PDA

View Full Version : По-голям брат..... :Х :Х



kalzzz
09-05-2012, 12:58
Проблема е, че съм на 15 и за първи път брат ми разбира, че си имам гадже... Вчера майка ми ми се обади и ми каза, че той ми бил много ядосан. Веднага след като се прибрах му се обадих и го попитах какъв е проблема и той каза сериозно ли не знаеш... и се започна един разпит: - Къв тоя, гаджета ли сте, защо не си ми казала,на колко е, къде учи и накрая ми каза, че като се прибере ще поговорим. Споделих на майка ми и се оказа, че тя ме е изпортила. Обадила му се е и му е казала всичко, а тя беше разстроена, защото не съм и казала по-рано, че си имам гадже и брат ми моля ви се реагирал така : Плесна ли и един шамар за това ,че го е крила от тебе... Тя му казала не, защото майка ми никога не ме е удряла а той и казал, че като си дойде ще се погрижи... wtf????? какво за бога означава това... сега си седя в нас и го чакам да се прибере и съм супер уплашена, защото не знам какво ще направи ... ако ме удари ???? Моля ви дайте ми някакъв съвет какво да направя, защото се побърквам у нас ... :X :X :X :(

sashinka95
09-05-2012, 13:24
Здравей,
Успокой се. Все пак той ти е брат, ще се разберете. Сигурно е ядосан заради това, си скрила от него. Колко е по-голям от теб? Ако разликата ви е по-голяма подобна реакция не е учудваща, той е решил, че трябва да те пази от всичко и всички- за него ти си още дете. В началото ще му е трудно да свикне с идеята, че ти порастваш и вече ще имаш гаджета. Според мен той просто иска да те предпази и за това те разпитва..
Като се прибере опитай да поговориш спокойно с него, без плач и избухване. Ако той избухне, просто изчакай да му мине и тогава поговорете спокойно. Ако се развика не му отговаряй със същото.
Това е от мен. Успех и пиши какво става.

kalzzz
09-05-2012, 13:29
разликата ни е почти 8 години... Истината е, че това лято доста се промених и донякъде го разбирам и може да му е дошло в повече, но все пак ми е притеснено, а скрих от него точно, защото той е доста закрилнически настроен към мен и ме смята за твърде малка за тези неща :( Чакам го да се прибере и ще пиша да кажа какво се е случило. Благодаря за съвета :)

druzilla
09-05-2012, 13:42
Ама ти си на 15,нормално е да си имаш гадже.Разбирам,че брат ти се притеснява за теб,но все пак..Обясни му,че вече си достатъчно голяма,че няма причина да се ядосва..Може да го запознаеш с приятеля ти,за да види,че е свестен и повече да не се притеснява за теб.

vagarious
09-05-2012, 14:42
Той винаги ще е настроен закрилнически, от това няма отърване.Идеята е, да се разбирате.Казвам от опит, защото и аз имам по-голям брат и отлично знам какво е.Не се притеснявай.Ще се разберете. :)

kalzzz
09-05-2012, 18:12
Доста е дълго, но ще кажа, че нямаше happy end.... каза ми, че трябва да се откажа от това момче, защото мен ще ме удари а него където го видят там ще го оставят,което е възможно да се случи, защото брат ми е малко такъв боен ( учи във военното в търново).. ама няма да се случи сега на инат ще излизам с това момче пък каквото ще да става.Казала съм му и той каза, че е съгласен и така.... ако се случи нещо ново ще пиша :) :)

someonerandom
09-06-2012, 09:20
Кажи на брат си да се осъзнае.Няма как цял живот да ходи след теб и да ти гони приятелите-не защото не може,а защото,въпреки че той си мисли,че те защитава,реално просто те прецаква.Ако трябва кажи и на майка си да му налее акъл в главата.

~sweeettt~
12-25-2012, 16:41
какво кат оси го скрила...реакирал е прибързано,но и аз имам брат (10 год. по - голям) не би реагирал така , но вс епак с етревожи за теб...