PDA

View Full Version : Тема за децата на разведени родители



SuNsEt
08-29-2012, 22:15
Тук може да говорим за развода на родителите и как той влияе на децата им.Ще задам няколко въпроса,на които да отговорите ако искате.
1.На колко години бяхте,когато родителите ви се разведоха?
2.Как се почувствахте,когато разбрахте?
3.При кой от двамата родители живеете?
4.Чувствате ли липсата на някой от двамата родители?
5.Родителите ви имат ли си вече други половинки и вие разбирате ли се с новите хора?
6.Имате ли приятели на разведени родители?
7.Как се чувствате сега от това нещо?

Ако искате може да не отговаряте на въпросите,а да кажете нещо друго,но ПО темата.


1.Бях на 13 ,когато се разведоха.
2.Тъй като те не можеха да се понасят почувствах,че развода е неизбежен и може би добър вариант.
3.Живея при майка ми.
4.Да,чувствам липсата на баща ми страшно много.Не ме е търсил от около 4 години.Въпреки ,че по принцип и аз не искам да го виждам ,все пак много пъти съм имала нужда от баща.
5.Майка ми живееше заедно с един мъж 3 години,но после се разделиха.
6.Да имам доста такива приятели.
7.Специално от това,че живея само с майка ми ,а баща ми не се интересува от мен...Ами обичам я супер много и тя ми е най-добрият приятел.Чувствам се щастлива с нея дори и когато имаме трудности финансово.Гадно ми е че тя не намери любовта в живота си отново и виждам,че и тя страда често от това,но и същевременно е по жива от всякога и се забавляваме все едно сме връстници.Искам винаги да е щастлива ,защото знам колко е трудно да отгледа сама едно дете(да не говорим ако имах и брат/сестра) и особено да се изправи сама пред един тежък пубертет.Много я обичам и може би донякъде се радвам ,че стана така,защото пораснах преждевременно и определено това,което съм сега го дължа на нея.

SuNsEt
08-30-2012, 09:52
Ииии...да...чувствайте се свободни да напишете нещо... 8-)

SisiStrange
08-30-2012, 09:59
1.На колко години бяхте,когато родителите ви се разведоха? - Трябва да съм била на 3 някъде.
2.Как се почувствахте,когато разбрахте? - Никак.
3.При кой от двамата родители живеете? - При мама.
4.Чувствате ли липсата на някой от двамата родители? - Не.
5.Родителите ви имат ли си вече други половинки и вие разбирате ли се с новите хора? - Баща ми не си пада по сериозни връзки и неговите "лИбоФници" са от ден до пладне. Които и да съм виждала от тях, все са ми били противни. Обикновено са тъпи кифли със селски манталитет, омъжени, но отегчени от брака, защото нямат достатъчно сиво вещество да намерят разнообразие. Майка ми като че ли въобще не се интересува в момента от мъже.
6.Имате ли приятели на разведени родители? - Дам.
7.Как се чувствате сега от това нещо? - Стига да си получавам издръжката навреме, никак. Свикнала съм. Виждаме се тамън един път в месеца с баща ми и не мисля, че някой от двама ни би искал повече.

Violenza
08-30-2012, 10:03
1.На колко години бяхте,когато родителите ви се разведоха?
- Мъничка бях, може би на около 5, но го помня.

2.Как се почувствахте,когато разбрахте?
- Ами като всяко малко дете, трудно го преживях, плачех. Чудех се защо става така. Тъжно ми беше, че всички деца обясняваха как бащите им се прибирали еди кога си от работа, пък у нас никой не се прибираше.

3.При кой от двамата родители живеете?
- При майка си живеех.

4.Чувствате ли липсата на някой от двамата родители?
- Не. И двамата се постараха нищо да не ми липсва.

