PDA

View Full Version : Хорското мнение



defender
09-06-2012, 07:05
Интересувате ли се от хорското мнение и коментари.
кой какво ще каже, защо го казва,какво си мисли за мен и тн................................ мерси

например вършите нещо, обаче минават някакви хора и си казват "ееей виж го тоя колко е прост, че прави това" и вие се засрамвате и спирате да го вършите това нещо, което сте започнали, заради тези коментари на хората.

Doctor_Satan
09-06-2012, 08:51
Ами аз не, този срам е пълна простотия която се набива в главите на децата още от както са се родили. Това е един вид вътрешен метод или механизъм на обществото да се държат всички изкъсо, да се поддържа общоприетата действителност. Затова не плащам данък обществено мнение, хорското мнение ме интересува, но не защото ще ме е срам или нещо такова, а просто ми е интересно какви реакции пораждам в хората.Иначе като се замисля, в детската градина можех да чета, пиша и смятам, в училище дълго време бях нацист, сега пък съм сатанист и нихилист, с което дразня и най-близките около мен, така че не смятам че се влияя от хорското мнение. Мисля че тези граници, в които те поставя хорското мнение, спъват всякакво развитие у човека. Затова е редно на човек да не му пука.

Rebirthing
09-06-2012, 10:54
Абе много съм обидчива по принцип, но хорското мнение не променя начина ми на живот. Винаги си отстоявам позицията и мнението. Обличам се и изглеждам така както аз искам, слушам музика която ми харесва лично на мен, а не такава каквато е 'популярна', същото важи и за филми и сериали, не се водя по стадото. Храня се така както аз си преценя, а не се обиждам от това, че хората ме питат 'Ти какво, фуражи ли ядеш ?' /вегетарианка съм, та за това ми задават такива въпроси/. Предпочитам вместо да се цупя заради нечие мнение, да му обясня, защо мисля така или защо върша това или онова.

Иначе ми е ясно, че човек не може да се хареса на всички, това е нещо напълно нормално.

Nam3less3
09-06-2012, 11:10
Поддържам умерена дистанция и поверителност относно личните неща, и така никой не ми е държал сметка, или изказвал мнение или и съвет даже. Т.е. освен ако не са ми от близкия кръг, не биха послеми, защото ще изглеждат твърде нагли.

msdattt
09-06-2012, 11:12
Да, интересувам се, но не от всички! Само мнението на някои хора за мен има значение, обикновено обръщам внимание на чужди коментари и т.н. само, ако мисля, че има смисъл и ако по някакъв начин дадено изказване или мнение би ми помогнало да видя свой недостатък, който не съм забелязвала и да опитам да го поправя. :)

npp
09-06-2012, 11:46
от опит съм установил че в над 80-90% от случаите хорското мнение може да се окаже разни несмислени мрънканици, ако човек се води от такова мнение, то тогава той може да се окаже като роб на нещо най-жалко и недостойно, иначе неведнъж съм чувал и смислени изказвания от страна дори и на най-обикновени съграждани, дори и от такива, които не знаят че има Бог и не упражняват каквато и да е вяра/религия/духовност/езотерика, например сега се сещам за един човек, който докато свидетелствувах Словото се обади и каза: "няма Бог", и когато започнах да му свидетелствувам че има истински Бог, той каза: "дори и да има, Той не спасява всички хора, но в най-добрия случай само някои, и така пак се оказва че няма Бог или че Бог все още не се е явил достатъчно и че така сякаш дори въобще няма никакъв Бог", а когато му казах че досега Той се е намирал в състояние на полусън и затова не се е явявал в по-голяма степен за всички, той каза: "и така да е, как ще обясниш това на майките, чиито деца са умрели в ранна детска възраст, как ще им кажеш: не тъжете, Бог е в състояние на полусън, и затова хората страдат и мрат главоломно - нима това ще ги утеши когато няма кой да възвърне децата им?!", тогава аз му казах че това е възможно за онези, които проявяват съвършена любов към всички човеци, и които вярват в истинският Бог - Отца, и истинският Господ - Исус Христос, и непрестанно се молят пред Него ходатайствувайки съвършено спасение за всички, дори още тук за все още пребиваващите в този свят, тогава той каза: "на които е дадено, дадено им е, но как да направиш съвършени светци от онези, на които не им е дадено да бъдат такива, и затова те не могат да станат такива дори и ако стотици такива като теб им проповядват денонощно, досега съм познавал много вярващи, които редовно ходят на църква и са най-активни там, обаче не си спомням някой от тях да е станал добър/праведен дори и след десетки години най- редовна и активна набожност?!", тогава аз нямаше какво друго да му кажа освен че наистина задълбочената/систематичната/професионалната вяра не е за всеки човек, но най-малкото си има Богоизбрани, които Бог е определил, или както казава Исус: "не вие избрахте мен, но аз избрах вас за да принасяте Плод за целият свят, и Плодът ви да бъде изобилен и траен", след което се разделихме, това е един от примерите за съществуването на невярващи/нерелигиозни/неокултисти, които никак не са несмислени, но мислят и говорят разумно, обаче Бог оценява човека не по интелекта, но по любовта(проявата на обич) към човеците

