PDA

View Full Version : Помогнете ми - вегетариански проблем !



Miki26
08-31-2012, 17:08
Не знам дали има такава тема и съжелявам ако ви се струва смотана , но имам проблем и не мога да живея с него . Вегетарианка съм от много мъничка , месото за мен има ужасен вкус , и ми е много жал за животните . Всяка вечер когато седна да вечерям попринцип ям само зеленчуци и супи . Всяка вечер баща ми, ми чете конско за веществата в месето , как трябва да го ям и какво ще се случи с мен ако не го ям . Правя се , че не го чувам , но не се търпи и знам , че ако му се разкрещя и кажа това което мисля повече няма да ми проговори и затова си го изкарвам на една възавница :D . ВЪПРОСА Е , ЧЕ ТОВА Е ВСЕКИ ДЕН И НА ВСЯКО ЯДЕНЕ . Говорила съм с майка ми тя ме разбира и се опитва да му обясни , че вече е късно да ме промени тъй като от 6 годишна мразя месо ям само риба (рядко) . Какво да направя , кака деликатно да му обясня , че мога сама да решавам какво да правя със себе си и със менюто си . Може да ви изглежда нио работа , но това е всеки ден на всяко хранене не мога да издържам повече !

Miki26
08-31-2012, 17:08
Съжелявам за правописните грешки много бързо пиша .

BlackMask
08-31-2012, 17:25
Абсолютно същата съм. Не ям месо, единствено риба и двете сме на половин вегетарианки. На мен никой не ми се кара, просто във вкъщи свикнаха да не ям месо. И аз както теб просто не ми харесва, от 4 клас не съм пипвала салам, месо и т.н. Не мисля, че ще е проблем ако седнеш и поговориш с баща ти, че не ти е приятно да се карате всеки път докато се храните. Това е въпрос на избор ти си си избрала да не го ядеш и няма да го направиш. Говори с него спокойно седнете и без да му викаш просто му кажи каквото искаш да кажеш.

Miki26
08-31-2012, 17:32
Благодаря за съвета опитвала съм го доста пъти , но или казва , че няма време или казва , че съм малка да решавам какво е най-добре за здравето ми , и не ми дава да се изкажа , отново започва с конското какво ще стане с мен ако не ям месо . Не ме разбира въобще , но все пак ще опитам още веднъж , мерси .

yakuza_
08-31-2012, 17:55
Ти си дете на сатаната, хората които не ядът месо, имат нечисти помисли, ще гориш в ада ! Аз няма ядене в което да няма месо, от мн години съм така и без месо не ми е вкусно.

Miki26
08-31-2012, 18:07
Мисля , че това не е вярно yakuza_ всеки е различен един мисли месото за хубаво други не !

mkio
08-31-2012, 18:08
Yakuza_, не си забавен.
Аз също не ям месо, много много рядко риба или някакъв колбас. Нашите просто свикнаха, в началото ми се караха, не било полезно, щяла съм да се разболея. Сега вече дори и не ме канят с месо, когато си готвят. А аз така се чувствам по-добре.

druzilla
08-31-2012, 18:10
У нас всяко ястие,което майка ми приготвя е с месо..Реших да съм вегитерианка (не защото не ми е вкусно,а защото ми е жал за животните) . Нашите така и не го приеха.Всеки път като седнем да се храним ми обясняват,че трябва да ям и постоянно се опитват да ми пробутат месо..Та те едвали някога ще приемат избора им,но трябва да им обясниш,че не ти е приятно да се карате и просто да проведете един разговор и да си разясните всичко :) Успех.

druzilla
08-31-2012, 18:12
А и също е хубаво да се поровиш малко из google и да прочетеш за вегитерианството.Така когато баща ти започне да ти обяснява,че е вредно,можеш да му изброиш факти,които доказват,че е точно обратното.

PullMeCloser
08-31-2012, 18:13
Аз също не ям месо(тоест свинско, пилешко, телешко, агнешко и колбаси), защото не ми е вкусно. Ям само риба и аз понякога, но не се определям като вегетарианка в никакъв случай, както и вие не сте, щом я ядете :Д
Иначе нашите никога не са ми правили проблеми за това какво ям и какво не ям, щото съм и злояда от малка, та са ми свикнали. Никога не са ми тикали храна в устата, за което се радвам.

yakuza_
08-31-2012, 18:26
др месо ядете вие...

borkata11
08-31-2012, 23:03
Добре, ако наистина не ви е вкусно не го яжте, макар че не ви разбирам :D Но за тези, които не го ядат защото им било жал за животните... нали разбирате, че като спрете да ядете, убиването на животните за храна не спира :D Някои животни просто стават само за ядене. А ако не можеш да си решиш проблема с разговор с баща ти, аз не виждам по какъв друг начин би могла.

