PDA

View Full Version : Моля за съвет от по-зрелите



Teen♥P♥nda
09-03-2012, 20:33
Здравейте ...
Със сигурност всеки от вас, който е прочел заглавието, си е мислил, че става въпрос за поредния проблем на повечето тинейджъри свързан със ... секс ... и проблеми с родителите, но не е .
Моят проблем е друг, не толкова страшен, но за мене на моменти е ужасен.
Става въпрос за моята психика ...
Страх ме е, от всякакви неща, който могат да се случат. Стига се до случай, в който си мисля примерно, че ако не пипна вратата 3 пъти ще станат лоши неща или ако до 10 не стана от стола, ще се случи нещо гадно .
Това нещо ме тормози мисля, че от доста време . Когато не се случи това което желая примерно, ако не е хубаво времето, значи ще стане пак нещо лошо, а ако е хубаво всичко ще си е добре .
И така се стига до факта, че се опитвам да си правя гаранция, все едно осигурявам някого като си кажа ... хей сега ще затворя вратата и ако го направя тихо този човек ще е добре ... и по този начин се опитвам да не се страхувам, въпреки, че това ме въвлича още повече във суеверието ми.
Знам, че споделям твърде лични неща, даже споделям архива на мислите си и се надявам на чужда помощ, защото аз на себе си явно не мога да помогна толкова колкото някой по-зрял би ми помогнал .
На моменти се паникьосвам без да има причина.
Имам чуството, че нещо ме контролира с тези неща като докосни масата или седни на стола иначе ще се случи нещо.
Моля ви не ме мислете за луда, моята възраст има слаба психика и се надявам някой минал през това да каже как е престанал да си мисли такива работи .

lamer4e7o
09-03-2012, 20:41
Преди дни имаше подобна тема в раздела и там се изказах, ще го направя и тук, защото и аз имах подобен проблем, дори и сега на моменти ми се „появява“. Не знам дали е от психиката или е на нервна почва (така и не разбраха докторите…), но не е нещо много лошо и нещо, което не може да се преодолее. За паниката — да, и при мен се появява на моменти, както и това за така наречените „условия“, създадени от съзнанието. Примерно, аз съм си набил в главата, че когато се качвам от мазето нагоре по стълбите и се спъна в някое от стъпалата, ще ми се случи нещо лошо… Не знам защо така, но това ми е отдавна.

Относно това, което те „контролира“ — не знам. Може би е странно, защото на мен не ми се е случвало (и не искам да ми се случва…), но и то може да се преодолее.

Както казах и аз съм имал подобни проблеми, но от време на време и при мен се появяват, най-вече когато легна да спя (говоря за това с паниката, лошите мисли и т.н…). Като за начало ще бъде най-добре да отидеш на невролог или психолог, за да ти кажат наистина какво ти има, защото аз не съм доктор и проблемът ти може да е по-различен от моя, който имах.

И сега няколко въпроса: Имал/а ли си лоши моменти в семейството наскоро или по принцип? Филми на ужасите гледаш ли, както и всякакви такива неща, които по някакъв начин те товарят?

Hayashi
09-03-2012, 20:59
Това звучи подозрително много като обсесивно компулсивно разстройство.
Съветвам те да посетиш психолог.

thunderstruck5
09-03-2012, 21:25
Стига се до случай, в който си мисля примерно, че ако не пипна вратата 3 пъти ще станат лоши неща или ако до 10 не стана от стола, ще се случи нещо гадно . ...
И така се стига до факта, че се опитвам да си правя гаранция, все едно осигурявам някого като си кажа ... хей сега ще затворя вратата и ако го направя тихо този човек ще е добре ... и по този начин се опитвам да не се страхувам, въпреки, че това ме въвлича още повече във суеверието ми. ....
Имам чуството, че нещо ме контролира с тези неща като докосни масата или седни на стола иначе ще се случи нещо.


