PDA

View Full Version : Тийн поглед над вредните съставки и био козметиката



brutaLxxbunny
09-04-2012, 13:40
Като за начало, ето един полезен списък, взет от http://www.ecomedia.bg/ , на част от вредните съставки в козметиката.

1. Синтетични аромати
Те често съдържат фталати - синтетични химични вещества, използвани за да стабилизират ароматите, както и в пластмасите, за да ги направят по-гъвкави. Те нарушават действието на ендокринната система и могат да навредят на хормоните и развитието на половата система. По-доре е да се доверите на козметика, в която ароматите са от естествени етерични масла или изрично пише, че не съдържа фталати. А най-добре е да си я направите сами, когато е възможно.

2. Парабени
Срещат се в повечето продукти за кожа, действат като консерванти и антибактериални агенти и удължават срока на годност на продуктите. Но имитират действието на естрогена, с което вредят на организма ни.
Най-често са под формата на метилпарабен (E218), етилпарабен (E214), бутилпарабен или пропилпарабен (E216).

3. Диазолидинил и имидазолидинил карбамид
Това са консерванти, от които може да се освобождават малки количества формалдехид и често са причина за дерматит.

4. 1,4-диоксан
Карциноген. За да го избегнете, не използвайте продукти, в които има мирет, лаурет, полиетилен, полиетилен гликол, полиоксиетилен, оксинол.

5. Химични вещества, добити от суров нефт
Съставки на базата на нефт, като минерално масло и парафин.Получени са от невъзобновяеми източници, което ги прави вредни и за околната среда, освен за здравето ни. Когато ги поставим върху кожата си, те й пречат да диша и затварят порите.

6. Амините
Амини като MEA, DEA, TEA (съдържат амоняк) и могат да образуват вредни за здравето вещества, когато попаднат в организма ни. Използвани са като пенообразуватели, синтетични стабилизатори и за да поддържат определено рН на козметичните продукти. Те могат да предизвикат алергични реакции, дразнене на очите и сухота на кожата и косата.

7. Сулфати
Сулфати, като натриев лаурил и натриев лаурет сулфат
Това са детергенти, които се използват в сапуни, шампоани, за да могат да образуват пяна. Често се получават от нефт, но могат да се получат и от кокосово масло и други растителни масла. Могат да предизвикат кожни обриви и дразнене на очите.

8. Вещества като оксибензон и октил метоксицинамат
Използват се в слънцезащитната козметика и за тях се смята, че нарушават функцията на ендокринните жлези. Малко по-безопасни алтернативи са титанов диоксид и цинков оксид.

9. Бензалкониум хлорид и цетримониев бромид
Можете да ги откриете в балсамите за коса.

10. Триклосан
Антибактериални съставки, като триклосан и хлорфенезин. Трупат се в околната среда и дори са откривани в кръвта на морски бозайници.
Можете да намерите триклосаан като съставка на детергенти, сапуни, козметика, пасти за зъби, дезодоранти и колкото и да Ви е странно – в матраци.

11. Синтетични полимери
Като натриев полиакрилат и карбомер. Обикновено участват в продуктите за кожа и определят вискозитета им.

12. Синтетични оцветители, направени от катран
Те съдържат соли на тежки метали, които могат да дразнят кожата. При изследвания с животни се установява, че всички те са карциногенни. Обикновено на етикета се описват като FD&C или D&C, следвани от цвета и номер.

13. Наночастици
Нанотехнологиите са сравнително нови и тепърва се развиват. Все още въздействията им върху околната среда и здравето на хората не са добре проучени. Но вече има изследвания, които показват, че те могат да навредят на здравето ни. Дори се смята, че когато проникнат през кожата могат да навлязат през мембраната на клетките и да ги увредят.

14. Тестване върху животни
Не е химикал и надали по някакъв начин може да навреди на здравето ни, но е важно. Особено за хора, които претендират, че обичат природата и животните и не искат да им вредят. [/b]

Разбира се, списъкът едва ли спира до тук. Днешната козметика е бъкана с химия.



!!! Списък със компании, които притежават био сертификати - http://shopthebest.eu/page/29/bio-sertifikati.html !!!

