PDA

View Full Version : Как виждате света след 100 години?



OutlawGirl
09-03-2012, 10:17
Интересно ми е да чуя мнението ви, предполагам сте доста скиптично настроени..лично аз вярвам, че технологията ще е завладяла изцяло земята ни. Да, има предимства, доста улеснява ежедневието ни, но вреди на планетата ни и на нас самите. Сайтовете за запознанства застрашават реалните връзки, лишават ни от емоции, които можем да изпитаме само в реалния живот. Смятам, че ще станем още по-затворени и студени. Видео игрите заместват спорта...Всъщност фактът е, че колкото повече разчитаме на технологиите, толкова по-малко използваме собствения си умствен капацитет.
На кратко това мисля, сега е ваш ред...

Rebirthing
09-03-2012, 11:46
Виждам една глобална катастрофа ако не се вкараме, макар и насилствено, в правия път. България дори няма да я има на картата сигурно...

OutlawGirl
09-03-2012, 12:53
За съжаление е така...младото поколение се изселва и са останали предимно пенсионери, държавата ни няма как да прогресира...

Incadeptus
09-03-2012, 13:11
Младото поколение няма нищо общо.Истината е,че и аз предвиждам глобална катастроафа,но да кажем след 200 години.Ако не е дошъл КРАЯТ НА СВЕТА :D

OutlawGirl
09-03-2012, 13:39
Incadeptus какво според теб ще предизвика края на света? А без младо поколение как може една страна да се развива?

Incadeptus
09-03-2012, 13:53
Просто не е заради младото поколение.И то учавства,но не е толкова важно.Ами под свят имам предвид само земята,или ние или комета такива работи.

OutlawGirl
09-03-2012, 13:59
Просто не е заради младото поколение.И то учавства,но не е толкова важно.Ами под свят имам предвид само земята,или ние или комета такива работи.

според теб как можем ние до такава степен да повлияем на земята, за да я унищожим...земята е оцеляла след хиляди бедствия, не мисля, че няколко найлонови торбички биха повлияли, като материалите, които са нужни за производството на тая торбичка са произлезли от земята...съгласна съм с това за кометата, но не мисля, че ние бихме били изцяло виновни за унищожаването на планетата ни

Auriss
09-03-2012, 14:37
Оооо това ми е от любимите теми :3

Противно на болшинството конспиратори и черногледи неграмотници виждам едно много по-добро бъдеще.

Слънчевите колектори навлизат масово по всички краища на света, разработват се нови технологии в каквито се сетите сфери, смъртта, болестите и мизерията са на изчезване сред развитите социалистически общества (вижте Скандинавския п-в за пример).

От друга страна човечеството става все по-разумно, младите все по-образовани, а национализма и религията отстъпват пред човечността. Един 25годишен висшист с някакви интереси отвъд социалната реализация е в пъти по-образован универсално И в дадена наука от дори най-известните учени в каквато и да било насока.

Въобще ... по-голямата част от света живее в едно общество, макар и да го делят национални граници.
Някой ден и те ще паднат, поне за Западния свят. Ние, българите, къде ще сме е друг въпрос, но да се надяваме, че и нашите сънародници ще наваксат все някога.

Абе ... имам един роднина, който си колекционира транзистори. Като ги видя и се замисля, че тези неща са на по под 100г. , а реално погледнато идват буквално от зората на технологиите и направо е ... нереално.
След 10г. неща като Ipad ще са безполезни екранчета, продаващи се по 20 лева на Илиенци. Интересно след 50 години какво ще е.

ScarlettS
09-03-2012, 20:47
^Мнението ми съвпада донякъде с това.

Това, че масовият 25-годишен висшист ще е по-образован от сегашните най-известни учени ми се струва доста смело изказване и за съжаление малко вероятно. Повечето от днешните добри и образовани висшисти не само, че не са по-интелигентни от известните учени преди 100 години, но и не са от някои преди 1000. Естествено, това само ако съпоставим нашият достъп до информация с техния, нагласата на тогавашното общество и различни други фактори. Иначе ако говориш за образованост като съвкупност от знания, то от биологична гледна точка е очаквано всяко следващо поколение в следствие от еволюцията да има по-голям умствен потенциал, но пък 100 години е прекалено малък интервал от време, за да има толкова ясно изразена разлика. Вероятно визираш по принцип бъдещето и тогава съм съгласна и е нормално да има прогрес, макар и да не ми се вярва да е толкова драстичен.