Не знам какво да те посъветвам...
Гледай по-оптимистично на живота. Никой/Нищо не те контролира. Всичко в живота ти е зависело и ще зависи само от теб. Аз, на твое място, бих опитал да се опълча на тия суеверия, та да видя какво ще стане. И съответно нищо няма да стане и ще се успокоя. Колкото по-песимистично гледаш на нещата, толкова по-лошо за теб. Ако нещо добро или лошо е на път да ти се случи, ти не можеш да му въздействаш по никакъв начин чрез тия суеверия. :)

Teen♥P♥nda
09-03-2012, 21:34
thunderstruck6 прав си, но живота на други не зависи от мене и не знам какво ме прихваща да си мисля такива работи

lamer4e7o
09-03-2012, 21:40
Отговори ми на въпросите по-горе, ако обичаш, за да ти помогнем максимално добре.

thunderstruck5
09-03-2012, 21:43
thunderstruck6 прав си, но живота на други не зависи от мене и не знам какво ме прихваща да си мисля такива работи

Точно, защото не зависи от теб, ти не можеш да промениш по никакъв начин съдбата на даден човек. :)

Teen♥P♥nda
09-04-2012, 10:14
lamer4e7o съжелявам, че не ти отговорих ... не нямам лоши спомени от семейството и се надявам да не имам ... не гледам филми на ужасите ...

-chick
09-04-2012, 11:30
аз бях в същата ситуация. мисля,че вече съм успяла да излезна от нея горе-долу. сама се справям. посещението на психолог е много добро решение,но ако можеш да се справиш сама още по-добре. знаеш ли, първото нещо ,за което се сещам, с което мога да ти помогна по някъв начин е да ти кажа примерно всяка вечер преди да си легнеш се моли. моли се точно за това, от което те е страх да не се случи. и ако вярваш в Бог,разбира се , някак си ще се чувстваш защитена от някого. ако тръгваш пак да правиш разни неща с пипане и такива работи просто изведнъж ти идва една мисъл в главата' хей, аз вече се помолих тези неща да не се случват. вярвам,че този някой от горе ще помогне. няма смисъл да го правя.' и подминаваш стола с увереност без да го пипаш (примерно) :)

notlike
09-04-2012, 12:30
Всичко се лекувало с психолог - тинтири-минтири. И аз преди време си мислех, че развоят на мачовете зависи от мен и трябва да направя нещо, за да променя изхода, ама курец. Теглиш една майна на всичките тези простотии и продължаваш. Психолози - само гледат да ти бръкнат у джоба за най-малкото. Бъди малко по-уверена и не се вманиачавай на тази тема, не е нищо кой знае какво, стига сама да си поставиш ограничението. Смело напред!

-chick
09-04-2012, 13:20
точно така, съгласна съм с notlike. казваш си,че всичко ще бъде наред и готово. :) майната му .. един път се живее. гледай да си направиж живота хубав. а не само в тревоги

lamer4e7o
09-04-2012, 13:38
Дам, така ми каза и неврологът, който посетих — просто трябва да бъдем по-щастливи.

Просто не гледай/не слушай неща, които те товарят.

Teen♥P♥nda
09-04-2012, 13:45
Благодаря на всички, долколкото до chick това с моленето го бях правила дълго и мисля, че до този психически проблем води религията, защото хората вярват, страх ги е да говорят срещу религията си и за най-малкото нещо мислят, че бог ги наказва .
Аз мисля, че не сме се родили за да сме длъжни на някого иначе ще ни накаже .
Аз просто понякога когато имам планове и се надявам да са сполучливи до такава степен, че се паникьосвам от факта какво може да се случи .

lamer4e7o
09-04-2012, 13:47
Не мисли така! Бъди позитивна. Мисли позитивно!