*Предишни теми, посветени на темата:

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/478815-%D0%91%D0%B8%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D 0%B0?highlight=%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B 0%D0%BB%D0%BD%D0%B0

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/457594-%D0%9F%D0%90%D0%A0%D0%90%D0%91%D0%95%D0%9D-PARABEN-%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D 0%B0%D1%82%D0%B0?highlight=%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%8 3%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0




Мога да ъпдейтвам с нова информация, за да е нагледно. Дано този път темата не замре ^.^

brutaLxxbunny
09-04-2012, 13:44
Да добавя няколко полезни сайтове, по мое мнение:
http://blog.ekomama.net/
http://desilifestyle.net/
http://www.kukuriak.com/

kalpazanka
09-04-2012, 14:02
Темата е адски полезна. :)
Цената не е като за тийн, обаче. Предлагам тук също да се уведомяваме за промоции и подаръци.


brutaLxxbunny, ако прецениш, добави поясненията за разликите между био и натурална козметика, както и сертификатите. :)
http://shopthebest.eu/page/29/bio-sertifikati.html

fizzyg
09-04-2012, 14:09
Еха,най-накрая си имаме такава темичка!!:)

kalpazanka
09-04-2012, 14:14
Имаше и още, но се загубиха.
Rebirthing се беше включила активно и затова търся старите теми.

fizzyg
09-04-2012, 14:17
Имаше и още, но се загубиха.
Rebirthing се беше включила активно и затова търся старите теми.


О,ако се обогати ще стане супер тема :)

beu
09-04-2012, 14:22
Страхотна тема,браво! :)

brutaLxxbunny
09-04-2012, 14:23
Калпазанке, ако ги намериш, постни ги тук!

Иначе да, цената хич не е тийн :D Аз се опитвам да намирам някакви по-приемливи алтернативи, за това ми е дооста трудно. Пък и не съм кой знае какъв химик.

Сега съм се запалила по кокосовото масло и мисля да му дам шанс и като балсам.

kalpazanka
09-04-2012, 14:28
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/478815-%D0%91%D0%B8%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D 0%B0?highlight=%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B 0%D0%BB%D0%BD%D0%B0

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/457594-%D0%9F%D0%90%D0%A0%D0%90%D0%91%D0%95%D0%9D-PARABEN-%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D 0%B0%D1%82%D0%B0?highlight=%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%8 3%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0

brutaLxxbunny
09-04-2012, 14:35
brutaLxxbunny, ако прецениш, добави поясненията за разликите между био и натурална козметика, както и сертификатите. :)
http://shopthebest.eu/page/29/bio-sertifikati.html

Бих, но се опасявам, че сама аз все още не съм разяснила за себе си разликите. Накратко - мисля, че био козметиката, сертифицирана, дава гаранция не само за съставките в продукта, но и аз правилното му отглеждане т.е. природосъобразно, без пестициди, не е тествано върху животни, etc. Натурналната козметика е друга боза - в нея може да има растителни съставки, но няма никаква гаранция как са отглеждани. И освен това допуска ползването на доста евтини и вредни съставки. Аз лично доста внимавам като видя надписчето "натурална" - бая се спекулира с него.

kalpazanka
09-04-2012, 14:41
Линкчето имах предвид.
А и си го добавила вече- значи всичко е точно. :)

fizzyg
09-04-2012, 16:00
Ох,абе нормално ли е в гел за лице да има СЛС? Аз уж в шампоана ми гледам да няма,а в гела ми за лице са се наредили.. ПС: гел за суха кожа и уж чувствителна кожа,ако има значение.

brutaLxxbunny
09-04-2012, 16:01
Не, хич не е нормално :D Сподели кой е този гел?

fizzyg
09-04-2012, 16:08
http://www.natural-herbsmarket.com/images/Iwostin_sensitia_hypoallergenic_cleansing_gel.jpg
Да,предполагах,за 8.89 от аптеката на Кауфланд,едва ли щеше да е кой знае какво :Д
Иначе добре,че наснимката отдоло е лепнато ''NATURAL herbs market''. Явно е доста натурално,хахаха.
Да уточня: пише,че е гел за лице и тяло.
:Д Чудо..

kalpazanka
09-04-2012, 16:12
И в моя Ла Рош http://www.cocooncenter.co.uk/documents/artimages/9131-g.jpg го има. Поне парабените не са включени, което донякъде ме успокоява.

brutaLxxbunny
09-04-2012, 16:14
Леле, и то на Ивостин. А мислех да си купувам техен флуид за мазна кожа.. Явно ще погледна повторно преди да се хвърля.

