PDA

View Full Version : Къде да продължа?



VampireLover3
08-31-2012, 19:23
Здравейте, :)
от няколко дни се замислям с какво да продължа образованието си, 10ти клас съм и вярно, че имам още доста време да мисля, но предпочитам от сега да обмисля вариантите, за да имам време да се подготвя за изпитите. И всъщност добре, че започнах от сега да проучвам нещата, защото се оказа, че е много трудно да направя избор. И така де, обичам да рисувам (анимация), харесва ми и уеб дизайна. Но.. проблема е, че моята детска мечта да стана аниматор няма никаква реализация, все пак да не се лъжем, трябва да изкарваме пари! Та ето тук е големият въпрос, мислих много дали да не е архитектура, обаче съм гола вода в математиката, чудя се възможно ли е да науча всичко за 3 години? Мислех и за право, защото имам роднини адвокати и ще ми бъде в пъти по-лесно, но нямам никакъв интерес към историята и българския. Обмислях варианта и за ветеринарна медецина, но за това много бързо ме разубедиха.
Охх, наистина не знам по кой път да тръгна, ще ми се архитектурата, но пустата математика?!
И въпреки всичко на сърце ми е анимацията от както се помня на въпроса "каква искаш да станеш като пораснеш" отговарях "аниматор", а и не само .. обичам да рисувам точно това, яд ме е, че в България няма никаква реализация в тази област. :(

DarkEmotionS
08-31-2012, 19:35
Ако имаш с какво да се издържаш - последвай мечтата си.. Но ако не..Наистина няма какво да се лъжем... и трябва да се насочиш към нещо печелившо. За 3 години едва ли ще научиш математиката ;д Правото си е донасящ доста пари бизнес, когато имаш връзки, ат и казваш, че ги имаш.. И все пак.. не позволявай непознати във форум да определят съдбата ти. Реши сама и когато решиш - не се колебай или чуди - Just do it ! :)

antineutral
08-31-2012, 19:43
Ако си зле в математиката, за 3 години имаш предостатъчно време да се поизпотиш и да понаучиш нещата (математиката се учи с практика + добър преподавател). Но е много възможно да имаш и завбъдеще проблеми с нея, въпреки подготовката, ако както казваш наистина не я разбираш, а не че не се стараеш. С правото, при така поставените обстоятелства, ще се улесниш доста в живота и да си създадеш поле за действие в по-желана посока(особено ако все така можеш малко от малко да помниш голямо количество текст и да го излагаш в устен/писмен вид, и това не всеки го умее естествено :)) Каквото и да избереш, не се отказвай от хобито си и гледай да натъкмиш нещата къмто него.

VampireLover3
08-31-2012, 19:46
Човеек не знае какво ще стане след години, сега имам с какво да се издържам, но след 6 години, може и да нямам? Мисля, че с архитектура няма да стане, математиката никога не ми е вървяла... възможно е да я науча, щом за има няма 1 месец и половина взех 4ри нива по английски, вярно не ги знам перфектно, но имам някакви знания, така, че е възможно, но друг е въпроса дали ще имам желание след това да продължа с математика. За правото има кой да ми помага, но тъпото е, че всеки месец законите се менят, всичко се променя, та сядай учи всяка нова промяна .. адски безмислено и досадно. Анимацията е моята страст, но след това какво ще правя? Нямам намерение да ставам учител.. ох. :(

VampireLover3
08-31-2012, 19:51
Математиката мога да я науча, вярвам в това .. винаги ще се намери кой да ми помогне, а и учители бол все ще попадна на някой, но дали ще стигне това учене за 6ца на изпитите, не ми се иска да пропилявам времето, защото то така ли иначе никога не стига.
А правото.. хм, не знам, това ми се струва най-лесния вариант.

JDeel
09-13-2012, 02:14
Ако решиш да записваш нещо само защото изглежда финансово изгодно в бъдеще, ще си изгубиш времето безвъзвратно.

Да предположим, че по тази логика записваш право, но хал хабер си нямаш от закони. Първо ще се измъчиш докато завършиш, и накрая ще излезеш с посредствени знания, които ще се изпарят като капчица пот в Сахара по пладне. Дори няма да ти е до това да си търсиш работа, защото не ти се работи по тая тъпотия => ще изглежда така че за уж финансова изгодната специалност изведнъж не са останали работни места. Пък и кой ще те вземе ако има и по-добри от теб, с истински хъс.

Записвайки това, което ти е кръвта си осигуряваш по-приятно следване, и междувременно ще откриеш купища възможности по специалността, защото такива ще има.

mirki4a
09-14-2012, 21:09
В 10-ти клас си бях наумил,че ще ставам лекар.Ходих на уроци,учих теми...Станах в 11 и реших,че не искам да съм лекар...Цяла година се чудих какво искам да уча.Накрая се ядосах и реших,че ще почна да се подготвям по математика (където съм много зле) и ще видя какво ще пиша като специалности.Почнах в 12-ти клас (ноември месец) и през април бях на пробни изпити.Изкарах ги направо супер и сега съм с КСТ в УХТ...Математиката за изпитите няма нищо общо с тази в училище.Много по лесна е.Има задачи които се решават на ум,други които заместваш отговорите в задачите и виждаш кой е верният...Ще се справиш 100%!Това да не те притеснява...
НО
Ако държиш наистина на анимацията...Какво пък!Завърши Я!Може точно ти да поставиш основите на анимацията в България.Знае ли се?Така или иначе каквото и да завършиш не можеш да си сигурен,че ще си намериш работа.

JoLLiE92
09-22-2012, 11:35
3D дизайнер ? :)
С право не можеш да си намериш работа, твърде много са.

mirki4a
09-27-2012, 18:52
С право не можеш да си намериш работа, твърде много са.

Кои са много?

JoLLiE92
09-27-2012, 18:55
^Всякаквите видове юристи, адвокати, нотариуси, съдии, прокурори, юрисконсулти и т.н. А и за да станеш такъв трябва да кихнеш много стабилна сума :)