PDA

View Full Version : SAMSUNG GALAXY S3



Djudjinku
09-04-2012, 22:36
мнения относно смартфона?

Nam3less3
09-04-2012, 23:31
Според мене не можеш да намериш друг смартфон на пазара и да кажеш "ето този смартфон е по-добър от galaxy s3", т.е. от топ смартфоните е.

dimitar_ak
09-05-2012, 06:28
Страхотен телефон, но за съжаление си е на цената на лаптоп.

notlike
09-05-2012, 08:15
Безбожно скъп. Не бих казал, че си струва, защото, както каза Димитър, попада в ценовия клас на лаптопите, а там губи значително. Иначе сред телефоните си е класа, но лично на мен не ми допада. Работил съм малко с такъв тип телефон, добър е, но е твърде голям за GSM и твърде малък за таблет. Нещо средно между двете, а цената му хич не е ниска. Това е "гъзи-телефон" - четириядреният процесор не ти върши почти никаква работа при нормално сърфиране или вършене на рутинни неща. Той е сложен само за бенчмарк тестове и цъкане на Angry Birds, което е твърде безсмислено, имайки предвид цената на тази играчка. Ако искаш нещо по-големичко като "телефон", вземи си Galaxy Note II, ако ти е нужно по-малко, S2 ти върши работа от Самсунг. Лично аз обаче не съм фен на тази марка като цяло..

Nam3less3
09-05-2012, 08:22
Не е толкова скъп, колкото всички останали топ модели е. Иначе черитиядрения процесор има много ползи, очевидните са в браузването и камерата. А и 4.7 инчов HD Super AMOLED си струва цената.

Alchemist
09-05-2012, 09:02
Стабилен смартфон, ако до Декември не са пуснали Nexus 4-ката, със сигурност се спирам на S3. Единственото нещо което ме притеснява е това че има само 1GB RAM, колкото има и S2, имам чувството че Самсунг можеха малко повече да се постараят тук. Обичам да си слагам custom ROM-чета, и това може да ограничи донякъде възможностите от страна на допълнителни екстри и т.н. (а може би не..) - но за нормално ползване е повече от достатъчно. Батерията е с доста голям капацитет и дисплея е невероятен - бях много изненадан когато го сравних с този на моя телефон (Galaxy S I-9000), разликата е доста голяма.
От страна на дизайн, според мен това е много красив и минималистичен смартфон - тънак и сравнително лек и балансиран за големината си, въпреки че някой хора са на мнението че телефона има евтино чувство в ръката ти и е направен от крехка и некачествена пластмаса. Аз не мисля така , и съм забелязал че хората с подобен коментар са най-вече Apple fanboy-четата.
Като цяло - телефона си струва парите и бих го препоръчал, стилен, бърз, лек и практичен.. със сигурност няма да съжаляваш.

Nam3less3
09-05-2012, 09:05
Няма некачествена пластмаса - galaxy s-овете са тънки, леки, и здрави и точно заради тая пластмаса поне моя е издържал на фантастични падания и изтървания, при които айфона би се пукнал. А S3 е по-хубав и от айфоните като дизайн и вид.

asengaig
09-13-2012, 17:28
az si kupih predi dve sedmici Samsung Galaxy S3 i e mnogo dobur..mnogo po dobur e ot HTC One X...i si zaslujava cenata S3

dangerlol
09-13-2012, 22:10
Телефончето е готино,обаче е доста скъпо.Все пак ако те интересуват различните му модели и характе им виж това - http://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Galaxy_S_III#Model_variants
Според мен версията с 2гб рам е по-добра,а и на benchmarking тестовете дава по-добри резултати.Това че е с 2 а не 4 ядра не оказва почти никакво влияние.

druzilla
09-13-2012, 23:13
На мен всичките "Samsung galaxy S.." ми допадат много.Повече ми харесват от Iphone,определено.Иначе както каза notlike си е точно "гъзи-телефон" , както вече станаха всички такива телефони.Повечето ми приятелки си взимат или Iphone или Samsun galaxy S 2/3 без изобщо да могат да се оправят с тях и без да ползват каквито и да е приложения,освен фейсбук...

