PDA

View Full Version : Как бихте постъпили на мое място?



Julliee
08-31-2012, 12:39
Имам си приятел от 9 месеца..9-те най- прекрасни месеца от живота ми :).Никога не съм се чувствала по-щастлива.Преди известно време се запознах с едно момче,който изпитва чувства към мен.Обяснила съм му,че между нас никога няма да се получи,че мога да му дам единствено приятелството му и нищо повече и той беше съгласен.Говорихме си,излизали сме доста често-сами и в присъствието на други хора и той се държеше с мен само като приятел,никога не е показвал,че още изпитва симпатии към мен.За последните 2 месеца,започнах да му се доверявам много,чувствах го много близък,знаех,че ако му споделя нещо,че ме разбере напълно и ще ми даде съвет...
Но през последната седмица започна да се променя...Говори ми как той е човекът за мен,че ме обича и че няма да се спре докато не бъда негова,че аз съм ''личното му слънце,и жадува за целувките и прегръдките ми''.Обясних му отново,че съм влюбена и никога няма да направя нещо,за да нараня приятеля ми,а и не изпитвам никакви чувства към него,но той продължава.....започна да се опитва по-всякакъв начин да ме раздели с приятеля ми.Говори ми как той не е за мен,че може да ми предложи много повече,настройва ме срещу него..Естествено,нищо от това,което може да ми каже ще промени нещата..Даже приятеля ми се опита да поговори с него,но в крайна сметка не постигна голям ефект.
Не знам какво повече да направя,очевидно думите ми не му влияят,не може да си избие от главата,че няма НИКОГА да бъда с него.Не искам да го губя като приятел,но не мога да понасям постоянните му интриги.
Въпросът ми е как да му дам окончателно да разбере,че няма да бъда с него,но все пак да го запазя като приятел?

Goranow
08-31-2012, 12:59
Отблъсквайй го повече и така :)

TheBeliever
08-31-2012, 13:33
Сама си си виновна. Защо, по дяволите, се сближаваш толкова с човек, който ясно ти е показал симпатиите си. Това, което ти наричаш приятелство, той е възприемал като намеци, че може да има нещо между вас.

Сега ти остава само да прекратиш всякакви контакти с него, давайки му да разбере, че наистина стоиш зад думите си.

sunshine_f
08-31-2012, 13:41
Сама си си виновна. Защо, по дяволите, се сближаваш толкова с човек, който ясно ти е показал симпатиите си. Това, което ти наричаш приятелство, той е възприемал като намеци, че може да има нещо между вас.

Сега ти остава само да прекратиш всякакви контакти с него, давайки му да разбере, че наистина стоиш зад думите си.

+1 Напълно съм съгласна.А колкото до горното мение-колкото повече го отблъскваш,толкова повече ще ти досажда.

LadyDi
08-31-2012, 13:43
Въпросът ми е как да му дам окончателно да разбере,че няма да бъда с него,но все пак да го запазя като приятел?
Нямаш такава опция.

Amore-Mio*
08-31-2012, 13:43
Спри да общуваш с него.
Още от самото начало, е трябвало да стоиш далеч от него. Мисля, че ти е ясно, че не може да има приятелство между двама души, ако единия изпитва чувства към другия.

GLaDOS
08-31-2012, 13:58
Обичаш си момчето,но не е лошо и да си имаш домашна животинка на каишка.Когато го привикаш-все ще дойде...
Нормално е на другото момче да му писне и да си иска своето.

Julliee
08-31-2012, 14:24
Обичаш си момчето,но не е лошо и да си имаш домашна животинка на каишка.Когато го привикаш-все ще дойде...
Нормално е на другото момче да му писне и да си иска своето.
Никога не съм го имала като ''домашна животинка''....Ако не можеш да дадеш компетентно мнение,по-добре не давай такова изобщо

LadyDi
08-31-2012, 14:29
Никога не съм го имала като ''домашна животинка''....Ако не можеш да дадеш компетентно мнение,по-добре не давай такова изобщо
Успокой се. В думите му има доста истина. От това, което си написала излиза точно така - хубаво ти е с това момче, искаш да го имаш на разположение "като приятел", макар да знаеш много добре какви чувства изпитва той към теб. Но не те интересува, защото на теб ти е комфортно с него.
Ако имаше малко повече доблест в себе си, щеше да скъсаш всякаква връзка с него и да спреш да го тормозиш.