А на Ла Рош аз ползвам крем, но никъде не пише съставките, хмм.. Без парабени е, но за останалите неща?

fizzyg
09-04-2012, 16:25
И в моя май няма парабени. Обаче аз разбирам само част от нещата,които са написани,останалите си остават мистерия за мен :Д
Да напиша ли състава му и да хвърлите по един поглед както има и какво не?:)

brutaLxxbunny
09-04-2012, 16:37
Дай да го видим, нали това е идеята :))

fizzyg
09-04-2012, 16:56
Ще гледам и ще пиша,защото едва ли ще го намеря в интернет.
INCI systav: Aqua, Iwonicz Aqua, Soduim Laureth Sulfate,Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine Sucrose Cocoate, Hydrolyzed silk protein,Glycerin,Cocamidopropyl Betainamide Mea chloride,Aloe barbadensis,Leaf juice,PEG-7 glyceryl cocoate, Broswellia Serrata Gum, Panthenol,Disodium Edta,Allantoin,Parfum,2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol,Catric Acid.
Много странни неща сякаш :Д А да питам какво точно е пантенола?

brutaLxxbunny
09-04-2012, 17:35
СЛС, Cocamidopropyl Betainamide Mea chloride, Disodium EDTA и 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol са вредните съставки. Парфюмът също не е препоръчителен. Ако кожата ти е чувствителна, бих те посъветвала да се насочиш към друг крем :/ Кой е този крем?

Пантенола не е ли вид витамин?

fizzyg
09-04-2012, 17:43
СЛС, Cocamidopropyl Betainamide Mea chloride, Disodium EDTA и 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol са вредните съставки. Парфюмът също не е препоръчителен. Ако кожата ти е чувствителна, бих те посъветвала да се насочиш към друг крем :/ Кой е този крем?

Пантенола не е ли вид витамин?
Гел за лице* :Д
Едит: Парфюма изобщо явно не се увеща,защото аромата му е отвратителен..

Buttafly
09-04-2012, 18:11
Във абсолютно всякаква козметика има от вредните съставки , а ако е българска е фраш . Затова много лесно може да заменим тоника с розова вода, лосиона за тяло с кокосово , какаово или всякакъв вид масло. Вкъщи вече използваме био паста за зъби (хем не ми излизат пъпки по брадичката) , био душ гел с шоколад (страхотен е и е с натурален шоколад ,мирише адски силно ) , био шампоан (с естествени масла и прави косата супер мека и лъскава) , био интимен гел , био сапун . Намалих до максимум кремовете за лице , защото дори в медицинската козметика има много химия . Пудрата ми за лице също си я взех няква минерална и общо взето се старая да водя био живот :) Иначе браво за темата , ще я следя !

brutaLxxbunny
09-04-2012, 18:53
Би ли споделила марките на продуктите, които ползваш? :) Доколкото знам Faith in Nature имат душ-гел с шоколад, ако е техния - чудех се дали да си го взема след известно време.
За българската козметика обаче не съм съвсем съгласна. Арома Органик са донякъде о'кей, Билка също струва горе-долу. Имат доста по-малко от Гарниер и Нивеа, например.