samsung90
02-20-2013, 17:46
Спука ми се рамката (сивата)отстрани,където са бутоните за звук.Някой да знае къде се продават и цена

xXxAngerfisTxXx
02-20-2013, 17:52
S3-ката е най-добрия смарт на пазара. Мощен, с андроид и в бъдеще ще има сигурно поне 2 ъпдейта към нови андроиди - 5.0 / 5.4. Това да не ви е айфон 5 ? Продълговата 4-ка и цена от 1600 лева

Gang Starr
02-20-2013, 17:52
Ми като ви е скъп си купувайте нокиа с фенерче бе

notjustteen
02-20-2013, 19:33
Андроид 5.0/5.4 ???

xXxAngerfisTxXx
02-20-2013, 19:37
скоро излиза 5 (key lime pie) ;)

D*Rose
02-21-2013, 19:32
Хах, какъв е тоя некропостинг? :D И нем, беше най-добрият преди Sony Xperia Z и HTC One (оня ден) да излязат. Те са телефони 2013, няма как да sgs3 да е по-добър, но чакаме S4, който, впрочем, се смята, че ще бъде представен на датата 14 март, която пък, лично аз, мисля, че е твърде рано!

Все пак... цената е нормална за света, ненормална за България; читав лаптоп за тия пари ще се вземе трудно, там е нисък ценови клас, поне за моите изисквания; за мен производителност, живот на батерията и дизайн са строго деликатни и не се вместват по никакъв начин в тоя клас.

Nam3less3
02-22-2013, 12:06
Като гледам xperia z и htc one хич не са ги доизпипали, в доста отношения не са по-добри от galaxy s3, нищо чудно пак самсунг да направят големият удар.
Интересното е при камерите - сони ползват тъпия маркетингов трик с 13мп камера, която снима по-лошо и от 8мп, а хтц сложиха 4мп, но с подобряване на съществените харакеристики на камерата(защото колкото повече мп е една камера, толкова по-трудно е да снима качествено).

D*Rose
02-22-2013, 12:33
(защото колкото повече мп е една камера, толкова по-трудно е да снима качествено).

Не е вярно. Качеството зависи и от лещи, лупи, сензори и тн. не всичко е в бройката на мегапикселите.

Самсунг миналата година не направиха "голям удар" със SGS3, според мен де, защото първо изглежда като пластмасова сапунерка, второ, защото го оставиха само с 1GB RAM и трето заради PenTile матрицата, пък и можеше да сложат едно плюсче след SAMOLED. Добър телефон е, спор няма, но като цяло ме разочарова. Те бяха едни спекулации, очаквания, специални събития, Лондон, оркестър... и какво, за тоя телефон. Сега не очаквам кой знае колко от тях, но тайничко се надявам наистина да смачкат конкуренцията!

Nam3less3
02-22-2013, 12:44
Не е вярно. Качеството зависи и от лещи, лупи, сензори и тн. не всичко е в бройката на мегапикселите.

Самсунг миналата година не направиха "голям удар" със SGS3, според мен де, защото първо изглежда като пластмасова сапунерка, второ, защото го оставиха само с 1GB RAM и трето заради PenTile матрицата, пък и можеше да сложат едно плюсче след SAMOLED. Добър телефон е, спор няма, но като цяло ме разочарова. Те бяха едни спекулации, очаквания, специални събития, Лондон, оркестър... и какво, за тоя телефон. Сега не очаквам кой знае колко от тях, но тайничко се надявам наистина да смачкат конкуренцията!С 4мп е по-удобно да се изпипат детайлите в камерата, за това htc one не е с 13, ами с 4 мп, спират маркетинговата мегапикселова война.

Като излизаше сгс 3 нямаше повече от 1гб рам в смартфоните(нито скоро след това имаше), отделно беше смартфона с най-добрия дизайн от всичко, излизало от самсунг до момента(е с някое друго изключение), а pentile матрицата не беше фактор, при положение, че имаш super amoled с hd резолюция(дисплей със страшно много качества).
СГС 3 не беше убиец какъвто беше сгс2, но явно са преценили, че пак ще ударят най-високите продажби заради доброто изпипване на детайлите и популярността на модела, но в сгс4 вече трябва да покажат повече, както сгс2 беше голям ъпдрейд след сгс1, иначе хората ще се ядосат.