PDA

View Full Version : Не знам какво искам :(



horacio
09-04-2012, 16:34
Сега ще съм 11 клас, а още си нямам никаква представа с какво искам да се занимавам по-натам. Седя и цикля сумати време и не се сещам за нещо, което да ми харесва толкова много, че да искам да го уча. Като че ли съм съгласна на всичко, стига да няма общо с точните науки (математика , физика...). Мога да рисувам, мисля че се справям доста добре, обаче не искам да се занимавам с това, освен за хоби. Може да се каже, че съм що годе добра по химия и биологията ми е интересна... българският и литературата са ми интересни и що годе ми се отдават и те. Опитвам се да измисля нещо доходоносно, нещо по-постоянно, нещо, което да ми харесва и нещо, което няма да ми изсмуче парите докрай. :D Бих била много благодарна, ако някой ми предложи нещо интересно. ;д

TheNormalGuy
09-04-2012, 16:56
И аз съм така, ще съм 11 клас и все още не знам, какво ще правя в бъдеще.

bloodyF
09-04-2012, 16:57
медицина?
стоматология?
филология?
педагогика?
международни икономически отношения?
право?
бизнес администрация?

sexa_na_kompleksa
09-04-2012, 17:37
Психология. : )

xYuuka
09-04-2012, 18:04
Психология. : )

Т'ва е най-глупавия избор за човек, който не знае какво иска да следва! Много хора избират психология по тая причина и повечето съжаляват. ;/

Jaune
09-04-2012, 18:08
^обоснови се :wink:
това го чувам за прекалено много специалности, звучи нелепо вече

sexa_na_kompleksa
09-05-2012, 07:54
^обоснови се :wink:
това го чувам за прекалено много специалности, звучи нелепо вече

Аз го чувам за всички специалности, така че не ме впечатлява. : )

Colouring
09-05-2012, 08:05
Оф, и аз съм горе-долу така. Най-много ми въри БЕЛ, ама не намирам нищо, което да ми хване окото. Математиката ми е интересна и в момента съм се спряла на някаква компютърна специалност, ама да видим. И пак не е окончателно решение. Това, което лично мен ме плаши, е че изобщо не съм навътре в нещата с цялото това кандидатстване, а и съм страшно.. неориентирана.

А ти с езиците как си?

А Л И С А
09-05-2012, 08:10
Журналистика?
Счетоводство и контрол?
Финанси?

Amore-Mio*
09-05-2012, 08:46
Щом тия предмети ти харесват - действай с тях. Медицина, журналистика и така нататък, стига да си харесаш нещо.

venivr
09-05-2012, 11:47
И аз сега ще бъда 11 клас и много искам Стоматология да уча, ама като гледам май ще се сбогувам с мечтата си и то заради други хора и причини.

someonerandom
09-05-2012, 12:55
Медицина и всякакви нейни разновидности(фармация,сто матология и всичко свързано с нея) никога не са лош вариант,ако мислиш,че ще се справиш.А това е може би най-трудната специалност в България,както за прием,така и за изучаване.

С филология можеш да запишеш магистратура журналистика и после няма да ти е зле.Другият ти вариант винаги е учител,обаче ако не си в университет или поне в елитна гимназия,парите няма да са кой знае какво.Ако те влече-може,обаче ако го правиш за пари...

Психологията се смята за безсмислена,защото при нас не е навлязла практиката човек просто да посети психолог/психиатър,когато има нужда,както е на Запад,и съответно няма особен шанс за отваряне на частен кабинет, при което не остават много доходоносни възможности за развитие.

Право...обмислях го като вариант,исках да влизам в Софийски-отказах се.И то не защото се влиза трудно(а то не е лесно 8-) ) Просто възможността за развитие,освен ако няма кой да те лансира,е слаба.Масонска ложа е.И около мен гледам-много хора бяхме,които искахме това-останаха само тези с родители прависти.Не казвам,че няма шанс,защото знам и за човек,който без връзки успя да се реализира доста добре-обаче наистина трябва да си много добра и сериозно да ти провърви.

Не ми е ясно с антипатията и към математика как я насочвате към икономика,финанси и т.н 8-) Иначе в счетоводството наистина има пари,обаче за мен е прекалено сухо и дразнещо.Като те гледам,и за теб също.И аз като теб не исках да кандидатствам с математика,защото ми е слаба,сега така ме завъртя,че точно това ще правя,обаче в случая със счетоводството трябва до края на живота си да работиш с едни сухи цифри.Ти си решаваш-мен не ми допада.

Като цяло щом си добра по химия и биология,аз бих ти казал да пишеш медицина.Във Варна и София има добри университети(май и някъде другаде,но не се сещам) обаче за момичета е доста по-труден приемът,защото има и квоти.В София има повече места,така че за там имаш по-голям шанс.

