PDA

View Full Version : Помощ-Бременност



Riggsi
09-04-2012, 14:52
такааа преди няякой да тръгне да ми се смее или подиграва по добре да спре и да излезе имам сериозен въпрос и моля някой да ми отговори. Та стана издънка с приятелката ми понеже ни свършиха презервативите иииии продължихме без като аз се усещам и всичко си беше навън но за всеки случай 30 минути след това отидохме до аптеката и и взех ескапеле при което тя не може да пие хапчета и го стри и го изпи на прах.( първия въпрос е има ли някакъв проблем или влияе ли на действието този начин на пиене?)А втория ми въпрос е след колко време може да се направи тест за бременност и да покаже дали е бременна или не(всичко стана преди час час и нещо)... Мисля(даже съм сигурен) че нищо не стана вътре в нея всичко е от притеснение от моя страна та ако може да ми отговорите... Благодаря предварително...

LadyDi
09-04-2012, 14:57
Абе, дечурлиги, не се ли научихте, че трябва да правите секс с ясното съзнание за последиците? За едното ръгане сте способни да си докарате невероятни простотии на главата.
Ескапел не е бонбонка дето приятелката ти да гълта всеки път, когато ви хрумне да се ръчкате без презерватив.
Смятахте ли ѝ овулацията? Опасни дни ли бяха?

Не, това, че го е стрила на прах, не би трябвало да повлияе на действието му.
Хайде, четете малко образователна литература.

ALetterFromTheSky
09-04-2012, 15:07
Абе, къде тръгвате да правите секс без преззерватив като не знаете какво всъщност правите!? аз например не си падам по презервативи, но бях сигурна в приятеля си, и сппоко не се забременява толкова лесно-свършвал е в мен и нищо не е ставало, просто я питай дали си знае овулацията и дали й е долу-горе на една и съща дата и така. Относно ескапела-тъпа грешка, нищо не е станало и сега само ще се разбърка цикъла на момичето , после с месеци няма да се регулира...

Tyler The Creator
09-04-2012, 15:10
Най-готино и най-сигурно е изшмърка Ескапела.

SuperBadSuperFresh
09-04-2012, 16:23
При положение,че не си свършвал в нея и е пила Ескапел,няма шанс.
Ама интересно...мързя ви да идете за презервативи,ама за Ескапел търчите,а? :D

AnarchyBoy
09-04-2012, 16:28
Хайде, четете малко образователна литература.

Ти защо мислиш , че те въобще четат някаква Литература :lol:

По темата: По първия въпрос , не ефекта няма да се промени , но е глупаво да пие хапче веднага , без да сте пресметнали овулацията и , и да сте сигурни , Ескапела не е бонбонче ТИК-ТАК това е ХОРМОНАЛНА БОМБА!
По втория въпрос - 14 дни след рисков акт , или първи ден от закъснението ! ;)

ПС. На колко сте :?

Riggsi
09-04-2012, 16:38
Аз 20 тя 18. Ам хахах никога не съм бил по четенето не ми се е и налагало до сега. Не знам как да и сметна овулацията тя сега е на кино като се върне ще я питам дали знае, само я попитах кога трябва да дойде онзи период от месеца и каза че на 14. Какво е нужно за да се смята овулация ?

ilikeitdirtyX
09-04-2012, 16:48
Какво е нужно за да се смята овулация ?

Всяка жена има нужда от метод за пресмятане на датата на овулация. По този начин може да прецени кои дни за зачеване са най-вероятни или обратното – да се предпази от такова.

Овулация се нарича процесът на пукане на фоликул в яйчника на жената, в резултат на което се освобождава яйцеклетката годна за оплождане. Процесът настъпва 14 дни преди края на цикъла или средно от 24 до 36 часа след повишаване на Лутеинизиращия Хормон. Продължителността на процеса трае 1 – 2 дни, а освободената яйцеклетка може да живее само от 12 до 24 часа.

Признаците за настъпване на овулация са напрежение в областта на гърдите, болки в яйчниците, увеличение на влагалищния секрет (цервикална слуз) и е възможно леко кървене.

Методите за определяне на дните на овулация са няколко. Най-простият начин е “Календарният метод”. При цикъл траещ 28 дни, овулацията ще настъпи на 14-я ден. Ако е по-продължителен, например 30 дни, извадете 14 дни и се получава 16-ти ден на овулация. Начинът на определяне е приложим само ако имате редовен цикъл.

При “Температурния метод” се наблюдава повишаване на “базалната температура” с 0.2 до 1o C.

За целта е нужно да измервате температурата си всяка сутрин, преди да сте станали от леглото. Предварително трябва да сте запознати с температурните колебания на вашия организъм. През втората половина на цикъла се наблюдава по-висока температура от тази през първата. Базалната температура се покачва от 12 до 24 часа след пукане на фоликула и е над 37 С. Методът не винаги може да е точен, защото за повишаване на стойностите влияят и други фактори, като например инфекции, преумора, прием на алкохол и др.


Друг начин за определяне е посредством цервикалният секрет. Три дни преди овулация и един ден след нея, се наблюдава увеличение на секрета, който се образува в шийката на матката. Той е точлив, слузест и прозрачен. Основното му предназначение е да подпомага придвижването на сперматозоидите към кухината на матката. Както при предишния метод се правят наблюдения всеки ден и определянето му не винаги може да е точно, поради влияние на други външни фактори, като например настинка.

“Слюнчест метод” е подобен на принципа на увеличаването на цервикалната слуз. Наблюдава се промяна в количеството и състава на слюнката. В аптеките продават различни видове материали, като тестове-ленти и мини микроскоп. Тестването на слюнката става сутрин рано, непосредствено преди поемането на течности или храна.

