PDA

View Full Version : Самостоятелност



JuStElly
08-30-2012, 21:21
Ето какъв е проблема... не се разбирам със родителите ми,не мога да кажа,че се мразим,но не се обичаме.Имам чувството,че на тях изобщо не им пука за мен... преди ми беше гадно,смисъл дори на собствените ти родители да не им пука за теб,гадно си е,но свикнах... Мисля че съм достатъчно разумна и зряла,дори съм прекалено зряла за възрастта си,защото винаги съм се справяла сама със всичко,та мисълта ми е... има ли начин да стана самостоятелна? Говоря за законен начин. Искам да не съм обвързана със никой,все едно съм пълнолетна,но да не съм.Въпросът е,че не мога да живея така още 3 години,просто няма да го понеса... Ще намеря начин да се издържам,ще си ходя на училище,ще работя събота и неделя и през ваканциите и все някак ще се оправя. Има ли начин това да стане ?

iBloodSucker
08-30-2012, 22:17
С едната работа за два дена седмично, не мисля, че ще стане. Изтрай още малко и когато имаш възможност, се махни веднага.

SuNsEt
08-30-2012, 22:33
Първо си намери работа и после ще си говорим пак.
И между другото, не знам кой ти плаща интернета или ходиш да го ползваш от клубове,но ако ваще ти го плащат ,тогава се замисли дали не им пука за теб. После си помисли лягаш ли си вечерите гладна и ходиш ли измършавяла и разръфана на училище.

Това,че не се разбираш с родителите ти е от годините ТИ. За 3 години толкова много ще се промениш,че няма да се познаеш на 18. Знам какво говоря и аз също съм била на 15 ,и аз също мислех като теб и търсех начин да се изнеса.

Знам,че няма да ми повярваш и да ме разбереш,но и този ден ще дойде. :)

druzilla
08-30-2012, 22:40
Първо си намери работа и после ще си говорим пак.
И между другото, не знам кой ти плаща интернета или ходиш да го ползваш от клубове,но ако ваще ти го плащат ,тогава се замисли дали не им пука за теб. После си помисли лягаш ли си вечерите гладна и ходиш ли измършавяла и разръфана на училище.

Това,че не се разбираш с родителите ти е от годините ТИ. За 3 години толкова много ще се промениш,че няма да се познаеш на 18. Знам какво говоря и аз също съм била на 15 ,и аз също мислех като теб и търсех начин да се изнеса.

Знам,че няма да ми повярваш и да ме разбереш,но и този ден ще дойде. :)

+1
Ако вашите са заети и нямат достатъчно време за теб,тва не означава,че не им пука..точно обратното те работят,за да имаш покрив над главата си,така че..

JuStElly
08-30-2012, 22:40
Не се разбирам с тях откакто се помня... Плащат ми интернета,защото и на тях им трябва,хранят ме и ми купуват дрехи,защото са задължени от закона... Работата е лесна,имам роднини,които биха ме наели,а колкото до двата дена,мисля,че ще са ми напълно достатъчни.. За храна ми трябват най - много 10 лева на седмица,защото ям сравнително малко,за други неща го кажи още 10,това ти прави 20 лева на седмица. Ако работя някъде надницата ми ще е най - малко 20 лева,а аз ще работа два дни,които ги прави 40.. мисля,че ще са ми предостатъчни. Както и да е... въпросът ми беше дали има начин да стана самостоятелна,ако някой знае нещо по въпроса,го моля да сподели (;

JuStElly
08-30-2012, 22:58
+1
Ако вашите са заети и нямат достатъчно време за теб,тва не означава,че не им пука..точно обратното те работят,за да имаш покрив над главата си,така че..

Не,че са заети,просто наистина не им пука... казват ми да си правя каквото си искам,да ходя където си искам... изобщо ми казват,че не им пука какво ще става с мен. Веднъж нещо се скарах с майка ми и тръгнах да излизам и тя ми каза "най - добре изобщо не се връщай"... Не е много яко да се държат така с теб,все едно едва ли не съм им се натресла и изобщо не са ме искали. Гадно е...

