PDA

View Full Version : Пиърсинг на езика.



druzilla
08-31-2012, 23:15
Такам от много време съм навитак да с правя,ама нашите не ми разрешават.Работата е там,че от тази година ще уча в друг град и ще си идвам само през уикенда.Та мислите ли,че ще успея да го скрия,поне за известно време и също така,дали ще мога да го свалям за пред тях или ще зараcне? :D

myHeartIsOnlyForYou
09-01-2012, 05:38
На колко си?
Ако си над 18г. си прави все пак си пълнолетна.
Ако не - пак си направи :D
Аз си пробих езика на 14г. Та от личен опит:
Аз не успях да го скрия (само 2 дни успях), защото езика (за около 4-5дни) ми беше подут и не можех нито да говоря както трябва, нито пък да ям твърда храна(та да знаеш, че първите дни само на супи ще си). Това, че нашите разбраха, не беше чак толкова страшно - вече беше свършено и те какво можеха да направят.
За сваляне пред тях в началото не знам. Може би трябва да мине известно време преди да започнеш да си я сваляш (3-4 седмици). Не си спомням аз кога я свалих за първи път, но като че ли беше по-скоро. Аз обаче я свалих само за няколко минути, а ти ако искаш за по-дълго не знам в началото. Пробвай, но за около час, а не цял ден. След като мине месец може да си я сваляш за колкото време искаш и няма да зарасне :). Аз съм я сваляла за месеци (даже година) и все още имам дупка :!:
Най-добре според мен си пробий езика в понеделник и ако имаш възможност първия уикенд даже не се прибирай при вашите. На следващия се прибери и като си с тях я сваляй, ама все пак гледай това да не е с часове, т.е. не стой дълго при родителите си, по-добре излизай или прави нещо сама.
Да имаш пиърсинг на езика е яко :)

druzilla
09-01-2012, 11:58
На колко си?
Ако си над 18г. си прави все пак си пълнолетна.
Ако не - пак си направи :D
Аз си пробих езика на 14г. Та от личен опит:
Аз не успях да го скрия (само 2 дни успях), защото езика (за около 4-5дни) ми беше подут и не можех нито да говоря както трябва, нито пък да ям твърда храна(та да знаеш, че първите дни само на супи ще си). Това, че нашите разбраха, не беше чак толкова страшно - вече беше свършено и те какво можеха да направят.
За сваляне пред тях в началото не знам. Може би трябва да мине известно време преди да започнеш да си я сваляш (3-4 седмици). Не си спомням аз кога я свалих за първи път, но като че ли беше по-скоро. Аз обаче я свалих само за няколко минути, а ти ако искаш за по-дълго не знам в началото. Пробвай, но за около час, а не цял ден. След като мине месец може да си я сваляш за колкото време искаш и няма да зарасне :). Аз съм я сваляла за месеци (даже година) и все още имам дупка :!:
Най-добре според мен си пробий езика в понеделник и ако имаш възможност първия уикенд даже не се прибирай при вашите. На следващия се прибери и като си с тях я сваляй, ама все пак гледай това да не е с часове, т.е. не стой дълго при родителите си, по-добре излизай или прави нещо сама.
Да имаш пиърсинг на езика е яко :)

Благодаря ти за изчерпателния отговор.
На 14 съм.Аз ако бях на 18 изобщо нямаше да ми пука от нашите.. :D
И да знам,че е яко за това искам да си направя :D
Само още един въпрос,понеже ми казаха,че е много гадно да се целуваш с обица на
езика - вярно ли е?Не,че много имам с кой да се целувам,ама да знам все пак..

OhBabeBabe
09-01-2012, 12:05
Нищо лично, обаче сигурно сте чували какво казват за момичетата с обеци на езика. :D А и защо да бързаш, още си на 14 - изчакай още някоя друга година.

druzilla
09-01-2012, 14:21
Нищо лично, обаче сигурно сте чували какво казват за момичетата с обеци на езика. :D А и защо да бързаш, още си на 14 - изчакай още някоя друга година.

