PDA

View Full Version : Синдром на Жилбер



exitence
09-04-2012, 16:43
Здравейте.Това е първия ми пост тук, сайтът изглежда страхотно.Наскоро ми откриха синдром на Жилбер.От време на време пребледнявам, склерите са ми леко пожълтели също.Четох, че това заболяване, ако може така да се нарече няма лечение,но не е и опасно, просто трябва да спазвам лека диета и да не се натоварвам.Последното изследване, което правих общия билирубин беше 69, директния - 23 , индиректния - 46.Това е с ужасно много над нормата, ASAT и ALAT са ми нормални.Правил съм и кръвна картина - хемоглобин 140,захар - 4.5, СУЕ - 6мг ,всичко е нормално, освен билирубина.Това е, просто исках да споделя с вас, чувствам се много кофти заради това, приятелите ми сигурно ще започнат да ме питат защо съм блед, същото и с гаджето ми...Мога ли да живея пълноценно знаейки, че имам тази болест?

druzilla
09-04-2012, 16:52
Не съм лекар и не разбирам от тези неща,така че не мога да ти дам компетентно мнение,но ще те посъветвам да кажеш това на гаджето си и на приятелите...Не е нужно да го обясняваш на всеки,но трябва да кажеш на по-близките си приятели.Те ще те разберат и няма да се чувстваш некомфортно пред тях. :)

kalpazanka
09-04-2012, 16:53
Не е нужно да тръбиш наляво и дясно какво и що ти е.
Състоянието ти не е опасно, само ще прежълтяваш при настинка/стрес/etc. :)
Живей си живота и не си товари умната главица с глупости. :)

prettymonster
09-05-2012, 17:43
Щом са казали , че не е опасно не се притеснявай и просто не се натоварвай :) Има хора , които живеят с МНОГО по-сериозни болести , но живота продължава нали !? Кажи на най-близките ти .. те ще те подкрепят :) Късмет !

potrebitel526
11-15-2014, 07:51
Привет приятелю..Пиша две години след твоят пост..Кажи как се чувстваш сега...Свикна ли вече със синдрома..Сега съм на 45 а при мен този синдром го потвърдиха когато бях на 19...Интересното е ,че почти 10години ми търсиха диагноза...И почти всеки ден давах по една спринцовка кръв за изследване...Накрая съмнението беше дали бащами не е Китаец...е не беше...Стигнах до ВМА -София..където покойният вече генерал Григор Мечков стигна до правилното заключение...Надявам се за тези две години си разбрал ,че няма проблем да се живее по нормален начин с тази диагноза...Единствено цвета на кожата и склерите е проблем...Ако пушиш много цигари и пиеш много кафе...ще започнеш да ставаш и леко кафеникав...(ще почерняваш) ...Но това да не те тревожи...Желая ти здраве и късмет :)

stunkaaaa
11-23-2014, 13:27
НЕ пий алкохол и си добре. Спокс!