PDA

View Full Version : Тормоз и подигравки в училище



mimss9
08-31-2012, 17:27
Здравейте знам че има хиляди такива теми но мисля че не са абсолютно същите. Винаги казвате когато ни се подиграват да се опълчим. Но никога не казвате как..какво да кажем/направим. Има момче от моя клас което постоянно ме дразни наранява ме с думи. Обижда ме, но не мога нищо да направя. Не мога да го набия в предвид размерите му : към 1.90 висок и огромен. А и с думи не става не мога да го засегна. Кажете ми какво да му кажа как да го накарам да ме остави намира. Опитах казах му като човек да спре, но не става. Опитвах с крещене и това не помага . Помогнете

Incadeptus
08-31-2012, 17:30
Както ти не можеш да го засегнеш,така и ти можеш да не се засягаш.Просто се абстрахирай!!!

mimss9
08-31-2012, 17:35
Не мога. Опитвала съм да не му обръщам внимание не става не спира ако спра да му се ядосвам и види че не му обръщам внимание идва до мен и почва да ме дразни да ми дърпа косата или нещо такова . Сутрин съм доста рано в училище както и той и близо час и половина ме нерви преди да дойдат другите. И в този час и половина се опитвам да заспя за малко но не ме оставя идва дърпа ми стола и немога да го разкарам.

filmimilmi
08-31-2012, 17:40
@Incadeptus, пред очевидно глупав 1.90 висок бабаит, ти на невидим ли ще се преструваш?
Към автора: Този тип има сила в ръста си, но респекта ще му се смъкне бъзро, ако се съберете няколко такива пострадали като теб и го погаврите добре. Едва ли си единствен, а на 3-4-ма едва ли ще им скочи, независимо, че е 1.90. Просто образувай банда. Ще видиш как самочувствието на вас слабите ще се вдигне. Е, естествено гледайте да не се превземете и "сваляйки го от власт" да не вземете вие да станете "лошите хлапета"... :D

mimss9
08-31-2012, 17:48
Ами аз съм момиче :) По принцип трудно ще стане група. Към момчетата немога да се обърна всички са като него и ще застанат на негова страна. А момичетата нищо не могат да му направят. От мен е получавал доста рани защото използвам ноктите си . Веднъж щеше да ме удуши и му издрах лицето. Но това не помага. Честно да ви кажа искам да го съсипя, да го унижа. Защото ако искам ще викна втория си баща и може да го забие в земята, но след това ще бъда подигравана че замесвам родители

Incadeptus
08-31-2012, 17:54
Не мога. Опитвала съм да не му обръщам внимание не става не спира ако спра да му се ядосвам и види че не му обръщам внимание идва до мен и почва да ме дразни да ми дърпа косата или нещо такова . Сутрин съм доста рано в училище както и той и близо час и половина ме нерви преди да дойдат другите. И в този час и половина се опитвам да заспя за малко но не ме оставя идва дърпа ми стола и немога да го разкарам.

Кажи на бубайко си(татко си) пък да видим дали ще те закача.Щяла да бъде подигравана.То ако става дума тъпаците от училище за всичко може да ти се подиграват,все ще намерят нещо.То така ти се измисляш причина,поради която да не можеш да направиш нещо.Не мога да ти помогна.Обаче не обръщай внимание на подигравките!

fenastz
09-01-2012, 11:41
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120413130411/zombie/images/8/8c/Brassknuckles.jpg

Но, вместо да става мазало, просто го питай защо ги прави тия работи. Шансът е голям да те харесва, но недоразвитият му мозък да не намира друг начин да ти го покаже.

SuNsEt
09-01-2012, 12:05
Хвани си гадже да го сплаши или направо да се разправя с него.
Какъв му е проблема на тоя простак?? ...

