PDA

View Full Version : Книги на анлийски език



gabriella45
08-28-2012, 14:48
Така, кажете книги на английски език, които мога да намеря в библиотеки или книжарници. Нещо от сорта на книгите на Никълъс Спаркс The notebook, A walk to remember, The last song, но да не са от него, ме всички ги знам. Да са на английски, най-много до 200-250 стр. Сега си открих една при учебниците Just good friends - Penny Hancock. Някой да я е чел и мнения ? Мерси!! Мисля, че в booktrading има добър избор.

ChildrenOfBodom
08-28-2012, 15:46
doctor jekyll and mister hyde и Three men in a boat ще ти подобрят речниковия запас със сигурност..

gabriella45
08-28-2012, 16:16
Мерси, но мислиш ли, че ще са ми трудни. Сега ще съм девети клас и съм с първи език английски, тоест цял 8 клас учих английски

Amore-Mio*
08-28-2012, 16:37
"The book of tomorrow" е интересна , доколкото съм чувала. В библиотеки не знам обаче дали я има, ама в книжарниците съм я мяркала няколко пъти. "Игрите на глада" също ги има на английски, даже в Замунда, трилогия е и е интересна.

Edit: Щом си бил/а с първи език английски и си учил/а , както трябва, се предполага, че няма да ти е особено трудно. Даже ще ти е плюс, като си упражняваш езика.

DanieLa_SmiLe
08-28-2012, 17:56
"The book of tomorrow" е много интересна, а и не е толкова трудна :) Иначе има и др. интересни на Софи Кинсела и Cecelia Ahem

colormylife
08-29-2012, 09:56
http://knigomania.bg/ - тук има голяма разнообразие.

Предложения - търси си young adult тип.Въобще не са трудни и много от тийн филмите, които излизат са често по такъв тип книги.На мен ми е любима The Perks of Being a Wallfower. Др - книгите на Alice Hoffman, 13 reasons why, Ella Enchanted а също така и детските класики също не са трудни, аз сега чета Heidi на Johаnnа Spyri.
Книгите за Nancy Drew също са супер.Кратки, леки и интересни за 2 дена прочитам една.
Дори и да не разбираш някъде все пак важното е да се учат нови думи (:

strawberry88
08-29-2012, 10:25
Ако ти харесват филмите, може да прочетеш книгите от поредицата на Здрач на английски.Аз съм ги чела и са интересни.

TheIgnorantBastard
08-29-2012, 15:19
учих английска литература кажи ми точно какъв стил книги харесваш и ще ти препоръчам някоя .....

Alchemist
08-29-2012, 15:37
Dan Brown: The Lost Symbol

Не е много лесна, обаче пък е доста интересна - поне според мен.