5.Родителите ви имат ли си вече други половинки и вие разбирате ли се с новите хора?
- Майка ми има втори брак от около 8-9 години. С втория ми баща се разбираме перфектно, много го обичам, той си ми е като истински баща, нищо че не му казвам "татко". Страхотен човек е просто, златен. И друг път съм го казвала, той е олицетворението на епитета "добър човек". Друг такъв просто не познавам.
Баща ми все още няма втори брак, в момента и партньорка си няма май.

6.Имате ли приятели на разведени родители?
- Да.

7.Как се чувствате сега от това нещо?
- Сега вече се радвам, че нещата се развиха така. Щом не са били щастливи заедно, по-добре че са се разделили на време. Подкрепям решението им, определено е било за добро.

shmatarok
08-30-2012, 15:18
1.На колко години бяхте,когато родителите ви се разведоха?
Бях или в осми, или в девети клас... някъде на 15-16 да съм била.
2.Как се почувствахте,когато разбрахте?
Честно казано бях адски облекчена, не можех да ги понасям вече заедно.
3.При кой от двамата родители живеете?
При майка ми, но когато искам ходя при баща ми.
4.Чувствате ли липсата на някой от двамата родители?
Чувствам липсата и на двамата си родители, общо взето от доста години не съм се чувствала особено близка с тях. Въпреки че живея с единия и посещавам често другия, все още не ги чувствам близки.
5.Родителите ви имат ли си вече други половинки и вие разбирате ли се с новите хора?
Майка ми се срещаше с някакви мъже, познавах ги и нямах нищо против тях. Баща ми винаги е бил антисоциален.
6.Имате ли приятели на разведени родители?
Да, доста.
7.Как се чувствате сега от това нещо?
Добре, радвам се, че в крайна сметка се разведоха, защото онези истории не се издържаха. Сега съм доволна, ако единият започне да ме дразни се местя при другия и после обратно. Общо взето положението ме устройва напълно.

ivetty9
08-31-2012, 12:05
1.На колко години бяхте,когато родителите ви се разведоха?
Да съм била на 4-5 години..

2.Как се почувствахте,когато разбрахте?
Бях малка.Приех го много тежко.

3.При кой от двамата родители живеете?
При майка ми

4.Чувствате ли липсата на някой от двамата родители?
Не, виждам се с баща ми много често.

5.Родителите ви имат ли си вече други половинки и вие разбирате ли се с новите хора?
Да, веднага след като се разделиха отидохме да живееме при новия приятел на майка ми, разбираме се г/д добре.Баща ми също си има приятелка от 4 години някъде и нея се разбирам по-добре от колкото с приятела на на майка ми.

6.Имате ли приятели на разведени родители?
Да

7.Как се чувствате сега от това нещо?
Както вече казах като по-малка много плачех и ми беше много тежко, сега вече не обръщам внимание даже така ми е по-добре защото още съм непълнолетна и винаги когато се скарам с майка ми, мога да отида при баща ми, и обратното.

muhtesemfan
08-31-2012, 12:56
1.На колко години бяхте,когато родителите ви се разведоха?Бях на 6,6 и половина.
2.Как се почувствахте,когато разбрахте?Беше ми много гадно,няма да забравя,когато разбрах как ревах тръшках се и се хвърлях на пода,виках все едно ме колеха..
3.При кой от двамата родители живеете?Татко.
4.Чувствате ли липсата на някой от двамата родители?Не..
5.Родителите ви имат ли си вече други половинки и вие разбирате ли се с новите хора?Майка ми дори вече е омъжена,не познавам мъжа и нямам такова желаниe.
6.Имате ли приятели на разведени родители?Да.
7.Как се чувствате сега от това нещо?Все ми е тая.