julian8787
09-06-2012, 11:56
Темата ми напомня за желанието на едно съседско дете, което искаше да изчисти градинката пред блока, но го беше страх от реакциите на връстниците му. Така и не се престраши. Градинката все още тъне в отпадъци, което от една страна е за добро. Поддържа мечтата му жива, чакаща да се изпълни напред във времето. :)

strong.
09-07-2012, 15:40
Не се влияя от хорското мнение. Върша си нещата, които искам, без да се интересувам, какво ще си помислят хората. Защо трябва да се интересувам от хора, които не познавам?

filmimilmi
09-08-2012, 21:16
Само клошарите истински не ги ебе за хорското мнение. Другите просто обичат да размятат това "не ме ебе" наляво и надясно, а всъщност яко се вълнуват от това да бъдат одобрени сред групите, в които движат. Ако някого не го ебе наистина за хорското мнение, предизвиквам го да се осмели да се откаже редовното къпане. От здравословна гледна точка едва ли е фатално, а и се пести водата, която след 100 години ще е много ценен ресурс. :D

JDeel
09-11-2012, 03:23
Не бих повярвал на някой, който твърди че не се интересува. Хората сме социални същества и сме пряко зависими от другите в групата. Така че ако някой твърди, че не се интересува, най-вероятно просто не иска да се интересува, смятайки това за глупост. А има дооооста мнения по този въпрос, които непрестанно натъртват, че не трябва да се интересуваме от хорското мнение. Мода. Готино е да кажеш пред всички, че сам диктуваш правилата. Но самият факт, че този проблем витае наоколо означава, че е на дневен ред и се случва.

Някой ако е имунизиран към мнението на определена група хора (смятайки ги за по-нисши), то все има друга група от хора за които има по-високо мнение, и вече тяхното мнение е от значителна стойност.

npp
09-11-2012, 11:08
тенденцията в вярата досега беше (такава) че в един огромен процент мнението на човеците там водеше към всякакви отклонения от правилната вяра, като дори и извън вярата бе така че хорското мнение често се открояваше/изпъкваше като суетно т.е. като такова, което по-скоро е най-малкото безполезно отколкото полезно

"юдеин(т.е. истински праведен) е тоя, който е такъв вътрешно; а обрязване е това, което е на сърцето(т.е. отвътре), в дух, а не в буквата; чиято похвала не е от човеците, а от Бога." Римляни 2: 29

JungleJaguar
09-12-2012, 09:31
Имам граници и съм свръх съобразителен с хората,но като цяло не се интересувам много от мнението им за мен.
А иначе тук без да ми пука си пиша простотии и филми,вдъхновен като чета из форума пуберските трагедии и проблеми с родители и роднини,смешните ситуации и малоумщини
Хахахахах,ама добре троля де,направо мога филми и картини да обрисувам,от речите на Хитлер съм се учил ААХАХАХАХАХАХ

Amore-Mio*
09-13-2012, 18:12
Не, не се интересувам. Освен ако тези хора не са от най - близките ми, тогава бих се вслушала в думите им. Обаче някакви непознати или хора, които не са ме опознали - не ме засяга. Добре са дошли да споделят, ако искат, но това в никакъв случай няма да промени моето мнение, обстоятелствата и това, което искам да постигна.

Rebirthing
09-13-2012, 19:08
Само клошарите истински не ги ебе за хорското мнение. Другите просто обичат да размятат това "не ме ебе" наляво и надясно, а всъщност яко се вълнуват от това да бъдат одобрени сред групите, в които движат. Ако някого не го ебе наистина за хорското мнение, предизвиквам го да се осмели да се откаже редовното къпане. От здравословна гледна точка едва ли е фатално, а и се пести водата, която след 100 години ще е много ценен ресурс. :D

Абе не е точно така...знаеш ли колко се е подобрил живота благодарение на по-добрите санитарни условия. Идва момент когато на някои им писва да живеят в кочина...

