PDA

View Full Version : Съмнявам се...



problem___
09-02-2012, 05:52
Здравейте, та направо към проблема. Със сегашната ми приятелка ходим от месец. Не мога да се оплача от нея, защото всичко върви добре. Тя по принцип си е доста свестно момиче и може да й се има доверие, но на този етап (1 месец) сякаш връзката ни е още неукрепнала и не ми достига доверието към нея и от това се поражда проблема. Съмнявам се дали не се занимава с други... знам че е тъпо и че докато нямам основателна причина да го правя, няма и смисъл да го правя, защото само се тормозя така, но все пак си мисля, че има някаква възможност да е вярно... Почвам даже малко да си внушавам, но тези съмнения ме тормозят и се чудя как да си ги избия от главата, защото шанса да са верни е много малък, тя не ми е давала повод да се съмнявам в нея де, общува си с нейните приятели и само това е, но с моя акъл все да подложа нещо на съмнение.... Въпроса ми е дали има вариант по който да си ги избия от главата или някак си да започна да й вярвам повече ?

Oy7ofCon7roL
09-02-2012, 06:13
Пич ти не си наред, по-добре я остави вместо да мъчиш себе си, а след време да започнеш да мъчиш и нея

TheBeliever
09-02-2012, 06:27
Доверието се изгражда. Явно на теб ти трябва повече време да изградиш своето. Пък и един месец е нищо време.

Моят съвет е да спреш да се самонавиваш и да опиташ да хвърляш по един трезв поглед над нещата. Ако не ти дава поводи, не търси под вола теле. А с времето и безпричинните съмнения ще изчезнат.

Oy7ofCon7roL
09-02-2012, 07:08
^^ Не съм много съгласен, че с времето съмненията ще изчезнат, според мен ще се задълбочават.
Той сам си пише, че не можа да се оплаче от нея, че е свястно момиче и всичко върви добре, но той и няма доверие..
Щом от връзка 1 месец (то пък голямата връзка) младаже се е вкарал в такива филми и се тормози всеки ден та чак и теми пуска, ти представаш ли, когато връзката им стане 5-6-7 месеца и отношенията им станат по-сериозни кво ще е... той ще я побърка и няма да да я остави да диша.. Тва ще е постоянни обаждания по телефона " ама ти къде си ся" "кво правиш" "с кой беше неска" като се видят ще има "ама ти защо го погледна тоя така" "защо не ми каза, че ще излизаш с оня" " не искам да излизаш с еди кой си"
общо взето автора не е узрял за една нормална връзка и мисли супер детински

problem___
09-02-2012, 07:21
Oy7ofCon7roL всичко, което написа беше грешно. Не знаеш каква е обстановката в точно моята връзка, защото всички са коренно различни. Аз тези неща си ги мисля, но никога не съм ги изразявал пред нея, демек сам си ги мисля, но тя не знае какво ми се върти в главата. Никога няма да я питам подобни неща каквито ти писа, освен ако нямам основателна причина за това, а в момента щом нямам, значи те само си остават мои мисли. Ясен ми е проблема ми с доверието, което до една степен ми липсва и глупавите ми съмнения "нещо да не се случи някога си", просто от време на време ми прищракват подобни неща и не ми е особено приятно да ми се въртят в главата дълго време като са безсмислени..... аз си познавам момичето и отношенията с нея, така че въпроса ми беше някакъв вариант, с който да "залъжа" мислите си и да спрат да се появяват.

TheBeliever
09-02-2012, 07:30
^^ Не съм много съгласен, че с времето съмненията ще изчезнат, според мен ще се задълбочават.
Той сам си пише, че не можа да се оплаче от нея, че е свястно момиче и всичко върви добре, но той и няма доверие..
Щом от връзка 1 месец (то пък голямата връзка) младаже се е вкарал в такива филми и се тормози всеки ден та чак и теми пуска, ти представаш ли, когато връзката им стане 5-6-7 месеца и отношенията им станат по-сериозни кво ще е... той ще я побърка и няма да да я остави да диша.. Тва ще е постоянни обаждания по телефона " ама ти къде си ся" "кво правиш" "с кой беше неска" като се видят ще има "ама ти защо го погледна тоя така" "защо не ми каза, че ще излизаш с оня" " не искам да излизаш с еди кой си"
общо взето автора не е узрял за една нормална връзка и мисли супер детински
Ако се работи върху връзката и се изгради доверие да, съмнения няма да има. Но това не става от днес за утре. Не може да кажеш "От днес сме гадженца и вече ти вярвам безрезервно". При всяко начало има някакви съмнения и колебания, които или се изглаждат, или се задълбочават. Развоят на събитията зависи само от участниците във връзката.