Bloody Red
09-01-2012, 12:14
Наистина е много неприятно.. Но и най-отворените бабаиди си имат слабо място. Аз имах подобен проблем.. не е да ми е дърпал косата или нещо такова, но такива хапливи коментари ми е отправял.. Неведнъж съм го раздирала до кръв, но това не помогна.. Отвръщала съм му - млъква за малко и след 5 минути пак. Един ден по средата на тирадата го питах буквално "Какъв ти е проблема", но различното беше, че не го казах с тона, с който по принцип се казва този израз. Казах го по-скоро с тона *писна ми, не мога да издържам, не разбирам какво толкова съм ти направила, че да ми причиняваш всичко това* и познай - изглежда взе че се засегна. От тогава нещата започнаха да се подобряват, сега даже сме (добри) приятели. Та, мисълта ми е - пробвала си една тактика - не действа - тогава пробвай нещо друго. Например, както fenastz каза - попитай го защо прави всичко това. Може пък наистина да си извадила късмета да те харесва ;д И ако нищо друго не проработи, както каза Incadeptus, извикай баща си. Вярно е, като си наумят веднъж, все ще намерят за какво да ти се подиграват, освен ако не вземеш наистина да ги стреснеш. Така че.

druzilla
09-01-2012, 12:15
В идеята да извикаш баща си,няма нищо лошо.И аз имах проблем с 3 момчета в моя клас.Веднъж баща ми беше дошъл до училище по други причини,но те помислиха,че е дошъл за тях.Умряха от страх,единият се качи на прозореца и искаше да скача (не се бъзикам) :razz: . Та баща ми дори не се приближи до тях,а втори път не посмяха да ме докоснат тези тримката..

strawberry88
09-01-2012, 12:43
Наистина има голяма вероятност да те харесва. 8-)
Иначе,като те обижда,обиждай го и ти.И ако продължава това,викни баща си.
На колко сте???

Incadeptus
09-01-2012, 12:47
Тва па да си толкова тъп.Да харесваш някой и да му го показваш чрез обиди и глупави закачки>(facepalm)

strawberry88
09-01-2012, 12:57
^Да има и такива идиоти. :D
Мен в 4-5 клас един ме харесвал и ме спъна и така яко паднах,че бях в синини. :X :D Наистина.

jghgh
09-01-2012, 13:06
можеш да се оплачеш на психоложката в училище, на класната, на родителите му. класната може да ти даде техния номер.
не можеш да бъдеш унижавана,не си по-малко човек от другите.
но на първо място самата ти бъди достоен човек, върви с достолепие, отнасяй се с уважение и любов към самата себе си. бъди решителна, че не заслужаваш такова отношение. това ще се усети от околните.
а ако ти самата не се уважаваш, негативната ти самооценка ще е като магнит за хорските забележки и подигравки.

dqwol4eto ot raq
09-01-2012, 13:30
можеш да се оплачеш на психоложката в училище, на класната, на родителите му. класната може да ти даде техния номер.
не можеш да бъдеш унижавана,не си по-малко човек от другите.
но на първо място самата ти бъди достоен човек, върви с достолепие, отнасяй се с уважение и любов към самата себе си. бъди решителна, че не заслужаваш такова отношение. това ще се усети от околните.
а ако ти самата не се уважаваш, негативната ти самооценка ще е като магнит за хорските забележки и подигравки.
да, права си. минала година момчетата от моя клас целеха всички момичета с хатриени топчетаи ни дразнеха. беше много гадно даже в час го правеха и учителите им правиха забележки но те пак продължаваха да целят та тогава ми кипна и взех че звъннах на майка си, а тя звънна на баща ми и той на класната, дълга и широка. следващото междучасие класната дойде и се скара на момчетата и ги заплаши, че ще се явят пред ученическия съвет и каза, че щом ни закачат може и да ни харесват ;) та от тогава спряха. моя съвет е- отиди при психоложката, тя ще ти помогне. знам го от личен опит ;) ако нещата не се оправят кажи на баща си, mimss9, той ще го стресне но преди това попитай момчето което те дразни какъв му е проблема ;) може и да има някакъв напредък :)

fluffy_^
09-01-2012, 13:38
В идеята да извикаш баща си,няма нищо лошо.И аз имах проблем с 3 момчета в моя клас.Веднъж баща ми беше дошъл до училище по други причини,но те помислиха,че е дошъл за тях.Умряха от страх,единият се качи на прозореца и искаше да скача (не се бъзикам) :razz: . Та баща ми дори не се приближи до тях,а втори път не посмяха да ме докоснат тези тримката..

