PDA

View Full Version : Влюбена съм в двама.



thewayudoit
08-29-2012, 16:33
Здравейте, хора. Аз съм от Бургас, но миналата година работих във Варна за лятото. Там срещнах едно момче, в което се влюбих и всичко беше супер. Дойде време да се върна в моя град. С него сме вече година, но се виждаме сравнително рядко 1-2 пъти седмично, започнахме да се караме, заради това, че нямаме възможност да се виждаме по-често. Още го обичам, но имам един приятел - момче, с когото сме приятел от дълги години. От преди може би 3 години се влюби в мен, призна ми го, но тогава имах друг приятел, разбрахме се да не се виждаме известно време, докато мине болката. След това започнахме пак да излизаме, скъса с онова момче, след известно време и веднъж аз повдигнах темата и започнах да му намеквам, че искам да сме заедно, но той може би беше уплашен и не направи нищо същата вечер. След това искаше да се видим и да поговорим, имал нещо да ми казва, но се получи така, че след седмица отидох във Варна да работя и не можахме да се видим. Станаха нещата с онова момче и така изведнъж, без никакъв разговор спряхме да общуваме с приятеля ми- не го търсех и той не ме търсеше, в продължение на няколко месеца, когато вече не издържах и му звъннах да се видим, че имам нужда от него. Той откликна и от началото на тази година пак сме приятели. Въпреки че се прикрива доста добре, все още ме обича, дори се изпусна наскоро и проведохме разговор, но каза, че това няма значение и, че ме подкрепя за връзката ми с онова момче, защото въпреки че е трудно, ако не опитам, може би ще съжалявам след време. Проблемът е, че в последните 2-3 месеца и аз се влюбих в него и то силно. Мисля почти постоянно за него, но от друга страна обичам и половинката си и не искам да се разделям с него. Когато съм с момчето, което ми е приятел, се чувствам страхотно, забравям абсолютно всичко друго. За толкова години все още не можем да изчерпаме темите си на разговор, винаги ме е подкрепял и помагал за всичко и никога не ме е подвеждал и все повече започвам да го искам - толкова силно, че не мога да се удържам. Не знам какво да правя?

N1ksun
08-29-2012, 17:03
Може ли аз да съм 3тия за щастие ?

Tweety...
08-29-2012, 17:17
До болка познато. В момента съм в подобна ситуация. Слава богу не обичам нито един от двамата. Голяма каша. Но мнението ми е че щом след първия си харесала друг, значи не харесваш първия особено. Може би се колебаеш дали 1ят или 2ят, защото сте нещо повече от приятели и моментите с него ти харесват. И някак си е странно да го оставиш все още имаш чувства, колкото и силни да са. Но виж, кажи си че връзката ви не може да бъде дълга. От разстояние нищо не става. Тези връзки укрепват с много труд от страната и на 2ма ви. В много редки ситуации такива връзки потръгват, а и както гледам тук, ти имаш чувства и към друг. Излезте с 2то момче поговорете и решете какво ще правите. А с приятеля ти от Варна е най-добре да поговорите на 4 очи, ако нямаш тази възможност просто му пише или се обади и му кажи, че не може да продължавате.НО преди да вземеш каквото и да било решение, МИСЛИ. Късмет

Teenhelp1
08-29-2012, 17:21
''Когато съм с момчето, което ми е приятел, се чувствам страхотно, забравям абсолютно всичко друго. За толкова години все още не можем да изчерпаме темите си на разговор, винаги ме е подкрепял и помагал за всичко и никога не ме е подвеждал и все повече започвам да го искам - толкова силно, че не мога да се удържам. ''

Ти сама си го казваш действай с този пич. :)

Fansbg
08-29-2012, 17:22
Ами честно казано според мен кажи на половинката си примерно да изчака една седмица,кажи му че имаш някакви проблеми или не знам,измисли нещо?! Имам предвид виж как ще се чувстваш за малко без него и реши сама .. ако мислиш за него - останете си заедно,но ако не мислиш толкова за него и прекарваш времето си с най-добрия ти приятел - тогава го зарежи и си пробвай късмета с момчето което е било винаги до теб,именно най-добрия ти приятел (:

thewayudoit
08-29-2012, 17:27
Едногодишна връзка не може да се развали просто с обаждане или съобщение, а не искам и да го нараня, не знам дори дали искам да се разделя с него. Надявах се и още се надявам да се получи нещо по-сериозно, а и ми е първият. Относно най-добрия ми приятел - не просто моментите ми харесват. Всичко в него ми харесва, преди не беше така, не гледах на него по този начин, както сега. Дори ми се струва, че е по-добър от гаджето ми във всяко едно отношение. Преди малко бяхме с гаджето ми в едно кафе и срещнахме приятеля ми - въпреки че се сдържаше колкото може и се усмихваше, се личеше че отвътре се разкъсва, познавам го толкова добре. След разговора се качи в колата и се изпари за секунда. Не са се срещали до сега и не са говорили, сега също не говориха, видяха се от 15-20 метра, докато аз и той разговаряхме.