Incadeptus
09-13-2012, 19:14
Може и да го преживеят,това да се къпят през ден голяма работа.А ти ми напиши за наталната карта бе момиченце моля те :*:*:*:*:*

Doctor_Satan
09-13-2012, 20:07
Не, не се интересувам. Освен ако тези хора не са от най - близките ми, тогава бих се вслушала в думите им. Обаче някакви непознати или хора, които не са ме опознали - не ме засяга. Добре са дошли да споделят, ако искат, но това в никакъв случай няма да промени моето мнение, обстоятелствата и това, което искам да постигна.
Това обяснява защо като те наричам тъпа овца, ти изобщо не ми обръщаш внимание. Това всъщност обяснява и защо си тъпа овца.

greenblood
09-13-2012, 23:15
Изобщо ма хич не се интересувам от хорското мнение и нито пък се влиaя от него. Аз да не живея за хората. С извинение пука ми на оная работа за хорското мнение. :D

Incadeptus
09-13-2012, 23:28
Аз не знаех,че има хора въобще тук ;д

Doctor_Satan
09-14-2012, 13:30
Изобщо ма хич не се интересувам от хорското мнение и нито пък се влиaя от него. Аз да не живея за хората. С извинение пука ми на оная работа за хорското мнение. :D

Защо тогава не се съблечеш гол на площада, или пък защо не спреш да се къпеш, както някой по нагоре предложи?

За да не ме упрекнете, че и аз казах, че не ми пука за хорското мнение, пък всъщност и аз не бих направил горепосоченото:
http://prikachi.com/images/318/5270318o.gif

Защо ли?
http://prikachi.com/images/338/5270338Q.gif

Богиня
09-16-2012, 16:55
Дама съм и държа на достойнството си, разбира се. :oops:
Не съм срамежлива-хич даже, но най-мразя да съм обект на внимание. Никога не съм стремяла да бъда и се надявам да не съм.
Към авторката: не съм чувала някой да ме коментира, докато минава покрай мен-нито за добро, нито за лошо. И да се случи не мисля, че ще се засегна. Май малко непукистка си падам, но, разбира се, няма да ми е приятно. ;-)

Doctor_Satan
09-16-2012, 18:04
Дама съм и държа на достойнството си, разбира се. :oops:
Не съм срамежлива-хич даже, но най-мразя да съм обект на внимание. Никога не съм стремяла да бъда и се надявам да не съм.
Към авторката: не съм чувала някой да ме коментира, докато минава покрай мен-нито за добро, нито за лошо. И да се случи не мисля, че ще се засегна. Май малко непукистка си падам, но, разбира се, няма да ми е приятно. ;-)
Като не обичаш да си обект на внимание, каква беше целта на този пост?
Оооооох, тва ми е любимата игра, като почнете да се правите на засукани и независими. Вече ми е омръзнало да ги слушам тези глупости. Всяка се прави на нещо специално, непукистка била, не обичала да говорят за нея(но естествено пише неща за себе си с цел някой да ги прочете). Ясно е за всички че искаш внимание, всеки в този форум пише малко или много поради тази причина. Ако не искаше някой да ти обърне внимание, защо изобщо ще пишеш, след като можеш да го запазиш за себе си? Това е поредното доказателство че човешкият живот е преобладаващо психичен процес. Това което правиш ти тук е да се оглеждаш в мнението на другите, като постваш неща, обхващащи твоята фикс идея за себе си и я съобразяваш с това какво се търси. То като цяло социалният живот е това - околните са коректив на всичко. Но тъй като анонимността в интеренет предлага всеки да пише каквото си иска за себе си - то съвсем естествено всеки се представя не такъв какъвто е, а какъвто иска да бъде, съобразено с мнението на другите, разбира се. Цялата тази куртозия ми идва в повече. Чудно ми е само, кой се опитваш да заблудиш, себе си или нас? На някой между другото направило ли му е впечатление че никой в интернет не пише: "Аз съм отрепка, нищо не става от мен, страхливец съм, не мога да владея живота си .....и т.н.". НИКОЙ, АБСОЛЮТНО НИКОЙ! Вместо това всеки се пише бияч и си слага някакъв здравеняк за аватар, аналогично за момичетата - сладникаво или "изтънчено" именце и някоя мадама за аватар. А накрая какво излиза - момчетата олигофрени, а момичетата най обикновенни квартални курвета. Жалка история.....

shewolf1
09-16-2012, 18:41
Като не обичаш да си обект на внимание, каква беше целта на този пост?
Оооооох, тва ми е любимата игра, като почнете да се правите на засукани и независими. Вече ми е омръзнало да ги слушам тези глупости. Всяка се прави на нещо специално, непукистка била, не обичала да говорят за нея(но естествено пише неща за себе си с цел някой да ги прочете). Ясно е за всички че искаш внимание, всеки в този форум пише малко или много поради тази причина. Ако не искаше някой да ти обърне внимание, защо изобщо ще пишеш, след като можеш да го запазиш за себе си? Това е поредното доказателство че човешкият живот е преобладаващо психичен процес. Това което правиш ти тук е да се оглеждаш в мнението на другите, като постваш неща, обхващащи твоята фикс идея за себе си и я съобразяваш с това какво се търси. То като цяло социалният живот е това - околните са коректив на всичко. Но тъй като анонимността в интеренет предлага всеки да пише каквото си иска за себе си - то съвсем естествено всеки се представя не такъв какъвто е, а какъвто иска да бъде, съобразено с мнението на другите, разбира се. Цялата тази куртозия ми идва в повече. Чудно ми е само, кой се опитваш да заблудиш, себе си или нас? На някой между другото направило ли му е впечатление че никой в интернет не пише: "Аз съм отрепка, нищо не става от мен, страхливец съм, не мога да владея живота си .....и т.н.". НИКОЙ, АБСОЛЮТНО НИКОЙ! Вместо това всеки се пише бияч и си слага някакъв здравеняк за аватар, аналогично за момичетата - сладникаво или "изтънчено" именце и някоя мадама за аватар. А накрая какво излиза - момчетата олигофрени, а момичетата най обикновенни квартални курвета. Жалка история.....

А на тебе какъв ти е проблемът и каква е тази нужда да се изказваш обидно и нападателно след всеки коментар, налагайки ограниченото си мнение?! Ти имаш ли си друга работа освен да се правиш на интересен по детските форуми и да постваш глупави картинки? Що не се захванеш с нещо по-ползотворно от това, а?

Doctor_Satan
09-16-2012, 19:16
А на тебе какъв ти е проблемът и каква е тази нужда да се изказваш обидно и нападателно след всеки коментар, налагайки ограниченото си мнение?! Ти имаш ли си друга работа освен да се правиш на интересен по детските форуми и да постваш глупави картинки? Що не се захванеш с нещо по-ползотворно от това, а?
http://prikachi.com/images/13/5281013u.gif
Поздравления, успя да ме разсмееш.
Изказвам се обидно защото ми писна тъпи курвета да се праявт на интелигентни "дами". Не че ще мога да им налея акъл в главата, но пък ми е забавно да им гледам първосигналните реакции(каквато е и твоята). Сериозно, доста ми е интересно да ви дразня, а пък който има акъл в главата бих спорил сериозно с него на всякакви теми. Но с такива повърхностни и несъзнателни хора, опитващи се да се правят на интелигентни не мога да направя нищо освен да ги дразня. И то забележи как ги дразня - като им казвам истината. Защитните функции на психиката при постъпване на информация очерняща съответния човек, са ми много интересни и раждат всевъзможни бисери, на които много се забавлявам. А пък и каква друга "по-ползотворна" работа мога да имам пишейки в един форум? Освен това, като върл привърженик на нихилизма, както и на мързела като явление на подсъзнателна мъдрост, то "по-ползотворните" начинания ми излеждат смешни. Гледам да не взимам участие, аз съм предимно наблюдател. Аз съм малкото дете, дето боде жабата с пирон за да види какво ще стане. И ти току-що се набоде на пирона :D

Nam3less3
09-16-2012, 19:59
Doctor_Satan е като наказателните духове от книгите(то ника му го показва), когато някой съгреши или каже/напише глупост, той му дава да се разбере и се опитва да го постави на място, не по мекия начин ами ефектно(с картинки) и грубо :D

defender
09-16-2012, 20:12
д-р Стоиенчоу, ако почерпиш, тогава и язъ убави работи, че кажем за тиебе, бабиното.

