PDA

View Full Version : Черен и бял списък на козметичните продукти



jghgh
09-02-2012, 20:22
Опааа! Ето ме и мен с тема в "Козметика и диети". Нека тук да дадем аргументирано мнение за продуктите, от които сме или не сме доволни - кои са те и от какво е продиктувано отношението ни - било то негативно или положително.
Моля, аргументирайте се! Това ще направи мненията ви полезни за хората, влизащи в раздела.


Започвам аз, с минусите:
-Сапун+гъба на Рефан - много добър аромат, но гъбата е МНОГО груба за деликатната женска кожа и това прави този продукт безполезен.
-Захарен скраб за тяло и лице на Рефан - въобще не почиства мъртви клетки
-Леокрема като цяло - душ геловете много изсушават кожата, дезодорантите им никак не предпазват от изпотяване, млеката им за тяло са мазни и не попиват в кожата

От какво съм доволна:
+От парфюмните реплики на Рефан, не мисля че има нужда от аргументация - добра цена+трайност
+Термална вода Avene - кожата ми светваше след нейната употреба. Като цяло продукти на Avene -> rules!
+Вода за уста Listerine - най-невероятната и професионална вода за уста, която съм ползвала някога - ефективно премахва всяка нечистотия по зъбите и след това усмивката "светва", направо искри.


Надявам се да не сметнете темата ми за тъпа :Д Аз просто обичам да изказвам мнение.
Сега да чуем и вас : )

inaaa
09-03-2012, 05:12
Не съм доволна от:

- Козметиката на Ла рош (твърде агресивна за моята кожа)
- От бялата козметика на Лореал
- От козметиката на нивеа, с изключение на дезодоранта инвизибъл (чудесен е).



Доволна съм от:

- Почистващата серия за проблемна кожа на юсерин, както и ежедневният крем с ф-р 30
- околоочният гел на Лиерак (идеален за моите подпухнали очи)
- Козметиката на Нукс
- Почистващата вода на Клоран
- Слънцезащитната козметика на Биодерма
- Козметиката за коса на Глисс

kalpazanka
09-03-2012, 05:54
Адски доволна съм от спрея балсам Глис с масло от дива роза- нямам сухи цъфтящи краища и сведох посещенията при фризьор до два пъти в годината
Акне аут активен лосион- премахва като с магическа пръчка несъвършенствата
Геловете за проблемна кожа на Ла Рош, Авен, Юсърин и сигурно забравям някой- с тях постигам контрол над омазняването
Bioderma sebium pore refiner- дори само него да съм нанесла и да не съм слагала пудра, кожата ми става идеална. За прякото му действие няма да споменавам :D Една тубичка я ползвам вече година и два месеца.
Bio secure бебешки шампоан- никога не е била толкова жива, тежка/плътна.... изобщо толкова добре изглеждаща косата ми :)
Изсушителят на Perfect- никога не е променял цвета на лака

Със сигурност изпускам нещо... Ще се допълвам. :)

strawberry88
09-03-2012, 13:46
Доволна съм от:
-Серията за проблемна кожа и слънцезащитната серия на Авен (без слънцезащитния крем за лице,защото съм с мазна кожа,а и той е много мазен и става ...).
-Душ-геловете и скраба за тяло но Адидас.
-Козметиката на Билка.
-Серията за проблемна кожа на Юсерин.
-Шампоаните на Орзен,професионалните на Лореал и Шварцкопф.
-Козметиката на E.L.F.
-Козметиката на TianDe.
-Нещата за коса на Денис.:д
-Активния лосион Акне аут.
-Пяна и лак за коса Тафт.
-Нещата от серията Арома Грийнлайн.
-Продуктите на Балеа за тяло и коса.
-Стиковете против изпотяване на Дав.
-Christian of Roma.
-Козметиката на Есенс.

Не съм доволна от:
-Шампоаните на Глис и Шаума.
-Козметиката на Ейвън и Орифлейм.
-Кремът за коса без отмиване от серията на Макадамия.
-Душ-геловете на Котаж.
-Дезодорантите против изпотяване на Нивеа.
-Матиращия крем на Нивеа и Балеа.
-Балсама за устни от серията Youghurt of Bulgaria.
-Сапун+гъба на Рефан.

Ще добавям ако се сетя за още. :D

jghgh
09-04-2012, 09:42
Недоволна от термална вода Uriage.