Tweety...
08-29-2012, 17:27
Абе слушай сърцето си, няма да те излъже. Кой искаш най-силно? Щом е най-добрият ти приятел, значи вече имаш отговор на въпроса си.

Furious?
08-29-2012, 17:29
Зле сте малките момичета.Играй си с куклите Барби , че друго не ти се отдава

thewayudoit
08-29-2012, 17:30
Зле сте малките момичета.Играй си с куклите Барби , че друго не ти се отдава
на 21 съм и съзнавам, че ситуацията е много сложна. Не съм искала да се стига до тук

xXxPETYAxXx
08-29-2012, 17:32
Страх те е да се разделиш с гаджето си, защотоооо...да не чувстваш, че ТИ си виновна за раздялата и го предаваш? Така ми изглежда отстрани. Просто не искаш да си гузна и да не го нараниш.
Може и да нараниш първото момче, но тази ситуация наранява теб, така че давай по-смело с този, който те прави щастлива.

PyCoKoCkA93
08-29-2012, 18:49
Бъди с този,когото очите ти могат да виждат по-често и с когото очевидно си по-щастлива.Когото и да избереш,все ще има някой наранен и недоволен...

Amore-Mio*
08-30-2012, 07:40
Ако обичаше първия - нямаше да има втори.

Щом твърдиш, че си влюбена силно в единия - действай с него. Няма такова чудо като "обичам и двамата". Ако обичаше, сега нямаше да си поставена пред тази дилема и така объркана.

Violenza
08-30-2012, 10:23
Варненският ти е първи и имате сравнително дълга връзка, ти основно заради тези две неща си с него. Изчерпали сте се, според мен. Раздели се мирно и кротко с него на първо време, после действай с въпросния приятел. В крайна сметка нямаш гаранция, че ще се получи с нито един от двамата. Но щом имаш чак такива влечения към втория, не си пропилявай шансовете. И нищо да не стане, ще знаеш, че си пробвала. Не можеш винаги да угодиш на всички с действията си, не бива да се чувстваш виновна за това.


Ако обичаше първия - нямаше да има втори.

Няма такова чудо като "обичам и двамата". Ако обичаше, сега нямаше да си поставена пред тази дилема и така объркана.
Ти избираш ли си с кого те среща животът? Колкото и да обичаш някого, никога не е късно да срещнеш някой друг, който да ти завърти главата. Любовта не дава застраховки.
И човешките чувства и емоции далеч не са толкова простички и черно-бели, за да казваш, че е невъзможно да обичаш двама. Те просто не познават граници.

kittyKat
08-30-2012, 11:35
Алоооо Ана-Лукресия от новата сапунена драма. Както каза Аморе-Мио, ако обичаше първия нямаше да има втори.Зимай втория, шибайте се ежедневно и пей сърце. Късмет! ;)

BornToRaiseTheHell
08-30-2012, 19:41
Както ти каза, половинката ти, ти е първият. Това влияе доста. Замисли се добре дали не ти липсва смелост, а не желание да се разделиш с него. Ако се карате всеки ден, нещата не отиват на добре.
Една връзка трябва да носи щастие,а не ядове. Не знам колко си се борила за връзката си и определено не трябва да се предаваш без "бой", но ако това продължава с месеци, е време да продължиш напред.

TURBOoCaNyYyYy95
08-30-2012, 20:09
Чаай да те светнем у една, далавера; ^8
Кат навремето бях малак, имах, едно морско свинче. то беше моя пръв домашен, любимец. Ас мн си го обичках. Ама изках истинки тарантула:! животат ми беше на красто-път,, садбовно решение ,мипредстоеше, и, се наложи да тарпя болка(напомня ми много на ситоациата със Пабло и Прета от латиносериала)!... та изкам да кажа че, във аквариумат нямаше място и за дватама, а нашите, ня-маха средства за втори аквариум. осещах и че синчето осеща моята болка и и двамата ни разяждаше болката отвътре накрая открих ! решението ... пуснах свинчето. На свобода! леко оредялата му козина се полюшваше под гребените на вятарат. и колкото и да се изненадах болката отихна. тогава осетих,че, бях готов за промяната. и така и до ден днешен със тарантулата ми, си живеем щастиво, в пълно, разбирателство. Поучи се?

Wednesday666
08-30-2012, 20:31
Варненският ти е първи и имате сравнително дълга връзка, ти основно заради тези две неща си с него. Изчерпали сте се, според мен. Раздели се мирно и кротко с него на първо време, после действай с въпросния приятел. В крайна сметка нямаш гаранция, че ще се получи с нито един от двамата. Но щом имаш чак такива влечения към втория, не си пропилявай шансовете. И нищо да не стане, ще знаеш, че си пробвала. Не можеш винаги да угодиш на всички с действията си, не бива да се чувстваш виновна за това.


