PDA

View Full Version : По отчаяна никога не съм била..... не вярвах че ще стигна чак до тук .. ;(



stars0
09-04-2012, 14:35
По отчаяна никога не съм била.. Преместих се в гимназия и живота ми се промени коренно.. Успеха ми падна драстично и тази година останах на изпит при най - лошата госпожа. ( за 10-ти клас съм ).. Беше оставила доста хора, бяхме някъде около 26 човека.. от които пусна 3-ма чак на 2-рия изпит .. на 3-тия обаче много малко хора минаха и аз не съм от тези.. направо не знам какво ще правя.. ако някой от вас е оставал, моля да сподели.. как е да си с по-малки от теб.. :((((( .. знам,че за всичко аз съм си виновна.. прекалено много бягах от часовете по физика и изобщо не мислех, че ще се случи това.. сега просто се замислям и си казвам.. " има ли смисъл да живея? .. Защо бягах от учебните занятия.. какво получих.. ? " То да беше само у-щето .. Вкъщи проблеми колкото щеш.. наще се разделиха, с баща ми не се разбирам.. и сега това ми се строполи на главата ;( ......................

druzilla
09-04-2012, 14:39
Естествено,че има смисъл да живееш!Няма да ти е приятно да повтаряш предполагам,но това не е причина да се отчайваш толкова.Не си единствената,която е повтаряла ;) Нека ти бъде за урок и тази година да учиш повече и да не бягаш от часовете...А относно родителите ти,щом не са били щастливи заедно по-добре,че са се развели,отколкото всеки ден да им слушаш караниците.

urlittlelady
09-04-2012, 14:56
аз съм напълно съгласна с druzilla! Винаги има смисъл, колкото и малък да е. Както каза сега си за 10-ти клас, та живота ти тепърва започва =]

ALetterFromTheSky
09-04-2012, 15:01
Ще кажеш, че са с 10 години по-малки от тебе, една година не е фатална, като си си го надробила така, така ще си го" сърбаш" и нека ти е за урок... тва за самоубийства и нежелание за живот е доста хлапашко изказване, вместо да ги дрънкаш тия глупости върви да почетеш

WPotter
09-08-2012, 19:53
То няма ли още един изпит след 17.09?

evilgirl95
09-08-2012, 20:45
Грешките ни правят по-силни.. ако човек не греши, няма как да се научи..
щом по-отчаяна никога не си била.. значи си стигнала дъното.. сега може да плуваш само нагоре..и може би да станеш и отличничката на класа.. няма невъзможни неща..

Lucho
09-08-2012, 20:53
Но, ето че стигна?

mal4oty
09-08-2012, 21:58
Не съм повтарял, но погледни го така :
Няма да копуваш учебници
Ако не си бягала от другите часове и си учила тук таме нещата ще са ти познати и можеш да си искараш доста добри оценки,а за физиката няма начин учиш я и това е.

JuStElly
09-09-2012, 00:31
Можеш да пишеш до министерството за 4та сесия и няма да останеш..

ForzaFelipe
09-09-2012, 01:01
Можеш да минеш на индивидуално,така за 1 година може ад наваксаш ;) Трябва обаче някой по компетентен да ти обясни,защото аз не съм наясно,а просто съученик така направи.

Dark_Vampire23
09-09-2012, 01:50
Недеи така,не е хубаво о6те от сега да се от4аива6,успокои се,моята сестра повтаря за 2-ри път..

m0n4yyy
09-09-2012, 10:36
Момента, в който разбираме, че гадните неща може и на нас да ни се случат .... :Д

Плод на безхаберието ти и безотговорността ти е това .. Отнесла си се лекомислено към единственото по- съществено задължение, което имаш за момента. Не ти го казвам, защото искам да те нападна или критикувам (предполагам в момент като този, критиките не са малко), а за да ти покажа, че причината за "несмисъла" на живота ти в момента е изцяло заради твоите действия... Следователно, след като си могла със собствени усилия да паднеш толкова неприятно, си напълно способна да се изправиш обратно и да покажеш на хората, че си по- силна от това. :) Не приемай нещата с такова разочарование сякаш след този провал, живота ти е свършен. Просто, рано или късно ... хората осъзнаваме, че носим отговорност за действията си и трябва да сме по- отговорни спрямо себе си. Нормално е в първия момент да изпаднеш в паника .. едва ли преди си се издънвала по този начин. Разумно би било от твоя страна да обсъдиш с родителите си, че осъзнаваш грешката си, и че си готова да дадеш всичко от себе си, за да я поправиш. Това е една малка стъпка нагоре. Искрено ти пожелавам нещата да се наредят по- добре, отколкото очакваш и да се справиш. :))) Живота винаги има смисъл, не се предавай.

cookie78
09-09-2012, 10:48
Пиши за 4-та сесия..и се стягай :)
И както казаха живота винаги има смисъл! :)

Angel^^
09-09-2012, 12:04
може би ще ти помогне ако си представяш как след много усилия и постоянство, когато постигнеш успех и преодолееш всичко това ще бъдеш горда със себе си, че въпреки отчаянието си си събрала сили и си продължила напред. Представи си как след време това ще се превърне в история, която показва как си научила много от една грешка, ще бъдеш за пример-на теб и на другите.
Късмет и дано след време като четеш това се сещаш колко силна си била.

FreeExtazy
09-09-2012, 16:04
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/529525-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BC-%D0%B4%D0%B0-%D1%83%D0%BC%D1%80%D0%B0?p=10391363#post10391363

Важи и в твоя случай.

BrainlessROCKBABY
09-09-2012, 19:59
Мога да ти дам само един съвет - намери си мечта и я следвай до края - единствено, когато искаш мечтата ти да се сбъдне толкова силно, колкото е желанието ти да дишаш, ще си щастлива.

Amore-Mio*
09-10-2012, 07:33
Ти си си виновна за всичко това.

Бягала си - защо? Не си учила - защо? Това да ти е обица на ухото. Не допускай същите грешки и това е.

fenkaaa
09-11-2012, 01:07
Пиши за 4-та сесия..и се стягай :)
И както казаха живота винаги има смисъл! :)

.

scrooper
09-11-2012, 06:57
успокои се,моята сестра повтаря за 2-ри път..
Това не е особено успокоително...


Момента, в който разбираме, че гадните неща може и на нас да ни се случат .... :Д
Плод на безхаберието ти и безотговорността ти е това .. Отнесла си се лекомислено към единственото по- съществено задължение, което имаш за момента.

причината за "несмисъла" на живота ти в момента е изцяло заради твоите действия... Следователно, след като си могла със собствени усилия да паднеш толкова неприятно, си напълно способна да се изправиш обратно и да покажеш на хората, че си по- силна от това. :)
Просто, рано или късно ... хората осъзнаваме, че носим отговорност за действията си и трябва да сме по- отговорни спрямо себе си. Нормално е в първия момент да изпаднеш в паника .. едва ли преди си се издънвала по този начин.
Живота винаги има смисъл, не се предавай.

+++++
Гледай да се поправиш и да не повтаряш тази грешка. С бягане от час и от реалността няма да стигнеш далеч.

irrationalDecision
09-11-2012, 07:10
Имам познат, който миналата година остана на поправителен, точно по физика. Доколкото знам, не е ставало въпрос само за незнание,а за някакво заяждане, тъй като оставените на поправителен са били твърде много. Пуснала едни, оставила други, но септември останали още хора, които не го издържали. Но условно си тръгна познатият ми в 10 клас и в началото на учебната година за пореден път се яви и го пусна тази , не е повтарял.Значи си има вратички. Провери и седни да учиш.