DennisCobain
08-31-2012, 13:06
1.На колко години бяхте,когато родителите ви се разведоха?
-14.
2.Как се почувствахте,когато разбрахте?
- Ужасно зле..
3.При кой от двамата родители живеете?
- При майка ми.
4.Чувствате ли липсата на някой от двамата родители?
- Чувствам отчуждение.. Просто ми липсва споделянето, хубавите моменти, доверието най-вече..
5.Родителите ви имат ли си вече други половинки и вие разбирате ли се с новите хора?
- Майка ми излиза с един мъж, но все още не съм го виждала.
6.Имате ли приятели на разведени родители?
-Не.
7.Как се чувствате сега от това нещо?
-Малко по-добре. Просто няма как.. С времето се примиряваш.

bloodyF
08-31-2012, 14:05
1.На колко години бяхте,когато родителите ви се разведоха?-бях завършила втори клас, тоест на 8
2.Как се почувствахте,когато разбрахте?-никак,нищо не разбирах
3.При кой от двамата родители живеете?-мама+вторият й мъж
4.Чувствате ли липсата на някой от двамата родители?-не, мама си е при мен, а баща ми..не ми пука за него
5.Родителите ви имат ли си вече други половинки и вие разбирате ли се с новите хора?-баща ми няма вече, правех номера на бившите му (бях по-малка съответно), а майка е женена втори път, щастливо, разбирам се горе-долу с вторият ми баща, ама е лигльо и се лигавим твърде много, не знам как ни търпи тя :Д
6.Имате ли приятели на разведени родители?-да
7.Как се чувствате сега от това нещо?-от развода? никак, перфектно ми е, баща ми е гъз, хубаво е че го няма, дават ми два пъти повече пари, супер ми е!!!

иначе помня като майка ми ме остави с баща ми в една стая и той ме пита ''при кого искаш да живееш'' и аз казах ''при мама'' и той се натъжи
после ходех първият уикенд от 9 в събота до 6 в неделя при него, не ми беше яко, ама се търпеше
вече ходя когато си пожелая

3x0tik
09-01-2012, 13:59
1.На колко години бяхте,когато родителите ви се разведоха? - Бях на 7 години .
2.Как се почувствахте,когато разбрахте? - Приех го много тежко ! Помня, чеплаках до куфара без да спра няколко часа.
3.При кой от двамата родители живеете? - Майка ми.
4.Чувствате ли липсата на някой от двамата родители? - Да ! Липсата на баща ! През годините винаги ми се е искало да имам такъв с който да мога да си говоря, но нямах, защото моя баща изобщо не му пука!
5.Родителите ви имат ли си вече други половинки и вие разбирате ли се с новите хора? - Майка ми се омъжи повторно както и баща ми . Не познавам половиката на баща ми, аи преди година се разделиха. Опитвам се да игнорирам половиката на майка ми , защото не мога да го приема като свой родител.
6.Имате ли приятели на разведени родители? - Да, няколко.
7.Как се чувствате сега от това нещо? - В началото беше доста зле да виждам децата да прегръщат бащите си, да се радват когато се приберат от работа и им носят разно работи (просто не можех да понеса да гледам това) но с времето се научих, че колкото и ужасно да се чувствам нещата няма да се променят и сега игнорирам това чувство.

slimbo
09-03-2012, 09:30
1.На колко години бяхте,когато родителите ви се разведоха?-- ми на 7
2.Как се почувствахте,когато разбрахте?--ми ревях като крещяха и като с майка ми си тръгнахме ми стана по-добре
3.При кой от двамата родители живеете?-- при майка ми, но е имало случаи и с месеци да съм при бащата живеем през една улица и често сме заедно
4.Чувствате ли липсата на някой от двамата родители?--ми доста често на баща ми защото доста често не се е държал както трябва и не е бил родителя който трябва да бъде
5.Родителите ви имат ли си вече други половинки и вие разбирате ли се с новите хора?--бащата излизаше с 1 боклук и аз като му пеех не ме чу ма после я заряза щото се усети :D
6.Имате ли приятели на разведени родители?-- да , 1-2
7.Как се чувствате сега от това нещо? -- ми с майка ми е купонче и е по-различна от преди по-весела е и това ме радва , живота ми е хубав даже повече от преди