Buttafly
09-04-2012, 19:25
Паста за зъби - Argital ''Dentifrico Aromatico ''
Душ гел - Да, Faith in Nature е
Шампоан - Bentley Organic ,за суха коса с нар
Интимен гел - Argital ''Intimo Vegetale''
Сапун- Arzt Seife , някакъв немски е

Скоро ще си взема някакъв кристален камък, който спира изпотяването , като рол-он , без миризма е , но уж не се потиш ..ще го видим колко е истина. А току що поръчвах от един онлайн магазин конопени семена , нийм , сапунени ядки ,амла на прах и още някакви , както твърди майка ми ''магически'' работи хаха . :)

fizzyg
09-04-2012, 19:25
Би ли споделила марките на продуктите, които ползваш? :) Доколкото знам Faith in Nature имат душ-гел с шоколад, ако е техния - чудех се дали да си го взема след известно време.
За българската козметика обаче не съм съвсем съгласна. Арома Органик са донякъде о'кей, Билка също струва горе-долу. Имат доста по-малко от Гарниер и Нивеа, например.

Също на BioFresh серията-Yogurt Of Bulgaria е добра :)

brutaLxxbunny
09-04-2012, 19:42
Да, на БиоФреш пробиотичната линия е супер. Фитокод - също!
Buttafly, мерси. И аз съм се зачудила на този кристален камък. Ти откъде поръчваш?

Rebirthing
09-04-2012, 20:08
Също на BioFresh серията-Yogurt Of Bulgaria е добра :)

И адски изчистена за цената си.

Buttafly - део кристал има на Балеа, продават се в ДМ.

Впрочем, миналата година открих този интимен гел в дрогерии Лили. Най в дясно. 10 лв. е, свърши за една година, миналата седмица ходих да си взема пак и грабнах последната опаковка ;д.

http://farm9.staticflickr.com/8440/7870114166_e0edbf30f7_z.jpg

brutaLxxbunny
09-04-2012, 20:14
Хаа, този интимен гел никога не ми е попадал на очи о.О А останалите продукти от линията има ли ги?
А този део кристал на Балеа как изглежда?

Rebirthing
09-04-2012, 22:13
Ами няма ги останалите продукти...или поне аз не съм ги виждала. Има обаче някви душ гелове на същата марка в сайта на бюти козметикс.

Красталът изглежда така
http://balea.in.ua/32398-159-large/balea-deo-kristall-sensetive-100-gr.jpg

MaLkaTa_LaDy
09-05-2012, 06:26
Споделете после ако кристалната топка проработи, че и мен ме изкушава.

В крайна сметка ако искаше нещо натурално по-добре си го направете сами.
Публикувани са сайтове за домашно... всичко.

Buttafly
09-05-2012, 07:59
Ами попринцип поръчвам от този сайт - http://www.zoya.bg/ , но в мола има магазин БиоБалев . От него пазаруваме по често , а само което го няма - от интернет. Кристала чакам да го заредят и ще си го купя , но няма да си взимам на Балеа .

brutaLxxbunny
09-05-2012, 09:19
Да, и аз от Зоя.бг гледам, иначе БиоБалев ми е много далече, на другия край на София :D И в биомагазин Слънце и Луна, но той е малко по-беден от Зоя и Балев.

strawberry88
09-05-2012, 12:19
Много полезна тема!
А какво мислите за козметиката на Cattier?Хубави ли са нещата?

kalpazanka
09-05-2012, 12:48
Не съм ги ползвала, но съм гледала техни продукти в сайта, който постнах на предната страница :)

brutaLxxbunny
09-05-2012, 13:49
Много полезна тема!
А какво мислите за козметиката на Cattier?Хубави ли са нещата?

Био са, хвалят ги по Бг-Мама. Околоочният крем бил много хубав, но това теб ме съмнява да те интересува :D

strawberry88
09-05-2012, 14:24
Ами тази седмица планирам за си купа маска или масло от шеа и ще кажа мнение. :D
Да,и аз четох в бг мама и всички мнения са положителни.
А къде мога да намеря продукти на Faith in nature???

brutaLxxbunny
09-05-2012, 15:35
Ами.. от къде си? В София - има ги понякога в аптеки Ремедиум и почти всички биомагазини.

fizzyg
09-05-2012, 15:47
А маслото от шеа на Икаров как е? Попринцип на Икаров не са 100% био продукти,нали?

brutaLxxbunny
09-05-2012, 16:18
Не, не са. Даже на мен лично са ми много съмнителни, макар че ги ползвам. За съжаление, няма начин маслата да са толкова евтини.

fizzyg
09-05-2012, 16:26
Да,вярно..
А вече наистина Био маслата са в доста солен ценови клас.

strawberry88
09-05-2012, 16:29
Маслото от шеа на Cattier е 100 грама за 20 лв.
Няма ли аптеки Ремедиум в Пловдив?

brutaLxxbunny
09-05-2012, 17:38
Мисля, че има.