Horrificus
09-01-2012, 01:51
не знам как да се поправи този проблем, аз ям изцяло и само месо и почти нищо друго

Elli *
09-01-2012, 07:48
вегитарианците ЯДАТ риба, вегите не ядат нито риба, нито нищо млечно

EternalDream
09-01-2012, 07:53
Зависи от семейството. Поговори с тях, обясни им защо си взела този избор.

xoxi
09-01-2012, 08:52
Но за тези, които не го ядат защото им било жал за животните... нали разбирате, че като спрете да ядете, убиването на животните за храна не спира :D

Човек се чувства по-добре като знае, че не допринася сам за болката и убиването на някое живо същество.

Violenza
09-01-2012, 08:56
Аз ако бях на твое място, щях да започна да си ям отделно, не на масата при тях, докато бащата не си оправи отношението. Не ги разбирам такива родители... В крайна сметка не си на 10, сама избираш какво да ядеш.

xoxi, именно. :)

Miki26
09-01-2012, 17:26
Благодаря ти druzilla найстина ще се поровя , за да съм подготвена . Благодаря и на останалите , за съветите . и още веднъж yakuza или какъвто беше не си прав и найстина не е забавно и xoxi много си права .

LoraBieber
09-01-2012, 20:27
Аз също мразя месо, жал ми е за животните и т.н. !!! Майка ми общо взето не ме тормози с това, но от време на време ми казва, че трябва да ям! Ама баба ми... само ми повтаря да ям месо, като настина- това е защото не ядеш месо, като съм само хремава- пак същата причина!! Аз някой път ям, само, за да престанат с това! След като хапна малко- например в пица- след това си мия зъбите, пия по 1-2 литра, дъвча ментови дъвки, докато не съм забравила за това, ама... правя го рядко, колкото да им угодя! А колко ми е гадно, даже някой път хапвам и ми се гади....

kalpazanka
09-02-2012, 12:57
др месо ядете вие...
Още един такъв пост и ще влезеш във форума след 21.12.2012!

sweetycherry33
09-02-2012, 13:51
И на мен ми е малко гадно от месото, но ям в повечето случаи.Ям само пилешко и свинско, и то само бяло...

slimbo
09-03-2012, 09:47
Кажи му да се хапне отзад и ,че ши ядеш квото ти е кеф и закво всички ви е страх от баща ви пфффф мноо зле

DennisCobain
09-03-2012, 11:39
вегитарианците ЯДАТ риба, вегите не ядат нито риба, нито нищо млечно

нэ вэгэтарианцитэ ядат риба а лакто-вэгэтарианцитэ. Веэгэтарианцитэ ядат само зэлэнчуци, а вэганите нэобработэни зэленчуци дэмэк-сурови. :D

Аз съм вэгэтарианэц обачэ. Нэ ям риба, нито млэчни продукти. Родитэлитэ ми също сэ опитваха да мэ откажат. Нэпрэкъснато ми пробутваха мэсо, пържоли, кэбапчэта.. Накрая просто нэ издържах и сэ изнэсох.

slimbo
09-03-2012, 20:27
^ добре защо млечни продукти смис. те не убиват животни само нормален процес /то и убиването е де / щото то си има кръговрат на живота , но всеки с виждането си

JuStElly
09-04-2012, 03:29
Мога да ти предложа две възможности.Първата,и по - удачната, е да прочетеш за плюсовете и минуси на вегетарианството и следващия път като заизнася лекция,да му натриеш носа.Другата е просто да не ядеш със вашите,а отделно. ;д

HiEnAtA82
09-04-2012, 07:39
аз съм като теб, обаче съм изцяло вегетарианка - смисъл, че не ям никакво месо ( като започнем от заешко и свършим с рибата) .. това е от 1 година и половина.. в началото много се ядосваха мама и татко .. трябвало да се яде и т.н, било полезно, но аз просто отказвах .. леля ми е лекар и ги убеди, че съм от хората с такава кръвна група, които не ядат месо .. примерно 0 много обичат .. не знам колко е вярно или не.. имах малко разправии с баща ми, но аз съм твърдоглав човек, та накрая се отказа .. и сега само той си яде.. майка ми обича само риба.. така че моя съвет - опитай се да пробуташ това с кръвните групи - може и да помогне, както казах при мен стана .. надявам се да съм ти помогнала !!!