PDA

View Full Version : Защо все на мен трябва да се случи това ???



sisi_ifchy
09-03-2012, 12:59
Здравейте.

Питам се дали някои хора са обречени завинаги на нещастие? И дали аз съм от тези хора?

От няколко дни животът ми е един ад изпълнен само със сълзи и мъка. В началото си мислих, че все някога ще дойде краят на всичко.

И защо точно на мен ми се случва всичко това.. с какво съм го заслужила, честно ли е. Не виждам причината..
Защо всичко е толкова объркано и гадно? Не искам да навлизам в подробности,защото ще ми стане още по-зле, но ми се случиха всички възможни гадни неща и продължават да се случват. Вече няма в какво да вярвам и животът ми няма смисъл. Преминах през толкова разочарования и ужасна болка, че всичките ми надежди се стопиха.Загубих толкова много.. пропилях най-важните моменти в живота ми. Нямам сили да продължа.. нито пък желание. Защо ми се случи всичко това.. Не е лесно да заспиваш и да се събуждаш със сълзи на очите.. да се отвращаваш от живота и от себе си и то когато си толкова млад.

Къде сгреших, с какво заслужих всичко това ? Ден съм щастлива, 100 нещастна.

fenastz
09-03-2012, 13:27
Самоубий се.

Иначе ако говорим сериозно всичко е до нагласата ти - с това мислене, което имаш, само лоши неща ще те се случват. Ако преминаваш през труден период, стисни зъби и се бори докато нещата се подобрят. Ти си се оставила на течението и чакаш някой да те измъкне. Помогни си сама.

Zarity
09-03-2012, 13:37
О,я престани,на 17 си нищо не е свършило,света не се върти около теб,нищо няма да оправиш ако само се депресираш и мрънкаш по форомите.Не мислиш ли че си минала възрастта в която мислиш че ти си най нещастната и всичко лошо се случва на теб,е в грешка си ако мислиш така,всички имат проблеми и представи си много по големи от твоите.Имаш ли покрив над главата?Имаш ли семейство?Ако да,нямаш право да мрънкаш.

Mucito7
09-03-2012, 15:47
Абе момиче знаеш ли че още нищо не си видяла знаеш ли какви проблеми имат другите хора .... и да ти кажа не само на тебе ти се случват само лоши неща ... ще видиш че след няколко години .... ще разбереш колко мн грешиш .. с тези проблеми с който ще се сблъскаш в бъдеще..

А Л И С А
09-03-2012, 16:02
Понякога ни се случват неща, които си мислим, че не сме заслужили по никакъв начин. Един ден ще разбереш, че всичкото лошо, което си преживяла, си е заслужавало заради нещо прекрасно. Мисли по-позитивно! С този негативизъм до никъде няма да стигнеш.

HollyGolightly
09-03-2012, 16:21
Предполагам пак нещо е станало с приятелят ти. Чудя се колко теми трябва да пуснеш преди да го разкараш.
И да като си си решила, че си нещастна и такава и ще бъдеш. Намери си някакво занимание и спри да ги мислиш такива.

prettymonster
09-03-2012, 17:57
О,я престани,на 17 си нищо не е свършило,света не се върти около теб,нищо няма да оправиш ако само се депресираш и мрънкаш по форомите.Не мислиш ли че си минала възрастта в която мислиш че ти си най нещастната и всичко лошо се случва на теб,е в грешка си ако мислиш така,всички имат проблеми и представи си много по големи от твоите.Имаш ли покрив над главата?Имаш ли семейство?Ако да,нямаш право да мрънкаш.
+1
Ти си тийнейджър .. живота ти започва сега ! И на мен ми се случват гадни неща , но ако обръщаш внимание на тях ще изпускаш НАИСТИНА важните неща ! Случва ти се нещо .. окей продължаваш ВСЯКО ЗЛО ЗА ДОБРО ! Не трябва да гледаш какво не ти е наред а какво ти е ;) Защото има деца в Африка , които нямат храна , нямат вода , нямат нормално семейство живеят в мизерия .. нямат компютър за да се оплакват по форумите нали !?На тях какво им е .. а замисли се ;) Понякога ми се реве за гадни неща , но си казвам : Имаш невероятно семейство което те обича , дом , приятели и най-вече жива и здрава съм ;) Бъди благодарна какво имаш :)
Не те упреквам само казвам .