Между другото попадала съм и на това становище по въпроса с нарастващата интелигентност: http://www.smartplanet.com/blog/science-scope/scientists-figured-out-why-we-cant-get-smarter/9631
Тук има още по темата: http://en.wikipedia.org/wiki/Flynn_effect

Относно добива на енергия всяка сграда би могла сама да е източник на нужната и енергия, независимо дали благодарение на слънчеви колектори, вятърни турбини или някакви биогорива. Орбиталните електроцентрали също са интересна алтернатива.

Много хора вярват, че нарастващото население ще доведе до сериозен недостиг на ресурси и всякакви негативни последици. Населението на земята действително расте и ще продължава да расте до един момент, после обаче бавно ще започне да спада. Следователно след 100 години ще има по-малко хора и то не заради болести или войни, а заради по-ниската раждаемост.

Както и да е, аз пък се надявам най-много, че ще има развитие в медицината и продължителността на живота ще се увеличи значително. Темата винаги ми е била интересна и прогнозите на учените са обнадеждаващи, но хората отново са най-често негативни спрямо този въпрос.

thunderstruck5
09-03-2012, 21:09
След 100 години... Най-вероятно ще сме изчерпали изчерпаемите енергийни източници и ще добиваме енергията си изцяло от възобновимите такива. Сладководни водни басейни няма да има, но пък ние ще сме намерили начин да добиваме питейна вода от океана. Не мога да си представя на какво технологично равнище ще сме след 100 години. Вероятно ще има много болести, поради замърсената околна среда и радиацията от изминалите войни. Може би ще сме се заселили успешно на Марс. Според мен тогава ще започнем да мислим в 'зелено' и как да живеем в хармония с природата и ще сме си взели поука от изминалите войни.

Rebirthing
09-03-2012, 23:15
Оооо това ми е от любимите теми :3

Противно на болшинството конспиратори и черногледи неграмотници виждам едно много по-добро бъдеще.

Слънчевите колектори навлизат масово по всички краища на света, разработват се нови технологии в каквито се сетите сфери, смъртта, болестите и мизерията са на изчезване сред развитите социалистически общества (вижте Скандинавския п-в за пример).

От друга страна човечеството става все по-разумно, младите все по-образовани, а национализма и религията отстъпват пред човечността. Един 25годишен висшист с някакви интереси отвъд социалната реализация е в пъти по-образован универсално И в дадена наука от дори най-известните учени в каквато и да било насока.

Въобще ... по-голямата част от света живее в едно общество, макар и да го делят национални граници.
Някой ден и те ще паднат, поне за Западния свят. Ние, българите, къде ще сме е друг въпрос, но да се надяваме, че и нашите сънародници ще наваксат все някога.

Абе ... имам един роднина, който си колекционира транзистори. Като ги видя и се замисля, че тези неща са на по под 100г. , а реално погледнато идват буквално от зората на технологиите и направо е ... нереално.
След 10г. неща като Ipad ще са безполезни екранчета, продаващи се по 20 лева на Илиенци. Интересно след 50 години какво ще е.

Хм, не съм нито конспиратор, нито черногледа 'неграмотница' и пак смятам по този начин. Е, виж пунктуацията ми не е идеална, но в днешно време това е по-малкия проблем.
Самото производство на слънчеви колектори не е никак екологично. Гладуващите са почти милиард, затлъстяващите още повече. Санитарните условия в световен мащаб като цяло са по-добри, няма висока детска смъртност, което си е плюс, но болести винаги ще има и ще се появяват нови и нови такива. На територията на България не виждам много интелигентни млади хора, това ще да са единици, а да са по-учени и от Нобелови лауреати, едва ли...Единственият плюс който виждам в момента е карането на електрически коли, които със сигурност ще навлязат в пазара, след като горивото стане непосилно скъпо.