Не съм чувала,какво казват? :D
И не виждам какво да чакам,това все пак не е нещо необратимо.. :)

Anichkaxxwee
09-01-2012, 14:30
Не съм чувала,какво казват? :D
И не виждам какво да чакам,това все пак не е нещо необратимо.. :)

Може да не е необратимо, но знаеш ли какво може ако не ти го пробият правилно?
Недей да бързаш да си пробиваш езика

druzilla
09-01-2012, 15:18
Ами то риск винаги има,ако го направя след 4 години,не е гаранция,че ще ми го пробият правилно,че няма да се възпали и т.н. Благодаря за отговорите все пак :)

OhBabeBabe
09-01-2012, 21:29
И все пак си помисли добре. :) Помисли за времето, което трябва да отделяш, за да си почистваш езика, а после ако решиш да я махаш - времето, за което ще зарастне дупката.

awe_mahaise
09-02-2012, 10:47
Една приятелка, в рамките на 1 ден се продупчи 3 пъти,нищо и няма,даже на следващия ден вече ядеше твърди храни. Тя не беше ходила при специалист, а едно момче с абокат я продупчи. :) Но по-добре отиди при специалист.

myHeartIsOnlyForYou
09-02-2012, 17:53
druzilla още преди аз да си пробия езика съм се целувала с момче с обеца там и ми хареса. На мен не са се оплаквали, че не им харесва, но ако обецата ти е по-дългичка, по-трудно ще си движиш езика и ще се целуваш малко по-лошо от преди. Пък все пак ако на някой толкова не му харесва с обецата да го целуваш ще я свалиш за малко :)

stepup_7344
09-02-2012, 18:44
Няма нищо лошо да си пробиеш езика,но по-добре отиди при някой специалист,понеже се крият много рискове точно за този вид пиърсинг.
Относно свалянето на обицата,по-добре в началото да не я махаш,няма да зарасне бързо,но може да се възпали и да те боли после и да неможеш да си я сложиш обратно.
А за вашите не се притеснявай и аз преди бях в подобно положение,караха ме да махна обицата,но ако си държиш на твойто ще се примирят накрая.

druzilla
09-02-2012, 20:57
Благодаря ви много за мненията.Ще отида при специалист разбира се,няма да е някой случаен,още по-малко сама да тръгна да се пробивам.. :D Пешо,много се филмираш бе човек ;) Ако ми се инфектира веднага ще си я сваля и ще се консултирам с някой,който разбира от тези неща,така че не се плаши - няма да ми се разпадне устната кухина :razz:

druzilla
09-02-2012, 21:31
Хемороидите (наричани и „варикозни вени на ануса и ректума“) представляват разширени кръвоносни съдове, които са разположени отвътре или отвън на ануса.Какво общо има обицата на езика с ануса,би ли ми разяснил,моля? :D

stelit0
09-03-2012, 22:02
Вашите ще разберат..вижда се :Д Аз като се пробих не можех да ям и говоря нормално около 1-2 седмици. В началото е доста неприятно,но пък е готино.За целувките ..никой не се е оплакал..даже са ми казвали,че им е по-готино.Иначе за мен няма разлика със и без обеца.А относно свалянето..първия път като се пробих нашите ме накараха да я махна на другия ден и около половин-един час не беше зараснала,но в началото не е хубаво да я махаш. Сега съм от 8 месеца с нея и не съм я махала за повече от 10-15 мин. така,че не знам..

MaLkaTa_LaDy
09-04-2012, 06:53
За момичетата с пиърсинг на езика казват, че трябват по-яки свирки.

whitebunny
09-04-2012, 09:55
Трябва умело да я криеш :D Моята е набараха след 1 месец. Като толкова искаш направи си. Така или иначе при свършен факт няма какво толкова да ти кажат.