баща ти да не е некаф култорист ?:Д или нешо такос ?:Д

Anichkaxxwee
09-01-2012, 14:27
баща ти да не е некаф култорист ?:Д или нешо такос ?:Д

:lol:

Furious?
09-01-2012, 14:30
We`ve got 2 words for ya - SUCK IT

phoeniX_boy_BG
09-01-2012, 17:39
да, права си. минала година момчетата от моя клас целеха всички момичета с хатриени топчетаи ни дразнеха. беше много гадно даже в час го правеха и учителите им правиха забележки но те пак продължаваха да целят та тогава ми кипна и взех че звъннах на майка си, а тя звънна на баща ми и той на класната, дълга и широка. следващото междучасие класната дойде и се скара на момчетата и ги заплаши, че ще се явят пред ученическия съвет и каза, че щом ни закачат може и да ни харесват ;) та от тогава спряха. моя съвет е- отиди при психоложката, тя ще ти помогне. знам го от личен опит ;) ако нещата не се оправят кажи на баща си, mimss9, той ще го стресне но преди това попитай момчето което те дразни какъв му е проблема ;) може и да има някакъв напредък :)

То па голямото чудо учeнически съвет... В 5-ти клас ме обсъждаха на тоя съвет, не е нищо страшно. Как може да се уплашат от това? :D:D:D

druzilla
09-01-2012, 17:46
баща ти да не е некаф култорист ?:Д или нешо такос ?:Д

Не е култорист,но е спортист и има мускули .. та хората си мислят,че е много агресивен,макар че той не е :D

mimss9
09-01-2012, 17:56
Не ме харесва, прави го за забавление. Нарочно се дразни с мен (нещо то сорта на "нямам друга работа за тва ще се ебавам с тебе ") . Няма как да ме харесва и по принцип поведението му е на третокласник. Защото децата като са малки така си показват чувствата. Аз съм на 16. А за психоложката няма смисъл да говоря с нея. Не прави нищо. Имаше подобен случай с едно момиче което почти се сби с един от тези които я закачат. Разплакана отиде при психоложката, върнаха се двете заедно с директорката и класната в стаята. След седмица отново започнаха да я обиждат. Измислят отвратителни прякори и се държат като деца. Нямат акъл в тея глави

awerw
09-01-2012, 18:02
няма оправия с тях... знам, че ако викнеш някой, започват още подигравки, но ако искаш да ти е по-спокойно, викни някой родител, може би за кратко, но ще спрат поне пред теб да ги казват

mimss9
09-01-2012, 18:11
Нее не смятам да викам родител в училище. Обмислям идеята да кажа на втория ми баща,а кажа ли му няма да иде в училище. Ще иде в тях директно и може и да му начупи всичко,защото всичко прави за мен. Но и не искам да се сетига до там, така със сигурност ще ме запомни и ще спре, но искам по безболезнен начин. Искам аз да го нараня някак си психически

thunderstruck5
09-01-2012, 18:44
На 16 и се ебава с тебе така. Тоя тряя да е някъв олигофрен. Трябва да не му показваш, че се нервираш. Отвръщай на тъпизмите му с усмивка. :) А ако те дразни физически му шибни един шамар, не вярвам да ти отвърне. Иначе и бокса е алтернатива. :D

mimss9
09-01-2012, 19:10
Ами удряла съм го не помага. Веднъж бях с пръстен и му шибнах юмрук и ме напсува защото явно го заболя но после продължи да ме дразни

jghgh
09-01-2012, 19:17
а ти просто не искаш да си решиш проблема. изкарваш го нерешим, само се оправдаваш.
тва момче не е някаква гигантска сила или нещо по-силен, по-мощен и не знам си какъв от теб. имам предвид, че не е по-висш от теб, а е човек КАТО ТЕБ.
разбира се, не е казано че успешно ще му повлияеш психически. някои хора не се поддават на психически атаки, но това не означава, че не можеш да спреш досадното му поведение.

имаш възможност да спреш тоя тормоз, но не искаш и само се оправдаваш или те е страх, а няма от какво. трябва да опиташ. действието е енергия, сила. стоенето на едно място - тъпчене и позволяване да ти се случва едно и също нещо поредица от следващи моменти.
оплачи се на класната. помоли я да даде телефон да говориш лично с родителите му. знаеш фамилията му, нали? търсиш по телефона "г-н или г-жа Х" и си казваш проблема. ако не са пълните бабаити и идиоти, ще му се скарат. ако този продължи, можеш да настояваш пред класната за разговор с директор, че не можеш да живееш така и т.н.
има си решения за този проблем. сама каза, че баща ти е кибритлия. на следващата родителска, ако му се чака де, може да насмете родителите на онова леке.
има си варианти, на теб не ти се действа, дали от страх, дали от нещо друго.