SisiStrange
09-03-2012, 18:00
Уф, бих разказала уникални истории на хора, болни от ужасни болести, които се усмихват широко и вярват в себе си. И постигат невероятни неща. Ама да минем и без това. Животът е за по-силни хора. Склонна да се се съглася с fenastz.

fenastz
09-03-2012, 18:42
Уф, бих разказала уникални истории на хора, болни от ужасни болести, които се усмихват широко и вярват в себе си. И постигат невероятни неща. Ама да минем и без това. Животът е за по-силни хора. Склонна да се се съглася с fenastz.

Сигурно говориш за частта със самоубийството :-D

ChuShki
09-03-2012, 19:07
Сигурно е много съкрушително да разбереш, че всъщност светът не е розов и не всичко става така както искаш. Милата ти. Решението в такива ситуации ... когато няма за какво да живееш ... е наистина самоубийство.

SisiStrange
09-03-2012, 19:12
Сигурно говориш за частта със самоубийството :-D
Мии да. :d Грубо или не.

draid
09-03-2012, 19:54
Глупаци и страхливци сте да предлагате на човек който е отчаян самоубийство. Това е бягане от проблемите, човек винаги има за какво да живее, ако ще и да се жертва за благото на друг човек. Иначе не се безпокой, не се случват само на теб кофти работи, по-някое време се привиква.

SisiStrange
09-03-2012, 20:13
Не и го предлагаме. Иронизираме я да се стегне.

И преди 2-3 пъти съм разказвала тази историйка, ама айде пак. Имаше предаване за едно момиче по едно научнообразователно каналче, вече не помня кое. Та малката е на 14 и страда от ужасна кожна болест. Тя е една от супер малкото човечета с такова заболяване, което е доживяло до 14. Кожата и е твърда, дехидратирана и нацепена като мозайка. В следствие на дъъъъълга терапия не е вече на ивици кръв и месо. Няма нормална коса, родила се е с ципи на очите, практически без нос и цялата на дупки. Отгледана е на чист късмет. Ако не влиза във вода или не се маже с хидратиращи кремове (силни) на всеки 1-2 часа ще умре от обезводняване, защото нейната кожа, за разлика от нормалната, не е способна да задържа влага. Коремът и е вечно подут, защото е необходимо да спазва диета, която го прави такъв. Та това момиченце е отличничка, участва в 1000 странични клуба по хобита, има много приятели и се шегува през 5 минути. Спортува дори. Тя никога няма да има гадже. Няма да е красавицата на класа, няма да бъде наречена хубава, няма да има деца (стерилна е пак от заболяването), няма да живее нормален живот, но има силите да живее като хората и да не мрънка как на нея се случват все лоши неща при все, че има реална причина. Та някоя пикла дето не е случила на гадже ли трябва да го прави? Хъм?

Да, на хората се случва да изпадат в такива депресии и без такива проблеми. Ама не е лошо от време на време да слизат на земята. Когато ми се е случвало, мисля, че едно "Ми земи се самоубий." нямаше да ми дойде толкова зле. Като един мил шамар, пращащ те в реалността е. Поне в такива случаи.

urlittlelady
09-03-2012, 20:19
Я се стегни... какви са тези работи.. на всички живота ви е гаден и само на вас се случват лоши неща... хванете се огледайте малко около себе си.. хората от глад умират.. страшни не лечими болести.. къщи над главите си нямат.. вие сте тръгнали да се оплаквате [говоря в множествено число, защото не си единствената, която го прави]
То на всеки се случват лоши неща. Ами ако тръгнем всички да се оплакваме... то живота пред вас края сте му затърсили......