Doctor_Satan
09-04-2012, 00:25
Аз имам малко по-различно виждане. Всички намеквате че технологията ще промени коренно света - към добро или лошо, но това не е истина. Хората са си все хора или поне са били през изминалите хиляди години. Имало е войни, имало е чуми и болести, имало е хора с идеали, променящи границите на света и т.н., и докато технологията прогресира, то в основата на всичко това стоят самите обикновенни хора. Лидерите и технологиите се сменят, но обикновенният човек е винаги бил основата на това. И дефакто обикновенният човек не се е променил съществено - от Древна Гърция до Индустриалния бум. Но сега какво става - обикновенният човек, селянинът работещ на полето,трудовакът във фабриката - тези хора изчезват. Вместо това обикновенният европеец е заместен от групи африкански и чуждестранни племена говорещи маймунски езици. Тоест искам да кажа че основата се променя, а когато основата се промени, тогава и цялата ситуация се променя. Затова смятам че ще има радикални промени в структурата на Европа, тука след 100 години ще е като в Африка. Структурата на това общество и на западните е изградена на много крехки принципи идващи от самите хора - когато тези хора изчезнат - цялата работа ще се сговни. Преди 5 години училищата бяха пълни с млади хора желаещи да работят и учат, сега е пълно с малки циганчета и пропадняци. И същото се случва в цяла Европа. Ние сме едно от последните поколения хора, които ще се опитат да задържат вече установения от стотици години ред. След това - довиждане. Основата - трудолюбивия бял честен човек си отива, ние сме последните. След 100 години азиатците ще владеят света, а ние ще видим разрухата на западните цивилизации. Така че забравете ги тия глупости за напреднало общество и т.н. Никое общество не може да функционира без основата - обикновенният морален човек. А той е почнал вече да изчезва.

Rebirthing
09-04-2012, 10:01
Е, може и да се самоунищожим, но може и да тръгнем нагоре. Човек ако е на дъното има две възможности - да тръгне нагоре или да си остане на дъното. Така че идващото поколение може и да се върне към старите ценности...а може би не.

filmimilmi
09-04-2012, 20:14
Представям си едно още по-затъпяло човечество.
Един от любимите ми филми на тази тема. http://www.youtube.com/watch?v=BBvIweCIgwk

npp
09-05-2012, 13:24
едва ли която и да е развита страна ще посмее да стъпче друга такава, иначе ако го направи, тогава тя с сигурност няма да е развита, но би могла да бъде единствено най-слабо развиваща се, например, кога сащ са нападали русия или китай, или кога русия или китай са нападали сащ?!, единствено някой диктатор би се осмелил в случай че съществува такъв в някоя от развитите страни, кой от нормалните/разумните управници би посмял да предизвика война, която в днешно време лесно може да се укаже с употреба на атомни и биологични оръжия, което може да причини унищожение и погибел от глобален мащаб?!

thunderstruck5
09-05-2012, 14:02
едва ли която и да е развита страна ще посмее да стъпче друга такава, иначе ако го направи, тогава тя с сигурност няма да е развита, но би могла да бъде единствено най-слабо развиваща се, например, кога сащ са нападали русия или китай, или кога русия или китай са нападали сащ?!, единствено някой диктатор би се осмелил в случай че съществува такъв в някоя от развитите страни, кой от нормалните/разумните управници би посмял да предизвика война, която в днешно време лесно може да се укаже с употреба на атомни и биологични оръжия, което може да причини унищожение и погибел от глобален мащаб?!

Ционистите от Израел, например. Не е развита откъм икономиката страна, но пък имат военна сила, а и движат конците на САЩ. Надявам се да не се стига до война, но натам отиват нещата.

Incadeptus
09-05-2012, 14:13
Вижте.Под много развита технология имам предвид космически кораби и лазер,който да може да унищожава планети.А ти auriss си не знам какъв,ти си неграмотник бе ей.

JungleJaguar
09-09-2012, 17:23
Какви ви 100 години ?
До 20 години заедно с извънземните властта отново ще е в нашите ръце !
Национал-социалистически медиини гиганти, учени,милиардери и политици заедно с нашите приятели от Космоса, отново ще поведем света към добро,но този път ще е завинаги !!!
Ще настъпи нова ера,където света ще се съюзи с извънземните раси,където заедно ще издигнем пътуването из Вселената на едно друго ниво.
ХАЙЛ ХИТЛЕР !

JDeel
09-11-2012, 03:08
според теб как можем ние до такава степен да повлияем на земята, за да я унищожим...земята е оцеляла след хиляди бедствия, не мисля, че няколко найлонови торбички биха повлияли, като материалите, които са нужни за производството на тая торбичка са произлезли от земята...съгласна съм с това за кометата, но не мисля, че ние бихме били изцяло виновни за унищожаването на планетата ни

Така е, планетата сама себе си се възобновява по нейния си начин. Но е малко странен и нереален този страх за нея. Дори Земята да се разцепи на две, останалите звезди ще продължат да съществуват. Та това е една нищожно малка планетка в цялата галактика и нищо повече.

