PDA

View Full Version : Когато пие се променя



Life1
09-02-2012, 23:40
И така да започна с това че с приятелката ми сме доста време заедно и се обичаме:) Въпроса е че когато отидем на купон някъде или на дискотека,тя обича да си пийва добре.По принцип не одобрявам това,момиче да пие толкова много,но съм свикнал.Големия проблем е че когато се напие се превръща в друг човек,когото не мога да търпя.Започва да се заяжда,дори и ме е обиждала.Става много лигава,държи се много странно ,понякога дори се прави че не съществувам.Само когато се напие и нямам доверие ,защото не знам какво с кого може да направи.Та въпросите ми:
-Нормално ли е държанието и докато е пияна
-Как държите вие момичета когато сте пияни
-Бихте ли изневерили,ако обичате даден човек,но сте пияна
-Какво мога да направя аз в случая.Варианта да я накарам да спре да пие е труден :D

ForzaFelipe
09-02-2012, 23:47
Въпроса е защо ти не правиш нищо?Не може да оставяш приятелката ти да се напива като свиня и да се излага,излага така себе си и теб.Едно е едно момиче да си пийне,да се развесели,ама да ми се натряска и това да е нещо редовно...Трябва да поговориш с нея,не е нормално...Като си пиян правиш глупости и щом чак толкова откача,нищо чудно да ти и изневери.Направи това че не й позволявай да се напива така,говори с нея,ти не може да си винаги с нея като се напива,явно приятелката ти може и да има проблем с пиенето..Просто ако моята приятелка се напива на всеки купон или дискотека...няма да я изкарам от вкъщи.

NambyPamby
09-02-2012, 23:52
Имаш за гадже алкохоличка. Не знам кое ти е забавно точно.
Не съм изневерявала досега, вероятно и не бих, освен в няква много, ама много крайна ситуация, примерно напук, въпреки че ме съмнява да стигна до такива детски изпълнения някога. Алкохолът не е извинение за това, че не можеш да си държиш краката затворени, сорЕ. Въобще тва "ама аз много пих, ама не исках" ми е толко изтъркано, толко жалкарско звучи, че нЕма накъде повече чак.
И аз пия алкохол, и аз съм имала тежки вечери, въпросът е, че квото съм правила, съм го вършила с ясно съзнание какво точно става и да, никога не съм правила изпълнения като примерно да си търся гащите из дискотеката.
Като се омотаеш повече от предвиденото - хващаш си чантичката и отиваш да спиш без да правиш панаири.

Zarity
09-03-2012, 00:02
Различните хора се държат различно като са пияни,твоята не е много хубав случай. Аз пияна например съм с учудващо трезво мислене и съм наясно кога да спра.Единственото което ми става е че ми по забавно и се смея на доста тъпи неща и не налитам на момчета,налитам на момче-на приятеля ми.Пияна,трезва,не бих изневерила.Но не мога да ти кажа за приятелката ти,съветвам те сериозно да поговорите за поведението й,и щом не можеш да я спреш да пие въобще,поне се опитай малко да намалиш.

Life1
09-03-2012, 00:07
Виж,тя рядко се напива "като свиня",и трудно се напива.Каза ми че пие просто за да и е весело.А за изневярата,винаги ми е казвала че няма да го направи,че знае какво прави и се съмнявам да ми изневери,първо защото знам че ме обича адски много и второ,защото знае какво последствия ще и предстоят.Повече ме интересува държанието и.Както казах по горе,пие ли малко започва да се държи като друг човек,и "симптомите" започват да се влошават с увеличаване на количеството алкохол.Основния ми въпрос е,как вие момичетата се държите като сте на градус и това нейно държание нормално ли е

Hilary_
09-03-2012, 06:45
Едно от най - жалките неща, които съм чувала е "пия, за да ми е весело". НЯМА такова нещо! Това си е чисто и просто тъпо оправдание, което не знам защо минава при повечето хора.
Очевидно проблемът е в нея, но задълбочаването е твоя вина. Какво значи "свикнал съм"? Как се свиква с алкохолик? Ако толкова я обичаш не би позволил да се напива пред очите ти, а през това време да анализираш защо аджеба се държи така с теб. :? Говори с нея. Този проблем след години ще се превърне в сериозна зависимост и тогава никой няма да може да й помогне!!