Violenza
09-03-2012, 21:47
Нахвърляш някакви половинчати оплаквания и искаш съвет. Откъде да го изровим, като не знаем за какво става дума? Пиши по-конкретно.

Lisinka
09-08-2012, 16:12
Всеки е имал такива периоди в живота-не е лесно !!!! И аз съм имала, и на мен ми е минавало самоубийство през акЪла, дори съм се пробвала да извърша такова, но НЕуспешно ... плакала съм с години, рязала съм се и т.н ... това според мен е нормално от гледна точка на това кой как приема нещата, кой какъв характер има и колко лесно раним е.Защото точно от към приемането на нещата е много трудно да се промени характер,който вече си имаш.Ако живота ти поднесе мъки не го питай "Защо все на мен!" а му кажи "пробвай ме пак!" ... Не е лесно, но мисли за това колко си силна,как до сега си успяла и как 2 години човек се учи да говори,а после цял един живот да си държи езика зад зъбите !!! Горе главата и не се притеснявай, всяко зло за добро, всяко нещо ни учи, било то добро или лошо-няма значение, щом се случва-има защо !

Bastun
09-16-2012, 18:27
Хмм мисля че някой е гледал прекалено много розови филми.

Luidgie
09-16-2012, 18:34
Наах само ще кажа, че има хора с къде къде по-скапан живот (не ти знам историята, но предвид възрастта ти придобивам някаква евентуална представа за евентуалните ти проблеми) и са оцелели и са се борили до край. Да вземем един Кърт Кобейн - на теб живота ти по-скапан ли е от неговия? (и не ми излизайте с той се е самоубил на 27, говорим за времето когато е бил на възрастта на авторката, че и от преди това. )

Amore-Mio*
09-16-2012, 19:53
О, я стига!

Стегни се.
Животът е гаден, суров - да и точно затова оцеляват силните, не слабите, които се предават при първата трудност. Едно любовно разочарование, предателство и подобни - не означава край на всичко. Животът въпреки всичко си е хубав, стига да погледнеш и хубавата му страна.

Смисъл да се живее винаги има. Времето лекува, до тогава просто горе главата и продължаваш напред. Нямаш смисъл, мечти, амбиции? Създай си ги! Мечтай и направи всичко възможно един ден тази мечта да стане реалност. Вярвай в нея. Бъди силна и не се предавай. Има хора, с къде къде по - скапан живот, но се борят и оцеляват.

PyCoKoCkA93
09-17-2012, 10:40
Това,че не си намерила най-подходящото гадже или си се скарала с вашите или някоя приятелка,не е нещо,което трябва да те депресира и допълнително да се САМОдепресираш за още един куп неща.Животът не е само радост,има и тъга,която ти ПОМАГА да израснеш като личност и да оцениш красивото и истинското вместо да го приемаш за даденост.Помисли от този ъгъл вместо да се самосъжаляваш.

marilyn
09-17-2012, 14:35
Присъединявам се към мнението на Сиси. Има какви ли не случаи, хора, които са болни от неизлечими болести, инвалиди, но не се дават и се борят. И не се оплакват. Не ти знам историята, сигурно си в някакъв кофти период. Но не мисля, че имаш право да говориш все едно е дошъл края на света. Помисли си за всички неща, които имаш и те правят щастлива. (примерно ЗДРАВЕТО ТИ!, семейството, приятелите и вс което е около теб и те прави щастлива).
До не много отдавна и аз мислех по-негативно и се депресирах от някакви дребни неуспехи. Но започнах да гледам положително и да си вярвам. Слънцето грее всеки ден и на твоята улица. Цени това, което имаш!

thelover3
09-17-2012, 16:25
Кажи си проблема и може би ще получиш по-конкретен съвет.

SHPAIdURmeN
09-17-2012, 20:12
Не и го предлагаме. Иронизираме я да се стегне.

