толкова зле !
Днес ррябваше да ме вземе от леля ми но не ми каза към колко ще идва и ме свари с домашни дрехи и аз му казах да изчака да се преоблека. След няма и две мин. той се развика и почна пак ''хайде кво се бавиш'' ''излизай вече'' и да ме заплашва че ще ме набие. А аз понеже стоя повече при леля той почна ''аз те издържам, храня те ти какво искаш'' и аз се ядосах и му казах че не ми дава никакви пари което е вярно нищо не ми дава делят си сметките със мама абе почти нищо не прави освен да плаща тока който е 50лв и вода 30лв и ако купи нещо за вкущи но той винаги разделя сметките със мама. И така де мисълта ми е че вече не издържам само ми вика и убижда. Винаги съм била силна в тези отношения никога не съм плакала за такива неща колкото и да ме обижада но вече не издържам ... ;( Мисля че започвам да го мразя !
Моля ви дайте ми съвет !

druzilla
08-26-2012, 11:19
Значи баща ми почна за най-малкото да врещи нерви се ако му поискам 1лв. само той започва да се пули сякаш съм му поискала 1000лв а финансовото ни положение не е толкова зле ! !
Може пък й да е зле.Може баща ти да има проблеми в работата,да са му понижили заплатата или нещо такова и в момента майка ти да изкарва повече пари от него.Мъжа по принцип трябва да е глава на семейството,той да се грижи за прехраната и т.н. и ако баща ти в момента няма възможност,вероятно това е причината да е толкова нервен.Най-добре проведете разговор цялото семейство или поне сподели с майка си как се чувстваш.Тя не е ли забелязала отношението на баща ти?

monika__9797
08-26-2012, 11:30
Може пък й да е зле.Може баща ти да има проблеми в работата,да са му понижили заплатата или нещо такова и в момента майка ти да изкарва повече пари от него.Мъжа по принцип трябва да е глава на семейството,той да се грижи за прехраната и т.н. и ако баща ти в момента няма възможност,вероятно това е причината да е толкова нервен.Най-добре проведете разговор цялото семейство или поне сподели с майка си как се чувстваш.Тя не е ли забелязала отношението на баща ти?


За заплатата няма как да са я намалили понеже той е на държавна работа. А и на мама не и прави голямо впечатление.

druzilla
08-26-2012, 11:40
За заплатата няма как да са я намалили понеже той е на държавна работа. А и на мама не и прави голямо впечатление.

Не знам тогава на какво може да се дължи,но очевидно има нещо,което го стресира,щом те обижда без да си го предизвикала по никакъв начин.Щом майка ти не го е забелязала,покажи й го ти.Помоли я да поговори с баща ти за това,защото той със сигурност ще послуша повече нея,отколкото теб :)

mlf
08-26-2012, 20:55
Понякога родителите са ни на периоди. Знам го от собствен опит. В едни дни са спокойни, в други почти без нерви, а в трети и те не знаят какво им е настроението. Почакай малко и ако не се оправи му кажи, че се стараеш да се държиш добре с него и понякога не виждаш смисъл да ти вика или да ти се кара :)

dimitar_ak
08-27-2012, 06:45
Най-вероятно родителите ти имат финансови проблеми. Това много изнервя и ако им мрънкаш за пари, това само сипва още масло в огъня. Не е необходимо да ти намалят заплатата за да изпитваш трудности. Животът постоянно поскъпва.

Amore-Mio*
08-27-2012, 09:14
Вероятно има или имат някакви проблеми, поради което са породени тия проблеми и тая агресия към теб. Говори с майка си. Сподели й как се чувстваш, съберете се цялото семейство и се опитайте да поговорите. Успех!

monika__9797
08-27-2012, 19:37
Може да е защото преди една година теглихме заем от банката ....
Благодаря за съветите :)

Furious?
08-27-2012, 19:49
обида се пише със звучната буква "о" . Майка ти и баща ти да не са разделени , че си делкат сметките > Порастни и спри да мрънкап за всичко