PDA

View Full Version : Венозна упойка



Leticcia
09-05-2012, 17:10
Ще ми направят не точно операция, но трябва да ми сложат венозна упойка....Да си призная честно, наплашиха ме....На някого слагали ли са му, имаше ли някакви странични ефекти и изобщо усетихте ли нещо? Благодаря предварително :)

darkPaladin
09-05-2012, 18:51
не са ми слагали ама съм слагал

отваря се венозен път следва премедикация която те подготвя за влизане в упойка и самата упойка щом е венозно ще започне да действа веднага вече зависи дали е пълна или искат да те замаят но предпоалагам ще е пълна

има си максимална доза но аз предпочитам да слагам по-ниски дози понеже от всеки се възприема различно някои ги хваща бързо други бавно въпрос на организъм е тук

влязъл си операцията е свършила излизаш от упойка

излизането няма да стане на мига а ще е постепенно все едно ще си махмурлия това е гадната част

има и други моменти но там няма да помниш нищо и не на всеки се случват

умната и мъжката да не се плашиш

и защо ще те упояват?

draid
09-05-2012, 20:19
Не са хубаво нещо пълните упойки, ама щом се налага.

Ethan98
09-05-2012, 20:26
Все едно ти бият венозна инжекция.

darkPaladin
09-05-2012, 21:27
Все едно ти бият венозна инжекция.
много повече

Leticcia
09-06-2012, 07:50
Да, упойката ще е пълна...не знам защо изобщо ще ме упояват, наистина...охх има време до понеделник, но все пак ме е страх... :(

Redcool
09-06-2012, 09:52
Упоявали са ме пълно. Докато се усетиш и вече си изпаднала в онова състояние, при което не помниш нищо след като се събудиш. Аз лично си поспах около 2 часа. След като взе да ме отпуска, събуждането беше доста продължително. Не ми се ставаше, доста сладко явно съм спал... Трябваше да не ставам, докато не мине напълно действието на упойката. При мен нямаше странични ефекти, мина си добре. Няма страшно, не се притеснявай.

darkPaladin
09-06-2012, 09:59
Да, упойката ще е пълна...не знам защо изобщо ще ме упояват, наистина...охх има време до понеделник, но все пак ме е страх... :(

няма страшно

иначе как ще ти понесе зависи от теб

Violenza
09-06-2012, 11:03
3 пъти съм била с пълна упойка. Много зависи от анестезиологът. Аз 2та пъти се будих много гадно, не знаех къде се намирам, неадекватна бях, а единия път се събудих все едно от сън ставах и веднага след това си бях наред. Иначе приспиването не го усещаш.

Leticcia
09-06-2012, 11:25
Веднага след като ти я сложат ли заспиваш...или се чака малко време...?

Violenza
09-06-2012, 11:30
Веднага след като ти я сложат ли заспиваш...или се чака малко време...?
Ми те са няколко инжекции, през абокат ти ги слагат. При едната веднага заспиваш.

darkPaladin
09-06-2012, 11:37
Веднага след като ти я сложат ли заспиваш...или се чака малко време...?

зависи аз съм правил подкожно мускулно и венозно инжектиране на наркоза (упойка)

подкожното действа след 10 мин по учебник

мускулно 5 мин по учебник

венозно веднага

(орално приемане на лекарства започва да дейста след около 15 ако ви боли главата и вземете таблетка засечете време)


Ми те са няколко инжекции, през абокат ти ги слагат. При едната веднага заспиваш.
другите са така наречената премедикация тя има за цел да подготви организма общо казано

Leticcia
09-06-2012, 11:37
Ахаа.....и долу-горе след колко време се събуждаш?

darkPaladin
09-06-2012, 11:38
Ахаа.....и долу-горе след колко време се събуждаш?

от теб зависи то като алкохола някои бързо изтрезняват други с бавно

това няма как да се прогнозира

Leticcia
09-06-2012, 11:47
Възможно ли е да не се събудиш? (така и така съм започнала да питам, поне да ми стане ясно :D ) Иначе идея си нямате колко ви благодаря, че ми помагате :)

darkPaladin
09-06-2012, 12:02
Възможно ли е да не се събудиш? (така и така съм започнала да питам, поне да ми стане ясно :D ) Иначе идея си нямате колко ви благодаря, че ми помагате :)
ами да речем тежко болен стар човек може и от упойката да умре но там организма е слаб и боледува

при един млад човек със здрав организъм като твоя е кеф за един хирург да оперира казвам ти го от личен опит

вече ако те предозират прекалено няма събуждане

предполагам на теб са ти взимали кръв?

Leticcia
09-06-2012, 12:08
Не, не са.....защо?

darkPaladin
09-06-2012, 12:11
Не, не са.....защо?
по принцип в моята клиника винаги правим хематологично изследване за да видим как ще се отрази упойката но това го правим понеже сме частни и за застраховка

и няма страшно млад здрав човек си предполагам ще е лека интервенция не се бой

Leticcia
09-06-2012, 12:18
мисля, че дори няма да е операция а по-скоро манипулация и ще бъде съвсем за кратко...може би за това не са правили изследвания...да стискаме палци и да се надяваме всичко да мине добре :) малко се стреснах, защото все пак ми е за първи път :D благодаря за разясненията и съветите :)

darkPaladin
09-06-2012, 12:20
мисля, че дори няма да е операция а по-скоро манипулация и ще бъде съвсем за кратко...може би за това не са правили изследвания...да стискаме палци и да се надяваме всичко да мине добре :) малко се стреснах, защото все пак ми е за първи път :D благодаря за разясненията и съветите :)
няма се плашиш после да разкажеш как е минало всичко

Leticcia
09-06-2012, 12:21
Непременно!!! :)

radie
09-07-2012, 23:05
Няма страшно, 2 пъти съм била така и въобще не ми беше зле :D Не ставай веднага след като се събудиш, защото може да ти се завие свят.. Късмет, разказвай после :D

Leticcia
09-08-2012, 07:18
Ще го имам в предвид :D

pifiella
09-08-2012, 19:10
След като ме закараха в стаята така ме изтърсиха на леглото,че и умрял би се събудил.Егати и хората от 2 метра ме бутнаха.. :D
A, когато си ял се повръща(знам го от личен опит - спешна апендектомия).

Leticcia
09-09-2012, 11:01
хаха...да, и на мен ми казаха да не се храня преди упойката...малко време остана..стискайте палци ^^

6ok4e
09-09-2012, 13:02
Нищо страшно,няма от какво да се притесняваш.

Ето как беше при мен:
Лягаш на операционната маса.Връзват те.Слагат ти абокат (ако не са ти сложили предварително) и ти слагат упойката. Почва да ти се размазва погледа и заспиваш.След това се събуждаш постепенно - тоест ставаш за секунди и пак заспиваш.След време се събуждаш окончателно,трябва да полежиш след като си се събудил ,защото ти се върти свят и можеш да паднеш :D Поне при мен беше така.Спокойно и успех ;)

reperw
09-09-2012, 19:44
кажиии как е минало ;)

Leticcia
09-11-2012, 07:00
Мина много добрееее :) Благодаря ви... Да и мен ме вързаха :D

kalpazanka
09-11-2012, 07:06
Какво ти правиха?

Leticcia
09-11-2012, 16:55
Някаква манипулация на червата....