SuNsEt
08-30-2012, 23:07
Ами квартирата смяташ ли я?Дори и една стая? Пък дори и да решиш да живееш при приятели/роднини от добро възпитание ще си длъжна и ти да купуваш нещо за ядене . Ами джобни? А ако се разболееш или ти трябва нещо за училище? Мила, не ти се карам,но 40 лв на седмица много рядко стигат на някой ,още повече,ако живее в София.
Пък ще има родителски срещи,при лекар ако се наложи ще ти е нужно родител,абе... малко не си го измислила.

И искам да ти кажа,че това,че от закона са задължени не е гаранция да го направят.Съседката ми има 3 деца,а не се грижи за нито едно от тях въпреки,че им е майка.Всяко едно е от различен баща,(само да уточня,че са БЪЛГАРИ ,за да не си помислиш нещо)та тя не си е мръднала пръста нито веднъж,а бащите им дават пари от време на време. Най-големият син завърши университет със стипендия и стана много голям човек от него,средния сега ще е 12 клас и... хич не му е лесно,защото майка му е типичен пример за изключението 'Коя майка не си обича детето' ,а най-малкото дете живее с баща си ,защото тя наистина не се интересува от него.

Може би родителите ти имат предразсъдъци,живеят в друго време,строги са и не проявяват упоритост да те разберат,но това не означава,че не те обичат.Повярвай ми,ако не те обичаха ...социалните щяха да се погрижат за теб ,хах.
Просто се придържай към плана да си добро момиче още 2-3 години и тогава пак ще си говорим.

А и ми е много интересно ,за какво се карате най-често и какво не ти позволяват.

Колкото до въпроса ти -не,няма вариант да живееш сама и да се издържаш сама .
Първо,защото е незаконно да се работи под 16 години,когато станеш на 16 имаш право да работиш на 4 часа работен ден. Второ,че родителите ти ако не се интересуваха от теб до сега да са те изгонили от вас .
Трето,че децата,живеещи сами са сираци. Те отиват в домове за деца до 18 годишна възраст и там също им търсят родители така,че до 18 години все ще си с родители .
Четвърто , при неспособност родителите да се грижат за децата си и при неправилна домашна среда , децата биват вземани и биват давани в социални домове.След това има 2 варианта или да се отнемат родителските права над децата,или родителите да бъдат под наблюдение и да се разбере дали могат да се грижат за децата си.
Пето, бях чула,че някакво момче иска да съди родителите си ,но случая не беше в България. Едва ли ще си толкова жестока с хората,които са те отгледали макар и с неразбирателство ,скандали и тн.

SuNsEt
08-30-2012, 23:08
Не,че са заети,просто наистина не им пука... казват ми да си правя каквото си искам,да ходя където си искам... изобщо ми казват,че не им пука какво ще става с мен. Веднъж нещо се скарах с майка ми и тръгнах да излизам и тя ми каза "най - добре изобщо не се връщай"... Не е много яко да се държат така с теб,все едно едва ли не съм им се натресла и изобщо не са ме искали. Гадно е...

Говорила ли си с тях за това отношение?Когато човек е ядосан казва неща,които не мисли. Майка ми също ми е казвала такива неща ,даже ми е събирала дрехите да се махан (уж),но...това са скандали,нормално.

icanonlyimagine
08-30-2012, 23:28
Къде си тръгнала като няма как да се издържаш? Говори с тях, сигурна съм че ще те изслушат. Най-вероятно дори не знаят как се чувстваш. Аз имам по-малка сестра и много често се чувствах игнорирана заради нея. Първоначално ми беше много гадно и накрая вече не издържах и казах на майка ми и тя каза, че не е било съзнателно и оттогава съм забелязала че се опитва да не прави така, а и вече съм по-голяма и не ми прави впечатление.