И преди 2-3 пъти съм разказвала тази историйка, ама айде пак. Имаше предаване за едно момиче по едно научнообразователно каналче, вече не помня кое. Та малката е на 14 и страда от ужасна кожна болест. Тя е една от супер малкото човечета с такова заболяване, което е доживяло до 14. Кожата и е твърда, дехидратирана и нацепена като мозайка. В следствие на дъъъъълга терапия не е вече на ивици кръв и месо. Няма нормална коса, родила се е с ципи на очите, практически без нос и цялата на дупки. Отгледана е на чист късмет. Ако не влиза във вода или не се маже с хидратиращи кремове (силни) на всеки 1-2 часа ще умре от обезводняване, защото нейната кожа, за разлика от нормалната, не е способна да задържа влага. Коремът и е вечно подут, защото е необходимо да спазва диета, която го прави такъв. Та това момиченце е отличничка, участва в 1000 странични клуба по хобита, има много приятели и се шегува през 5 минути. Спортува дори. Тя никога няма да има гадже. Няма да е красавицата на класа, няма да бъде наречена хубава, няма да има деца (стерилна е пак от заболяването), няма да живее нормален живот, но има силите да живее като хората и да не мрънка как на нея се случват все лоши неща при все, че има реална причина. Та някоя пикла дето не е случила на гадже ли трябва да го прави? Хъм?

Да, на хората се случва да изпадат в такива депресии и без такива проблеми. Ама не е лошо от време на време да слизат на земята. Когато ми се е случвало, мисля, че едно "Ми земи се самоубий." нямаше да ми дойде толкова зле. Като един мил шамар, пращащ те в реалността е. Поне в такива случаи.

+1 Така е, тъи че авторе трябва да се вземеш в ръце, а не да плямпаш наляво и надясно никой не може да се справи с проблемите ти само ти можеш, единствено можеш да намериш утеха в хората нищо друго. А да и света не е "направен" за слаби хора.

bijou
09-17-2012, 21:41
О, я стига! За вас трябва някой да умира сигурно и чак тогава ще е вече сериозно.
Всеки си има проблеми, било то малки или големи. ПРОБЛЕМИ СА и са достатъчни, за да сринат човек.
Колкото по темата, не разбирам какво точно е станало, но горе главата, всичко ще мине с времето!
Trust me. (:

bilqnavod
09-17-2012, 22:16
Любовно разочарование ли? Смятам, че просто си в депресия. Трябва да намериш решение - какво да правиш от днес нататък. Нима наистина никой не те обича и не се интересува от теб. Огледай се наоколо. Вземи лист и химикал и изброй нещата, които биха ти доставили радост. Мисля, че няма да са едно или две, или три.
Не си ли твърде малка да правиш генерални заключения за живота си.
Боже, не искам да ти чета морал, но просто се съвземи. Разбра ли.

ALetterFromTheSky
09-18-2012, 06:10
Темата е малко старичка, но... наистина не е нужно някой да е болен от рядко заболяване и тн, за да ги има тези моменти. На мен от около половин година въобще ама въобще не ми върви в никакви аспекти-университет, гаджета , семейство... Но пък явно всеки има някакъв оставащ живец в себе си съдейки по мен щом още пиша. Аз имах какво ли не-неуспешен опит за дете( а много исках, въпреки годините ми.. ) една мнооогооо болезнена раздяла, смърт.... Вместо да се предаваш пред скапания живот и да му показваш, че те е победил, се съвземи и си кажи" мамка му, искам да видя какво още можеш да ми поднесеш... и така с всяко лошо нещо, което се случва, ще виждаш , че си по-силна , отколкото си мислиш . Така че давай смело, все някога нещата може би ще се обърнат, защото и аз на това се крепя :)
И това не се отнася само за авторката, а за всички, които са в тези трудните моменти :)

MuRocLaW
09-18-2012, 20:23
Бахти колко сте скучни напрао ми става кофти за вас докато чета кво пишете
ТЛ';ДР бахти скучните сте хахах