Buttafly
09-05-2012, 18:04
На Икаров не са хубави според мен . Аз си бях взела кокосово масло (беше на цена от 3-4 лв май) , въобще не миришеше на кокос .Сега си купих 100% био кокосово масло за 28 лв . мирише просто страхотно и поне съм сигурна , че е истинско и натурално. Става и за ядене , по 1 супена лъжичка дневно е много полезно за бедрата.

Rebirthing
09-05-2012, 18:27
Кокосовото масло НЕ мирише на кокос по принцип, има някакъв аромат, но ако е силен, да знаеш, че 100 процента там има някакви 'добавки'.
Според мен Икаров са ок, но май не всичките им масла са студенопресовани.

strawberry88
09-05-2012, 18:34
Някой може ли да ми каже адреса на аптека Ремедиув в Пловдив,защото не го намирам в и-нет.

fizzyg
09-05-2012, 18:40
.
Според мен Икаров са ок, но май не всичките им масла са студенопресовани.
Еее,щом ти го каза,ще продължа да си ги ползвам значи .. :Д :)

brutaLxxbunny
09-05-2012, 19:04
strawberry88, потърси ли в Гугъл? Сайта на Ремедиум?

Иначе за маслата, и аз си ги ползвам, но също имам съмнения за кокосовото масло. Мирише някак.. мии, странно. Докато био маслото от кокос мирише наистина хубаво.

strawberry88
09-05-2012, 19:16
Търсих,но адрес за Пловдив не намирам. :(

brutaLxxbunny
09-05-2012, 19:33
Ами може и да няма.

fizzyg, ти поръча ли си онзи био шампоан на Матрикс??

Your.Passion
09-05-2012, 19:35
Полезна тема.Направете я ВАЖНА (:

fizzyg
09-05-2012, 19:44
fizzyg, ти поръча ли си онзи био шампоан на Матрикс??
Да.:)
Едит: И аз съм да направим темата важна! :)

brutaLxxbunny
09-05-2012, 19:56
Радвам се, че се харесва :)

Доволна ли си? Пише ли му някъде съставките, интересно ми е да ги видя.

fizzyg
09-05-2012, 20:16
Още не е пристигнал. Утре ми е датата на доставка,зависи да не закъснее,де. :)

kalpazanka
09-06-2012, 14:17
Хм, понеже вече откъм декоративна козметика го закършвам и съм решила да я подменям с био /та в тая връзка всяка свободна минута ровя и сравнявам/, защо био е почти на кантар като цена с традиционната на марки като Clinique, Inglot, Estee Lauder, MAC, etc?

Rebirthing
09-06-2012, 14:58
Може би, защото Клиник, МАК, Есте и т.н просто си надуват прекалено цените.
А с каква био марка смяташ да сменяш традиционните ?
Аз пък съм леко скептично настроена към декоративната био козметика...

kalpazanka
09-06-2012, 15:00
Санте :)

Защо си негативно настроена?

Rebirthing
09-06-2012, 17:16
Защото колкото и да ми се иска не могат да постигнат ефекта от традиционната козметика...По специално за сенки говоря. Каквито съм пробвала до сега са били адски ненаситени :[ и като цяло цветовото разнообразие е доста малко.

kalpazanka
09-06-2012, 17:23
А наблюдения върху червилата и лаковете имаш ли?

fizzyg
09-06-2012, 20:01
Понеже нямам никаква идея от декоративната Био козметика,бихте ли ми казали кои марки предглагат такава?

kalpazanka
09-06-2012, 20:06
http://shopthebest.eu/category/99/dekorativna-kozmetika.html

FuCKkK13
09-07-2012, 09:04
браво за темата !

fizzyg
09-07-2012, 12:59
http://shopthebest.eu/category/99/dekorativna-kozmetika.html

О,благодаря!