Препоръчително е за по-точното определяне на овулационните дни да комбинирате някои от изброените методи.

bloodyF
09-04-2012, 16:49
Ам хахах никога не съм бил по четенето не ми се е и налагало до сега.


личи си.
ама за 23928393-ти път казвам-като сте големи да правите секс, ще четете преди това или ще търпите последиците след това.
и надали е бременна , имайки предвид, че си и свършил на...кръста,,

SummerRain
09-04-2012, 17:04
ilikeitdirtyX, не се хаби, "пичът" каза, че не си пада по четенето, грам няма да вникне в написаното...
За пореден път-за последиците от експерименти без предпазни средства се мисли ПРЕДИ, а не след секс.
Авторът, че грам полова култура няма, е факт, ама момичето и то ли не знае що е то овулация, менструация, забременяване..

Riggsi
09-04-2012, 17:30
ilikeitdirtyX ... Благодаря за информацията. "Пичът" чете когато трябва не си прави такива заключения че няма да вникна в написаното...

Tyler The Creator
09-04-2012, 17:40
Тихо е, те хората четат вестници докато акат и влизат във форума като Ентелегенти и се мислят за великани.

Riggsi
09-04-2012, 17:54
Ако може някой да ми каже какъв е шанса днес да е била в овулация след като цикъла и започва от 14 ти. Благодаря предварително.

SummerRain
09-04-2012, 17:56
А колко дни продължава? При редовен цикъл се вадят 14 дни от датата, на която се предполага да и дойде следващия път...

AnarchyBoy
09-04-2012, 20:41
Тихо е, те хората четат вестници докато акат и влизат във форума като Ентелегенти и се мислят за великани.


Вестниците пишат по неграмотнУ дори и от мен :lol:

draid
09-04-2012, 22:12
В мен напира един въпрос. Дали ще се наям повече ако си нарежа луканката на квадратчета, вместо на лентички ?

И защо аджеба не ходихте до аптеката преди секса, след като е в радиус от 500м ???

След като е пила ескапел, нищо няма да и стане. Това хапче е вредно набийте си го в главите.

SunshineM
09-11-2012, 13:46
Няма да ви обвинявам, че не сте взели презервативи :) Ако не си свършвал в нея и след това е пила ескапел (стрито или не, върши същата работа).. мисля, че няма вероятност за бебе, но ако се съмнявате, нищо не и пречи да си направи тест за бременност :)

BrainDamage
09-11-2012, 14:30
излишни филми са това..
щом не си свършил в нея, няма от какво да се притеснявате.
Ескапел не е хубаво да се с повод и без повод.

Amore-Mio*
09-11-2012, 17:43
Надали стриването ще повлияе на начина на въздействие на хапчето.

И защо, заради единия секс - рискувате, деца?
Щом сте можели да отидете за Ескапел, може ли сте да отидете и за презервативи. Няма да умрете, ако не сте правили секс 1 час, например. Още повече, че това хапче не е бонбонка и се пие само при основателна причина, иначе могат да се получи промяна - закъсняване на цикъл и подобни.

Разберете, че секса не е само удоволствие, то е и отговорност. И щом не сте готови за дете, не рискувайте без презерватив. Това притеснение ви изяжда главите после. Още повече, че си бил сигурен, че не си свършил в нея. А сметнахте ли овулацията, всъщност? Да, на теория има вероятност да се забременее от предеякулационна течност, но на практика е нищожен шанса. Образовайте се, преди да е било късно.

DragonLady
09-11-2012, 20:23
Това, че го е стрила на прах не променя действието на Ескапела. Щом на 14 трябва да и дойде значи едва ли е била в овулация. Нямало е смисъл да я тъпчеш с тая хормонална бомба щом си свършил навън.

chushkopek
09-11-2012, 23:30
Абе, дечурлиги, не се ли научихте, че трябва да правите секс с ясното съзнание за последиците? За едното ръгане сте способни да си докарате невероятни простотии на главата.
Ескапел не е бонбонка дето приятелката ти да гълта всеки път, когато ви хрумне да се ръчкате без презерватив.
Смятахте ли ѝ овулацията? Опасни дни ли бяха?

Не, това, че го е стрила на прах, не би трябвало да повлияе на действието му.
Хайде, четете малко образователна литература.

Това.

darkPaladin
09-11-2012, 23:37
ех един доставчик на лекарства каза че напоследък имало доста рекламации на ескапела веднъж даже била тризначна ^^

иначе след 2 седмици да направи теста така ще е най-сигурно

Slynchiicee
09-12-2012, 06:51
Няма да ви обвинявам,защооо такаа.. защооо онакаа... квото е било е било..вече ще ти е за поука.. и да по-добре презерватив отколкото да тичате после за глупости.. една моя приятелка пи ескапел и да ти кажа съжали че го е пила направо..не казвам че е по-добре да си бременна.. но и еба майката на целия цикъл на всичко.. та...... мисля че няма как да е бременна,щом не си свършил в нея.. ескапела няма значение как е приет важното е да е в организма и най-вече организма да го приеме.. теста може да се направи мисля,че след 1 седмица а по-сигурно след евентуално закъснение на цикъла (като имаш напредвид,че ако е притеснена от това също може да й закъснее) Успех дано всичко е наред и следващия път УМНАТА!

sweetycherry33
09-12-2012, 19:38
И защо, заради единия секс - рискувате, деца?


той е та 20, тя на 18, ти на 16.викаш им деца.fuck logiccc