antineutral
09-04-2012, 13:57
Аз просто понякога когато имам планове и се надявам да са сполучливи до такава степен, че се паникьосвам от факта какво може да се случи .
Именно тук е единия проблем. Животът си е сложен и объркан и една голяма част от нещата, особено ако са малко по-глобални(искат повече време, повече труд и т.н.) обичайно е да не станат както сме замислили, в някакъв сюжет и това + известно притеснение нормално е на човек в даден момент да остане неудовлетворен.
Иначе добре е като на първо време да се заемеш с неща които да са ти едновременно полезни и да ти откъснат вниманието, без да се надяваш на кой знае какво, просто по-ведро, тези работи отминават :)

Psyko Nuts
09-04-2012, 19:18
Аз също съм имал такива моменти, може би са по-малко от твоите и ги преодолях, когато просто спрях да слушам себе си и мислите си. Така преодолях себе си и някак тези мисли, вече ги няма отминаха. Ако искаш пиши на лично за повече инфо. :)

ALetterFromTheSky
09-04-2012, 19:59
На колко си ? Аз бях на 15 или 16, не помня и бях същата-примерно през деня съм слушала няква песен и е станало нещо кофти и после ме е страх да пусна тази песен , за да не стане пак нещо, или съм била с некви дрехи и се е случило нещо и повече не ги обличам, ако не пипна дръжки мръжки глупости... и със заведения и кафенета по същия начин.. не съм ходила на психолог, пораснах и сега след 5 години съм се изчистила образно казано, но понякога тия маниашки мисли пак се появяват, не се съобразявам вече, де... не знам просто се откъсни от всички тия предразсъдъци и напук на тях не пипай дръжката, и там каквото още си си внушила, да видиш , че нищо няма да стане-гаранция и така лека полека ще ги преобриш

Teen♥P♥nda
09-04-2012, 21:16
Ами аз съм почти на 13 и не мога да ходя на психолог, комплицирано е, малка съм и е по-добре за мен да говоря с хора минали по този път, а не психолози които те гледат и записват в тефтерчето си

draid
09-04-2012, 22:20
Консултация с психолог е най-доброто решение.

gugenceto2
09-05-2012, 06:56
Във вашето училище би трябвало да има един психолог (поне). Ако ти се струва толкова трудно да се справиш отиваш при него. Повярвай ми ще се почустваш по-уверена.
Ако пък не искаш да посещаваш психолози и тем подобни просто тегли майната на всичките тея неща които ти "изскачат" в главата (ако мога така да се изразя) Ти не си се родила за да бъдеш зависима от някакви игри на твоята психика. Ти си си ти. Всеки път когато ти се прииска да правиш някое от тези действия си казвай - "Оооо не не си познал" и просто подмини това чувство. Аз така се оправих. Вярвай в себе си!

Teen♥P♥nda
09-05-2012, 07:12
okay

-chick
09-05-2012, 07:37
всеки явно, който е минал по този път се е справил с това нещо по различен начин. аз ти предоставих моето справяне ;s не знам какъв друг съвет мога да ти дам,но психолозите наистина помагат. едно момиче от класа ми беше ходила при психоложката в училище, не за същия проблем, но и даде съвет как да се справя,как да решава проблемите си и съответно да се чувства по-добре.

CrazyIdea
09-05-2012, 21:03
Аз също имах такива навици. Спокойно не си луда - това се случва на много хора и не само на тийнейджъри. Просто се замисли дали има някаква полза от това и почни да се ограничаваш. Все някога трябва да се приключи това, защото наистина натоварва и по никакъв начин не се успокояваш. Всъщност това не го правиш само от суеверност, но и се опитваш да се успокоиш и да гарантираш, че това, от което се страхуваш, няма да се случи при такива и такива условия. Просто като започнеш да правиш тези неща си кажи, че няма смисъл от това и че нищо няма да промениш - това също е начин да се отървеш и да си дадеш малко свобода :-)

Psyko Nuts
09-06-2012, 00:13
ЗНАЧИ ТИЯ С УЧИЛИЩНИЯТ ПСИХОЛОГ, ИЗОБЩО НЕ ГИ СЛУШАЙ. Нашият психолог казва всичко на всички учители в учителската стая. Така че ако искаш да ти разбере проблемите всеки...