Иначе поръчката ми още се бави .. :Д

brutaLxxbunny
09-08-2012, 10:38
^^ Нищо, дано чакането си струва :)

Аз да се поизфукам малко - купих си душ-гел на БиоФа (намерих го в МЕТРО) и интимен гел пак на БиоФа. Добре е състава, само дето пак има Амониев Сулфат :/ По-малкото зло.

Иначе за био декоративна съм чувала добри отзиви за UNE, но естествено и цената е добре... Alverde в DM се води, че се сертифицирана. И съм чувала добри отзиви на сенките на Лили Лоло (нещо такова беше) - има ги в Зоя.бг .

kalpazanka
09-08-2012, 11:16
UNE сега ги погледнах и не открих български сайт, който да ги предлага. :(
За алверде в друга тема се изказаха, че точно декоративната козметика не им е силна страна, а в пудрата има талк...

Сега погледнах Лили лоло- и при тях разочароващото е, че нямат палитри сенки поне 3 или 4 цвята. Иначе откъм пудри и фдт не съм виждала по-голямо разнообразие. :)

fizzyg
09-08-2012, 11:45
А талк има и в пудрата на Римел Стей Мат,обаче така и не мога да разбера как влияе на кожата? Защото всички я харесват пудрата,обаче пък щом има талк в състава й ..

brutaLxxbunny
09-08-2012, 21:30
Е, то и всички харесват Ести Лаудер и Л'Ореал, ама това не значи, че нямат вредни съставки :D А талкът не знам. Само знам, че е вреден. Момичета, имате ли някакви предложения за хубав, био тоник или демакиант?

Rebirthing
09-09-2012, 00:03
Ау, с един прехвален коректор на Лореал така се направих на клоун, че ако ще вътре само теменужки да има, няма да ги погледна повече.
Иначе в продуктите на Лили Лоло няма талк, минералният им фдт е наистина добър.

brutaLxxbunny
09-09-2012, 18:28
Днес хвърлих един бърз поглед на козметиката на Алверде и съставът на повечето продукти беше доста задоволителен. Купих си дори и един лосион за тяло с бадем.

fizzyg
09-10-2012, 18:45
Ау, с един прехвален коректор на Лореал така се направих на клоун, че ако ще вътре само теменужки да има, няма да ги погледна повече.
Иначе в продуктите на Лили Лоло няма талк, минералният им фдт е наистина добър.
Леле,толкова ли беше зле състава? :shock:

Така,поръчката ми пристигна,НО шампоана не е същия.. Аз поръчах деликатна грижа за боядисана коса(моята не е,но го похвалиха),а дойде шампоан само за боадисана коса,който няма парабени,но BOOM:има сулфати!
Но вече го пробвах ( както и 2та други продукта,които не са био,а са на Лореал проф. ) и ми хареса,така че се успокоих,въпреки СЛС-то. :Д

brutaLxxbunny
09-11-2012, 21:01
E, поне пък си доволна как измива.

Аз пък вчера отидох до био магазина на ул. Парчевич и вече си имам кокосово масло. Бтв, много готини хора има там. ;д

kalpazanka
10-05-2012, 16:39
Я метнете едно око на състава на сенките Лолипоп

Съдържание:

Talcum Powder, Kaolin, Mica Powder, Magnesium Stearate, Titanium White Powder, Colorant,
Pearl Lustre Mica Powder, Magnesium Stearate, Silicon Oil, Titanium White Powder.

Hayashi
10-05-2012, 16:45
Добре де, а в био лаковете за нокти няма ацетон, така ли?

kalpazanka
10-05-2012, 16:47
Давам ти линк към съдържанието на лаковете марка Санте, защото съм си ги заплюла.
http://shopthebest.eu/product/1781/sante-lak-za-nokti.html

fizzyg
10-05-2012, 19:10
Давам ти линк към съдържанието на лаковете марка Санте, защото съм си ги заплюла.
http://shopthebest.eu/product/1781/sante-lak-za-nokti.html

Ъъъъъ?! 23лв за 1 брой лак,или за всички?

