PDA

View Full Version : И аз да питам - за нов смартфон



notlike
08-29-2012, 17:46
Здравейте. Време и аз потърся помощ, че все съм от другата страна на барикадата. Наскоро се реших да си купя телефон, че моят дъртак на 5 години стана, че и повече май. (SE W200, музикално телефонче). Не бих го сменил принципно, но батерията му е като на 3G телефон, иска си всеки ден зареждане, държи под час на разговори, няма никаква мобилност, а за капак му замина и звукът някак си - не се чува никаква мелодия. Само на вибрация стои, днес затова закъснях и за работа. Та се реших, че трябва да си взема нещо освежаващо.
Смятам да отделя до 550 лева в краен случай, фен съм на принципа, че най-добрата сделка е да уцелиш пропорцията цена-качество. Пределно ми е ясно, че мога да си взема последен писък на модата за нереални пари и след 2 месеца да го видя на -50%, което е тъпо и безполезно. Затова съм се насочил към нещо по-среден клас, но да има добри качества.
Попрегледах бая моделчета, та Xperia Arc S ми направи добро впечатление. Печели титлата за камерафон, отделно представя добри опции в замяна, а цената не е главозамайваща - между 470 и 600, тоест, може да влезе в диапазона ми.
Пределно ми е ясно, че мога да бръкна със стотина лева навътре и да си взема по-добър, но ако мисля така, ще си кажа, че за още 100 мога ОЩЕ по-добър и така мога да се ужася от сметката си. Все пак аз търся нещо, което върши работа на един школник. Не съм бизнесмен, че да ми трябва постоянно следене. Ако можете, дайте някакви оценки за тая Арка и някакви предложения за телефони около 550 лева. Не ми пускайте оферти за 700 и нагоре, моля ви :)

notlike
08-29-2012, 20:22
C'mon, guys :]

Nam3less3
08-29-2012, 20:48
По принцип Galaxy S 2 а ако го няма в твоя ценови клас Xperia Arc S може да е точния избор. Всъщност като цена/качество xperia arc S е идеален и ще ти е достатъчен а и ти е в бюджета така че да.

notlike
08-29-2012, 21:29
Ами, виж, и на мен ми харесва Galaxy 2, но 200 лева са си 200 лева, откъдето и да ги погледнеш. Все пак аз съм още ученик, колкото и да работя лятото, не мога да заработя колкото един сериозен висшист..

AreYouNoob
08-30-2012, 01:35
HTC Wildfire S - около 500 лв. е. Аз имам такъв и лично съм много доволен.

Nam3less3
08-30-2012, 12:40
HTC Wildfire S - около 500 лв. е. Аз имам такъв и лично съм много доволен.
Wildfire S е 300 лева, Xperia Arc S 500-600 и си заслужава сумата.

desi.ivanova
08-30-2012, 13:01
Здравей,

много мои познати ползват смртфони на HTC и за да съм искрена с теб по-скъпите модели като One X, One S, са супер, но около 500-600 лв няма някой модел, който да те впечатли. Предлагам ти да си помислиш за този: http://o-connect.com/m10317-sony-xperia-u.html или както мисля да правя аз, ще чакам появата на http://o-connect.com/m93221-Sony-Xperia-Acro-S.html, въпреки че предполагаема цена засега няма. Все пак Sony си е Sony :)

Evi_pussy
08-30-2012, 13:27
Аз лично бих те посъветвала да си вземеш някой по-висок клас телефон втора ръка. Аз лично работя в заложна къща и знам какво може да имаш за 500 лева и какво може да се купи по магазините. На мен ми попадна S2 - ето такъв ---> http://o-connect.com/m331-samsung-galaxy-i9100-s-ii.html само че розов и то още преди 2 месеца за 500 лв. Перфектен е - много съм доволна , сега искам S3 ама втора ръка , че толкова пари няма да дам за телефон...

desi.ivanova
08-30-2012, 14:13
Не знам за теб, но аз не бих си взела телефон 2-ра ръка. Никога не можеш да прецениш на пръв поглед какво може да му "куца" и да създава проблеми след това :)

notlike
08-30-2012, 14:55
evil - попринцип аз бих си взел телефон втора ръка само от доверен човек, когото познавам и имам представа как е боравил с техниката. Ти работиш в заложна къща и имаш някаква представа за тези неща, но аз си нямам хал-хабер и е много лесно да ми пробутат някой боклук за много пари, а там знаеш - веднъж дадеш ли си парите, връщане НЯМА. Тоест, ще изгърмя за някой боклук. Аз лично предпочитам нещо малко по-слабичко, но да знам, че е ново и няма да ми излезе "кирийката" през носа :)

