PDA

View Full Version : Сайт за правене на форуми



BladeDancer
08-27-2012, 21:57
Много ми трябва сайт за правене на форуми безплатно като forumatic.com само че да не е бъгав като него.

Малко помощ ако може ще съм много благодарен.

Lucho
08-27-2012, 22:23
Ето ти един: www.bulboard.com

Български е и поддържа phpbb3 системата. Напълно безплатен е, 24/7 работи, момчетата от support-а са точни и се отзовават по мейла абсолютно по всяко време. Около 3 години хоствах при тях и останах много доволен, към момента обаче нямам представа какво е положението, но докато бях при тях не съм имал проблеми.

Това е добър вариант за phpbb3. За други платформи може да опиташ www.freehostia.com и да си инсталираш някой от безплатните платформи напълно безплатно и с 2-3 клика, но все пак не мисля, че ще имат голям избор от платформи, при все че повечето са платени.

BladeDancer
08-28-2012, 01:04
Freehostia е вариант само че не мога да си направя безплатен домейн там ..

BladeDancer
08-28-2012, 01:30
Всъщност ми трябва или някой сайт като freehostia или сайт в който мога да си направя безплатно ipb 1.3.1. final форум.

Lucho
08-28-2012, 09:56
IPB е платена платформа и при безплатен хост няма да минеш. Най-много да изкараш месец-два и ще ти блокират сайта.

При freehostia можеш да си регистрираш домейн, но ще е от вида site.freehostia.com. Безплатен домейн от вида на .net, .com, .org и т.н. няма да намериш, единствения ти вариант е да го регистрираш в www.dot.tk и от там насетне да пренасочиш DNS-ите към хостинга и ще получиш домейн от вида yoursite.tk/page1.php и т.н. и т.н. Планът "шоколад" на freehostia е безплатен, просто при платежния метод избираш периода и накрая ти изписва 0,00 USD - не плащаш нищо, но системата го отчита като плащане, понеже такава е платформата. Виж тук: http://www.freehostia.com/signup.html?plan=92

Там можеш да регистрираш безплатно SMF или phpBB форум.

Имаше едно време и някакви ipbfree.com, но не изкараха дълго.

DyO
08-29-2012, 00:09
freeforums.org
Имаш пълен контрол върху админите,бановете,киковете и всичко останало
Има теми за избиране как да ти изглежда самия форум
Има и ексти за слагане на началната страница
Можеш да направиш така че ако някой каже накаква лоза дума тя да се цензурира
Има всякакви екстри за как хората да се регистрират
Може да слагаш лимит за колко голяма аватара да ти е,или колко дълги да са ти паролите и имената на потребителите (примерно минимум 3 букви и максимум 10 букви и поне едно число задължително)
това и още много,безплатно е за всичко това,но се плаща за да си имаш собствен домеин (инъче линка че бъде нещо като freeforums.org/FORUMNAME

shmatarok
08-29-2012, 00:14
http://www.bulgarianforum.net/bg/create-forum/

BladeDancer
08-30-2012, 19:29
А да кажем, че имам платен хостинг къде мога да си намеря 1.3.1 final за теглене, че цял ден си блъскам главата.

Lucho
08-30-2012, 19:58
Нали ти казвам, че е платена платформа. Търси из тракерите - руските, piratebay...