JuStElly
08-31-2012, 00:14
Парите са най - малкия проблем... има милиони начини и за да не смятам пари за наем,значи има къде да живея,няма да изпадам в подробности... Проблема не е,че родителите ми не ми дават нещо,а че буквално са се отказали от мен... Когато се разболея ми казват да си отивам сама на лекар,не било техен проблем,за родителските срещи винаги мога да помоля сестра ми... Забравих да спомена,че имам по - голяма сестра,доста по - голяма (с 10 години) и с нея никога не са се отнасяли така... Дори,когато бях по - малка не са ми угаждали и не са ме глезили и не,защото не са имали възможност,правиха го със сестра ми.Гледаха я все едно е писано яйце,както се казва,ако поиска нещо,единственото,което трябваше да направи е да попита,а когато аз поискам нещо,единственото,което получавах като отговор беше "НЕ" или в най - добрия случай "Не може",ако попитах защо или не ми отговаряха или започваха да ми викат за нещо,което съвсем не е свързано със темата... Скандалите не са чести,защото почти не си общуваме,но попринцип са за съвсем малки неща,като например,миналата седмица счупих една чиния,докато я миех и баща ми започна да ми вика,че съм непохватна,некадърна и,че за нищо не ставам.Ако поискам да отида някъде винаги ми казват "Прави каквото искаш,все ми е тая..". Щях да разбера,ако се притесняваха за мен и не ме пускаха,обаче това щеше да значи,че им пука,а това не е така.Ако получа лоша оценка,което се случва доста рядко,защото гледам да съм добра в училище,не заради оценките,а защото искам да постигна нещо в този живот и имам планове да кандидатствам в Америка след като завърша,те ми казват "Аз повече не съм очаквала от теб" или "Ами нищо не мога да направя като си тъпа"... Опитвала съм се да говоря с тях,но винаги,когато се опитам,баща ми започва да ми вика,че съм била лигла,че това,че са ми давали покрив над главата ми било предостатъчно и че не съм го заслужавала.. Просто не виждам какво съм направила и с какво съм заслужила това,но явно няма да може да се оправи.. Странното е,че са такива само към мен... Както и да е,питах,защото знам,че във Америка може да се заведе дело срещу родителите за самостоятелност и детето да стане самостоятелно преди да навърши 18 или както е в Америка,21... исках да знам дали има такова нещо и в България.

DisappointedDreamer
08-31-2012, 06:28
С 10 лева за храна на седмица няма да изкараш. Само хлябът ти е едно левче. Нищо не си преосмислила. Стой си на д-то. Игнорирай нападките им, игнорирай коментарите им. Гледай си живота, гледай си даскалото. Хвани се на работа ако искаш, спестявай си пари, че да може щом навършиш 18 години ВЕДНАГА да се преместиш някъде сама да живееш на квартира, където ще си напълно самостоятелна и изолирана от тях.

KTwhipp96
08-31-2012, 06:55
Лелее все едно се слушам себе си преди една година. Абсолютно същата картинка беше при мен с единствената разлика че аз имам брат 10 години по- голям от мен. И аз си правех абсолютно същите планове, да се изнеса, да ги съдя и всякакви такива глупости :D чак ми става смешно. Виж ти сега каквото и да ти кажем ще продължиш да вярваш че е възможно да живееш сама, изчакай няколко месеца и повярвай ми сама ще се убедиш, че е невъзможно. Първо няма как да го направиш законно дори и ваще да са съгласни пак няма как, помня че всичко бях проучила и аз. Пък да завеждаш дело е смешно, първо няма такова дело, тоест не е каквото се представяш. Накратко няма да го спечелиш, защото на каква основа ги съдиш? Че не ти обръщат внимание, че не те харесват? Най- много да ти се изсмеят в лицето ако го кажеш това на някой. Има деца които ги бият, изтезават какви ли не случаи, твойто нищо не е. Дори и да спечелиш (което е невъзможно) най- много да им отнемат радителските права и да те пратят в някой дом. Това което ми говориш по филмите и в Америка може и да е така, тук няма такива. Повярвай ми след една година ще мислиш по съвсем друг начин. Не казвам, че изведнъж всичко ще се оправи. Ваще са към 40-50 нали? Влизат в критическата възраст, ти си в пубертета, те си имат проблеми.. Разбираш ли? Дори и да не си оправите отношенията изчакай, няма да ти е лесно, знам го защото и аз от малка не се разберам с тях (баща ми главно) пре мен е малко по- различно, той ме биеше и ми крещи за каквото му падне, обижда ме, съдят го защото беше бил някакъв човек, така че щом аз мога да изтърпя него още 2 години, ще успееш и ти, разбирам те напълно, знам колко много искаш да се махнеш, но за съжаление няма как.

