PDA

View Full Version : Не знам какво да правя,не знам... ;(



MalkataMirela
08-30-2012, 10:50
здравейте...от няколко дена не спирам да мисля за едно и също нещо...за неща,които съм правила с момчета преди да се запозная със сериозния ми приятел...той знае почти всичко за мен...но има неща,които не съм могла да му кажа,защото ме е било страх и все още ме е да му кажа,защото е възможно всичко да свърши,а искам да съм с него още много време и ми е гадно като има неща,които не знае за мен...какво да правя,не мога да спра да мисля за тези неща...

xXxPETYAxXx
08-30-2012, 10:57
Щом са били преди него, няма защо да се сърди, но също и няма причина да му ги казваш, ако той не те пита... това не е лъжа и няма лошо, ако си премълчиш :)

TheDevilInMe
08-30-2012, 10:59
Мисля, че отдаваш прекалено голямо значение на миналото и всичко свързано с него, имам впредвид, че сякаш го преживяваш на ново и сякаш не се гордееш особено с постъпките си и хората, с които си имала взаимоотношения. Каквото и да е станало то си остава в миналото, не можеш да го промениш, нямаш друг избор освен да се примириш и да погледнеш повечко настоящето, там е твоят сериозен приятел, спри да мислиш за глупости и се фокусирай върху това, не е нужно той да знае всичко за теб, важно е да знае главните неща, имаш право да запазиш каквото си пожелаеш да за себе си и не трябва да усещаш вина за това. ;)

MalkataMirela
08-30-2012, 11:00
не знам...просто ми тежат на съвестта,толкова неща му казах по-късно,че може би вече ще му писне...и ме е страх,защото го обичам и не искам да го губя,а на него ще му стане гадно за тях,ако ги разбере... ;(

MalkataMirela
08-30-2012, 11:01
Мисля, че отдаваш прекалено голямо значение на миналото и всичко свързано с него, имам впредвид, че сякаш го преживяваш на ново и сякаш не се гордееш особено с постъпките си и хората, с които си имала взаимоотношения. Каквото и да е станало то си остава в миналото, не можеш да го промениш, нямаш друг избор освен да се примириш и да погледнеш повечко настоящето, там е твоят сериозен приятел, спри да мислиш за глупости и се фокусирай върху това, не е нужно той да знае всичко за теб, важно е да знае главните неща, имаш право да запазиш каквото си пожелаеш да за себе си и не трябва да усещаш вина за това. ;)

много правилно ме разбра наистина....благодаря...прос о искам да спра да мисля за миналото си...

xXxPETYAxXx
08-30-2012, 11:03
Едва ли ти знаеш всичко за неговото минало...Всеки човек си има тайни, които трябва да си останат такива :)

druzilla
08-30-2012, 11:10
Едва ли ти знаеш всичко за неговото минало...Всеки човек си има тайни, които трябва да си останат такива :)

Точно така.

kittyKat
08-30-2012, 11:21
Квото било,било! Move on ;)

Amore-Mio*
08-30-2012, 11:25
Твърдиш , че имаш сериозен приятел - следователно и сериозна връзка. Би трябвало да има вече изградено доверие и разбиране помежду ви. А ако е от тия, които ще разберат, че няма смисъл да се сърдят за нещо, което е станало преди тях - всичко ще е, както трябва. Кажи му ги. Няма право да се сърди.

xXxPETYAxXx
08-30-2012, 11:31
Мисля, че идеята не е, че ще се сърди, а че би му "паднала в очите" и би гледал на нея, като на човек, който ДО СЕГА не му е казал и изведнъж все едно ГО УДРЯТ ФАКТИТЕ С БУХАЛКА...отношението му може да се промени, колкото и сериозна да е връзката им...

Ако е толкова зрял, ще разбере, че НЕ Е НУЖНО да знае миналото на половинката си в подробности!

Ако пък държиш да се успокоиш и да му кажеш, му кажи просто "Мило, искам да знаеш, че не се гордея с миналото си,допусках грешки, но е минало и много държа на теб и не бих ги направила отново, вече съм голяма и помъдряла..бла-бла-бла.." или нещо от този тип.

MalkataMirela
08-30-2012, 12:46
Мисля, че идеята не е, че ще се сърди, а че би му "паднала в очите" и би гледал на нея, като на човек, който ДО СЕГА не му е казал и изведнъж все едно ГО УДРЯТ ФАКТИТЕ С БУХАЛКА...отношението му може да се промени, колкото и сериозна да е връзката им...

Ако е толкова зрял, ще разбере, че НЕ Е НУЖНО да знае миналото на половинката си в подробности!

