PDA

View Full Version : Деца и многодетни семейства



kurtiii
09-02-2012, 16:08
Колко деца според вас трябва да има в едно семейство?Финансови причини ли спират повечето семейства да имат повече деца?Колко деца има най-много ваше познато семейство?

druzilla
09-02-2012, 16:13
Ами аз май не познавам семейство с повече от 4 деца..Не мисля,че трябва да има точно определена бройка.Естествено не може да имаш 10 деца и да не можеш да им запомниш имената :D И причината не винаги е във финансовото състояние.Поне семействата около мен,които имат много пари са с едно дете или най-много 2.

xoxi
09-02-2012, 19:23
Трябва да има толкова деца, колкото родителите искат и могат да издържат. Най-вече парите са проблем, но и много двойки не искат да създават голямо семейство по съвсем различни причини.

kitty02
09-03-2012, 09:22
Винаги съм питала майка ми и баща ми защо няма 3-то дете в семейството. Парите не са ни проблем, но ако не живеехме в апартамент с 3 стаи, а да речем с 4-5, нещата щяха да стоят различно ..

bloodyF
09-03-2012, 10:53
познавам българско семейство с 12 деца..
живеят на детски и помощи,не е нормално
1 дете, ако нямат финансова възможност, ако имат между 2 и 3.. :)

Colouring
09-03-2012, 11:22
Финансовият проблем е най-големият проблем, няма нужда да се лъжем. Пълна къща с деца е хубаво, стига да знаеш, че можеш да ги отгледаш и да им осигуриш всичко, от което се нуждаят. Аз съм едно дете, винаги съм искала брат или сестра. Самата аз искам две деца, стига да имам възможностите.

mimeto_0o0o
09-03-2012, 15:49
Ами мама са 6 деца :D Иначе познаваме едни с може би над 10 деца, но те пък са цигани така че .. А относно колко деца, в днешно време е трудно и едно дете да имаш пък да не говорим за повече, финансовите възможности са главната причина да не се раждат деца.

anonymous708973
09-03-2012, 16:56
Финансовите причини най-често са виновник. Има и хора, които просто са си дали голяма почивка след първото дете и не могат да си представят да започнат цикъла отново.

kurtiii
09-03-2012, 18:23
Ами ако бяхте много богати примерно милионери колко деца щяхте да имате?5-6?

HollyGolightly
09-04-2012, 02:32
Едно семейство трябва да има толкова деца, колкото може да си позволи. И не говоря само за финансова възможност, тези деца да имат нужда от дрехи и храна и т.н. , но освен това имат нужда и от внимание. Познавам семейство със 7 деца, което може да ги осигури тези неща , но същевременно познавам и семейство с 2 деца, където родителите се разбиват от работа всеки ден , и пак не могат да им осигурят всичко от което имат нужда, освен това и не им отделят никакво време. Така че няма определена бройка, всеки трябва да си знае на какво е способен.

pepa97
09-04-2012, 12:04
Най-много 4 деца..Перфектно!!

mimsssssss
09-04-2012, 14:58
Тук където живея е нормално да имаш повече от две деца, т.е. 3-4. За мен като разбраха, че съм 1 дете и веднага ме питаха нашите някакви здравословни проблеми ли са имали. Аз примерно като заживях в така среда си изградих мнение, че да имаш четири деца е доста добре. Не казвам, че бих им осигурила лукс, всяко да има лаптоп и етц екстри, но ще се постарая да имам голямо, здраво и щастливо семейство.
Проблема в България е мързела на хората, егоизма на хората и на трета страна липсата на финанси.

zori_84
11-20-2012, 07:21
Здравейте,
започнала съм една активност за помощ на бедни многодетни семейства.Моля ако някой има контакт с такова семейство, на което бихме могли да помогнем, да се свърже с мен. Тъй като съм нова в сайта предполагам, че може през този сайт, ако мога да оставя мейл или телефон ако имате информация.

DisappointedDreamer
11-20-2012, 20:49
Тук където живея е нормално да имаш повече от две деца, т.е. 3-4. За мен като разбраха, че съм 1 дете и веднага ме питаха нашите някакви здравословни проблеми ли са имали.

Мда. И в Швеция така. Всички семейства имат 3 деца, някои и повече. Постоянно ни питаха, мен и брат ми, дали имаме още братя и сестри в семейството.

Иначе, причините ги изясниха по-горе. Аз бих искала да имам 2 дечица.

AliceSw
11-20-2012, 20:54
Аз не съм съгласна с причините, изброени по-горе...т.е. финансите са важни, но не са само те...

Децата се правят, за да се обичат и да се грижиш за тях - да си имат родители - и майка и баща...смятам за невъзможно да се отгледат 3 и повече деца, ако и двамата родители имат нормална пълноценна кариера. Ако децата станат 3 мама или татко задължително за мен трябва да остане вкъщи, или да работи на половин ден...а другият родител трудно ще се задържа вкъщи при нашите стандарти, което най-вероятно ще го направи непълноценен родител...

tori
11-22-2012, 07:22
познавам българско семейство с 12 деца..
живеят на детски и помощи,не е нормално
1 дете, ако нямат финансова възможност, ако имат между 2 и 3.. :)
Може и 2 и половина, нали? :д
Както казаха - зависи от много неща. Не познавам семейства с повече от 3 май.

scrooper
11-22-2012, 07:50
Планирам поне 1 и максимум 4, като 2 от тях ще бъдат осиновени. Но след някоя и друга година вероятно бройката ще се сведе до 1. :р

Nikolcheto24
11-22-2012, 09:09
Какви глупости са писани тук.За вас децата просто една хартийка ли са?Ако не ви стигат парите, ще го убиете или ще го захвърлите някъде?Всяко здраво мислещо семейство само си преценява колко деца иска и то не според парите.А за мен лично, колкото и пари да имаш, не е нормално повече от три деца.

anonymous708973
11-22-2012, 11:17
Всяко здраво мислещо семейство само си преценява колко деца иска и то не според парите.

Дръжки.
Всяко здравомислещо семейство преценява именно според парите. Защото аз мога да искам 5 деца, ама като нямам пари да ги издържам, защо да ги раждам и да им осигурявам само базови неща, вместо да си родя 2 и да им дам всичко? А не утре да писнат, че искат да учат в чужбина и аз да кажа "Не", защото има още 4 деца, които също имат нужда от пари. А ако нямам пари да обзаведа поне 2 стаи, в една ли да набутам 5-те?

И коя си ти въобще, че да казваш какво е нормално?

Nikolcheto24
11-22-2012, 21:41
Е, да, но аз не познавам разумно семейство, което иска домът му да се превръща в зоо парк за деца.А и щом имат повече акъл, би трябвало да имат по-хубава работа, което значи и повече средства.

DisappointedDreamer
11-23-2012, 12:49
Е, да, но аз не познавам разумно семейство, което иска домът му да се превръща в зоо парк за деца.А и щом имат повече акъл, би трябвало да имат по-хубава работа, което значи и повече средства.

Гола вода...