ShtrudeL
08-31-2012, 14:35
Мф, не искам да казвам голяма дума, но ти си си виновна ебаси. Знаеш, че те е харесвал, защото каза, че в началото си му казала, че не може да има нищо между вас, което значи, че е ставало на въпрос, че не те приема просто като приятел и въпреки това си излизала с него. Явно си се държала мило и си е помислил човека, че щом 'те разбира и може да прочете мислите ти и да вникне в душата ти', може да му се отвори парашута. Аз с хора, които знам, че ме харесват НЕ излизам. Едно, че ако не съм свободнО е кофти, второ, че ми е досадно.

Incadeptus
08-31-2012, 14:40
Офффффф все мислите някви страшно сложни любовни афери.От мухата прави тиранозавър Рекс. :Д

mech7a7elka
08-31-2012, 16:02
Няма вариант в който да го запазиш като приятел.
Някога и аз вярвах в максимата "да бъдем просто приятели" , но повярвай от личен опит ти казвам
приятелство в което са намесени чувства - не е приятелство.
Прекрати взаимоотношенията си с него, ако държиш на връзката си.
Иначе по този начин, нараняваш и двамата.
Не вярвам той да е единственият "приятел", когото имаш.

Violenza
08-31-2012, 17:13
Щом си му казала директно, че няма никакъв шанс, а той продължава да се пробва, то просто трябва да спреш всякакъв контакт с него. След като ясен отказ от твоя страна не го е отказал нито пък разговорът с приятеля ти, то със сигурност няма намерение да се кротне. Не искаш да го губиш, но според мен друг вариант няма.

Colouring
08-31-2012, 18:23
Наистина няма как хем да го отблъснеш от себе си, хем да си останете приятели. След всичко, което се е случило, то нямаш друга възможност, освен да го разкараш. А и не мисля, че искаш в приятелския ти кръг да има човек, който се опитва да те раздели с гаджето ти.

xXxPETYAxXx
08-31-2012, 21:15
И за какво ти е подобен приятел? Лицемерно е. Цялото ти поведение към него си е лицемерно. Знаела си, че има чувства и си го заблудила, като си го допуснала толкова близо до себе си.
Остави момчето на мира, не го занимавай повече - очевидно е, че той не иска само приятелството ти!

Zarity
08-31-2012, 22:59
Няма как хем да ти е приятел,хем да не ти създава проблеми,адски егоистично е да го искаш.Единствената причина от самото начало че ти е станал приятел е че се сближите,което ти не си трябвала да позволяваш.Късаш връзки с него.

Anichkaxxwee
08-31-2012, 23:26
Ами ти си му обяснила директно, а той продължава.
Спри всякакъв контакт с него.
Избягвай го

fenastz
09-01-2012, 12:47
Friendzoned...

Кажи на гаджето си да го пребие като куче.

TalasamchoOOD
09-01-2012, 16:35
Спри да общуваш с него.
Още от самото начало, е трябвало да стоиш далеч от него. Мисля, че ти е ясно, че не може да има приятелство между двама души, ако единия изпитва чувства към другия.

хмм не е такаа .. влюбен съм в едно момиче от супер много време и с нея сме супер добри приятели при положение, че тя знае, че обичамм :D :D :D ром пом поммм :D

druzilla
09-01-2012, 16:40
Казаха ти го всички преди мен,ама аз да повторя - прекратяваш отношенията с него и спираш да му даваш напразни надежди. ;)

fluffy_^
09-01-2012, 17:09
Friendzoned...

Кажи на гаджето си да го пребие като куче.

:lol:

Hilary_
09-01-2012, 17:31
Блокирай го от където можеш, изтрий му номера .. не го търси по никакъв повод/причина. Пълен игнор.
Ако продължи, нека гаджето ти да се намеси ..

Julliee
09-01-2012, 20:00
Блокирай го от където можеш, изтрий му номера .. не го търси по никакъв повод/причина. Пълен игнор.
Ако продължи, нека гаджето ти да се намеси ..
То май така ще стане накрая,не мога да удовлетворя всички,а е логично,че ще избера приятеля ми пред тоя.Писна ми вече да ми се намила от двете страни да разкарам другия,вчера за малко не се стигна и до бой.Другия като не е разбрал,че няма да му предложа нищо повече,го разкарвам и това е.
Благодаря на всички за отговорите :)

Lisinka
09-06-2012, 01:05
Ами там е грешката ти-че си останала приятелка с него, поне според мен,зависи много от характеритв... но явно е било грешка.Все пак е влюбен в теб и това се е очаквало да стане рано или късно, нормално е да иска да си негова, като те вижда всеки ден (примерно) ... Как бих постъпила ? Ще си бъда с приятеля ми (който дано не е наивен и не се поддаде на интриги) и бих приключила всякакви отношения с човека, създаващ интриги.. !