Ако пък държиш да се успокоиш и да му кажеш, му кажи просто "Мило, искам да знаеш, че не се гордея с миналото си,допусках грешки, но е минало и много държа на теб и не бих ги направила отново, вече съм голяма и помъдряла..бла-бла-бла.." или нещо от този тип.


точно,защото ще му падна в очите...за това ми е най-гадно,защото съжалявам страшно много за тези неща...и много се притеснявам да му ги кажа,а в същото време ми тежи на съвестта...

cyclops
08-30-2012, 13:10
Не живей в миналото, а в бъдещето. Освен това най-вероятно вече си се променила от тогава. Защо ти е да му казваш? Ако е защото ти тежи на съвестта би било много егоистично. Не е необходимо да му казваш. Всеки е имал някакво минало, но нали затова растем и се учим от грешките си и от всичко, което сме направили до този момент? Гледай по-позитивно на нещата и си помисли колко си се променила от тогава. И ако наистина си се променила се гордей с това и гледай напред.

MalkataMirela
08-30-2012, 13:15
да определено съм се променила от тогава,точно за това съжалявам за това,защото виждам колко глупаво е било...и искам да върна времето,но не мога...искам и да спра да мисля за миналото,защото не мога да се радвам истински на това,което е сега...

cyclops
08-30-2012, 13:20
Не знам какво толкова сериозно се е случило в миналото, но ако не си убила живо същество мисля, че нищо не е толкова фатално. Защо толкова се вторачваш в него? Защото приятелят ти изглежда "чист и невинен"? Не е сигурност. всеки е имал някакво минало. Опитай се да се наслаждаваш на това, което ти дава животът сега.

Violenza
08-30-2012, 14:23
Важно е какво си правила след като си се събрала с него. След като тези неща са били преди вие да станете двойка нито си длъжна да му казваш, нито пък да му даваш обяснения. Като не те пита за тези неща, мълчи си. Ако те пита обаче, няма смисъл да го лъжеш. Реално не си виновна за нищо.

shmatarok
08-30-2012, 14:32
Това, което ти се е случило в миналото, до една или друга степен те е превърнало в човека, който си сега. Няма смисъл да хвърляш нерви по нещо, което не можеш да промениш. Наслаждавай се на връзката си с момчето и не е нужно да му разказваш за случилото се, особено пък с подробности. Ако те пита нещо конкретно - окей, но няма нужда да ровиш сама в старите си рани. Загърби миналото и гледай в настоящето.

balu4ka
08-30-2012, 14:37
Ако тези неща са се случили преди да се съберете заедно,това не би следвало да е проблем.Тези неща не е хубаво да са се случвали докато сте заедно.Ако искаш да запазиш връзката си остави тези неща в миналото,но ако много те гложди и искаш да си наясно със себе си ,да се успокойш ,ако те обича би следвало да те разбере.

MalkataMirela
08-30-2012, 20:06
благодаря ви наистина...поуспокоихте ме...

Wednesday666
08-30-2012, 20:11
Добре, какво е значението какво си правила и с кого преди да имаш отношения с него? Единственото, което би постигнала с евентуално споделяне е например скандали, защото все пак мъжете са малко или много ревниви. Това го оставям.

Просто няма смисъл, освен ако някой бивш се появи и разни такива.
Важно е Сега какво се случва и как се чувствате двамата.
Нито има причина да ти е гузно, нито нищо.
Изживей си щастието с този човек, другите има причина да са ти в миналото. ;)

MalkataMirela
08-31-2012, 08:43
Добре, какво е значението какво си правила и с кого преди да имаш отношения с него? Единственото, което би постигнала с евентуално споделяне е например скандали, защото все пак мъжете са малко или много ревниви. Това го оставям.

Просто няма смисъл, освен ако някой бивш се появи и разни такива.
Важно е Сега какво се случва и как се чувствате двамата.
Нито има причина да ти е гузно, нито нищо.
Изживей си щастието с този човек, другите има причина да са ти в миналото. ;)


охх да,права си и ти...надявам се да престана да мисля за това,защото е простоо ужасно...

Wednesday666
08-31-2012, 09:23
охх да,права си и ти...надявам се да престана да мисля за това,защото е простоо ужасно...

И аз бях така, но просто реших, че миналото си е минало и няма нужда да го правя и настояще. Не сгреших в избора си, направи го и ти. Просто спри да мислиш за това. Когато се сетиш за нещо такова моментално почни да мислиш за друго, каквото и да е. В един определен момент просто ще спреш да се сещаш толкова.

fenkaaa
08-31-2012, 23:01
И аз бях така,но още в началото реших,че е нужно да знае,заболя го,но миналото си е минало,все пак и той го прие :)