PDA

View Full Version : Наистина сериозна тема.



nqmaznacheniee
09-03-2012, 14:55
Какви цели сте си поставили в живота ?
Мислите ли да учите висше, ако някои вече учат - мислите ли, че ще успеете да се реализирате точно с това ?
За незавършилите - чувствате ли се готови за живота ?

И най-вече - Искате ли да напуснете България ? Доста хора питам тоя въпрос напоследък, аз поне бих го направил само, ако ножа опре до кокала :D

FunkyPie
09-03-2012, 14:57
1-да си намеря свестен пънкар
2-висшето никво го нема,ама си тряя..
3-готова съм винаги да умра :)
4-НАПУСКАМ ПРИ ПЪРВА ВЪЗМОЖНОСТ!

nqmaznacheniee
09-03-2012, 14:59
Браво. Мен много ме радват балъци, които мислят, че в чужбина ги чакат с отворени обятия :D

FunkyPie
09-03-2012, 15:00
а,не..просто тука не понасям шоферите :)

Chrizz
09-03-2012, 15:07
1. За сега съм ден за ден, пък каквото стане...
2. Да
3. И да, и не, ако трябва да съм честен. 5 години уча на майната си и съм горе долу самостоятелен, но пък някакси все още не ми се иска :Д
4. Не искам.

elito0o0o0
09-03-2012, 15:17
Ох, от къде да започна... :/ След 12 клас ще уча медицина или фармация, едно от двете. Повече като че ли ме влече медицината. Мисля, че ще успея да се реализирам, но точно тук в България ще ми е трудно. Има една схема, дето е доста добра, но ми трябва да знам немски за нея. -.- А аз немския го ненавиждам. Та както и да е. Аз също не мисля да напускам страната, освен ако ножа не опре до кокала. Ха, и си прав, че в страните особено на запад никого не приемат с отворени обятия.. Братовчедка ми, която е с 2 висши и от 10 години е в Испания, все още не може да си намери високоплатена работа, поради това, че си взимат техните си хора, а не някви чужденци от 3тия свят.. А за испанките мога да кажа, че едно 60% са супер плоски умствено и дори английския не го владеят хубаво. :lol: Ама тва е то..

yakuza_
09-03-2012, 15:25
Какви цели сте си поставили в живота ? Абсолютно нищо, буквално живея ей така, каквото стане
Мислите ли да учите висше, ако някои вече учат - мислите ли, че ще успеете да се реализирате точно с това ? Не, нито знам нещо, нито желая да се занимавам с това, просто доказвам, че може да избутваш всички семестъри с преписване и нулеви знания
И най-вече - Искате ли да напуснете България ? Доста хора питам тоя въпрос напоследък, аз поне бих го направил само, ако ножа опре до кокала :D Само да знам език като хората и да имам определена квалификация, бих я напуснал с 1-ва класа
...

nqmaznacheniee
09-03-2012, 15:31
и все пак не е ли по-добре България пред роб в чужбина ?

yakuza_
09-03-2012, 15:33
заради това искам някаква квалификация или нещо от сорта, както и да знам език
ако си намеря работа в България с поне 1000-1200 лв заплата, не виждам причина да се махам

elito0o0o0
09-03-2012, 15:33
и все пак не е ли по-добре България пред роб в чужбина ?

Ако не беше толкова плачевно.... 3 лева за бензин и 200 лева заплата :lol: GENIUS

kalpazanka
09-03-2012, 15:35
и все пак не е ли по-добре България пред роб в чужбина ?
Поне аз се очертава да съм при мама и тате до пенсия, ако разчитам на заплатата тук. Вариантът с чичко паричко не ми е по вкуса. А и тук никой няма да ми даде 4 бона заплата.

nqmaznacheniee
09-03-2012, 15:43
заради това искам някаква квалификация или нещо от сорта, както и да знам език

Е точно за това е и първия въпрос. Всеки малко или много трябва да знае с какво точно иска да се занимава и кое му е по силите, а не да казва "някаква квалификация" пък кво точно..

nqmaznacheniee
09-03-2012, 15:45
Поне аз се очертава да съм при мама и тате до пенсия, ако разчитам на заплатата тук. Вариантът с чичко паричко не ми е по вкуса. А и тук никой няма да ми даде 4 бона заплата.