пAteNцЕ
09-03-2012, 06:58
Имаше някъде една поговорка,че човек показва истинското си лице, когато се е напил.И една друга,че езика се развързва най-лесно с алкохола.Явно има някаква приина за нейното озлобяване докато е пийнала.Ако откриеш проблема,разрши го*ако можеш*

dimitar_ak
09-03-2012, 07:02
И какво? Ако не пийне не може да и е весело ли? Това е пътят към алкохолизма.

fenastz
09-03-2012, 12:13
Когато е пияна и се разлигави я удари внезапно така, че да я повалиш и изкрещи:

ПИЯНА КУЧКО, ОСЪЗНАЙ СЕ МАЛКО

после триумфално си тръгни и не я търси, докато не дойде да ти иска прошка

Zarity
09-03-2012, 13:42
Едно от най - жалките неща, които съм чувала е "пия, за да ми е весело". НЯМА такова нещо! Това си е чисто и просто тъпо оправдание, което не знам защо минава при повечето хора.

А тъй ли,а ти що пиеш?Всеки пие за да се развесели малко и да му паднат задръжките.Е някой пият за да се напият като свине поради необясними причини.

magita
09-03-2012, 13:54
Пиенето е много относително... На тебе ти става весело от една чашка, на другия от същото количество го избива на рев.
Като се знае ква е стока да не започва да пие. Тва, че се прави на куче с алкохола не и е оправдание да се държи така.
В случая не и падат задръжките ми нивото на интелектуалността. След някоя и друга вечер ще се изпраска с 3-ма и ще има да се оправдава, че е била пияна!

antineutral
09-03-2012, 14:00
Има хора, които като се напият, стават неузнаваеми. Правят неща, действат и разсъждават на 180 градуса от това, което са трезви. Така че не е нещо, което е нетипично, рядко срещано. Но сам по себе си факта, че се променя толкова рязко, говори че момичето има някакъв проблем. Повечето хора(и момичета и момчета) като си пийнат се развеселяват, стават малко по-освободени и в най-лошия случай правят детски глупости и лиготии. Но хора, които стават неузнаваеми, все едно гледаш друг човек, е притеснително най-вече за самата нея и е добре на първо време да проучиш въпроса.

TheBanzai369
09-03-2012, 14:57
Тотално преобръщане на ролите :D След време когато жена ти си идва от работа, ти ще и правиш салата за ракията. И ше чистиш наоколо докато тя гледа мачове...

Furious?
09-03-2012, 15:09
Може и тя да пие като мен - за кураж и блясък в очите..

4Questions
09-03-2012, 15:54
Поговори с нея за това, когато е трезвена. А ако не се промени, остави я, казвам ти алкохолът прецаква всичко, била съм свидетел. Представи си, че се ожениш за такова момиче... ами това ще ти тежи цял живот... И да, под влияние на алкохола почти всеки е склонен да изневери, дори да си обича половинката.

А Л И С А
09-03-2012, 15:59
Ти защо не говориш с нея за това? Обясни й, че не ти е приятно нейното поведение. Ако не се разбере от дума, прибегни до по-сериозни мерки, напусни я! :)

anonymous708973
09-03-2012, 16:02
Дефинирай "толкова много". Повръща ли, лази ли по земята, панаири прави ли?
Всеки път ли се напива много или повечето пъти просто пийва 1-2-3 големи и се забавлява, а на сутринта й няма нищо.