Elli *
09-06-2012, 06:58
майка ми е психоаналитик и винаги ме съветва при подобни пристъпи ... на мен ми се привиждаха неща, беше ме страх да спя, за да не сънувам, беше мнооого сложно ... майка ми няма право да анализира мен, но все пак ми помогна, затова ти казвам най - добре психолог, а още по - добре психоаналитик :)

sis_mario
09-16-2012, 16:41
Малееее вие у тоя сайт сте луди ве ненормалници такива до един сте сащите :Д мале секи втори от вас е такъв ас нищо такова сам нямал и няма да имам вие сте луди просто за тва влизате тука аз са регитрирах попринцип само и само да видя такива ненормалници като вас пак колкото до вас сичките луд........ на тия тъпи суеверя забии си един шамар и кажи ади ти еба майката нищо няма да прая и си продалжаваш малееее някви прихолози че глупости ади влезте в реалноставе божееее не мога повече................ Idiots

darkPaladin
09-16-2012, 16:59
Малееее вие у тоя сайт сте луди ве ненормалници такива до един сте сащите :Д мале секи втори от вас е такъв ас нищо такова сам нямал и няма да имам вие сте луди просто за тва влизате тука аз са регитрирах попринцип само и само да видя такива ненормалници като вас пак колкото до вас сичките луд........ на тия тъпи суеверя забии си един шамар и кажи ади ти еба майката нищо няма да прая и си продалжаваш малееее някви прихолози че глупости ади влезте в реалноставе божееее не мога повече................ Idiots
всяко едно човешко страдание е нежелано никой не иска да става така с него
поне в тоя раздел си спести коментарите

Elli *
09-16-2012, 17:06
Малееее вие у тоя сайт сте луди ве ненормалници такива до един сте сащите :Д мале секи втори от вас е такъв ас нищо такова сам нямал и няма да имам вие сте луди просто за тва влизате тука аз са регитрирах попринцип само и само да видя такива ненормалници като вас пак колкото до вас сичките луд........ на тия тъпи суеверя забии си един шамар и кажи ади ти еба майката нищо няма да прая и си продалжаваш малееее някви прихолози че глупости ади влезте в реалноставе божееее не мога повече................ Idiots

мале, колко съм сигласна :Д

fenka_bmw
09-16-2012, 17:14
Имам същия проблем.

phoeniX_boy_BG
09-16-2012, 19:01
Ами за да отварям нова тема и аз искам да кажа проблема си тук... Значи преди да заспя понякога изпадам в размишления и стигам до мисълта за смъртта и за това, че напримерно минаха вече 7 години откакто започнах училище, че един ден ще се замисля и ще осъзная, че е минал целия ми живот... Как да премахна тези мисли?

phoeniX_boy_BG
09-16-2012, 19:10
Малееее вие у тоя сайт сте луди ве ненормалници такива до един сте сАщите :Д мале СЕКИ втори от вас е такъв аС нищо такова сАм нямал и няма да имам вие сте луди просто за тва влизате тука(.) Аз са реги(С)трирах попринцип само и само да видя такива ненормалници като вас пак колкото до вас сичките луд ("сичките луд" - WTF????)........ На тия тъпи суевер(И)я забии си един шамар и кажи ади (ДА) ти еба майката нищо няма да прая и си продАлжаваш малееее някви(,) пРихолози (,) че глупости ади влезте в реалноставе божееее не мога повече................ Idiots

Тоя измисли нов български език... :D:D:D

Amore-Mio*
09-16-2012, 22:14
Не изчетох темата докрай, но страховата невроза е доста често срещано *заболяване, при деца и юноши.
Посети психолог.

Богиня
09-17-2012, 14:38
Тоя измисли нов български език... :D:D:D

ЖДНБ! :grin:

Марио, в темата си беше писал, че хората те определят като по-зрял, отколкото всъщност си.
Кажи кои са тези индивиди, та да ги предложим за освидетелстване, душицо... :grin: