PDA

View Full Version : Цветя за първия учебен ден



pepa97
09-06-2012, 06:41
Какво мислите да подарите за вашият/вашата госпожа/господин на първия учебен ден.И сега някои ще кажат"стига с тея теми бе"-ама нали за това е teenproblem,за да си помагаме, а не за да се критикуваме,приятели. ;) Миналата година бях в 7 клас и подарих на моята добричка класна гларус,беше много красиво цвете и издръжливо-около 3-4 дни държи ,може и повече.Тази година си мисля да и подаря на новата класна рози,но от моя новият клас повечето момчета не мислят да подаряват и не знам дали ще изглежда смешно или мазно аз да подаря.Според мен това е от уважение към даскала да се подарява цвете,а не за друго.Вие как мислите ? Ще подарявате ли цвете на вашия класен и какво? ;)

Elli *
09-06-2012, 06:52
Аз лично няма, но ще съм 7ми клас и не си харесвам класната, ако подаря ще е нещо малко, но ти по - добре да подариш, ще направиш добро впечатление :)

pepa97
09-06-2012, 06:57
Аз лично няма, но ще съм 7ми клас и не си харесвам класната, ако подаря ще е нещо малко, но ти по - добре да подариш, ще направиш добро впечатление :)

Благодаря за мнението !Разбира се трябва да направя добро впечатление! ;) ;) :)

Cherry~♥
09-06-2012, 07:18
Ами аз не знам дали да нося цветя на 17 ,защото не си познавам класната и да не зема да объркам учителката ... :Д

mitzubi6i
09-06-2012, 07:33
Аз вече завърших, но през всичките 12 години в училище съм поднасял цвете на класната. Може да не е кой знае какъв букет, но пак е от уважение. Имаше една година, в която аз единствен от целия клас поднесох цвете и останалите ме скъсаха от подигравки заради това, но мен не ме интересуваше това и уважих класната си, както си е редно. При купуването не търся определено цвете, а купувам това, което ми хване окото и наистина изглежда добре. Най-често купувах гербери или лилиуми. Вторите са много красиви, а и също дълго време радват окото. :)

pepa97
09-06-2012, 07:45
Аз вече завърших, но през всичките 12 години в училище съм поднасял цвете на класната. Може да не е кой знае какъв букет, но пак е от уважение. Имаше една година, в която аз единствен от целия клас поднесох цвете и останалите ме скъсаха от подигравки заради това, но мен не ме интересуваше това и уважих класната си, както си е редно. При купуването не търся определено цвете, а купувам това, което ми хване окото и наистина изглежда добре. Най-често купувах гербери или лилиуми. Вторите са много красиви, а и също дълго време радват окото. :)

Благодаря за мнението !

pepa97
09-06-2012, 07:45
Ами аз не знам дали да нося цветя на 17 ,защото не си познавам класната и да не зема да объркам учителката ... :Д

И аз не си познавам класната,ама като се съберем класа в стаята ще подаря цвете. ;)

dude99
09-06-2012, 08:47
Аз вече завърших, но през всичките 12 години в училище съм поднасял цвете на класната. Може да не е кой знае какъв букет, но пак е от уважение. Имаше една година, в която аз единствен от целия клас поднесох цвете и останалите ме скъсаха от подигравки заради това, но мен не ме интересуваше това и уважих класната си, както си е редно. При купуването не търся определено цвете, а купувам това, което ми хване окото и наистина изглежда добре. Най-често купувах гербери или лилиуми. Вторите са много красиви, а и също дълго време радват окото. :)

Да , точно . И аз няколко пъти носех така и всички вече ме гледат ши кажеш че нарочно го правя , на 8-ми март около 14 човека донесоха цветя , а аз не и почнаха да говорят че не съм я уважавал :D егати хората

evilgirl95
09-06-2012, 11:41
Е щом ще си осми клас трябва да и занесеш цвете.. задължително.. ще и направиш добро впечатление :) .. Аз само в началото на осми клас и подарих.. и да ти кажа тогава нямаше човек от класа, който да не и занесе..

но след 8-ми клас вече не се намери човек, който да и занесе :Д

Bonbonchencetyy
09-06-2012, 12:34
Щом си 8-ми клас,задължително ѝ занеси цвете,така ще направиш впечатление на възпитан младеж(от това последното ми става много смешно! :D ).Аз досега винаги съм подарявала цветя,както и подаръци за Коледа и 8-ми март.Дори и да съм единствената,не ми пука.Все пак съм възпитана,а и не се интересувам от чуждото мнение,важно е да уважа класната.

Като цветя ти препоръчвам да купиш хубав букет или да направиш такъв сам-нужна ти е опаковъчна хартия,такава,дето прилича на разтегателна,ножица,тиксо, анделка и разбира се цветя.

А какви цветя?Препоръчвам ти лилиуми-много са красиви и траят дълго.Герберите и розите също са хубави,както и мешичките,въпроса е цветята да са хубави и букета да ти харесва.Така ще го хареса и класната ти.Успех! :)

pepa97
09-06-2012, 13:00
но след 8-ми клас вече не се намери човек, който да и занесе :Д
:D

notlike
09-06-2012, 13:04
От уважение ще поднеса, макар че ще бъда 11 клас и не съм длъжен. Това е жест, който те издига в очите на хората :)

BlackMask
09-06-2012, 13:21
И аз ще съм 8-ми клас и смятам един букет да и купя, както всички казват прави добро впечатление.

Dagichka
09-06-2012, 13:59
щом ще си 8ми клас е добре да вземеш някакво. принципно за мен няма значение (имам класЕН :Д), но много се дразня като видя някой да подарява карамфил - ужасно грозно впечатление ми прави, първо че карамфилът е на умряло, второ че е евтин и си личи. по-добре някой гербер/лилия/нещо подобно. (:
а като дете на даскал мога да ви кажа, че всичките цветя, колкото и да са хубави, натруфени, огромни и тн., първо че е АДСКА мъка от училището до дома да се занесат (ако нямаш кола ест), второ, че увяхват на втория ден и общо взето са пилеене на пари.

pepa97
09-06-2012, 17:31
щом ще си 8ми клас е добре да вземеш някакво. принципно за мен няма значение (имам класЕН :Д), но много се дразня като видя някой да подарява карамфил - ужасно грозно впечатление ми прави, първо че карамфилът е на умряло, второ че е евтин и си личи. по-добре някой гербер/лилия/нещо подобно. (:
а като дете на даскал мога да ви кажа, че всичките цветя, колкото и да са хубави, натруфени, огромни и тн., първо че е АДСКА мъка от училището до дома да се занесат (ако нямаш кола ест), второ, че увяхват на втория ден и общо взето са пилеене на пари.

Аз ще взема някакво цвете най-много от 5 лв,не повече ,защото наистина увяхват,а това са пари все пак..Да ,голяма мъка е ,ама добре ,че новото даскало е на 15 мин път.. :)

tori
09-06-2012, 18:47
Имам класен. Просто не върви да му нося цвете, при положение, че знам, че е мъж. В 8ми клас му занесох понеже не знаех, предната година - не. Не мисля и сега. Не че не го уважавам или го мразя, напротив.Тоя човек е С-Т-Р-А-Х-О-Т-Е-Н! Вярвайте ми, чудесен човек е.

JuStElly
09-07-2012, 01:01
Класната ни мрази и ние мразим класната... няма да й нося цвете.

Amore-Mio*
09-07-2012, 11:09
Изобщо не ми се купуват цветя и подобни, и най - вероятно нищо няма да купя.

Hayashi
09-07-2012, 11:21
Вие така ли не се научихте? 8-ми клас задължително се подаряват цветя.
И аз ще нося букет, защото съм 12-ти клас и според мен така е редно.

JuStElly
09-08-2012, 00:26
Вие така ли не се научихте? 8-ми клас задължително се подаряват цветя.
И аз ще нося букет, защото съм 12-ти клас и според мен така е редно.

Чак пък да е задължително.. в 8ми клас точно 10 човека носеха цветя,ако не и по - малко от общо 30... да се подмазваш не е начина!

Dagichka
09-08-2012, 08:28
въпрос на възпитание е. и не, не е подмазване ;)

fenastz
09-08-2012, 08:33
Класната не е заслужила, но има една учителка, на която бих подарил, стига да съм трезвен на 17-ти :D

pepa97
09-08-2012, 11:28
Класната не е заслужила, но има една учителка, на която бих подарил, стига да съм трезвен на 17-ти :D

:)

pepa97
09-08-2012, 11:28
въпрос на възпитание е. и не, не е подмазване ;)

;) :)

pepa97
09-08-2012, 11:29
От уважение ще поднеса, макар че ще бъда 11 клас и не съм длъжен. Това е жест, който те издига в очите на хората :)

:) Точно така

pepa97
09-08-2012, 11:29
да се подмазваш не е начина!

това е уважение към човека,който те учи на нещо всеки божи ден ,а ти му се отблагодаряваш така -като занесеш цвете

pepa97
09-08-2012, 11:30
Вие така ли не се научихте? 8-ми клас задължително се подаряват цветя.
И аз ще нося букет, защото съм 12-ти клас и според мен така е редно.

Точно така

pepa97
09-08-2012, 11:30
Изобщо не ми се купуват цветя и подобни, и най - вероятно нищо няма да купя.