Е да ама, ако всеки с акъла си бяга по чужбина и остава винаги утайката как може да се очаква някаква промяна ? И все пак не е толкова зле положението, просто сме научени само да се оплакваме и това е. Мисленето на една голяма част е, хем всяка вечер кючеци, ядене и пиене, хем много пари.

yakuza_
09-03-2012, 15:45
там е проблема, че още аз самия не знам с какво искам да се занимавам, по принцип бих станал криминалист, но не в България, което значи, че трябва да уча още ...

kalpazanka
09-03-2012, 15:47
Е да ама, ако всеки с акъла си бяга по чужбина и остава винаги утайката как може да се очаква някаква промяна ?

Там ще ми е по-лесно да се развия и обера каймака на върховите постижения. ;) Нека не забравяме, че част от водещите лекари в България в момента са специализирали/са карали курсове именно в чужбина. :)

elito0o0o0
09-03-2012, 15:49
Там ще ми е по-лесно да се развия и обера каймака на върховите постижения. ;) Нека не забравяме, че част от водещите лекари в България в момента са специализирали/са карали курсове именно в чужбина. :)
+ + + + !

nqmaznacheniee
09-03-2012, 15:55
там е проблема, че още аз самия не знам с какво искам да се занимавам

И аз съм точно така :D Знам, че вече искам живота да ме грабне и да завърша и да идва интересното, в същото време ми е притеснено дали ще се справя, днес имам желание да продължа да уча, утре не. Пълна каша ми е в главата и се побърквам. Само знам, че първото нещо, което трябва да направя е да се махна от шибания град :D

yakuza_
09-03-2012, 16:00
аз просто не желая да се товаря с някакви битови проблеми от рода на - с какво да си платя Х сметката, ще ми стигнат ли парите тоя месец ако си купя Y и тн.

DeviL_AsS
09-03-2012, 16:06
аз просто не желая да се товаря с някакви битови проблеми от рода на - с какво да си платя Х сметката, ще ми стигнат ли парите тоя месец ако си купя Y и тн.

И мама и тати ли ти плащат сметките?

yakuza_
09-03-2012, 16:11
И мама и тати ли ти плащат сметките?

Не, просто не желая да работя на някаква умряла работа за 400-500 лв цял живот. От 13 годишен не съм казал, че искам пари.

Claymore
09-03-2012, 16:55
ще си изкарам висшето и ще укривам данъци на някоя голяма компания

вероятно ще замина за Холандия след гимназията

Uzerneim
09-03-2012, 17:01
Ще стана програмист, може да ходя в чужбина за да уча или просто да си направя кефя, да видя някоя друга забележителност, но смятам тук да прекарам повече от живота си. А в края на живота си мисля да отида в някоя гора, за да не тъжът близките по мен и да стана безсмъртен. Да живея с мечки и да се храня от слънцето в продължение на 5981 години. След което ще съм отдал толкова време за самоанализ, че ще съм поумнял супер много. Тогава ще се върна в града и ще стана част от бъдещето.

slimbo
09-03-2012, 20:11
Какви цели сте си поставили в живота ?
Мислите ли да учите висше, ако някои вече учат - мислите ли, че ще успеете да се реализирате точно с това ?
За незавършилите - чувствате ли се готови за живота ?

И най-вече - Искате ли да напуснете България ? Доста хора питам тоя въпрос напоследък, аз поне бих го направил само, ако ножа опре до кокала :D
Ако може се махам още веднага ама си искам и сестрата с мене

FuCKkK13
09-03-2012, 20:18
1. семейство и работа
2. да
3. не знам дали съм готова.. 50/50 обаче съм сигурна,че ако трябва сама да се справям ще успея не заради друго,а заради ината си 8-)
4. не искам,но ако ми се наложи след време бих искам или не...

nqmaznacheniee
09-03-2012, 20:25
1. семейство и работа

ем то на всеки тва му е целта, въпроса беше главно за работата, каква иска, каква му допада..

Eos
09-03-2012, 20:26
нз :(

SunSmile
09-04-2012, 17:39
Интересни цели съм си поставила, като един мечтател, но и упорит и амбициозен млад човек... (хаха)
Вече уча висше, след още 2 години се надявам да успея да се реализирам. междувременно имам планове за стаж, създаване на връзки, контакти, които да ми помогнат след това. Задължително ще се реализирам в сферата, в която уча (ФИНАНСИТЕ).
Готова за живота..... зависи от живота. Винаги има нови неща и емоции, които не можеш да предвидиш.
Аз също бих напуснала България в много краен случай, иначе мисля, че имам шанс за реализация тук.