PDA

View Full Version : Отказване от цигарите



Gabriellchetyy
08-28-2012, 09:34
Здравейте. Не знам дали тук е правилният раздел за темата ми, но искам да ви попитам как някои от вас са успели да се откажат от този вреден навик. Пуша от 2-3 години и никога не съм мислила това за нещо лошо, напротив - винаги ми е било много приятно. Но започнах да пуша по 10-ина цигари на ден и чак сега разбирам, че ще става все по-зле и сега е най-добрият момент да ги спра. Истината е, че аз не съм толкова пристрастена към тях. Когато съм навън с приятели или с близките си дори не ми се пуши. Но когато съм сама вкъщи и знам, че кутийката е точно до мен в шкафа и не мога да се спра да не запаля. Това е просто навик, не нужда. Въпросът ми е как точно сте се справили с това.. да не мислите за цигарите и да ги откажете. Знам, че всичко зависи от мен, но може би ще получа някои полезни съвети.

Amore-Mio*
08-28-2012, 10:22
Ще кажеш, че си на 40 и пушиш от 10+ години, че се обясняваш за навик и че не можеш да ги оставиш. Няма не мога, има не искам! Това ти е проблема на теб. Когато наистина желаеш неща, цялата Вселена ти съдейства, за да го постигнеш. /Алхимикът/. Просто си наложи силната воля и действай. Постепенно, лека полека, ако искаш ги намали, докато най - накрая спри да пушиш.