PDA

View Full Version : Може би хемороид?



hattrivk
08-28-2012, 21:50
Привет
Да започна с това ,че съм момче на 19 годишна възраст и от около 1 години имам някакво кръгообразно образувание на ректума(ануса) Не знам какво е ,четох доста за хемороидите ,но нито изпитвам болка , нито сърбеж , а и няма нито следа и от кръвотечение.. Също така трябва да добавя факта ,че от доста време се занимавам със спорт и изтичвам доста километри на ден.. Трябва да отбележа също ,че преди около 2 години са ми правени куп изследвания - ЕКГ , Кръв и Урина , Някакви изследвания на фекалите за здравна книжка - всички те показаха ,че съм напълно здрав?! Възможно ли е на възраст като моята да имам туморно образование? и Съвпадат ли симптомите? Някой ако е имал същия проблем или предполага какво може да е , готов съм да го изслушам.. Благодаря.

П.С. Не ми препоръчвайте да ходя на лекар ,не смятам все още (:

lamer4e7o
08-28-2012, 22:07
http://bit.ly/Pp0vv2

А кога мислиш да отидеш? Когато стане късно?

hattrivk
08-28-2012, 22:28
Какво имаш впредвид под късно? До колкото знам ,човек не е умирал от хемороид.. До колкото също знам - трайно лечение за тях няма.. Лекуват се неоперативно ,което ме води до мисълта ,че дори и да отида на лекар ,вероятно ще ми каже да пия повече вода и да ям храни с наличието на повече фибри.

"За много хора хемороидите са незначително и временно състояние, което ще се излекува от само себе си" от Уикипедия..