someonerandom
09-06-2012, 01:25
Е затова постоянно ви се чудим на женското мислене.Очвидно е,че човекът има повече от приятелски чувства към теб,продължава да ти се бута,ти излизаш с него уж приятелски,въпреки че знаеш,че приятелството за него не е достатъчно и че се надява на нещо повече,и накрая се изненадвате,когато въпросното момче поиска въпросното нещо повече,и обяснявате как всички сме били еднакви.упорито отказвайки да проумеете,че когато някой има чувства към вас,няма какс един разговор да се откаже и да станете best дружки for life.
П.С:Пийнал съм,извинявам се за всякакви допуснати грешки в поста 8-)

TheBanzai369
09-06-2012, 07:02
Ми, човека иска да си жаса, а не да е носна кърпичка. К'во странно виждаш

Niakoitam
09-07-2012, 07:35
1. Никога е твърде твърде силен израз.
2.Помисли си хубаво дали да бъдеш с него те спира само любовта към гаджето ти или няма и някакви други неща. Опитай се да му обясниш дори ако се наложи доста по остро че няма да зарежеш гаджето си поради причината че той иска това и ако много опорства и по-лошо може да стане.Той може би просто те е изчаквал и вече му е писнало. Или пък с поведението си си го накарала да си мисли че не си много искрена с него и може да има шанс ако гаджето ти го няма.Убеден съм че си направила точно това.Ако обаче някога с гаджето ти приключите отношения всичко е както трябва и въпреки това ти тръгнеш с някой друг това ясно значи че има и някви други проблеми. Няма какво да се лъжем.Така е както го каза преди време една потребителка Ако харесвам някой само като приятел,значи просто не ме привлича сексуално или не ми харесва на външен вид.Е, не са само това причините.Като се започне през това,мине си през тривиалното може да си изгубим приятелството,което така и така в един момент ще си отиде, а вероятността се ускорява от факта че има по-различни чувства та се стигне до много други проблеми от различно естестество.
3.Не се стреми да няма наранени.Все някой ще е наранен в тази ситуация.Гледай да не си ти.Понякога за да си добре ти трябва да си правиш съответните избори.
4. Ако аз бях на твое място как бих постъпил ли? Ако обичам приятелката си ясно бих показал на другото момиче че на тоя етап поне просто няма как да се получат нещата и че ако иска можем да сме си приятели,но да не упорства много да не се наложи да правя избор. :)

EternalDream
09-07-2012, 07:42
Отблъсни го.

autumn_eyes
09-07-2012, 07:46
He got tired of being friendzoned.
Убедена съм, че приятеля ти просто е подценил връзката ти с гаджето. Можеш да си сигурна, че още в началото си е направил план, но му е отнело време и се е уморил да се прикрива. Тегли му една майна и го зарежи щом си обичаш гаджето. Не си струва да се разделите и да се карате заради един глупак.

DisappointedDreamer
09-07-2012, 07:46
^Много врели некипели.

Има една известна теорийка. Жените при запознаство с нови мъже ги поставят на 2 стълбички. На първата стълбичка застават мъжленцата, които носят и винаги ще носят титлата Приятел. На втората стълбичка, пък, се слагат мъжленцата, които са симпатични, умни, блаблабла, потенциални гадженца. Мъжете от друга страна също имат стълбичка. Тяхната, обаче, се състои от само едно стъпало. На него те поставят жените, които са им симпатични и жените, с които биха спали. Всички останали дори не присъстват като приятели на някое стъпало.

Мисълта ми, е че не трябваше въобще да поддържаш такива отношения с въпросното момче, след като то повече от ясно ти е заявило че има повече от приятелски чувства към теб. Сега, колкото и да не ти се иска, ще си сърбаш попарата. Ще му заявиш отново, ясно и остро, че си влюбена в гаджето си и че не искаш да бъдеш с въпросното, момче което се бута. Ако момчето е достатъчно умно просто ще спре да излиза с теб и да се бута между шамарите. И когато това стане недей да ревеш, че повече не иска да прекарва време с теб, защото сама си си виновна.

fenkaaa
09-07-2012, 23:12
Спри да поддържаш всякакъв контакт с този човек,не излизай с него,не му отговаряй ако ти пише или звънне и т.н.

Другият случай е,ако приятелят ти не знае за тези неща,кажи му,за да му обясни и той каква е ситуацията и да те остави намира.В противен случай този човек може колкото и да не ти се вярва,да направи всичко възможно,за да разруши връзката ви.