karamelcheto92
08-31-2012, 07:00
А замислила ли се дали е възможно до си осиновена и за това да се държат така със теб

Elli *
08-31-2012, 07:12
А замислила ли се дали е възможно до си осиновена и за това да се държат така със теб
И аз това си помислих, но защо им е да я осиновяват и после да не я обичат ...

EternalDream
08-31-2012, 07:20
Май няма начин да нямаш 18 и да си самостоятелна

SuNsEt
08-31-2012, 09:58
А замислила ли се дали е възможно до си осиновена и за това да се държат така със теб

Интересна мисъл...

Иначе авторке,защо не отидеш да живееш при сестра ти (ако тя живее отделно) или при баба ти и дядо ти? Сестра ти как се отнася с теб и забелязала ли е как родителите ви се отнасят към теб?Защо тя не поговори с тях за отношенията ви ?

JuStElly
08-31-2012, 12:24
Не съм осиновена,това е сигурно.. Имам очите на майка ми,във лице и телосложение приличам на баща ми,изобщо личи си,че не съм... А иначе няма как да отида да живея при сестра ми,защото тя и гаджето й живеят при неговите родители.При баба ми и дядо ми също няма как да стане,защото те живеят на 300 км от София,а другата ми баба живее при нас. Не мисля,че сестра ми забелязва как се държат с мен,като малка съм й казвала,но тя винаги ме убеждаваше,че си внушавам.Както и да е,не искам да я занимавам с моите проблеми,явно ще се наложи да търпя още малко и при първа възможност да се изнеса...

SHPAIdURmeN
08-31-2012, 12:41
Авторке ще ти кажа само едно нещо СПРИ ДА СЕ ОПРАВДАВАШ. Всички сме били като теб обаче при някои е траело да речем 1 месец при други 1 година при трети 5 години... И когато човек е ядосан всичко може да ти каже без да се замисли че това би те обидило по някакъв начин. Седни сближи се с майка си или с баща си ( а най добре с двамата) говори си с тях задавай им въпроси прави там нещо колкото да им привлечеш вниманието така по степенно ще се сближаваш с тях.

sunshine_f
08-31-2012, 12:50
Пффф...писна ми от лигли навсякъде.....и аз нникога не съм се разбирала с майка си.И аз като теб съм искала много пъти да се изнеса от нас,но това ще мине.И няма родител,който да не го е грижа за детето му (поне няма нормален родител,който да не го е грижа).Това,че не го показват не значи,че не е така.А относно тези 10 лв.......абсурд с толкова малко да минеш за 1 седмица...

Урсула
08-31-2012, 12:50
Авторке ще ти кажа само едно нещо СПРИ ДА СЕ ОПРАВДАВАШ. Всички сме били като теб обаче при някои е траело да речем 1 месец при други 1 година при трети 5 години... И когато човек е ядосан всичко може да ти каже без да се замисли че това би те обидило по някакъв начин. Седни сближи се с майка си или с баща си ( а най добре с двамата) говори си с тях задавай им въпроси прави там нещо колкото да им привлечеш вниманието така по степенно ще се сближаваш с тях. И ЗАПОМНИ РОДИТЕЛИТЕ НИ ВИНАГИ ЩЕ НИ ОБИЧАТ !

