PDA

View Full Version : Ще се радвам да чуя вашето мнение :)



lovely0201
08-28-2012, 22:44
Здравейте,

Преди около година се запознах с едно момче по Фейсбук (аз съм на 18, той на 23). Отначало всичко почна на шега, но след това установихме,че имаме доста общи интереси и теми за разговор. Беше ми интересно да говоря с него (и все още ми е), но има един проблем... той живее на другия край на света :(
Разбрахме се да сме "заедно" известно време, да видим дали тази връзка от разстояние ще проработи, а възможно най-скоро да се видим. Както и да е по стечение на обстоятелствата, виждането ни се отлага постоянно, заради сериозни причини, но все пак е доста неприятно.
Виждам , че има чувства към мен както и аз към него. Постоянно си говорим по Скайп, пишем си непрастанно. Много пъти сме си говорили за това, че е трудно да сме разделени, но и двамата приемаме връзката на сериозно (поне така го чувствам), но хиляди пъти съм му казвала, ако има нужда от жена до себе си е свободен да прави каквото иска, стига да ми каже за това. Много пъти съм му казвала,че няма да се разсърдя защото е нормално и всеки си има нужди, но той продължава да ме убеждава, че не е имал никакъв физически контакт с жена откакто ме познава и че нещата които правим(макар и по Скайп) са достатъчни за него на този етап.Склонна съм да му вярвам..но все пак може би е твърде наивно от моя страна..Попринцип той има големи планове и изглежда честен в намеренията си към мен.

Въпросът ми към вас е: какво мислите, дали ме лъже, дали е спал с някого..защо не ми казва, след като напълно ще го разбера..?
Ще се радвам да чуя мнението ви, този въпрос ме измъчва отдавна.

lamer4e7o
08-28-2012, 23:07
Съмнявам сте да сте на толкова годинки и да правите подобни глупави постъпки.

Откъде да знам дали той излиза по момичета? Вероятно е така… Както ти каза — „всеки си има нужди“. А ти вместо да правиш същото, се занимаваш с компютърни „връзки“. Смях, брат!

Psyko Nuts
08-28-2012, 23:20
Никой от форума не може да ти каже, трябва сама да разбереш. Но недей да се разочароваш има връзки, в които хората се запознали чрез интернет и наистина са много успешни, но има и връзки, които не са.

Ти ни питаш с две думи, дали той те лъже и дали ще просъществува връзката ви, никой не може да ти каже, след като и ти не познаваш човека добре, И все пак ви желая успех ! :)

bloodyF
08-28-2012, 23:27
да сте се видяли поне..
то това през камерата не може да е кой знае каква връзка
иначе ми е е случвало да съм много хлътнала по някой, ама се отърсвам набързо след известно време и така..

druzilla
08-28-2012, 23:30
Леле .. И какво няма мъже около теб,с който да имаш общи интереси,та си тръгнала да се занимаваш с някой толкова далеч от теб?За мен това изобщо не е връзка .. Както казаха над мен - няма как да знаем дали те лъже.На мен ми е интересно след като казваш,че всеки си има нужди - ти нямаш ли си?Не ти ли се иска да си с някой,който може да задоволява всички твои нужди,вместо с някой,който да виждаш само на компютърния екран?Вие можете да си продължите да си чатите и да си говорите,но просто да си бъдете приятели и междувременно да имате пълноценна връзка с някой близо до вас ;)

NambyPamby
08-29-2012, 02:00
иначе ми е е случвало да съм много хлътнала по някой, ама се отърсвам набързо след известно време и така..
Ахахаха, да. Като настинка.

На 18 си, взЕми се осъзнай. Млада си, навярно симпатична, животът е пред теб, в момента си в период, в който можеш да постигнеш толкова неща, да отидеш на толкова много места, да се срещаш с маса народ... Вместо това ти си проспиваш младостта зад компа, братче, чатейки си с някъв калъф, дето я го видиш някога си, я не.
И щото ми е много любим цитат що се отнася до връзките от разстояние: "к@р трябва, не телефонни разговори".

LeprikonA
08-29-2012, 04:32
Подкрепям с две ръце мнението на NambyPamby.
След като абсолютно никога не си го виждала, не се знае и представа нямаш дали всички неща, които ти говори са верни въобще като цяло. Напълно е излишно да чакаш напразно виждане, което той може и нарочно да отлага максимално, при положение, че можеш да излезеш навън и да видиш толкова много положиелни страни в някой, който е съвсем близо до теб.
Според мен поне е безсмислена такава "връзка", дори думата "връзка" не пасва особено.

lovely0201
08-29-2012, 04:43
Благодаря ви! Не съм искала от вас да ми кажете ДАЛИ той ме лъже, нищо подобно. Това го знае само той и никой друг. Попитах за вашето мнение, исках да чуя какво мислят абсолютно непознати хора..до сега съм разговаряла само с мои най-близки приятели, които искат да получа най-доброто и да спра да се занимавам с връзка от разстояние, ама......нали знаете понякога като се влюбиш и не можеш да спреш :(

NambyPamby
08-29-2012, 04:53
В кого си се влюбила, бе?! В някакъв илюзорен образ във Фейсбук. То бива, то може досега да не са ти обръщали кой знае какво внимание, ама да се ловиш като удавник за сламка на първия, който ти издрънка две заучени фрази... Айде нЕма нужда. Върви се наплискай със студена водичка, хапни едно сладоледче, излез малко свят да видиш, по дяволите, стига дрънка вреки-некипели. Мо'е ли на 18 да разсъждаваш толко' наивно?

