PDA

View Full Version : Предложете хубава боя за коса



Kurabiaa
08-26-2012, 16:50
Здравейте :} Имам намерение да си боядисам кестенявата коса във черно.Понеже ще ми е за първи път искам да ми предложите някаква хубава марка боя за коса,която ако може да е без амоняк и да не ми увреди косата много.

Мерси предварително ;}

malibugirl
08-27-2012, 08:27
защо не пробваш с къна, все пак не е вредна за косата :)

Зайче..
08-27-2012, 08:33
къната наистина е добър вариант, обаче след това не можеш да се боядисваш (поне не, докато къната не се отмие напълно).(:

malibugirl
08-27-2012, 08:37
аз съм се боядисвала върху къна и хвана, но при всеки е различно :)

malka_sladkka
08-27-2012, 09:05
Loreal Casting :) Гледай поне да е безамонячна, че ако не се харесаш с тва черно по-лесно ще падне боята. За мен къната е голяма грешка, освен ако не си решила дъъълго време да си стоиш с този цвят

druzilla
08-27-2012, 09:07
Някой може ли да ми обясни какъв точно е ефекта на каната? :D

malka_sladkka
08-27-2012, 09:11
Някой може ли да ми обясни какъв точно е ефекта на каната? :D

Ами къната прави косата общо взето много по-хубава от боята, оосбено ако си я слагаш с маска, но е адски трайна и не пада... Аз се бях боядисала с къна 2 пъти преди над 2 години и докато не израстна не падна...



аз съм се боядисвала върху къна и хвана, но при всеки е различно :)

Добвре, ама според теб каква боя може да си лепне върху черното?

Зайче..
08-27-2012, 09:21
аз съм се боядисвала върху къна и хвана, но при всеки е различно :)

аз не съм казала, че няма да хване, просто косата нацъфтява.

malibugirl
08-27-2012, 09:55
Добвре, ама според теб каква боя може да си лепне върху черното?


еми може да вземе нещо кестеняво знам ли..

malka_sladkka
08-27-2012, 10:29
^ нищо не се получава върху черно, пробвала съм :?

Glam0rous
08-27-2012, 11:06
Къната особено черната е по-зле от боя. Ако не се харесаш нямаш какво да направиш просто, трябва да чакаш да ти израсте косата. Още повече, че самата къна не е пигментирана в черно, това са допълнителни химии към нея и си става като боя. Кастинг е хубава боя щом ще си потъмняваш косата, ползвала съм я супер много време и косата става доста хубавичка от нея, никакви забележки нямам. НО! Това с отмиването изообщо не е така - няма да се отмие, седи си като всяка друга боя на косата ти. Може да избледнее цвета, да стане бозав, но твоята си коса няма да се покаже отдолу, особено щом е черно. И отгоре ако решиш да слагаш по-светло пак няма да хване никак лесно.

malka_sladkka
08-27-2012, 11:59
^ Аз съм руса сега и си мисля да си я взема нея. Ама щом не пада още по-добре :D А някой случайно да е пробвал да си сложи зехтин или някое масло с боята? И дали ще й стане нещо?

Зайче..
08-27-2012, 12:14
щом си руса все ще падне малко или много, няма как да си остане напълно черна с първото боядисване :)

malka_sladkka
08-27-2012, 12:31
аа не не, не ме разбрахте аз не искам да ставам черна, едва се оттървах от него... питах понеже Glam0rous каза, че е добър избор, ако ще я потъмнява ии затова...

Зайче..
08-27-2012, 12:34
тя боята пак може да си е добър избор, ама ако си изрусявана и ще потъмняваш ще ти трябва време и напластяване, защото косъма е отворен и боята пада.

Hayashi
08-27-2012, 12:39
Добре де, вие какви бои ползвате. Боядисвам се почти година в черно и всеки път ми пада боята и си оставям с естествения цвят. Последния път безамонячната боя ми издържа точно 1 месец.

malka_sladkka
08-27-2012, 12:41
тя боята пак може да си е добър избор, ама ако си изрусявана и ще потъмняваш ще ти трябва време и напластяване, защото косъма е отворен и боята пада.

Няма да я потъмнявам, ще си е поддържам в този цвят, дори може би малко ще я изсветля
Hayashi - аз бях много доволна от Лореал, когато бях черна всички други бои много бързо ми падаха...

Glam0rous
08-27-2012, 13:36
Добра е, в този смисъл, че ако искаш да си правиш косата по-тъмна ще хване. Но съм пробвала с кастинга да я направя 2-3 тона по-светла и не стана. Все пак и в нея има амоняк, но е в много по-малка концентрация. Терминът "безамонячна" не е точно правилен. Иначе 2 години съм си боядисвала естествено русата коса с тъмно кафяво и направо ставаше черно първите няколко седмици докато се поотмие и придобие цвета от кутията, камо ли да се махне. Като тръгнах да си пускам моята си коса беше жив ужас.

Kurabiaa
08-27-2012, 14:05
Аха.Благодаря на всички :}}