PDA

View Full Version : Проблем с лаптопът ми!!!



jorkosa
08-27-2012, 19:27
Проблемът е следният преди малко лаптопа ми бъгна и го изключих...
След това се пробвах да го включа , но ето какво стана:
1 Window-са ми зарежда около 10 минути
2 Накря се зареди и ето го проблема стои и стои на Welcome
след като зареди компзтъра ми бъгва отново не мога да вляза където и да е и програмите ми не бачкат...
Пробвах да го рестартирам на ново и същият проблем изниква :@:@:@
Ако някой може да помогне ще съм му много благодаре :) :) :)

npp
08-27-2012, 21:02
как така се бъгна?, какво точно стана?

jorkosa
08-28-2012, 05:40
ами лаптопът ми заби и аз решик просто да го рестартирам :)

npp
08-28-2012, 06:50
въпроса е дали си инсталирал нещо преди това?, ако да, тогава пробвай да влезеш в safe mode с клавиш f8 при стартиране, и да го деинсталираш, ако ли не, тогава направи boot cd или флашка с dr.web livecd, ето линк: http://www.freedrweb.com/livecd/, при старт трябва да boot-неш с него и да сканираш за вируси, като преди това е добре вирусните дефиниции да се актуализират

DyO
08-28-2012, 23:19
ето това ми казаха от compufixer:
Ако сте инсталирали нов софтуер ПРЕДИ да е започнал този проблем,отидете в Safe Mode и махнете каквото и да е,ако проблема продължава или не сте инсталирали нищо преди това,следната таблиза показва какъв може да ви е проблема

Проблем със драйвър-компютъра може да е забил заради претоварване на драйвър,и рестартирането да е накарал драйвъра да забие
Игорял драйвър-Ако след преинсталация имате същия проблем моля отидете на компютърен сервиз за да ви го прегледат

Ъпдейт-Понякога има програми които се ъпдейтват без да разберете,възможно е някоя програма да не моче да се ъпдейтва заради системните ви лимити

Общо казано имате проблем със някой процес или драйвър който кара процесора ви да блокира,може просто да е паднал прах вътре във компютъра,изключете го,махнете платките,почистете го и наредете платките наново.

ПС:Ас имах същия проблем и се оказало че беше заради авто-ъптейт на една програма.

npp
08-29-2012, 11:26
може да се появи проблем и поради непълно изпълнение на инсталационния процес на някакъв софтуер или поради грешка по време на инсталация(-та), проблем може да се яви и поради грешка при свалянето(download), също така някои програми създават проблеми дори и при пълно изпълнение на инсталационния или деинсталационен процес - защото проблема е в алгоритъма им, възможно е да има проблем и поради некоректни настройки, а също и поради действието на някакъв вирус или malware, някои почистващи програми също могат да изтрият определени критични файлове или регистрита, което да доведе до сривове..... - това е що се отнася до софтуера