Аре моля ти се, а родителите, които малтретират, тъпчат психически, изнасилват и продават децата си, кво - изтезават ги с любов? Няма такова нещо като "родителите винаги ще ни обичат", "майката е най-доброто за детето си" и прочие.
Някои хора не са създадени за родители. Някои родители не са хора.

Колкото до авторката - седни и трезво помисли дали в крайна сметка наистина не преувеличаваш. Дали не си въобразяваш някви неща, дали вашите просто не са в критическата/под стрес, дали нямате някакви финансови или други проблеми, които биха оправдали поведението им.
Иначе това за което говориш се нарича еманципация (emancipation of a minor) и, не, тук в България не става така. Поговори сериозно със сестра ти, опитай се да я накараш да разговаря и с вашите. От опит знам, че подобни проблеми рядко се решават с драми и демонстративни действия като бягане от къщи, примерно (сигурно ти е хрумвало).
Ако и това не помогне .. стискаш зъби, държиш си наведена главата, намираш си нещо, което да те разсейва от атмосферата вкъщи, създаваш си някаква цел ... и търпиш. Няколко годинки са само :)

SHPAIdURmeN
08-31-2012, 12:54
:D e вярно по прекалих с "ЗАПОМНИ РОДИТЕЛИТЕ НИ ВИНАГИ ЩЕ НИ ОБИЧАТ !" но разбира се нямам предвид за родителите психопати дето не знам даже как са им разрешили да имат деца :X ...

DennisCobain
08-31-2012, 13:20
Абе ти изобщо мислиш ли бе момиче? С 10 лв. на седмица можела да изкара.. Ами тока,водата, парното кой ще ти плаща? Учебници с кво ще си купуваш? Тетрадки? Подаръци за рожденни дни?Щяла да работи 2 дни в седмицата.. Ми окей това са ти... 140лв. на месец с които нищо няма да можеш да направиш.

Incadeptus
08-31-2012, 13:31
Ето какъв е проблема... не се разбирам със родителите ми,не мога да кажа,че се мразим,но не се обичаме.Имам чувството,че на тях изобщо не им пука за мен... преди ми беше гадно,смисъл дори на собствените ти родители да не им пука за теб,гадно си е,но свикнах... Мисля че съм достатъчно разумна и зряла,дори съм прекалено зряла за възрастта си,защото винаги съм се справяла сама със всичко,та мисълта ми е... има ли начин да стана самостоятелна? Говоря за законен начин. Искам да не съм обвързана със никой,все едно съм пълнолетна,но да не съм.Въпросът е,че не мога да живея така още 3 години,просто няма да го понеса... Ще намеря начин да се издържам,ще си ходя на училище,ще работя събота и неделя и през ваканциите и все някак ще се оправя. Има ли начин това да стане ?

Първо няма начин.И то може да си зрял,но това нищо не значи ;) И аз не мога да ги понасям ама не се оплаквам,но на родителите винаги им пука за детето си.

Incadeptus
08-31-2012, 13:32
+1
Ако вашите са заети и нямат достатъчно време за теб,тва не означава,че не им пука..точно обратното те работят,за да имаш покрив над главата си,така че..

ГЛУПОСТИ.Те работят,за да имат и те покрив над главата.И все едно те не ползват интернет хахаха

Едит:Осиновена?-Гръм и мълнии,то много лесно може да се разбера като погледне цвета на очите им и така нататък.

mimijessi
08-31-2012, 13:43
Абе ти изобщо мислиш ли бе момиче? С 10 лв. на седмица можела да изкара.. Ами тока,водата, парното кой ще ти плаща? Учебници с кво ще си купуваш? Тетрадки? Подаръци за рожденни дни?Щяла да работи 2 дни в седмицата.. Ми окей това са ти... 140лв. на месец с които нищо няма да можеш да направиш.

+1 Пък ти само хляб ли ще ядеш ?!Тея 10 лв за нищо няма да ти стигнат ?! Ами има още много други нещо като лекарства, хигиена пък и ако толкова искаш да се махнеш можеш да отидеш при баба ти нищо че на 300 км!

lamer4e7o
08-31-2012, 13:56
На 15 годинки можела да бъде сама… Не говори глупости, момиче. И вземи се стегни!

monika__9797
08-31-2012, 14:23
И аз това си помислих, но защо им е да я осиновяват и после да не я обичат ...



