PDA

View Full Version : Acer или hp



dida1
08-29-2012, 19:23
Според вас коя марка лаптопи е по-добра?

Nam3less3
08-29-2012, 19:28
И 2те не са топ избор в момента, всъщност какво значение има, трябва да се сравняват конкретно модели.
Аз поне ако си взимах лаптоп в момента и ако трябва да избирам конректна марка, ще е Samsung, общо взето за тях има най-много положителни мнения сега.

npp
08-31-2012, 10:10
по принцип hp са по-качествени, обаче имаше слухове за оплаквания от охлаждането при ниският клас модели

dida1
09-01-2012, 19:52
Ами аз си взех acer aspire 5750G
intel core i3-2330M 15.6
HD LED lcd NVIDIA GEForce GT 520M
4GB DDR3 Memory
1000 GB HDD
DVD-Super Multi DL drive
Acer Nplify 802.11b/g/n
6-cell Li-ion battery
Дали изборът ми е бил добър?От половин година съм с него , харесвам го,но питам.
Ако разбирате кажете моля ви!
П.П. Благодаря и на двамата за мненията ви по въпроса по-горе:)

Auriss
09-01-2012, 22:20
http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

http://www.cpubenchmark.net/mid_range_cpus.html


Гледаш и сравняваш ^.^ Можеш просто control + F да цъкнеш и да търсиш по номер. Не знам колко си дал, но лаптоп за тежки игри не е оферта поне що се отнася до цена-производителност. Аз освен LoL друго не играя, де, та затова си цъкам на моя, но ако ще играеш някакви fps-та ще му дадеш доста зор. Та в този ред на мисли - ако си го взел за игри не ти е много на оферта, ама станалото - станало. Все тая =D

Иначе за HP лошо рядко съм чувал. За Acer доста кофти неща се въртят из нета, а в ebay е фул с развалени лаптопи за части, но предполагам предвид ниските им цени заемат доста сериозен дял от пазара => колкото повече продажби, толкова повече привидно са и дефектните машини.

Аз съм си малко предубеден, тъй като си ползвам едно fujitsu от няколко години и дори 1 !!! проблем не ми е правило. Буквално. Та ако трябва да класирам ще е нещо от рода на dell>apple(кефи ме дизайна, кво да правя :D )>toshiba>fuji>acer>всичко останало =D.

dida1
09-02-2012, 05:29
Ами не аз на такива игрички не играя,взех го за интернет, видео,скайп....филми,музика, нлайн игри.За тези неща съм доволна от него,не ми зацепва и е бърз,дано да не се разваля и да излезе качествен!И аз имам настолен siеmens fujitsu от 7-8 и повече години много съм доволна,за тези години един път го преинсталирах,сега също си работи!Излезе перфектен просто,но нали разбираш ,че е стар,а тогаващните модели са били с по-малък капацитет.Много ти благодаря за отговора!Някой друг ,който разбира също да пише,моля ви!

npp
09-02-2012, 09:59
acer не са лоши, важно е да се пази от удари, натиск и огъване, а за да не се скапва батерията е добре след зареждане да се маха кабела на зарядното