TheBanzai369
09-05-2012, 16:03
Хаха аз почнах да мисля къде ще уча в средата на втория срок, и то когато бях 12 клас :) Всичко се нарежда

venivr
09-05-2012, 16:18
Хаха аз почнах да мисля къде ще уча в средата на втория срок, и то когато бях 12 клас :) Всичко се нарежда

Да, ако си момче и си кандидатствал с оценката от матурата и са те приели някаква тъпа специалност ,е лесно, но за хубавите специалности си оставя ученето за КСИ. Медицински университети има в София, Пловдив, Варна, Плевен и Стара Загора, но за таци специалност се иска много много учене и постоянство, но не е невъзможно.

horacio
09-09-2012, 17:46
Ами езиците ми вървят, но не ми се става преводачка или даскалка. Мислих да запиша нещо с химия и биология, предполагам ще ми е интересно, но се чудя... И медицината ми е интересна, но се учи изключително много и се зубри аз не си падам по тия неща а и ме е страх така.. да трябва някой да зависи от мен О.о но си остава някакъв вариант... И не знам защо си мислите, че да си психолог е супер лесно О.о според мен си трябва мнооооооого акъл... абе трудно е ;д А, тия неща с финансите и т.н. никога :Д не си се представям застанала в офис и да се занимавам с некви скучни работи.

horacio
09-09-2012, 18:13
Въпреки, че наистина се замислям за нещо с медицина. Мед. сестра, акушерка, рехабилитатор... знам ли... според вас заслужава ли си? Аз ок ще хи науча нещата, но със заплатите наистина ли е толкова зле, колкото го изкарват? ;д

slicky
09-09-2012, 18:41
И аз ще бъда 11 клас и си мисля да пробвам нещо с химия/биология в София(момче съм). При фармацевтите, ако се замислиш реално ставаш продавач(да, в аптека а-у), но не земаш лоши пари дори и аз Бг. Кофтито е че учиш здраво и после продавач цял живот. Но има и друг вариант- да се хванеш за някоя фармацевтична фирма , а там много пари падат. Всички викат , че медицината е трудна- така е, но чакай малко, това е България- тука всичко е леко наобратно. Особено с тази медицина такива чалъми правят- почват(за Бога) в Молдова и после се прехвърлят в БГ(което става СЪВСЕМ СЛУЧАЙНО БЕЗ ВРЪЗКИ). За заплатите - зависи къде се устроиш. Сега както няма много доктори в БГ можеш да си намериш работа на много места, пък винаги може и да избягаш в чужбина, но там в повечето случаи почваш от мед сестра, независимо дали имаш диплома за доктор или не.

evilgirl95
09-09-2012, 19:18
И аз ще съм 11 клас и не съм решила нищо.. и много се притеснявам.. уж съм с профил биология и химия.. апък хич не ми се продължава с това.. макар, че най-много ми вървят..
учи ми се право, апък по история имам 5 винаги .. по всичко друго 6..само история 5 5 5... уж уча ..

По темата- ако влезеш с медицина, не се ли налага да учиш физика цяла година? :?

pifiella
09-09-2012, 19:49
И аз ще съм 11 клас и не съм решила нищо.. и много се притеснявам.. уж съм с профил биология и химия.. апък хич не ми се продължава с това.. макар, че най-много ми вървят..
учи ми се право, апък по история имам 5 винаги .. по всичко друго 6..само история 5 5 5... уж уча ..

По темата- ако влезеш с медицина, не се ли налага да учиш физика цяла година? :?

При това медицинска физика :D

BrainlessROCKBABY
09-09-2012, 19:56
Сега ще съм 11 клас, а още си нямам никаква представа с какво искам да се занимавам по-натам. Седя и цикля сумати време и не се сещам за нещо, което да ми харесва толкова много, че да искам да го уча. Като че ли съм съгласна на всичко, стига да няма общо с точните науки (математика , физика...). Мога да рисувам, мисля че се справям доста добре, обаче не искам да се занимавам с това, освен за хоби. Може да се каже, че съм що годе добра по химия и биологията ми е интересна... българският и литературата са ми интересни и що годе ми се отдават и те. Опитвам се да измисля нещо доходоносно, нещо по-постоянно, нещо, което да ми харесва и нещо, което няма да ми изсмуче парите докрай. :D Бих била много благодарна, ако някой ми предложи нещо интересно. ;д

който не знае какво да учи = международни отношения/психология :D

someonerandom
09-09-2012, 20:09
Това пък да пишеш нещо ей така,просот защото искаш висше,е пълна простотия.Защото в такъв случай е янсо,че няма да си работиш в сферата,а ще започнеш в нещо от нулата.Като ще е така,майната му на висшето,намирай си работа,вместо да си губиш 5 години от живота и на 23-24 да се чудиш къде си.
По темата:Няма какво да се лъжем,с медицина наистина се учи много.За сметка на това после не ти е зле.Освен това не е задължително някой да зависи от теб.И по-големите пари обикновено са там,където не спасяваш животи.Стоматология примерно.