-Нормално ли е държанието и докато е пияна
-Как държите вие момичета когато сте пияни
-Бихте ли изневерили,ако обичате даден човек,но сте пияна
-Какво мога да направя аз в случая.Варианта да я накарам да спре да пие е труден :D

- "Нормално" е субективно понятие.
- По-весело ми е, по-разгонено ми е, не съм заядлива хич, но ме избива на фатализъм и сериозни разговори понякога. Имало е и случай, в който го обидих с поведението си и съжалявах много, но, като цяло, не ми се случват такива неща.
- На сегашния ми приятел - не. Трябва да ми е едновременно адски криво, да сме се скарали, да съм пияна на мотика, него да го няма, че дори да го помисля.
- Казваш й, че това няма да го търпиш. Нека пие, нека се понапива дори, но до момента, в който ви е забавно ЗАЕДНО.

Irti
09-03-2012, 16:03
Пиян мъж - свиня.
Пияна жена - глиган!

Hilary_
09-03-2012, 21:12
А тъй ли,а ти що пиеш?
Не пия. ;)
А ако се случи ще е по задължение и то само първия път, колкото да си кажем наздраве.

ccdesigns
09-03-2012, 21:22
Хилари, откъснаха ли ти розата най-сетне?

Violenza
09-03-2012, 21:24
-Нормално ли е държанието и докато е пияна
-Как държите вие момичета когато сте пияни
-Бихте ли изневерили,ако обичате даден човек,но сте пияна
-Какво мога да направя аз в случая.Варианта да я накарам да спре да пие е труден :D
Аз алкохол никакъв не пия, грам не близвам. Никога не съм се и напивала. Но нетрезвото състояние в никакъв случай не го приемам като оправдание за каквото и да било.
Пияна жена наистина е една от най-грозните гледки, които съм виждала. То като цяло пиян човек си е тъжна картинка в повечето случаи. Ако съдя по моите приятелки (но говорим подпийнали, не пияни) някои наистина стават доста по-разкрепостени, други се вкисват, трети стават болезнено искрени. Общо взето баналните неща - пиянството на всеки си е различно. Но след като теб това нейно поведение толкова те притеснява, трябва да й го кажеш по някакъв начин. Не да й поставяш ултиматуми да спира да пие или да се опитваш да я контролираш, но не е редно спрямо теб да се държи така.

chushkopek
09-03-2012, 21:32
-Какво мога да направя аз в случая.Варианта да я накарам да спре да пие е труден :D
Това е единствения ти вариант.

aks13v
09-03-2012, 22:06
На алкохола това му е целта иначе къв е смисъла да се пие.

ДАЙТЕ НИ РАКИЯ ИЛИ ЩЕ УМРЕМ !

anonymous708973
09-04-2012, 12:07
Не пия. ;)
А ако се случи ще е по задължение и то само първия път, колкото да си кажем наздраве.

И кво, трябва да се заклеймят всички хора, които пийват повечко на купони, само щото принцесата, видиш ли, не умее да се наслади на чаша алкохол?

magita
09-04-2012, 13:17
Пантерке няма за кво да се заяждаш с момичето. Питат я - отговаря. Едно е чаша - две за настроение, съвсем друго е да лазиш по земята. Никой не ти е забранил да си пиеш нали? + тва едно е една чаша, друго е да се предлагаш на всички, да почваш да обиждаш гаджето си и тн. с нейните истории. Видях в по-горния коментар, че си обидила момчето до теб и след т'ва си съжалявала. Предполагам, че не си позволяваш повече такива неща. Ама след като такива истории се случват системно...

fenkaaa
09-05-2012, 00:47
-Нормално ли е държанието и докато е пияна / При всеки човек е различно.
-Как държите вие момичета когато сте пияни / Започвам много да говоря,забавно ми е,понякога съм агресивна.
-Бихте ли изневерили,ако обичате даден човек,но сте пияна / Случвало ми се е под въздействието на алкохол да ставам малко по разкрепостена,да ме привлече някое момче и да го целуна или просто да отвърна на целувката му,но за секс и дума да не става.
-Какво мога да направя аз в случая.Варианта да я накарам да спре да пие е труден / Говори с нея,обясни и,че не ти е приятно,кажи и че когато пие и нямаш никакво доверие.Нека се осъзнае малко.