Деси, ти имаш ли някаква представа дали последната серия Xperia е силна, откак Сони придобиха Ериксон? Мен ми е интересно най-вече защо цените на Arc S и Xperia U са почни еднакви - ясно е, че вторият е по-нов, но пък първият го бие по качества, като изключим процесорът, който също е по-силен - и то с близо 400 мегахерца, но пък U-то разполага с двуядрен Кортекс.

Nam3less3
08-30-2012, 15:05
Xperia серията е прилична и на добра цена, но не са топ, защото минават месеци докато пуснат модели с характеристики като на конкуренцията(а тя през това време пуска нови). Ако не си технофен и не ти се харчат толкова пари, може да си вземеш качествени смартфони от xperia на добра цена.
А Ericsson си съществува и сега, просто Sony откупиха дела от joint-venture а им Sony-Ericcson, т.е. мобилното им подразделение.

desi.ivanova
08-30-2012, 16:10
Силна е, но има и по-силни :) За тази ценова категория са си екстра ;)

Evi_pussy
08-31-2012, 14:17
Днес дойде един в заложната с едно много странно животно - таблет и вътре в него телефон. Acer или Asus беше незнам,, ама много ми хареса. Искаше да го заложи ама шефа като го пита за кабелим зарядно и т.н. онзи каза че няма нищо, което е сигурен знак че го е крал. И не го взехме. Ама иначе много ми хареса.

desi.ivanova
08-31-2012, 14:21
Оооо, даааа :) И аз скоро го гледах в един сайт (предполагам за едно и също "животно" става въпрос http://o-connect.com/m93759-Asus-Padfone-16-GB.html :d ) Идеята е добра за някой, който си търси и таблет и телефон :) Аз искам само телефон, затова засега бих се въздържала, но идеята му е много оригинална, признавам ;)

notlike
08-31-2012, 15:39
Е, не бих казал, че е от най-евтините. И за го гледах завчера :D

dubi95
09-01-2012, 00:07
Евтин, качествен, водоустойчив и удароустойчив, прахоустойчив.Не му мисли-поръчвай го от сайта.

http://get.bg/product_info.php?cPath=1365_74&products_id=73625&osCsid=pqlj9si31lt3isg50p0fcsbgi2

notlike
09-02-2012, 14:13
Моторолката си е доста здрава, и аз го знам това, но пък като качества като че ли леко отстъпва. Аз се колебая малко за Xperia P - доста добро телефонче, а цената му е приемлива. Ноември месец ще имам големи отстъпки за телефони към Глобул и ще мога да си го взема. Какво мислите за P-то?

FreeExtazy
09-08-2012, 15:23
Xperia P е супер телефонче, бие дори S-ката в доста отношения.
Иначе Arc S и аз го взех едва преди 2 месеца, а вече не е у мен, защото го подарих на сестра ми. Смятам да си взема S II до няколко дни. За парите си Arc S е идеален. Има доста добра камера и голям дисплей. Цената му с Xperia U е еднаква, защото има по-голям диспей, по-добра камера и повече памет. Xperia U няма слот за карта с памет.
По-добре изчакай още няколко месеца, защото Декември пускат доста промоции от операторите и могат да изпаднат добри оферти.

notlike
09-09-2012, 13:10
Ами, то аз в края на януари подновявам договора и очаквам да почнат да ме примамват с оферти. Интересното при Xperia P е, че има така наречената "бяла магия", докато S-ката я няма..

Nam3less3
09-09-2012, 13:57
Ами, то аз в края на януари подновявам договора и очаквам да почнат да ме примамват с оферти. Интересното при Xperia P е, че има така наречената "бяла магия", докато S-ката я няма..Това увеличава яркостта, но по-важни са контраста, ъглите на виждане и светлоотражението, които са по-добри при Super AMOLED.

notlike
09-09-2012, 15:35
Това увеличава яркостта, но по-важни са контраста, ъглите на виждане и светлоотражението, които са по-добри при Super AMOLED.

Е, то всяка технология си има своите предимства. BRAVIA Engine прави образите изключително реални, докато sAMOLED прави образите пъстри, но все едно извадени от 3D филмче...