PDA

View Full Version : Кариера като политик?



fenastz
08-26-2012, 11:37
Някой от вас обмислял ли е тази възможност? Какъв е начинът да се реализираме успешно в политиката?

explosion_
08-27-2012, 14:05
Като начало трябва хубаво да се научиш да крадеш, за да си подготвен за истинската работа!

Nam3less3
08-27-2012, 17:00
С връзки, пари и празни приказки.

notlike
08-27-2012, 19:04
Да, обмислял съм идеята. Имам достатъчно талант, за да бъда политик, но нямам една от най-важните характеристики, за да бъда успешен такъв - липсата на съвест. Не мога да тръгна срещу народа си, само защото искам да си купя ново "Бентли".. не съм такъв тип човек :)

Auriss
08-27-2012, 19:24
лол. Трябва или комплексът за малоценност яко да те друса, или да си уникален алтруист, че да имаш мераци в тази насока.

Пък що се отнася до реализацията - по принцип бих казал, че трябва да си що-годе легално забогатял, образован и привидно културен човек, че да спечелиш доверието на обществото. Но тъй като живеем в Б-я, вероятно ти е нужна доза невежество и солидно количество самочувствие без покритие. Все пак е нужно народът да се припознае в теб.

И те така.

Furious?
08-27-2012, 21:43
Естествено.Най-вероятно рано или късно това ще бъде работата ми , поне официално.

notlike
08-28-2012, 04:58
лол. Трябва или комплексът за малоценност яко да те друса, или да си уникален алтруист, че да имаш мераци в тази насока.

Пък що се отнася до реализацията - по принцип бих казал, че трябва да си що-годе легално забогатял, образован и привидно културен човек, че да спечелиш доверието на обществото. Но тъй като живеем в Б-я, вероятно ти е нужна доза невежество и солидно количество самочувствие без покритие. Все пак е нужно народът да се припознае в теб.

И те така.

Ти си яко изкуфял. Това, че в България почти всяка професия е извратена до n-та степен, не значи, че реално професия политик е такава. Вярно е, че навсякъде ги има далаверите, но за разлика от тука, в чужбина всичко се прави с акъл и нещо стига и до държавата. Тук всичко стига до вратата на парламента :] И там се разпределят парите на страната ни. Това е разликата.

Smiilee
08-28-2012, 09:44
С връзки, пари и празни приказки.

+

Auriss
08-28-2012, 10:33
Ти си яко изкуфял. Това, че в България почти всяка професия е извратена до n-та степен, не значи, че реално професия политик е такава. Вярно е, че навсякъде ги има далаверите, но за разлика от тука, в чужбина всичко се прави с акъл и нещо стига и до държавата. Тук всичко стига до вратата на парламента :] И там се разпределят парите на страната ни. Това е разликата.

Аха. Откъде знаеш ?

// на колко си ? Години, де, години ... ?

PS : Кои са пък тези 'почи всички' професии, извратени до n-та степен ? Я да видим поне 10 ще събереш ли ?

//верно си много талантлив. Празнодумието си е талант after all :D

filmimilmi
08-28-2012, 16:47
Има много начини, като най-простият е да се запишеш да членуваш в някоя партия, там да взимаш активно участие във всички нейни мероприятия, така че да бъдеш забелязан от точните хора, които вече са напред в йерархията и сметнат, че именно твоят ентусиазъм им е помогнал много, за да спечелят изборите и според заслугите ти за това те направят народен представител. Кандидатите обаче са много, така че това в никакъв случай не е лесно. Изключително предимство е най-вече да си богат.

Nam3less3
08-28-2012, 17:58
Да, обмислял съм идеята. Имам достатъчно талант, за да бъда политик, но нямам една от най-важните характеристики, за да бъда успешен такъв - липсата на съвест. Не мога да тръгна срещу народа си, само защото искам да си купя ново "Бентли".. не съм такъв тип човек :)Бе поне едно качество имаш за политик - начина на изказване, не мога да го определя, но такива извисени и празни приказки само политиците умеят да дрънкат.

И в чужбина е същото, е какъвто народа такива политиците, там и 2те са малко по-напреднали, но мнозинството от политиците навсякъде са един дол дренки, примерно САЩ 2 пъти бяха управлявани от такъв като Буш младши...
Тия държави просто са си богати и въобще икономически са добре, това се дължи на много фактори(историята ги проследява), но не е защото политиците им са голямата работа и мислят за народа, напротив, не политиците ами парите управляват, политиката е инструмент за бизнеса.