PDA

View Full Version : школа Веди



gerche
08-29-2012, 06:58
Здравейте, искам да знам малко повече за входния тест на школата Веди.
Резултатите от 2-та теста кавзат ли ги ?
Колко време се правят тестовете ?
И вашите мнения за школата.
Мерси предварително ! :)

Bloody Red
08-29-2012, 07:06
Резултатите се казват като точки, иначе връщане на тестовете, обяснения и т.н. няма. Според тея резултати определят на какво ниво си и съответно в каква група да те сложат. За време не си спомням добре.. Там на всяка страница от теста май се даваха по 5 минути, като минат тея 5 минути обръщаш и така.. Не е нещо кой знае колко сложно.. За мнение - не знам, не съм била в други школи, нямам база за сравнение.. Лично аз бях доволна от учителите си, обаче бях в една от "по-напредналите" групи, така да се каже, не знам другите как са.. Но като цяло аз бях доволна.. Ако има още нещо - питай :)

gerche
08-29-2012, 07:22
А максималните точки знаеш ли колко са ? И другите ученици разбират ли ти ги ?

Bloody Red
08-29-2012, 07:50
Не, другите не ги разбират. Максималните са 30 по български и 30 по математика, обаждаш се, питаш и ти казват колко имаш ти.

scrooper
08-29-2012, 08:13
Когато се явявах на тия тестове (2007г.), времето ми се стори супер малко, и явно съм ги оплескала, тъй като ме запратиха в група в стая 39, ако не се лъжа. Но това не ми попречи да попадна на страхотни преподаватели и в крайна сметка да изкарам на изпита по БЕЛ към 5.90, а на този по Математика- над 5.40. А имаше бая хора от "по- добрите групи" с по- ниски резултати- явно са решили, че са достатъчно умни, за да не си дават зор.
Важното е доколко сериозно ще се отнесеш с подготовката си и не е от решаващо значение колко добре си се справяла досега, респективно как ще се справиш на входните тестове. Така че не се притеснявай :)

Amore-Mio*
08-29-2012, 08:28
Там ще ти обяснят всичко.

zlatko98
08-30-2012, 17:10
Ходих на Веди в 6ти клас и според мен не се отделяше достатъчно индивидуално внимание и се летеше страшно бързо през материала, което от една страна е добре, но от друга не съвсем. Бяха ни отпуснали много и беше забавно, но това не е каквото би трябвало да търсиш, когато си отишъл там да научиш нещо. Аз принципно винаги съм се разсейвал много на курсове и затова в 7ми клас ходих на части уроци, но ако нямаш проблеми с говореното и разсейването Веди далеч не е лош избор

Chocolate_lover
09-07-2012, 11:27
Резултатите ти ги казват по телефона. Теста не е нищо особено. Ако си преговорила няма да имаш проблеми. Относно материала - в училище по едно време бяхме с 1 раздел назад. Иначе сега преди даскало ще спечелите някаква преднина. Гадното е, че наистина се взима много материал за едно занятие. Затова всичко си ''пререшавай'' вкъщи преди да започнеш с домашното. Но пък за сметка на това в училище ще си затвърждаваш знанията и ще ти е супер лесно. :) При кои учители си, Gerche?