Amore-Mio*
08-29-2012, 06:36
Проблемите при такъв тип "връзка" са доста и в повечето случаи няма хубав край, поради невъзможността да се видите. На първо място си стои разстоянието, на второ място - доверието. Всяка връзка се нуждае от доверие, но в случая няма как да се изгради такова, ясно е защо.

Това дали е спал с някоя, дали се е занимавал с други момичета - само той си знае. И ако реши, когато има такова - ще ти каже, предполагам. Сега, щом си решена, да си в такава "връзка" давай, без да се вкарваш във филми.

lamer4e7o
08-29-2012, 09:59
В кого си се влюбила, бе?! В някакъв илюзорен образ във Фейсбук. То бива, то може досега да не са ти обръщали кой знае какво внимание, ама да се ловиш като удавник за сламка на първия, който ти издрънка две заучени фрази... Айде нЕма нужда. Върви се наплискай със студена водичка, хапни едно сладоледче, излез малко свят да видиш, по дяволите, стига дрънка вреки-некипели. Мо'е ли на 18 да разсъждаваш толко' наивно?

Дамм… Годинките ѝ като че ли ѝ са в повече.

balu4ka
08-29-2012, 13:07
На този етап има ли изглед да се видите скоро?
Има доста проблеми свързани с този тип връзки.Естествено има и такива връзки има и иначе.При теб е различно,защото не си се виждала с човека,а вие уж трябва да сте зрели хора.Много ясно ,стига ти да знаеш ,че е човек и си има нужди.Няма как да му сложиш чип и да го следиш къде е и какво прави ,както и с кого е .В такива връзки трябва да има много доверие и компромиси ,при положение ,че ти знаеш за какъв човек иде на реч.Излез от този филм,говори за връзка с него след като излезеш с него и разбереш какъв човек е извън кибер пространството,защото хора всякакви .

sasha_90
08-29-2012, 13:16
Благодаря ви! Не съм искала от вас да ми кажете ДАЛИ той ме лъже, нищо подобно.

Сигурна ли си? Я, погледни какво си написала:

"Въпросът ми към вас е: какво мислите, дали ме лъже, дали е спал с някого..защо не ми казва, след като напълно ще го разбера..?"

dimitar_ak
08-29-2012, 13:20
Ти си му виртуално другарче, с което вероятно запълва времето пред компютъра. Много е вероятно той да има съвсем различен живот в реалността, а дори и друга жена. Тези връзки не бива да се проточват дълго, а бързо да има контакт на живо. В противен случай нещата стават един голям фалш. Ако държите на тази "връзка" потърсете начин за среща.

thelover3
08-29-2012, 13:23
Здравейте,

Преди около година се запознах с едно момче по Фейсбук (аз съм на 18, той на 23). Отначало всичко почна на шега, но след това установихме,че имаме доста общи интереси и теми за разговор. Беше ми интересно да говоря с него (и все още ми е), но има един проблем... той живее на другия край на света :(
Разбрахме се да сме "заедно" известно време, да видим дали тази връзка от разстояние ще проработи, а възможно най-скоро да се видим. Както и да е по стечение на обстоятелствата, виждането ни се отлага постоянно, заради сериозни причини, но все пак е доста неприятно.
Виждам , че има чувства към мен както и аз към него. Постоянно си говорим по Скайп, пишем си непрастанно. Много пъти сме си говорили за това, че е трудно да сме разделени, но и двамата приемаме връзката на сериозно (поне така го чувствам), но хиляди пъти съм му казвала, ако има нужда от жена до себе си е свободен да прави каквото иска, стига да ми каже за това. Много пъти съм му казвала,че няма да се разсърдя защото е нормално и всеки си има нужди, но той продължава да ме убеждава, че не е имал никакъв физически контакт с жена откакто ме познава и че нещата които правим(макар и по Скайп) са достатъчни за него на този етап.Склонна съм да му вярвам..но все пак може би е твърде наивно от моя страна..Попринцип той има големи планове и изглежда честен в намеренията си към мен.

Въпросът ми към вас е: какво мислите, дали ме лъже, дали е спал с някого..защо не ми казва, след като напълно ще го разбера..?
Ще се радвам да чуя мнението ви, този въпрос ме измъчва отдавна.


Колко далеко сте един от друг? Колко често можете да се виждате? Ти сама трябва да си решиш дали има смисъл от такава връзка. Има достатъчно момчета в твоя град, с които може да се получи нещо.

bloodyF
08-29-2012, 19:18
Ахахаха, да. Като настинка.

