PDA

View Full Version : Проблем с родителите и



kurtiii
09-05-2012, 06:04
С моята приятелка сме заедно от година и половина.След месец и нещо аз се запознах с майка и.Казахме си здравей...и след това помолила приятелката ми да ме изпрати и те да останат двете.Аз си тръгнах.И оттогава ограничаваха и времето заради мен.Започнаха да искат да им се обажда като излиза и всеки път да им иска разрешение,да стои на компютъра до 22 часа по време на училище.Като сме заедно постоянно й звънят.Наказват я заради глупави и смешни причини и безпричинно.Преживявам го по някакъв начин.Под глупави причини разбирайте да си преговаря материала от миналата година в началото на септември и да НЕ излиза.Лятото и дадоха до 22,30.И от 20 август да гаси от 22 за да свикне за новата учебна година.Баща и казал,че ще ме набие.Не ни пускат да излизаме на Коледа....Взимат и компютъра,защото не си вдигнала телефона.Това става всяка седмица.Случи се семейна трагедия и малкият ми брат почина.Те бяха на море.Взеха и лаптопа и телефона да не си пишем.Приказват и че сме интриганти и че се интересувам от нея заради парите й.Де факто ние сме много по-заможни от тях,ама те не го знаят.Много работи мога да ви напиша.Сега пак и взели компютъра,лаптопа,телефони те на нея и по-малката й сестра и й казали,че ЩЕ НИ РАЗДЕЛЯТ.Защото като я изпращах до тях ми носеше една чанта,защото аз си носих лаптопа.Тя е на 17 и й остават някъде 10 месеца до пълнолетие.Какво да правя???

Wednesday666
09-05-2012, 06:24
Не съм много сигурна, че може много да се направи по въпроса.
Освен да седнете и да поговорите с тях.
Ти на колко си?
Защото ако си по-голям от нея може би ще има някакво значение.

Все пак - или тя да говори с тях, или и двамата го направете. Не виждам друг изход - тя все още е зависима от тях, няма как да е измъкне.

П.П. Темата не е ли за Любов? 8-)

xoxi
09-05-2012, 07:54
Ти що за човек си? Не ми се вярва от едно 'здравей', майка й да си е направила такива изводи за теб, че чак да започне да ограничава вижданията ви.
Предполагам или годините или нещо във външният ти вид или държанието е отблъснало жената още на пръв поглед.

dimitar_ak
09-05-2012, 07:58
Съгласен съм с xoxi. Напиши ни какво родителите й не харесват в теб. По принцип не са много тези, които така грубо са склонни да отблъснат приятел на детето си.

DarkEmotionS
09-05-2012, 17:02
Виждам, че си добронамерено момче, което много го боли... Личи си, че имаш мозък в главата си и не разбирам какво е отблъснало майка й от теб.. Както каза xoxi... Може да е външния вид. Не го възпримеай като "Ако си грозен тя не те е харесала", а ако си стил - рап, метал имаш татуировки, пиърсинги... Аз обожавам такива момчета, но виж родителите ми също не им се кефят въпреки, че никога не са ми правили такива проблеми ;О
Най-добре говори с майката.. Виж бащите.. за нега тя е малкото му момиче и трудно ще му станеш приятен.. ;дд Говори с майката, на мен ми харесва мисленето ти, начина по който общуваш.. Вероятно ще се разберете, ако не.. Ще ви е трудничко, но след 10 месеца те вече няма да могат нищо да направят и ще можете да сте си заедно спокойно и както си му е реда :)

kurtiii
09-05-2012, 20:14
Първо с нея сме набори.Имаме 3 месеца разлика.Нямам пиърсинг,аз дори не ходя на дискотека,не пуша,не пия НИКОГА.По цял работя.От 7 до 22-23.Гледам да не се срещаме с техните.Просто не знам какво да им кажа не може да съм такъв лицемер и да забравя всичко.Единственото,което са казали,че не ми харесват е,че съм от село.....Когато майка ми поиска да се запознае с момичето да го наречем Мария,като разбраха просто са я направили на нищо.Да не сме се женили и други работи.Не знам какво да правя.Гледам с всичко на един вид шега.Като погребвахме малкото ми братче,докато те бяха на почивка са и приказвали,че съм някакъв смотан селянин,който се интересува само от парите й.И аз много се нараних.Все едно починалото ми братче е някакъв смотан селянин,интересчия.Единств ено баба й и влиза в положение и се опитва да я защити.Дори мисли да я вземе при нея...

mimijessi
09-05-2012, 22:08
Оо това е много гадно наистина!Но ако връзката ви продължи доста време може пък и родителите и да се примирят с това.Успех :)

muhtesemfan
09-07-2012, 10:25
10 месеца ще минат бързо,вярваш не вярваш.Опитай се да спечелиш доверието на родителите й.Както каза щом си заможен,защо напвимер някоя вечер не ги заведеж на вечеря?Да си поговорите,да те опознаят ;д Или пък ти ги извикай на вечеря у вас,заедно с твоите родители и така ;д Дано си схванал ;д :D

Amore-Mio*
09-07-2012, 11:29
Трайте си.