Doctor_Satan
09-16-2012, 20:49
д-р Стоиенчоу, ако почерпиш, тогава и язъ убави работи, че кажем за тиебе, бабиното.

Епа че почерпим...

greenblood
09-16-2012, 23:42
Защо тогава не се съблечеш гол на площада, или пък защо не спреш да се къпеш, както някой по нагоре предложи?

За да не ме упрекнете, че и аз казах, че не ми пука за хорското мнение, пък всъщност и аз не бих направил горепосоченото:
http://prikachi.com/images/318/5270318o.gif

Защо ли?
http://prikachi.com/images/338/5270338Q.gif
От когато ви пуснаха нета на село започхахте да ставате много компетентни и да коментирате всяка тема. :D

Doctor_Satan
09-17-2012, 07:18
От когато ви пуснаха нета на село започхахте да ставате много компетентни и да коментирате всяка тема. :D

http://i182.photobucket.com/albums/x140/thehillcrestapts/Funny%20Shit/I-Sense-Butthurt-75000244666.jpg

От всичките възможни простотии, които можеше да кажеш, това беше най-баналната.
И между другото, това не беше отговор на въпроса ми.

defender
09-17-2012, 11:36
само не го разревавайте доктора, ................ и той си душинка носи и той си любов сака.

npp
09-17-2012, 11:55
http://www.youtube.com/watch?v=ZywVV0T5DcA

http://www.youtube.com/watch?v=TyfvOBcRrN8

Doctor_Satan
09-17-2012, 14:01
и той си душинка носи и той си любов сака.

Точно тук грешиш....


http://www.youtube.com/watch?v=ZywVV0T5DcA

http://www.youtube.com/watch?v=TyfvOBcRrN8

http://prikachi.com/images/433/5274433o.jpg

Богиня
09-17-2012, 15:02
Брех, докторе, бахмааму! Как ме разкри?! А аз, глупачката, си мисля, че съм анонимна... Бааааааааааааааахмааму! :smt104

Как, би ли ми отговорил, ще да се правя на ''нещо специално'', като никой от тук ''обитаващите'' не знае самоличността ми? [-( Другото което е-нямам нищо против да пратя снимка, ако някой ми поиска на ЛС. Да не тръгвам да се хваля, но друг е въпросът, че няма да го направя. Виж сега... ако някой ми допадне, бих могла да обменя информация и евентуално да се запознаем на 4 очи! ;-)
Лошите си черти също мога да ги изброя! :smt028 Не съм намерила тема, обаче...
Пък и да ги изброявам, и да не ги изброявам-пак ще си остана Богиня... :-P А ти ще продължиш с комплексарските си постове, видиш ли, някой простосмъртен се засегне... ;-)

Безименния, точно от такива ''поставящи хората на мястото им разбирачи'' най-малко бих се засегнала... 8)

Incadeptus
09-17-2012, 16:00
Като не обичаш да си обект на внимание, каква беше целта на този пост?
Оооооох, тва ми е любимата игра, като почнете да се правите на засукани и независими. Вече ми е омръзнало да ги слушам тези глупости. Всяка се прави на нещо специално, непукистка била, не обичала да говорят за нея(но естествено пише неща за себе си с цел някой да ги прочете). Ясно е за всички че искаш внимание, всеки в този форум пише малко или много поради тази причина. Ако не искаше някой да ти обърне внимание, защо изобщо ще пишеш, след като можеш да го запазиш за себе си? Това е поредното доказателство че човешкият живот е преобладаващо психичен процес. Това което правиш ти тук е да се оглеждаш в мнението на другите, като постваш неща, обхващащи твоята фикс идея за себе си и я съобразяваш с това какво се търси. То като цяло социалният живот е това - околните са коректив на всичко. Но тъй като анонимността в интеренет предлага всеки да пише каквото си иска за себе си - то съвсем естествено всеки се представя не такъв какъвто е, а какъвто иска да бъде, съобразено с мнението на другите, разбира се. Цялата тази куртозия ми идва в повече. Чудно ми е само, кой се опитваш да заблудиш, себе си или нас? На някой между другото направило ли му е впечатление че никой в интернет не пише: "Аз съм отрепка, нищо не става от мен, страхливец съм, не мога да владея живота си .....и т.н.". НИКОЙ, АБСОЛЮТНО НИКОЙ! Вместо това всеки се пише бияч и си слага някакъв здравеняк за аватар, аналогично за момичетата - сладникаво или "изтънчено" именце и някоя мадама за аватар. А накрая какво излиза - момчетата олигофрени, а момичетата най обикновенни квартални курвета. Жалка история.....