И на мен това ми хрумна но няма смисъл ако не са я искали нямаше да я осиновят... :?

bloodyF
08-31-2012, 16:01
хранят ме и ми купуват дрехи,защото са задължени от закона... Работата е лесна,имам роднини,които биха ме наели,а колкото до двата дена,мисля,че ще са ми напълно достатъчни.. За храна ми трябват най - много 10 лева на седмица,защото ям сравнително малко,за други неща го кажи още 10,това ти прави 20 лева на седмица. Ако работя някъде надницата ми ще е най - малко 20 лева,а аз ще работа два дни,които ги прави 40.. мисля,че ще са ми предостатъчни. Както и да е... въпросът ми беше дали има начин да стана самостоятелна,ако някой знае нещо по въпроса,го моля да сподели (;

много си глупава
лол
първо, не са задължени ''от закона'', ако пожелаят можеш и гола да ходиш


80 лева на месец
квартира-100 лева (минимум)
ток,вода,телефон,интернет-150 лева
храна -освен ако не фотосинтезираш-100 лева
за училище -учебници,тетрадки, чанти и пр.-мин.150 лева
транспорт евентуално-минимум 50 лева
дрехи,обувки, допълнителни кафенца-50 лева

айде помисли малко с тая глава
не е сложена за декорация там,..

+едит
вероятно родителите и работят, нямат време за нея, тя е в пубертета, преувеличава всичко и е drama queen+attention whore в едно
така че не й се връзвайте толкова много, реално е силна на приказки, на действия..да отиде при мама и да я помоли за пари за кафе..нда

MakeMyWorld
08-31-2012, 16:39
Щяла да работи събота и неделя.. А като те затрупат с домашни от даскало,ще учиш ли,ще работиш ли или ще почиваш? А и не знам кой ще те вземе на сериозна работа само за 2 дни и то на 15. Мислиш си, че всичко е лесно, ама в действителност има много пречки и не е толкова розово положението.

Урсула
08-31-2012, 19:49
много си глупава
лол
първо, не са задължени ''от закона'', ако пожелаят можеш и гола да ходиш


80 лева на месец
квартира-100 лева (минимум)
ток,вода,телефон,интернет-150 лева
храна -освен ако не фотосинтезираш-100 лева
за училище -учебници,тетрадки, чанти и пр.-мин.150 лева
транспорт евентуално-минимум 50 лева
дрехи,обувки, допълнителни кафенца-50 лева

айде помисли малко с тая глава
не е сложена за декорация там,..

+едит
вероятно родителите и работят, нямат време за нея, тя е в пубертета, преувеличава всичко и е drama queen+attention whore в едно
така че не й се връзвайте толкова много, реално е силна на приказки, на действия..да отиде при мама и да я помоли за пари за кафе..нда

така, първо: законът ги задължава да се грижат за елементарните нужди на детето си - задължава в смисъл, че ако не го правят, социалните се намесват в историята, а на никой не му се занимава със социалните.
за парите си права в общи линии. и с 5 лева на ден за храна да живееш, тва са ти 140-150 лева, които, реално, са ти "заплатата". а и без връзки никой няма да те наеме на почасов работен ден, САМО събота и неделя и то при условие, че нямаш 18.

може да си права, че е attention whore или както там го водите в тоя форум, обаче няма как да знаеш, че със сигурност е така. щото родителите не са само "покрив над главата, дрехи, колкото да не си гол и храна, колкото да не умреш от глад". тва и домовете го осигуряват. родителството е нещо повече от да си народиш деца и да ги поддържаш живи - то си е призвание, колкото всяка професия.
и ако родителите НАИСТИНА не й обръщат внимание, ако наистина поведението им спрямо сестра й е коренно различно .. тва не може да се пренебрегне с лека ръка. не можеш да омаловажаваш проблема, само щото не е твой и да го отричаш като "атеншън хор синдром", само щото е по-лесно да се нахвърлиш, отколкото да помогнеш.