Ще издържите още една година, докато стане пълнолетна.
Вариант също е да поговорите с тях, ама като ги гледам - няма да има особен ефект.

someonerandom
09-07-2012, 12:00
А защо всички сте с фикс-идеята,че като стане пълнолетна и вече няма да е зависима от техните?Остава и още една година в училище,плюс евентуално висше,за което също трябват немалко пари.
Пробвайте да говорите с тях.Явно са от онзи дразнещ тип хора,които не просто си мислят,че някой лев в джоба им прави всички други по-низши от тях,ами и са убедени,че всеки иска само да им се докопа до паричките.Честно казано,аз на твое място нямаше да понеса да съм в една стая с тях.Обаче имайки предвид,че трябва да говориш с тях заради приятелката си-предлагам директно да се съберете и да говорите.Наиситна може и да няма ефект,и честно казано те като са си го набили в главата вече,едва ли ще започнат ей така да те харесват,обаче реално няма как да стане по-зле(щом вече кроят планове да ви разделят),пък и може поне да приемат факта,че си се харесвате.Трябва да проумеят,че харесваш дъщеря им и искаш да си с нея,не с техните пари. И имай предвид,че докато тя живее с тях,те наистина могат да ви разделят,ако си го наумят и са достатъчно смахнати,така че се постарай.

tori
09-07-2012, 17:27
Никога не съм разбирала проблемите с родителите на гаджето, още повече - тези без причина. Щото тоя е от село и няма да `и позволяваме да излиза с него. Глупаво, но факт - такива родители съществуват. Както всички нагоре казаха, най-добре да говорите. ЦИВИЛИЗОВАНО, без дразги и висок тон. Кажи, че няма да излизаш с тях или с техните пари, а с Мария. Кажи им, че работиш здраво, за да имаш пари за нея. Кажи, че всъщност и ти, и семейството ти си имате достатъчно пари. Кажи, че каквото и да кажат за това, че си от село, нито за теб, нито за Мария е проблем. Кажи им, че могат да разчитат на теб ако искат момичето им да е щастливо и "добре огледано". (цитирам майка ми) :дд Обясни, че не си с нея заради секса или заради външната `и красота. Ако имат поне малко мозък, ще ти дадат шанс да ги шашнеш. Ако не, по-добре играйте по правилата им само привидно, пък като сте на училище се виждайте от време на време или тя да лъже, че е с приятелка и така нататък. Не толерирам лъжата, но нали знаеш - в любовта и на война няма правила. Успех и се борете за любовта си.

kurtiii
09-07-2012, 18:58
Тези хора за мен са побъркани.Не мога да ги гледам,не на живо,дори и на снимки.Дори отишли на дискотека майка и и баща и а пък те са 40-45 години!!!Дори и казали,че трябва да ИМА КРИТЕРИИ.Защото на село вместо да ходим на прословутото море,берем праскови.Не знам как го изтърпява това нещо.Пети ден не и дават нито лаптопа,нито телефона,които са заключени в тяхната стая и искат да се откажа от нея.Приказват и,че съм бил беден,интересчия.Един в седмицата излизаме и не я пускат.Като стане на 18,ще се обадя на баща й и ще му кажа много ясно:ИЛИ ЩЕ СЕ СЛУШАМЕ,ИЛИ ВСЕКИ ЩЕ ПРАВИ КАКВОТО СИ ИСКА.АКО МИСЛИТЕ ДА МИ ПРАВИТЕ МИЗЕРИИ,ЩЕ ВИ НАКАЖА.Даже на рождения й ден са звънели в полицията да я пускат за издирване,защото не си вдигнала телефона.Ако трябва ще отидем в полицията и ще им обясним как стоят нещата и да не я издирват.Дори баба й и сестра й ги мислят за откачени.Искали да им помага в бизнеса.И тя не иска.И майка й най-демонстративно заявила,че ще ни раздели.Догодина лятото като ми направят пак някоя мизерия,ще отидем на море за една седмица така ще ги накажа.А пък баща й е бил един курвар.И майка му като го питала какво е мислил за родителите на момичетата той казал,че ко да му пука за тях....Ако трябва до съд ще стигнем,имаме адвокати,ама така само ще изложа Мария.Дори като избягаме,дори да е на 18+,те ще намерят къде живеем и ще стане шоу.Единствено като я взема ще ги поставя на мястото им.....Какво ще кажете,някакви др решения?

draid
09-07-2012, 19:12
Пич, родителите и са тотални комплексари. Те са истинските селяни, които са напуснали село преди време и вече се правят на големите граждани. Такива хора са най-лошото което може да ти се случи. Както е казал великият автор "Пази боже сляпо да прогледне" Това което правят е тотално неприемливо и малоумно особено за момиче което е на 17 години, да и забраняват да стой повече от 22 и т.н. глупости. Предлагам ти да не се отказваш и да не обръщате внимание на техните, не трябва да се оставяте да ви повлияват. Аз бях в подобна ситуация в която майка и мислеше, че моето семейство си мисли, че тя е с мен заради парите и такива щуротии.

Съболезнования за брат ти.