Точно така и който успори този коментар няма какво да кажа за него.........

Doctor_Satan
09-17-2012, 16:03
Брех, докторе, бахмааму! Как ме разкри?! А аз, глупачката, си мисля, че съм анонимна... Бааааааааааааааахмааму! :smt104

Как, би ли ми отговорил, ще да се правя на ''нещо специално'', като никой от тук ''обитаващите'' не знае самоличността ми? [-( Другото което е-нямам нищо против да пратя снимка, ако някой ми поиска на ЛС. Да не тръгвам да се хваля, но друг е въпросът, че няма да го направя. Виж сега... ако някой ми допадне, бих могла да обменя информация и евентуално да се запознаем на 4 очи! ;-)
Лошите си черти също мога да ги изброя! :smt028 Не съм намерила тема, обаче...
Пък и да ги изброявам, и да не ги изброявам-пак ще си остана Богиня... :-P А ти ще продължиш с комплексарските си постове, видиш ли, някой простосмъртен се засегне... ;-)

Безименния, точно от такива ''поставящи хората на мястото им разбирачи'' най-малко бих се засегнала... 8)
Хахахаххаха.
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/original/000/124/241/trolled-softly.jpg

Право в десетката!

http://swiftor.com/attachments/f7/12581d1336239730t-reggie-e3-2012-1912-so-much-win.jpg

ПС: Дори за миг не съм си помислял, че мога да те разкрия само от един пост. Смешното е, че се оказах прав. :D
Хахахахах

Богиня
09-17-2012, 16:14
О, Велики!... простете ме!
Поставихте ме на място и с отчаяние и тъжно склонена глава ще се оттегля, ако позволите, разбира се... :smt022

ЖДНБ! ](*,)

Doctor_Satan
09-17-2012, 16:17
О, Велики!... простете ме!
Поставихте ме на място и с отчаяние и тъжно склонена глава ще се оттегля, ако позволите, разбира се... :smt022

ЖДНБ! ](*,)
Поредният заучен модел на форумно измъкване, когато човек няма какво да каже. И на такова съм се нагледал.

Doctor_Satan
09-17-2012, 16:19
Пък и да ги изброявам, и да не ги изброявам-пак ще си остана Богиня... А ти ще продължиш с комплексарските си постове, видиш ли, някой простосмъртен се засегне...

>"пак ще си остана Богиня"
>Наричаш мен комплексар.....

Гениално, просто гениално....

shewolf1
09-17-2012, 16:26
Doctor_Satan, направо да те съжали човек. Колкото и да се правиш на интересен, човек само като те чете може да си извади извод че в реалния живот, навън, си една кръгла нула, и тук си избиваш някакви комплекси ли, не знам и аз какво, но е тъжно и страшно. Тези твои празни философии до нищо добро няма да те доведат, защо не се стегнеш и не се опиташ да направиш нещо за себе си и за живота си, вместо по цял ден да висиш по форуми и да бръщолевиш врели и некипели и да се звериш на непознати??? Гордееш се с това че си мързелив ли?! Аз ненавиждам мързела и мързеливите хора, пък и не вярвам да има някой нормален човек, който да приема мързела като хубаво качество. Какво не е наред с теб?

Богиня
09-17-2012, 16:27
Гениално, просто гениално....

Благодаря ти, че поне ми го призна. :smt098
/нямаше нужда де... аз и без това си го знам :D/

Научи се да не нападаш хората за щяло и нещяло. Всеки има право на мнение, с което интелигентен човек би се съобразил. Вероятно и това си чувал, а? Е, що тогава не се замислиш, дарлинг? ;-)

Ей, Шакира, да не би да си Козирог? :? :smt114

Doctor_Satan
09-17-2012, 16:40
Doctor_Satan, направо да те съжали човек. Колкото и да се правиш на интересен, човек само като те чете може да си извади извод че в реалния живот, навън, си една кръгла нула, и тук си избиваш някакви комплекси ли, не знам и аз какво, но е тъжно и страшно. Тези твои празни философии до нищо добро няма да те доведат, защо не се стегнеш и не се опиташ да направиш нещо за себе си и за живота си, вместо по цял ден да висиш по форуми и да бръщолевиш врели и некипели и да се звериш на непознати??? Гордееш се с това че си мързелив ли?! Аз ненавиждам мързела и мързеливите хора, пък и не вярвам да има някой нормален човек, който да приема мързела като хубаво качество. Какво не е наред с теб?
http://prikachi.com/images/913/5283913e.jpg

Няма да казвам какъв съм и какъв не съм, ще ти кажа само че етапите в които бях "продуктивен" съм ги минал и преминал. Имам пълното логическо основание да живея, както си живея, и ако толкова настояваш, ще ти кажа какъв съм и защо съм такъв. Но това ще го оставим за друг пост.