искрено се надявам темата да е преувеличение, макар че ме съмнява. щото ако е истина, с постовете си само накарахте момичето да се чувства виновно, задето има скапани родители, чието отношение не й се нрави.

druzilla
08-31-2012, 20:07
Не,че са заети,просто наистина не им пука... казват ми да си правя каквото си искам,да ходя където си искам... изобщо ми казват,че не им пука какво ще става с мен. Веднъж нещо се скарах с майка ми и тръгнах да излизам и тя ми каза "най - добре изобщо не се връщай"... Не е много яко да се държат така с теб,все едно едва ли не съм им се натресла и изобщо не са ме искали. Гадно е...

Когато майка ми е ядосана също казва много гадни неща,но това се случва в яда й,не е задължително да ги мисли наистина ;)

JuStElly
08-31-2012, 22:20
Мерси за всички нападки и обиди.. Знаех си,че всичко така или иначе ще свърши така,в този форум винаги е така,но действително имам проблем. Относно квартирата и храната и така нататък ви казах,че има къде да живея,а за храна и в момента не изразходвам повече от 10 лева на седмица... ям кисели млека,ябълки и понякога други плодове и то по малко.Не преувеличавам изобщо,ако искате вярвайте,проблема е сериозен,ако не беше нямаше да плача,докато ви пиша постовете и да се разстройвам толкова. Просто ще ви помоля,ако не можете да помогнете,да не ме обиждате,само защото не знаете какво е положението... малко ми е всичко друго,ами и това. А иначе благодаря на всички,които се опитаха да помогнат.

П.П.: по - нагоре съм го написала,но ще го напиша пак.. имам роднини,които могат да ме наемат на почасова работа или на два дни седмично...

antineutral
09-01-2012, 08:27
Мерси за всички нападки и обиди.. Знаех си,че всичко така или иначе ще свърши така,в този форум винаги е така,но действително имам проблем. Относно квартирата и храната и така нататък ви казах,че има къде да живея,а за храна и в момента не изразходвам повече от 10 лева на седмица... ям кисели млека,ябълки и понякога други плодове и то по малко.Не преувеличавам изобщо,ако искате вярвайте,проблема е сериозен,ако не беше нямаше да плача,докато ви пиша постовете и да се разстройвам толкова. Просто ще ви помоля,ако не можете да помогнете,да не ме обиждате,само защото не знаете какво е положението... малко ми е всичко друго,ами и това. А иначе благодаря на всички,които се опитаха да помогнат.

П.П.: по - нагоре съм го написала,но ще го напиша пак.. имам роднини,които могат да ме наемат на почасова работа или на два дни седмично...
От хората по форумите не можеш да получиш кой знае какво освен едно разумно обективно мнение, пречупено през гледната точка на хора, които не са ти на положението и които разсъждават за нещата както са по принцип. Затова реагират остро на неща, които им се струват нелепи и това е напълно естествено. За другите дето обиждат...то такива май навсякъде има. Но обърни по-сериозно внимание на част от нещата, които са ти писани по-нагоре. Там са разписани едни сериозни сметки, едни суми, които, като се тегли чертата стават направо да се хванеш за главата. Вярно е, че има хора които живеят и с много малко пари на седмица, но това са екстремни условия, съобразени със сложната моментна ситуация, в която са попаднали и тези хора не си правят сметка в утрешния ден да живеят пак с тези пари.
Другото което е - ти самата заяви, че дистанцията между теб и родителите ти е сериозна и не ти обръщат кой знае какво внимание. Ти и без това прекарваш голяма част от времето без да се виждате много много. Ако искаш да придобиеш самостоятелност, това не става със скок от къщи към някакъв друг живот, а се изгражда когато се отворят врати към нея - в случая при теб са все още повечето затворени и е въпрос на време да се научиш да ги отваряш една по една.