PDA

View Full Version : Български магазин.. ?



radi023
08-27-2012, 00:13
Хмм... чудех се в градовете в които живеете или околността има ли български магазини....в смисъл да продават сирене, кашкавал, кисело мляко, и др. уникални за България хранителни (и не само продукти)?

angiescravom
08-27-2012, 08:21
ти къде живееш ?

kosder
08-27-2012, 11:39
Като бях в Берлин за 3 седмици в квартала, който бях имаше български магазин с български продукти. Все едно влизаш в квартално магазинче в България.

bijou
08-27-2012, 17:04
В Лондон, близо до където аз живея има някакво българско магазинче. Понякога си купувам лютеница, кашкавали. :D

SuNsEt
08-27-2012, 20:31
Едни приятели отвориха магазинче за хранителни стоки в Испания. Имаше само бг неща ,доста от тях бих нарекла емблематични за България. Отначало е имало клиенти,защото им е било интересно ,купували са си по 1-2 пъти,но само толкова.Повече купували шоколадите 'Своге' и кисело мляко.
После започнали да отиват към загуба,защото испанците са си испанци-пазаруват си от техните си магазини.
Та сега вече са посменили стоката ,има и българска все още,но не е толкова много.
Научили са се да правят някакъв испански хляб и разни такива неща ,за да им върви бизнеса.

radi023
08-27-2012, 22:15
ти къде живееш ?

Испания.

HollyGolightly
08-29-2012, 04:31
Преди време имаше на около 45 минути от нас , ама фалира много бързо, тъй като държаха високи цени. Но иначе Български храни мога да намеря в един Босненски магазин, който не е много далече от нас както и в някои "Азиятски" магазини.

Daisy11
08-29-2012, 13:46
да, има поне 5-6 и непрекъснато фалират и отварят нови. Има дори 2 (или повече) бг ресторанта.

Tikche
08-30-2012, 12:52
Като живях в Холандия точно се бяхме преместили в Oosterhout, където има само супермаркети като Jumbo i Albert Heijn. Там български продукти няма да намериш, но в съседния град Breda имаше турски магазин, където продават кисело мляко, нашето си зеле, а не "Айсберг", кисело зеле, кори за баница и тн. Много му се израдвах на това магазинче, понеже го открих малко преди 24 декември и с радост направих една българска вечеря за празниците както си е по традиция.
Често ходихме до Delft, понеже там турски магазини колкото искаш и са много по-големи от тези, където ние живеем. Странното е, че продават българска стока, но се водят турски, но все пак в Холандия турци, колкото искаш.
Сега като се върна в Холандия зимата с приятеля ми мислим да отворим в центъра едно българско ресторантче. Холандците не работят изобщо няой дни от седмицата и всичко е затворено. Няма къде да отидеш и да искаш и да съществува едно ресторантче по това време с вкусна и интересна за тях храна ще е много добре. Много холандци са ми идвали на гости в България и първото нещо, което са искали да правят е не да разгледат София, а да опитат българската храна. Винаги са били адски доволно и всичко им е харесвало без спанака, който винаги им казвам да не си го взимат, ама нали са инати. :D

forside1
08-31-2012, 10:04
При мен има доста :)

crazyy13
09-04-2012, 11:46
Аз съм в Liege, Белгия и има 2 хранителни магазина (поне за толкова знам) също има и един ресторант :)

usein0304
09-29-2012, 15:16
kakvoto vi e nujno ima pri nas http://allin.alle.bg/

sexblqn
10-05-2012, 09:24
В Испания в града, където живея има 4-5 и още толкова български барове.