Oy7ofCon7roL
09-02-2012, 07:35
Аз тези неща си ги мисля, но никога не съм ги изразявал пред нея, демек сам си ги мисля, но тя не знае какво ми се върти в главата

Да, не си ги казвал пред нея, защото връзката ви е още "крехка" и знаеш, че ако понеш да и говориш тия работи, които си мислиш, ще я уплашиш и ще избяга, дуг е въпроса, че още нямаш куража да и ги кажеш, но с течение на времето, 3-4 месца, тия работи, които за момента ти са само в главата ще започнат да изплуват на повъхноста и ще се опиташ да "отсраниш нещата, които не ти харесват.
Не се заяждам, просто знам какво е ревността да те човърка отвътре и да разяжда връзката ти... и повярвай ми това никога не завършва с хепи енд

s3nsual
09-02-2012, 07:35
Проблемът явно е "в твоя телевизор ".Момичето не е направило нищо с което да провокира ревността ти.На колко години си ?Учиш ли , работиш ли ?Ако се занимаваш с нещо съществено няма да имаш толкова време , за да ти минават такива мисли постоянно.Намери си занимание , което да те кара да мислиш за нещо друго.На мен това много ми помогна.По принцип съм доста ревнива , но докато работех това лято не съм и имала време да мисля какво може да прави приятелят ми в момента и да си внушавам някакви глупости

Oy7ofCon7roL
09-02-2012, 07:37
Ако се работи върху връзката и се изгради доверие да, съмнения няма да има. Но това не става от днес за утре. Не може да кажеш "От днес сме гадженца и вече ти вярвам безрезервно". При всяко начало има някакви съмнения и колебания, които или се изглаждат, или се задълбочават. Развоят на събитията зависи само от участниците във връзката.

Така ли, аз пък си мислех, че когато човек започва нова връзка и двамата души в нея започват с равен старт и на чисто, а не докато единия си гради мнението за другия, то другия вече да е с резерви, съмнения и неосновано недоверие

TheBeliever
09-02-2012, 07:41
Така ли, аз пък си мислех, че когато човек започва нова връзка и двамата души в нея започват с равен старт и на чисто, а не докато единия си гради мнението за другия, то другия вече да е с резерви, съмнения и неосновано недоверие

Стартът може да е равен, но кой как напредва е индивидуално. Някои хора се доверяват по-лесно, на други им трябва повече време.

Oy7ofCon7roL
09-02-2012, 07:51
Стартът може да е равен, но кой как напредва е индивидуално. Някои хора се доверяват по-лесно, на други им трябва повече време.

За кво напредване говрим при положение, че той от самото началое тръгнал с резервите, съмненията и недоверието (ах как мразя да се повтарям)

Както и да е.... ако не стане така както казах ще се прекръстя на Тома Неверни

TheBeliever
09-02-2012, 07:59
За кво напредване говрим при положение, че той от самото началое тръгнал с резервите, съмненията и недоверието (ах как мразя да се повтарям)

Както и да е.... ако не стане така както казах ще се прекръстя на Тома Неверни

Искаш да кажеш, че ти встъпваш във всяка нова връзка без никакви резерви, напълно и стопроцентово вярващ на новия човек в живота ти? Това, че някой е недоверчив през първите нищо и никакви 30 дни не означава, че ще си остане такъв и впоследствие. Стига да има желание да развива и гради връзката си всичко може да си дойде на мястото.

problem___
09-02-2012, 08:00
Всичко е възможно да се случи за напред, не можеш да кажеш как ще се развият нещата, защото и преди съм имал такива мисли, но са били на периоди и по едно време хептен са изчезвали. Наистина знам какво е да имаш доверие и при мен то изисква време. s3nsual уча и скоро се надявам да ми напълнят главата други мисли. Oy7ofCon7roL до една степен не ме разбираш, моето не е просто ревност от някакъв си въпросен човек, който не знам какъв е, при мен нещата са коренно различни. Аз знам кое е нормално да й кажа и да й забраня да прави и кое трябва да си остане само като моя мисъл, а в момента съм на вълната "временни съмнения", за което реших да пусна тема да видя дали ще мога да я отстраня. Проблем при мен, няма, това е нещо като битка със себе си, аз лесно мога да си внуша нещо, работата е как да го изкарам от главата ми, така че не си мисли, че това е обикновена ревност и просто сценария, който си определил аз никога няма да позволя да се случи в действителност, просто не ме познаваш :)

Oy7ofCon7roL
09-02-2012, 08:05
Искаш да кажеш, че ти встъпваш във всяка нова връзка без никакви резерви, напълно и стопроцентово вярващ на новия човек в живота ти? Това, че някой е недоверчив през първите нищо и никакви 30 дни не означава, че ще си остане такъв и впоследствие. Стига да има желание да развива и гради връзката си всичко може да си дойде на мястото.

