PDA

View Full Version : по време на менструацията ..



-chick
09-04-2012, 10:35
абе хора тва нещо е отвратително ;д въпреки че предпочитам да го имам , отколкото не .. но аз специално се чувствам супер зле няколко дена преди да ми дойде и първите 2 дни .. замаяно ми е (кръвното ми е ниско ) направо имам чувството,че ще припадна .. да не говорим,че ми идва да пребия всеки ,който се доближи до мене .. реве ми се за най-малкото нещо ;х направо ми писна .. и така реших да споделя с вас. та вие имате ли такива симптоми като замайване,нервност,да ви се рееве ? ;д

DisappointedDreamer
09-04-2012, 10:39
Нда. Обикновено жените в този период са лесно раздразнителни, много емоционални, плюскат множко, замайването, болките в кръста/гърдите, че дори и повръщането също придружават менструацията. Трикът е да не се натоварваш през дните на менструация, да правиш това което ти се прави, да се дистанцираш от хорицата (ако те дразнят), тампони плюс хапче за болките.

Върши чудеса. На мен само тампоните, хапчето и храната ми действат идеално.

-chick
09-04-2012, 11:13
о да .. хапчето е задължително в списъка ми. болките в корема иначе са неописуеми

urlittlelady
09-05-2012, 14:27
аз ям много шоколад.. мама казва, че не е полезно, но аз си продължавам, успокоява ме. И на мен ми идва да избия всеки, който ми каже нещо и аз не съм доволна :lol: а попринцип съм си кротка душичка :D ставам още по-откровена и само си търся повод да си полегна :lol:

prettymonster
09-05-2012, 16:40
Аз пък ставам много сприхава :D Чудя се за какво на кой да се карам ии правя скандали за най-малкото нещо ;дд Горко им на хората около мен .. ама не съм виновна :) :D

AliceSw
09-05-2012, 18:11
Най-разнообразни симптоми имам...преди цикъл и по време или чистя като обезумяла, или съм нервна, или съм любвеобилна...тъпо е...и ям повече, да...

druzilla
09-05-2012, 18:39
Аз пък нямам никакви проблеми преди и по време на менструацията..За яденето - на мен постоянно ми се яде нещо и без да съм в менструация.. :D

mey_si
09-05-2012, 22:19
А да ви питам какво взимате при ужасяващи болки..мен ме боли първия ден,толкова че не мога да правя нещо ,освен да лежа на топка,пада ми кръвното,започвам да треперя...Нош па,вече не ми действа,след него преминах на парацетамол и само от една половинка се оправях,но последният път изпих 2 хапчета нош па,2 и половина парацетамола и май горе-долу само си отшума...Така,че тези ги отписваме....

Mirchu
09-05-2012, 22:40
Вчер ми беше 1ви ден. От както имам цикъл, никога не ме е болял толкова корема(3 години). Просто не можах място да си намеря - от легно на легло, от диван на диван. Наистина за пръв път ми се случва. Попринцип като ме боли корема по време на цикъл пия - бусколизин или спазмалгон - и ми помагат. Но вчера бусколизина изобщо не ми помогна ии мама каза да изпия половин прахче (може и цяло) Аулин разтворено във 2 пръста вода. Просто го изпиваш на екс и готово - даже има вкус на ягода ии наистина болката ми отмина. Давам съвет, някой ако има нетъпими болки може да го опита. :)

ALetterFromTheSky
09-06-2012, 07:02
^ точнооо и при мен за 7 години 2, 3 пъти макс да ме е боляло и сега като ми дойде толкова ме боля, че чак ми се повръщаше първият ден, пих но-шпа ама не помогна, аулина действа, обаче е бая вредно...ти само от едно прахче ли се оправи?

mey_si
09-06-2012, 08:05
А "Кафетин" помага ли ??

Mirchu
09-06-2012, 10:56
^ точнооо и при мен за 7 години 2, 3 пъти макс да ме е боляло и сега като ми дойде толкова ме боля, че чак ми се повръщаше първият ден, пих но-шпа ама не помогна, аулина действа, обаче е бая вредно...ти само от едно прахче ли се оправи?

Да от 1прахче, обаче на мен много рядко ме боли корема, ама това беше направо ..

Bonbonchencetyy
09-06-2012, 12:00
На мен винаги ми е гадно 2 дена преди менструацията.Досега не е пропускано гадното настроение,свиването в леглото и крещенето на всички 2 дена преди 1-вия ден.1 ден преди началото ми е много добре,иде ми да подскачам,а в началото ми е много нервно,крещя на всички,ядосвам се за дребни неща,търся начин да съм седнала или легнала,повръща ми се,въобще някакво такова мрачно на душата.И ако времето е лошо,тогава става катастрофа-просто лежа свита на леглото,завита с одеяло и не ми е до нищо,дори котката не ме успокоява,макар че лежи в краката ми и ме топли.

Хапчета и болкоуспокояващи не съм пробвала,все пак имам цикъл от началото на юни.Успокоява ме добра книга,топлина,черни или такива дрехи,с които ако ми протече,никой няма да види,шоколад и пилешка супа.Да не забравяме и хубавата музика-ако е енергична и свежа,ще ме ободри,но ако е тъжна и мрачна ще ми стане по-гадно.

Когато имаме физическо не подскачам много и задължително обличам черен,а не бял анцуг,да не би да ми протече и да се чувствам неудобно...

DisappointedDreamer
09-06-2012, 17:38
Тампони, момичета!

kalpazanka
09-06-2012, 17:40
Що тампони, като Герикапс е на същата цена?!