и един въпрос, страничен от нравоученията дотук - само с теб ли се подиграва?

bilqnavod
09-01-2012, 19:22
Защо те закача? Дали не те харесва? :)

JuStElly
09-01-2012, 20:30
Децата са жестоки,потрай още няколко години и ще свърши ;д

mimss9
09-02-2012, 06:56
а ти просто не искаш да си решиш проблема. изкарваш го нерешим, само се оправдаваш.
тва момче не е някаква гигантска сила или нещо по-силен, по-мощен и не знам си какъв от теб. имам предвид, че не е по-висш от теб, а е човек КАТО ТЕБ.
разбира се, не е казано че успешно ще му повлияеш психически. някои хора не се поддават на психически атаки, но това не означава, че не можеш да спреш досадното му поведение.

имаш възможност да спреш тоя тормоз, но не искаш и само се оправдаваш или те е страх, а няма от какво. трябва да опиташ. действието е енергия, сила. стоенето на едно място - тъпчене и позволяване да ти се случва едно и също нещо поредица от следващи моменти.
оплачи се на класната. помоли я да даде телефон да говориш лично с родителите му. знаеш фамилията му, нали? търсиш по телефона "г-н или г-жа Х" и си казваш проблема. ако не са пълните бабаити и идиоти, ще му се скарат. ако този продължи, можеш да настояваш пред класната за разговор с директор, че не можеш да живееш така и т.н.
има си решения за този проблем. сама каза, че баща ти е кибритлия. на следващата родителска, ако му се чака де, може да насмете родителите на онова леке.
има си варианти, на теб не ти се действа, дали от страх, дали от нещо друго.



и един въпрос, страничен от нравоученията дотук - само с теб ли се подиграва?
По принцип предимно с мен се заяжда. Ако на мен ми писне и изляза от стаята и отида някъде започва да се заяжда с другото момиче което е в стаята

evilgirl95
09-02-2012, 12:42
Хвани си гадже.. действа безотказно (особено ако е боксьор, културист и т.н.) .. Имах същия проблем, не с 1 а 3-ма.. просто не знаех какво им правя.. с нищо не го предизвиквах у тях.. и дори когато не бяхме в училище, а се виждахме на улицата, пак ме дразнеха и нагрубяваха.. и това продължи дори, когато се махнах от основното училище (лятото, когато бях за 8-ми клас се дразнеха с мен, като се засичахме навън), но представи си откакто се върна приятеля ми от Гърция и те го видяха, минават с наклонена глава покрай мене...

strawberry88
09-02-2012, 14:11
Децата са жестоки,потрай още няколко години и ще свърши ;д

Уау.Много помагаш.

druzilla
09-02-2012, 14:14
Хвани си гадже.. действа безотказно (особено ако е боксьор, културист и т.н.) .. Имах същия проблем, не с 1 а 3-ма.. просто не знаех какво им правя.. с нищо не го предизвиквах у тях.. и дори когато не бяхме в училище, а се виждахме на улицата, пак ме дразнеха и нагрубяваха.. и това продължи дори, когато се махнах от основното училище (лятото, когато бях за 8-ми клас се дразнеха с мен, като се засичахме навън), но представи си откакто се върна приятеля ми от Гърция и те го видяха, минават с наклонена глава покрай мене...

То пък така става да си хванеш гадже културист.. :D

fluffy_^
09-02-2012, 14:44
Не е култорист,но е спортист и има мускули .. та хората си мислят,че е много агресивен,макар че той не е :D

В такъв случеи, ако бях на някое от тея 3-мата мястото и те харесвах щях да ида и да кажа на баща ти xxaa (ще кажа нещо от сорта) на \"господине харесвам дъщеря ви обаче тя мен не моля ви помолете я от мое име да излезем за да и се докажа\":Д хахаха

jghgh
09-02-2012, 20:30
Уау.Много помагаш.

Полезна философия за живота - трай, та трай, търпи. Нали .. преклонената главичка.