PDA

View Full Version : Повръщане при излитане и кацане със самолет



prolimbo
09-05-2012, 14:44
Здравейте, приятели. Аз съм момче на 15 години и ми предстои полет скоро. Преди месец летях за първи път със самолет и стана следното: на излитане ме заболяха ушите, когато се отделихме от земята и корема ми се сви - следователно повърнах. После през полета всичко беше добре. След това на кацането пак повърнах. Стори ми се, че прекалено рязко снижихме. Въпроса ми е: Има ли някакви съвети против повръщане или способи за справяне с проблема? Благодаря предварително за отделенето време. :)

draid
09-05-2012, 16:22
Ами вероятно ще свикнеш. Силите действащи върху организма са най-големи при излитане и кацане, няма да навлизам в тъмните дебри на механиката.

sashinka95
09-05-2012, 19:11
Здравей,
Това с болката в ушите е заради промяната в атмосферното налягане във височина. За да не ти е така гадно вземи си една дъвка. Отпусни се на седалката и не го мисли.

druzilla
09-05-2012, 19:22
За повръщането можеш да вземеш някакво хапче.Това за ушите е от височината,при мен също става така..Вземи си айпод или там някаква мп3-ка,отпусни се,слушай си музика и не мисли за пътя,може да се опиташ и да заспиш. :)

Your.Passion
09-05-2012, 19:40
За повръщането - хапче .За ушите - нормално е и на мен ми се случва.

DennisCobain
09-05-2012, 19:54
Отиди в аптеката и попитай за Дименхидринат. Без рецепта е. Използва се при нарушения във вестибуларния апарат, тоест-гадене, повръщане и световъртеж при пътуване. :)

Bonbonchencetyy
09-06-2012, 12:10
Отиди и си вземи Кокулин,предлага се без рецепта и е за гадене и повръщане при пътуване.Става за всякакви случаи-пътуване с кола,автобус,самолет.На опаковката пише КОКУЛИН и има самолет и общо взето това е... :D