DisappointedDreamer
09-06-2012, 17:53
Щото с тампон все едно не си в цикъл.

kalpazanka
09-06-2012, 17:56
^С Герикапс е същото. :)

ALetterFromTheSky
09-06-2012, 18:08
Ехааа, това за Герикапс не го знаех? :) Калпазанче, можеш ли да пообесниш ? :)

mey_si
09-06-2012, 20:11
Доколкото прочетох "Герикапс" са витамини,имуностимулиращи и за ред други неща...по какъв начин са свързани с тампоните????

kalpazanka
09-06-2012, 20:14
Ехааа, това за Герикапс не го знаех? :) Калпазанче, можеш ли да пообесниш ? :)
Имат отношение към синтеза на естрогени и прогестерон и към продукцията на простагландини. :) Ако ти е интересно какви са последиците от дисбаланса между хормоните, питай. Засега не смятам да дълбая тая тема. Само ще ти кажа най-общо, че за болката са виновни простагландините. :)

black pearl
09-06-2012, 20:35
Мен пък нищо не ме боли ,само не ми се яде пък аз по принцип имам голям апетит . :D :D Само се притеснявам да не си проличи и слагам по тъмни дрехи.

DragonLady
09-07-2012, 00:07
При мен максимум 4-5 преди да ми дойде да ме наболяват кръста и гърдите, а болките по време на самата менструация са леки и са само през 1вият и 2рият ден.
Имам позната, която доста я боли по време на цикъла и даже съм забелязала, че гледа само да лежи в тоя период, иначе тя ми беше казала, че само аулина и бил помагал.

Bonbonchencetyy
09-07-2012, 13:14
А,някои от вас споменават за болки в кръста 4-5 дена преди началото на менструацията,което ми напомня,че понякога и аз имам такива...

Например в средата на лятото(месец юли) 4 дена преди да ми дойде имах адска болка в кръста.Появи се в 4 следобед и продължи до другия ден. Болеше точно най-надолу в кръста от дясната страна и усещането беше непоносимо.А вечерта като си легнах такива болки бяха,чак се уплаших да нямам спукан апандисит,щото същия ден бях изяла 50g семки(половин пакетче от 100g) и се опитвах да си спомня за сестрата на една моя позната,дето я оперираха и дето като ми дойдоха на гости сестрата ми показа шева си и каза,че много я сърбяло там,ама не трябвало да се чеше да не стане нещо.Тя ми беше показала шева от лявата страна,а ме болеше от дясната и тогава се успокоих.Знам,че това беше тъпо,но поне ме успокои малко,а и като легнах на дясната страна,т.е. притисках мястото на болката,и ми стана по-добре и на сутринта болката даже изчезна.

Според вас тампони от 0.99 стотинки дали ще са хубави?Не знам колко бройки са,но знам че са на Laura(продуктите на марката ги има в Penny Market),а техните превръзки са много хубави,лично на мен повече ми харесват и са ми по-удобни от Always Ultra...

mey_si
09-07-2012, 16:03
Много жени пият "Герикапс" за по-успешно забременяване..

pifiella
09-07-2012, 16:35
Сега ще ми завидите, ама мене нищо не ме боли. :D От както ми дойде, отдавна беше, изобщо нямам проблеми, НО ЕДНА СЕДМИЦА ПРЕДИ ДА МИ ДОЙДЕ ЯМ ЗДРАВОСЛОВНО, само пресни и полезни храни, без кроасани, бонбони и други боклуци. Не знам въобразила ли съм си, има ли някаква връзка, но така се чувствам добре. Когато ми дойде за първи път, се хранех здравословно и от там си направих аналогията,че се чувствам добре и продължавам така... Хапче съм пила само веднъж.

black pearl
09-07-2012, 19:41
Сега ще ми завидите, ама мене нищо не ме боли. :D От както ми дойде, отдавна беше, изобщо нямам проблеми, НО ЕДНА СЕДМИЦА ПРЕДИ ДА МИ ДОЙДЕ ЯМ ЗДРАВОСЛОВНО, само пресни и полезни храни, без кроасани, бонбони и други боклуци. Не знам въобразила ли съм си, има ли някаква връзка, но така се чувствам добре. Когато ми дойде за първи път, се хранех здравословно и от там си направих аналогията,че се чувствам добре и продължавам така... Хапче съм пила само веднъж.
Аз и да си ям квот ми дойде пак нищо не ме боли .. :pp :D

DragonLady
09-07-2012, 22:03
Според вас тампони от 0.99 стотинки дали ще са хубави?Не знам колко бройки са,но знам че са на Laura(продуктите на марката ги има в Penny Market),а техните превръзки са много хубави,лично на мен повече ми харесват и са ми по-удобни от Always Ultra...

По-добре заложи на някоя по утвърдила се на пазара марка. Не си рискувай здравето.

kalpazanka
09-08-2012, 08:07
Много жени пият "Герикапс" за по-успешно забременяване..
Мда, ама витамин А в големи дози действа тератогенно. ;)

ALetterFromTheSky
09-08-2012, 10:22
Имат отношение към синтеза на естрогени и прогестерон и към продукцията на простагландини. :) Ако ти е интересно какви са последиците от дисбаланса между хормоните, питай. Засега не смятам да дълбая тая тема. Само ще ти кажа най-общо, че за болката са виновни простагландините. :)

Мерси за отговора, ясно :)))

BEaUty_girl
09-14-2012, 12:17
Мен много ме боли под краста преди и по време на цикъл