Че и са скъпи...ама съм длъжна-ново у-ще :D

pepa97
09-08-2012, 11:31
Имам класен. Просто не върви да му нося цвете, при положение, че знам, че е мъж. В 8ми клас му занесох понеже не знаех, предната година - не. Не мисля и сега. Не че не го уважавам или го мразя, напротив.Тоя човек е С-Т-Р-А-Х-О-Т-Е-Н! Вярвайте ми, чудесен човек е.

Ами тогава нещо ,което не е цвете ,ама има ли значение ?!?

FreeExtazy
09-08-2012, 22:39
Ало, Пепа Секса ли е? 8-)

JuStElly
09-09-2012, 00:22
Да не мислите,че на учителките са им притрябвали тия цветя,да мъкнат по 30 букета по рейсовете.. ако ще подарявате нещо,поне подарете нещо полезно,а не цвете,което ще изсъхне след 2 дена.

pepa97
09-09-2012, 07:06
Да не мислите,че на учителките са им притрябвали тия цветя,да мъкнат по 30 букета по рейсовете.. ако ще подарявате нещо,поне подарете нещо полезно,а не цвете,което ще изсъхне след 2 дена.

Ами какво да е това нещо ПОЛЕЗНО??? Подаряват се обикновено цветя.......

MakeMyWorld
09-09-2012, 07:21
Да не мислите,че на учителките са им притрябвали тия цветя,да мъкнат по 30 букета по рейсовете.. ако ще подарявате нещо,поне подарете нещо полезно,а не цвете,което ще изсъхне след 2 дена.

Айде на бас, че всеки учител се радва на цветята, нищо че се събират по много (изключват тези, на които им е крив света и работят колкото да не е без хич). А и какво друго може да се подари? Ако всеки тръгне да подарява нещо 'полезно' ще се напълни с някакви безсмилени вещи.

pepa97
09-09-2012, 07:23
Айде на бас, че всеки учител се радва на цветята, нищо че се събират по много (изключват тези, на които им е крив света и работят колкото да не е без хич). А и какво друго може да се подари? Ако всеки тръгне да подарява нещо 'полезно' ще се напълни с някакви безсмилени вещи.

ДА и аз това го попитах какво полезно може да подари?!?

А Л И С А
09-09-2012, 09:02
Когато бях 8-ми клас, занесох цвете за класната си. После спряхме всички да й подаряваме цветя. Обикновено няколко дни преди наалото на учебната година се събирахме и решавахме какво да й подарим. В 9ти клас й подарихме цвете в саксия. В 10-ти й взехме сребърна гривна. В 11-ти нищо не й взехме, защото не се организирахме. В 12-ти й поднесохме един огромен букет и ваучер за прическа,грим и маникюр.
П.П.: Не я обичахме кой знае колко,но я уважавахме, че изобщо си губи времето с нас. Защото докато други класове за 5 години сметиха 6 класни ръководителя, ние си запазихме нашата до 12-ти клас. Не беше от най-добрите, но не беше и лоша с нас.

tori
09-09-2012, 09:24
Ами тогава нещо ,което не е цвете ,ама има ли значение ?!?
Не знам, не съм се замисляла, но може би...

Dagichka
09-09-2012, 09:27
казвам ви го от опит, защото майка ми е даскалка и класна всяка година - да, цветята увяхват бързо и са безполезни, но когато постъпваш в ново училище/имаш нова класна по няква причина е хубаво в знак на уважение да подариш цвете!! вкъщи е пълно с всякви боклуци, които са подарявали на майка ми - вази, странни грозни статуетки (защо за бога подарявате такива глупости?!) така че, ако ще купувате друго, а не цвете трябва да знаете какво харесва класната/класният, та поне наистина да си дадете парите за нещо стойностно. например класният ми е по физическо - подарявали сме му марков анцунг, гравирана купа за най-добър класен номер 1, гравирани умалени топки за баскет, футбол, волейбол, свирка и тн.

pepa97
09-10-2012, 06:34
казвам ви го от опит, защото майка ми е даскалка и класна всяка година - да, цветята увяхват бързо и са безполезни, но когато постъпваш в ново училище/имаш нова класна по няква причина е хубаво в знак на уважение да подариш цвете!! вкъщи е пълно с всякви боклуци, които са подарявали на майка ми - вази, странни грозни статуетки (защо за бога подарявате такива глупости?!) така че, ако ще купувате друго, а не цвете трябва да знаете какво харесва класната/класният, та поне наистина да си дадете парите за нещо стойностно. например класният ми е по физическо - подарявали сме му марков анцунг, гравирана купа за най-добър класен номер 1, гравирани умалени топки за баскет, футбол, волейбол, свирка и тн.

+

mimeto_0o0o
09-10-2012, 15:52
И аз съм в осми клас обаче мисля да не подарявам. Иначе другата година в новото училище задължително :D