Доволна от продуктите за почистване на лице на Garnier, по-специално онова нещо с четката отгоре, което пуска измиваща течност, която разпенваш с четката + тоник за стягане на порите от същата серия. Направо love it!!!

rada.georgieva1
09-04-2012, 14:18
Довoлна съм от:

Козметиката на Yves Rocher
Козметиката на Bioderma
Душ-геловете на Cotagge
Душ-геловете на Adidas
Дезодорантите на Nivea
Крема с чаено дърво на Oriflame
Серията Acne Out
Шампоана Algopix на Medica
Шампоана за чувствителен скалп Здраве Актив

Не съм доволна от:

Шампоана за руса коса на Klorane
Козметиката на Garnier
Всичко на Oriflame
Всичко на Avon

kalpazanka
09-04-2012, 14:44
Адски доволна съм от спрея балсам Глис с масло от дива роза- нямам сухи цъфтящи краища и сведох посещенията при фризьор до два пъти в годината
Акне аут активен лосион- премахва като с магическа пръчка несъвършенствата
Геловете за проблемна кожа на Ла Рош, Авен, Юсърин и сигурно забравям някой- с тях постигам контрол над омазняването
Bioderma sebium pore refiner- дори само него да съм нанесла и да не съм слагала пудра, кожата ми става идеална. За прякото му действие няма да споменавам :D Една тубичка я ползвам вече година и два месеца.
Bio secure бебешки шампоан- никога не е била толкова жива, тежка/плътна.... изобщо толкова добре изглеждаща косата ми :)
Изсушителят на Perfect- никога не е променял цвета на лака

Със сигурност изпускам нещо... Ще се допълвам. :)
Не съм доволна от жълтия палмолив- на 24-тия час все едно не съм се къпала. Същото е и с шампоаните на Евтерпа и Билка/иначе втория е с уникален аромат!/. Милва с хума или с хинин ми действаха добре. Шампоанът им с катран, обаче, за мен е пълен провал.

SisiStrange
09-04-2012, 14:57
+

Доволна съм от нещата на Bilka (аромата, мекотата, лесната употреба, ако щете :Д ). В това влизат шампоани, маски за коса, лосиони, хидратиращи емулсии, кремове за ръце и тн.

Харесах много къната на Афродита. Опитвала съм и с по-скъпи, но нито една не е оставяла толкова приятни червеникави тонове за толкова дълго време (поне 2 месеца).

Nivea ми е любимата марка за лосиони като колекцията Angel star ме остави доста доволна.

Дева са страхотни откъм загряващи кремове за целулит/стрии и тн. Купих си миналия месец и прилагах 2 пъти на ден с масажи и резултатът е убийствен. Каквито и дребни несгоди да имах по бедрата, няма ги вече.

На Милва заздравяващите шампоани наистина ми действат.

-

Никак не харесах къната Rot Stark. 12 лв, а хич не хваща.

Лентичките на Veet за нещо като домашна кола маска са загуба на време и пари.

Ще добавя още довечера.

Hayashi
09-04-2012, 17:13
Имаше май такава тема. Но дам.

+++ Доволна съм от +++
Солите за тяло на TianDe. Невероятни са!
Кристалите за коса на Victoria.
Синьо-черната боя за коса на Syoss в черните опаковки.
Тоалетното мляко на Biofresh с морков.
На Рефан гъбите със сапун.
Кремът за ръце и нокти на Balea с лайка.
Маската за коса на TianDe с крокодила.
Розовата серия на Gliss.
Пяната за почистване на лице на Avon. Solutions май беше серията.
Аква мусът на TianDe.
Лакът за коса на Oriflame.
Лосионът за тяло на Dark kiss.

--- Не съм доволна от ---
Зеленият шампоан на Shauma.
Лакът за коса на Balea.
Заздравителят за нокти на Avon.
Дезодорантите на Fa.

jghgh
09-04-2012, 17:16
Да, лентите на Вийт са пълна скръб.


Сапун на Българска роза - твърдо не, изсушава много кожата, па' уж е глицеринов.
Лосионът им за тяло, обаче, LOVE IT . Бързо попива, приятен аромат на йогурт и роза, омекотява добре.

LadyDy
09-04-2012, 17:22
Доволна съм от:

- балсами за коса на Орзен
-спирали на Мейбълин
-козметика на Виши (и по-конкретно мицеларната вода)
- душ-геловете на Орифлейм
- дезодорантите на Фа и Нивеа
- парфюмите на Рефан - много трайни, различни аромати за всеки тип
- Акне аут -сапун
- мусовете на Голдън роуз
- молив за очи на Катрис
- руж на Голдън роуз

Не съм доволна от:
- Юсерин - серията кремове за лице
- моливите за очи на Голдън Роуз
- лаковете на Перфект и най-вече заздравителите (!!!) - много нетрайни цветове, ненаситени, според мен.