да :Д
през фейса/скайпа и т.н. можеш много да се излъжеш по някого
да вярваш, че имате 'бъдеще' и т.н.
примерно ако сте от 1 град е възможно (или някви малки км)
ама човек на часове път от теб, който не можеш да го докоснеш, да го опознаеш , да разбереш какъв е -никакъв шанс
+ това не е изключено живота му да е измислица, плод на въображението му, да те лъже за (почти) всичко : ) (личен опит)

и така, пренеси се в реалния живот с истинските момчета.
зад компютъра НЕ става

psychopath
08-30-2012, 01:56
Мнението ми ли? Всичко е твърде нелепо, особено имайки предвид годините ви.

TheDevilInMe
08-30-2012, 05:06
Веднъж ми се случи да започна връзка чрез интернет, видяхме се, бяхме заедно две години след това, но човекът беше в България, не на другия край на света. Дали те лъже не може никой от форума да ти го каже, дори самата ти няма как да си обедена по простата причина, че когато не си се виждал очи в очи с дадена личност не можеш да кажеш, че го познаваш, а още по-малко, че го обичаш, за любов е нужно много повече от просто писане в скайп и фейса.

Sladurchoo
08-30-2012, 19:01
Колкото и да си мислиш, че го познаваш .. повярвай ми не е така .. след като не си го виждала на живо нито веднъж и не сте имали никакви контакти освен по нета, не можеш по никакъв начин да му вярваш .. хората са толкова непредвидими, че понякога можеш да ги познаваш от години и пак да те изненадат с някоя своя постъпка .. да не говорим, че в случая не си минала през никакви трудности с него и не ти е доказал по никакъв начин, че може да му се има доверие .. моят съвет е да не си толкова наивна, за да не страдаш после и ако ти се отвори възможност за връзка с човек от твоя град да се възползваш .. а ако след време се видиш с него и стане така, че нещо ви събере, няма нищо лошо да пробваш :)))

YoUcANNOtiMaGiNe
08-30-2012, 19:26
Виж какво - дълбоко в себе си знаеш, че тва не е никаква връзка и все пак опитваш да излъжеш себе си. Съветите на повечето тук не биха ти помогнали, след като си наясно с + и - на вашите отношения. Може и да сте свързани по определен начин, но ако няма бъдеще за вас ще е по-добре да оставиш така нещата, не мислиш ли? А и никога не се знае, ако ви е писано - ще стане след време, но дотогава не се самоизмъчвай.

mech7a7elka
08-31-2012, 15:26
Какво значи на другият край на света?
Моят случай е същият като твоя...
Не беше " на другия край на света" обаче, а на 300 км.
Запознахме се месец и половина , след като започнахме да пишем, но дори и тогава имаше привързване.
Сега сме заедно ... Вярвам , че всичко е възможно стига да повярваш.

Като за начало се запознайте , едно е да пишеш - друго да водиш разговор очи в очи.
Глупаво е още преди да сте се видяли, вече да имаш очаквания и съмнения.

Успех!

PyCoKoCkA93
08-31-2012, 15:38
Четох само до "той живее на другия край на света".предполагам и че не сте се виждали наживо,извинявам се ако греша.Накратко:"ВРЪЗКА" БЕЗ НИКАКВО БЪДЕЩЕ.ЗАГУБЕНА КАУЗА.НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ!

Violenza
08-31-2012, 16:09
Поне да се бяхте виждали. Колкото и да си пишете захаросани неща и да се харесвате, на живо хората винаги са по-различни. Маниери, поведение, изказ... Доста неща не можеш да ги усетиш през интернет, и то неща, които са важни и определящи мнението ни за даден човек. За мен не може да се нарече връзка.
Има ли перспектива да се срещнете?

Colouring
08-31-2012, 17:17
Според мен няма никакво бъдеще. Окей, да кажем, че се видите - той дойде тук за няколкото дни. Ще се правите на влюбени гълъбчета и след това той ОТНОВО си заминава. Кой знае кога ще се срещнете пак. Защо да дълбаем по-надълбоко? Още от сега трябва да вземеш адекватно решение. За мен то е просто да се събудиш малко и да не бъдеш толкова наивна. Дори и някои от нещата, които казва, да са верни и да те харесва, то не мисля, че ще имате общо бъдеще, при положение, че е на другия край на света.

horacio
08-31-2012, 17:54
Прави това, което те кара да се чувстваш добре. Ако мислиш, че е подходящ за теб, ако това те удовлетворява, поддържайте си контакт, правете си каквото си правите там и като дойде си прекарайте супер... Обаче, ако почнеш да страдаш повече, отколкото да си щастлива го зарежи. Тва е. Правете каквото ви кефи и не слушайте какво ви говорят против това. Ако наистина нещо не е наред ще го усетиш и ще приключите. Дотогава си бъдете заедно и хич да не ви пука. Впрочем ти от къде си и той от къде е?