Ти избираш ли си с кого те среща животът? Колкото и да обичаш някого, никога не е късно да срещнеш някой друг, който да ти завърти главата. Любовта не дава застраховки.
И човешките чувства и емоции далеч не са толкова простички и черно-бели, за да казваш, че е невъзможно да обичаш двама. Те просто не познават граници.

Достатъчно изчерпателно. Давай с другия и дано няма трети.

Zarity
08-31-2012, 01:03
Винаги избирай този в който си се влюбила втори.Ако първия беше за теб,нямаше да се влюбваш в друг.

JuStElly
08-31-2012, 02:06
Само от заглавието на темата - не си влюбена в нито единия!!!

debina
08-31-2012, 06:40
Според мен тръгни с този, с който ти казва сърцето! Щом с приятелят ти ти е по-хубаво ..

LadyDi
08-31-2012, 06:47
Надявах се и още се надявам да се получи нещо по-сериозно, а и ми е първият.
Какво се надяваш да се случи? Как виждаш бъдещето си с него? Ти си от Бургас, той от Варна (доколкото разбрах). На 21 си. Искаш ли да живееш с него? Да се преместиш при него? Или може би той ще дойде при теб?
Как я виждаш тази връзка?
Напиши ми го и сама ще разбереш с кого трябва да бъдеш ;)

thewayudoit
08-31-2012, 18:39
аз... казах на приятеля си, че искам да остана с гаджето си, защото трябва да изживея връзката си. Какво ще му бъде, ако тръгна с него и мисля все още за бившото си гадже? Казах му, че искам да останем приятели, но да не се виждаме често, да не ме търси всеки ден, защото започнах да изпитвам чувства към него и е неизбежно, да се случи нещо, ако продължим така, а не искам да се разделям с гаджето си. Той помълча и ме попита каква перспектива очаквам от тази връзка. Каза, че ако съм обичала гаджето си толкова силно, нямаше да имам чувства и към него. Каза, че не се подчинявам на никаква логика. Какво лошо имало от приятели да се превърнем в нещо повече, или всъщност какво по-хубаво от това. Каза, че според него връзката ми вече е развалена, от момента, в който имам чувства към него. След това добави, че е правил толкова компромиси с ценностите си през всичките години и е приел да бъдем приятели, въпреки че му било трудно, но с тази молба, която съм отправила към него, да останем приятели, с което е ок, но да не се виждаме често, за да не разваля връзката ми, съм бръкнала адски дълбоко в раната и това вече не можел да приеме. Наистина ме подкрепяше за връзката ми и ми казваше, че трябва да опитам и да видя какво ще се получи, щом искам да съм с гаджето си, до момента, в който му казах какво чувствам към него. Бях стъписана. Той спря колата и двамата мълчехме. Никога не съм била толкова объркана. След може би минута слязох от колата без да кажа нищо, а той ми каза с пълни очи "Ей, последно нещо. Гледала ли си рекламата, в която казват, да внимаваш какво правиш, че в живота няма гумичка. Наистина е така. Искрено ти пожелавам щастие и дано не съжаляваш за избора си след време." Това бяха последните думи преди да се разделим. Беше толкова болезнено. Сега съм толкова объркана...
Съжалявам, за подробния разказ, но думите ми се втълпиха в главата и имах нужда ги споделя.

Violenza
08-31-2012, 20:03
Направила си своя избор, а приятелят ти е реагирал много адекватно. Сега е време наистина да го оставиш и да не го притесняваш повече.

xXxPETYAxXx
08-31-2012, 20:58
Май си се вкопчила в идеята да имаш ДЪЛГА, трудна, сериозна връзка и не ти се гради връзка отначало...
Направила си избора си, следователно си го обмисляла повече от мен и знаеш как стоят дефакто нещата. Аз си изказах мнението просто като страничен наблюдател(по-скоро читател).
Успех!

filmimilmi
08-31-2012, 21:48
Прави квото си искаш.

filmimilmi
08-31-2012, 21:49
Прави квото си искаш...

Anichkaxxwee
08-31-2012, 22:29
''Когато съм с момчето, което ми е приятел, се чувствам страхотно, забравям абсолютно всичко друго. За толкова години все още не можем да изчерпаме темите си на разговор, винаги ме е подкрепял и помагал за всичко и никога не ме е подвеждал и все повече започвам да го искам - толкова силно, че не мога да се удържам. ''

Ти сама си го казваш действай с този пич. :)

+1
Все пак, послушай сърцето си (:

Wednesday666
09-01-2012, 09:05
Според мен си направила грешния избор. Казаха ти го, аз ще го повторя - щом се е появил трети човек, значи нещо куца сериозно.

При положение, че сте толкова далече един от друг и за капак вече изглежда поизчерпано, какъв е смисъла да продължиш?

Приятеля ти е напълно прав. И ако сега прекрати отношенията си с теб ще бъде много прав дори. Защото до сега се е примирявал, а ти самата всеки път си му давала лъч надежда.

Вземи помисли и реши какво искаш, защото в момента и идея си нямаш дори и силно се надявам да направиш правилния избор.