Страха би трябвало да се назовава в посока към човечеството, защото ние сме потенциалните застрашени от изчезване, не кръглия ни дом. Хората сме толкова чувствителни, че когато планетата ни се разстройва дори мъничко, това води до редица промени които се отразяват много силно в модерната ни цивилизация. То дори и неЗемни промени правят това - ето сега сме се вкарали в някаква тъпа финансова кризя, която няма нищо общо със състоянието на планетата, и ревем от това.

Bumer
10-05-2012, 16:13
А аз виждам как след време децата ни ще трябва да се наричат турци, а пък следващите поколения даже няма да знаят кога е съществувала България..

Amore-Mio*
10-29-2012, 09:17
В положителен аспект, ако може така да се нарече, може би супер напреднала технология. Нищо чудно хората да могат да летят и по улиците да се разхождат роботи. Нищо чудно.

В отрицателен - нищо чудно човечеството да е изчерпало напълно всички изчерпаеми източници, което не води до нищо добро. Технологията в един момент може да повлияе лошо. Не знам.
Не вярвам да постъпи края на света, по - скоро някои държави да изчезнат от картата, и от всякъде. Като България и някой други по-малки държави.

Ambiguous
10-29-2012, 11:26
В положителен аспект, ако може така да се нарече, може би супер напреднала технология. Нищо чудно хората да могат да летят и по улиците да се разхождат роботи. Нищо чудно.

В отрицателен - нищо чудно човечеството да е изчерпало напълно всички изчерпаеми източници, което не води до нищо добро. Технологията в един момент може да повлияе лошо. Не знам.
Не вярвам да постъпи края на света, по - скоро някои държави да изчезнат от картата, и от всякъде. Като България и някой други по-малки държави.

Би ли била така любезна да ми обясниш как ще "изчерпем" ресурсите на планетата, имам смътен спомен, че има някакви такива правила за запазване на енергията и масата които не позволяват просто така да употребиш нещо и то да спре да съществува.
Ще бъда по-вулгарен със следната аналогия: имаш куп лайна, може да ги оформиш в стегната купчинка, но това пак са си лайна.

Amore-Mio*
10-30-2012, 09:22
Напълно възможно си е.
В момента изобщо не сме на едно добро равнище и се търсят сума ти неща, само за да имаме полза от дадено нещо. За след 100 години не би ли било възможно да изчезнат тия източници? И за какво ме нападаш, като в темата се споделя личното мнение, това дали теб те устройва, или дали ти се струва логично или не - не е мой проблем.

npp
10-30-2012, 12:53
между другото когато истинският Бог е сътворявал света, Той е вложил самовъзстановителни функции в земята, така щото например почвата да се самовъзстановява и да няма нужда от наторяване, така Той би могъл да възстанови дори и изкопаемите ресурси

Rebirthing
11-03-2012, 20:23
Аре стига глупости. Човечеството употребява за една година петрол, който планетата е произвела за 3 милиона години. Факт. Ние сме на прага на енергийна криза. Източниците не са неизчерпаеми. Никой от горе няма да щракне с пръсти и да потече нефт от небето, затова и петролните компании умират от яд. Нещата обаче не опират само до черно злато. Голяма площ от обработваемите земи вече не стават за нищо, негодни са. А докато планетата се възстанови, ние едва ли ще сме живи. Такова нещо като неизчерпаем източник не съществува. Всичко си има начало и край.

npp
11-03-2012, 20:39
истинският Бог не е изчерпаем, Той не създава изчерпаеми светове, но няма как да пропусне да се погрижи за всичко

Rebirthing
11-03-2012, 20:42
Аз не вярвам в твоя бог, така че не ме занимавай с глупости.
Вселената е имала своето начало, ще има и своя край. Така е и с планетата, така е, и със Слънцето.

Incadeptus
11-04-2012, 06:08
Също така не може да съществува и край,защото той символизира нищото,а нищо не съществува

npp
11-04-2012, 12:54
за съжаление има и времеви край, който поставя началото на следващите цикли на вечността, а това означава отново тук под греха, само че в други роли/характери, всеки от вас някой "ден" ще бъде на моето място с моята индивидуалност и с моята съдба, така и аз ще бъда на мястото на всеки от вас с неговата индивидуалност и съдба, така и всеки един ще бъде всеки друг, но това ще стане в далечното бъдеще - в следващите кръгове/завъртания на вечността, добрата новина е че живота под греха за всички трае само до не повече от около първите 5-6 хилядолетия на вечността