SisiStrange
09-05-2012, 03:42
Мен единствените ми "напивания" са 2, когато бях тъпа пуберка. :Д И да, с ясно съзнание си бях. Когато съм пила прекалено много ме избива на депресия и разгоненост едновременно та, общо взето, по купони гледам да не съм изпила повече от чашка, а понякога и толкова - не.
Като за пръв път съм съгласна с Хилъри_, че въобще не ми е нужно за забавление. Винаги ми е било странно как обясняват: "Аз пия, за да разпусна и да ми е по-яко на купон" и накрая, докато с разни весели хора се спукваме от смях, говорим си или танцуваме, те драйфат или спят махмурлучен сън на съседния креват. Еми... не мога да го схвана и толкоз. И мога да се насладя на чаша алкохол. Всъщност в най-студените зимни дни е зверски приятно да си направиш чай с малко ром. Просто не виждам смисъл да го ползвам като нещо, което да ми носи забавление и уникални, незабравими моменти.

Авторе, говори с твоята като човек и и кажи, че не ти харесва как се отнася с теб, докато е пияна. Ако в крайна сметка не си преразгледа приоритетите, прави си сметка, доколко държи на теб. Не казвам да откаже напълно алкохола, а да спре да се напива.

Amore-Mio*
09-07-2012, 10:18
Принципно уж, когато си пиян - човек не осмисля действията и думите си. До колко обаче е вярно, не знам. Не ми се е налагало да се напия.


Иначе смятам, че е отвратително самата гледка - момиче пияно, псуващо, заяждащо се. Поговори с нея, обясни й как се чувстваш и как стоят нещата. Нищо чудно и да ти изневери.

Lisinka
09-07-2012, 15:48
Ами не е хубаво момиче да пие, но и той го написа това !!!! Явно просто не е от хората, които забраняват или ограничават ! Има си въпроси човека-защо не отговорите на тях, ами се правите на толкова интелигентни... whatever... Аз преди като съм се напивала съм била по същия начин-лигава,раздразнителна,обиж дала съм, но не и човека до себе си (като се замисля само веднъж съм се напивала пред гадже) И съм крещяла по центъра, и съм говорила глупости на познати... това е то,алкохола-размътва ти мозъка ! ДА,нормално е поведението и, щом е след пиене, макар че може като е свикнала така, да го прави нарочно, като ползва за оправдание след това,че е пила... maybe ? Алкохола е оправдание и за много изневери ! Колкото и да е пила, повярвай ми, много добре знае как,с кого и защо спи,и че е ГРЕШКА :) Доколкото това "бихме ли изневерили,дори да обичаме човек" ... много е относително!Понякога човека до нас ни подтиква да го направим, ако не сме разбрани,ако не сме щастливи... не знам,всеки възприема по различен начин :)

notlike
09-07-2012, 18:05
Системното напиване на купони след години се превръща в битов алкохолизъм и убива хората - затова, авторе, накарай приятелката ти да спира в началото. Не я ограничавай да не пие хич, защото, когато копнее за пиене, ще си изпразни една бутилка сама. Вземи мерки, не я оставяй на произвола, ако ти пука за момичето и искаш да останете заедно. Иначе можеш да я захвърлиш на произвола на съдбата. Така и не разбрах обаче защо хората се напукват като свине на купони. Аз също пия, понякога доста порядъчно, но когато видя, че почва да ми прилошава, спирам. Не виждам защо трябваш да ставаш за смях, като се напукаш. А всякакви оправдания с пиене са меко казано смешни - никой не те кара насила да пиеш и сам си носиш отговорност за действията.