Hayashi
10-05-2012, 19:22
Един само предполагам.
Някак да е толкова тънко иначе. xD

kalpazanka
10-05-2012, 19:49
Ъъъъъ?! 23лв за 1 брой лак,или за всички?

За един.

brutaLxxbunny
10-06-2012, 10:04
Я метнете едно око на състава на сенките Лолипоп

Съдържание:

Talcum Powder, Kaolin, Mica Powder, Magnesium Stearate, Titanium White Powder, Colorant,
Pearl Lustre Mica Powder, Magnesium Stearate, Silicon Oil, Titanium White Powder.

Талк - кофти. Другото нищо не ми говори.

kalpazanka
10-07-2012, 09:07
Муцитааааааааа, вижте какво намерих :D

http://greenpoint.vesti.prodavalnik.com/

brutaLxxbunny
10-07-2012, 10:05
Еее, червила на Санте за 8 лв. !!

kalpazanka
10-07-2012, 12:26
И лакове, и глосове, и очна линия за 10. :)

brutaLxxbunny
10-07-2012, 15:19
Ако мислиш за очната линия на Санте да поръчваш само да те предупредя - не е много пигментирана. В смисъл такъв, че черното не е много наситено.

kalpazanka
10-07-2012, 17:01
Ако мислиш за очната линия на Санте да поръчваш само да те предупредя - не е много пигментирана. В смисъл такъв, че черното не е много наситено.
О, не, не съм се засилила да я поръчвам :D Имах неблагоразумието преди половин година да си взема резервна Essence eyeliner pen /щот нали да не свърши така от раз/ :D

kalpazanka
10-31-2012, 15:30
Момичета, в Lilly са пуснали продукти марка Lavera! :)

brutaLxxbunny
01-16-2013, 17:00
Аз, да посъбудя малко темата, ще питам (главно kalpazanka) дали е доволна от някоя био спирала, на Sante, Madara, etc. ?

LadyDy
01-16-2013, 17:56
Санте :)

Защо си негативно настроена?

Оооооо, Санте къде се продаавааат??? :(

Калпазанке, какви продукти предлагат на тази марка :))))
А съставът? :)

brutaLxxbunny
01-17-2013, 12:16
Оооооо, Санте къде се продаавааат??? :(

Калпазанке, какви продукти предлагат на тази марка :))))
А съставът? :)

Е, че Санте ги има почти във всеки един онлайн био магазин. Или ти питаш иначе?

LadyDy
01-17-2013, 12:19
Питам по-точно дали в София някъде се продава в някой магазин. Досега не съм засичала. Затова. :)

brutaLxxbunny
01-17-2013, 17:30
БиоБалев ги знам, Смесеният магазин ул. Аксаков.

Franzellka
01-18-2013, 13:01
Ооо,за био козметика не ми говорете... откачам по нея! Да отбележа една спирала на био козметиката UNE... още първият път, когато я пробвах, миглите ми станаха значително по-дълги.

brutaLxxbunny
01-18-2013, 19:39
Оле, аз точно за спирала на UNE се замислях, защото ми идва малко скъпичка, ама...

Franzellka
01-18-2013, 20:58
Аз я взех за 25лв и някакви си стотинки там. Не знам дали сега е намалена. И сега, три месеца по-късно, миглите ми са по-дълги и гъсти <3 съдържа: восък от Карнауба, пчелен восък и масло от шеа.. а на мен така хубавичко ми мирише на мед <3 Сега излиза същата спирала със същото съдържание, ама в черна тубичка. Според мен няма да има разлика, дали ще е зелената или черната. Ама просто обожавам козметиката на UNE <3 Сега много искам да си взема червилото от пчелен мед и кокосово масло. Гримьорката ми, която ползва продуктите на тази марка, ми каза, че това червило е по-точно като балсам и почти няма цвят.

brutaLxxbunny
01-18-2013, 22:18
25? Аз бях гледала някаква за 43 и за това. Може би ще им дам second look :D А червилото, за което говориш, сега май е намалено на 24 или нещо такова.

fizzyg
01-25-2013, 20:37
Това може би ще ти е от полза.
http://prodavalnik.com/bio-spirala-za-migli-i15967935
:)