Не госпожице, искам да кажа, че когато започвам нова връзка мозъка не ми е обременен с предразсъдаци, а си градя мнението и доверието според действията на парньорката си

Oy7ofCon7roL
09-02-2012, 08:07
.

Прав си не те познавам и затова ти отговарям според нещата, които си дал като информация

TheBeliever
09-02-2012, 08:13
Не госпожице, искам да кажа, че когато започвам нова връзка мозъка не ми е обременен с предразсъдаци, а си градя мнението и доверието според действията на парньорката си

Чудесно, господине, (това пък откъде?). Нали това съветваме автора - да спре да си втълпява и да гледа действията. Това, че започва връзката си с големи резерви съвсем не означава, че връзката му е обречена на провал, или че в недалечно бъдеще ще се превърне в психясал от ревност параноик. Още повече, че той осъзнава проблема си и търси начини за разрешаването му, което само по себе си е стъпка в правилната посока.

Oy7ofCon7roL
09-02-2012, 08:19
^^ пожелавам му good luck with that

ShtrudeL
09-02-2012, 09:18
ужс ужс, такива мисли те разяждат като киселина. Веднага намери начин да не ги изпитваш.

problem___
09-02-2012, 10:11
Мерси на всички за отговорите, ще направя всичко възможно, за да не ги мисля тези щуротии. Благодаря отново :)

Anichkaxxwee
09-02-2012, 10:38
Та вие ходите само от месец
Естествено, че още не можеш да й вярваш напълно,
но с времето ще стане
Спри да си внушаваш разни глупости, сам казваш, че е свястно момиче

VerryBerry
09-02-2012, 14:23
Не се измъчвай с подобни мисли..просто намери начин да се разсейваш от това.

someonerandom
09-02-2012, 15:11
Според мен просто си неуверен.Като цяло ли подозираш,че се занимава с други,или с някой конкретен?Защото ако е първото,наистина просто трябва да се стегнеш.Не ходите от кой знае колко време,така че ако тя не искаше да е с теб,просто нямаше да е.Не е като връзките от Х години,когато и да изникне нещо такова,хората вече просто са свикнали и е доста по-трудно.Щом е с теб,значи си те харесва,А щом те харесва и е свястно момиче,както казваш,значи не се занимава с други.

HollyGolightly
09-02-2012, 23:36
Здравейте, та направо към проблема. Със сегашната ми приятелка ходим от месец. Не мога да се оплача от нея, защото всичко върви добре. Тя по принцип си е доста свестно момиче и може да й се има доверие, но на този етап (1 месец) сякаш връзката ни е още неукрепнала и не ми достига доверието към нея и от това се поражда проблема. Съмнявам се дали не се занимава с други... знам че е тъпо и че докато нямам основателна причина да го правя, няма и смисъл да го правя, защото само се тормозя така, но все пак си мисля, че има някаква възможност да е вярно... Почвам даже малко да си внушавам, но тези съмнения ме тормозят и се чудя как да си ги избия от главата, защото шанса да са верни е много малък, тя не ми е давала повод да се съмнявам в нея де, общува си с нейните приятели и само това е, но с моя акъл все да подложа нещо на съмнение.... Въпроса ми е дали има вариант по който да си ги избия от главата или някак си да започна да й вярвам повече ?

Просто си го набиваш в главата, че ти не си единственият човек на този свят. Както ти имаш своите приятели така и тя. И двамата имате нужда да се виждате и с други хора. Освен това може да поговориш с нея и да и кажеш какво те притеснява.

Hilary_
09-03-2012, 06:50
Да, има вариант. Започни да живееш в твоя живот с твоите интереси, хобита, приятели и спри да се вглъбяваш в това тя какво прави.

пAteNцЕ
09-03-2012, 06:54
Човек, не си прави нервите,сам казваш че е свестна.