Всеки има право на мнение, с което интелигентен човек би се съобразил. Вероятно и това си чувал, а?
Боже, ако ми даваха по 5 стотинки всеки път като го чуя това, досега да съм станал милионер..... Щом като всеки има право на мнение, ще си кажа и аз своето. Моето мнение е че ти нямаш право на мнение! Кво прайм сега а? Ще се съобразиш ли с моето мнение?

Богиня
09-17-2012, 16:44
Да. ;-)

Doctor_Satan
09-17-2012, 16:48
Да. ;-)

Значи нямаш право на мнение....

Nam3less3
09-17-2012, 19:36
Аз не мисля, че всеки има право на мнение(това е голяма илюзия), нито се мисля за интелигентен(нито мисля някой от потребителите за интелигентен, то ако има такъв ще е чудо, че пише по форуми и то в този).

Doctor_Satan
09-17-2012, 19:46
Аз не мисля, че всеки има право на мнение(това е голяма илюзия)
Точно. Кой, кога и къде е казал, че всеки има право на мнение? Това е пълна глупост. Пък и дори и всеки да има, ако не право, то поне възможността, да има мнение, това съвсем не значи, че мнението му трябва да бъде уважавано и всички да се съобразяват с него.

OutlawGirl
09-24-2012, 10:46
Почти ВСЕКИ малко или много се интересува и който го отрича се самозаблуждава. Вечно търсим одобрение от някой, дали ще е родители, прятели, колеги, шефове, учители, винаги искаме да сме харесани. Зашо правим именно това, което се очаква от нас, а не това, което искаме да направим? Защо искаме лъскави кариери, материални блага, и хубав външен вид? Да сме удовлетворени от това какво сме постигнали, да се наслаждаваме на образа си в огледалото? Разбира се, че искаме да сме одобрени и харесвани от хората, които ни заобикалят, обичаме да ни вдигат самочувствието с комплименти и да ни се възхищават, а когато пък всички скочат срещу нас, далеч не се чувстваме комфортно, колкото и дръзко да се браним. А това дали се съобразяваш с хорското мнение е друг въпрос. Всеки иска да надникне в представата на околните за него.За някои това е важно,за други е чисто любопитство. НО, разбира се, всяко правило си има изключение.

Doctor_Satan
09-28-2012, 17:25
Почти ВСЕКИ малко или много се интересува и който го отрича се самозаблуждава. Вечно търсим одобрение от някой, дали ще е родители, прятели, колеги, шефове, учители, винаги искаме да сме харесани. Зашо правим именно това, което се очаква от нас, а не това, което искаме да направим? Защо искаме лъскави кариери, материални блага, и хубав външен вид? Да сме удовлетворени от това какво сме постигнали, да се наслаждаваме на образа си в огледалото? Разбира се, че искаме да сме одобрени и харесвани от хората, които ни заобикалят, обичаме да ни вдигат самочувствието с комплименти и да ни се възхищават, а когато пък всички скочат срещу нас, далеч не се чувстваме комфортно, колкото и дръзко да се браним. А това дали се съобразяваш с хорското мнение е друг въпрос. Всеки иска да надникне в представата на околните за него.За някои това е важно,за други е чисто любопитство. НО, разбира се, всяко правило си има изключение.
http://prikachi.com/images/288/5320288s.gif
Ама аз не правя/искам нито едно от изброените от теб неща.....

OutlawGirl
09-29-2012, 01:16
http://prikachi.com/images/288/5320288s.gif
Ама аз не правя/искам нито едно от изброените от теб неща.....

НО, разбира се, всяко правило си има изключение.

Doctor_Satan
09-29-2012, 12:37
НО, разбира се, всяко правило си има изключение.

Аха, явно... Чудя се обаче, за добро ли е или за лошо?

OutlawGirl
09-29-2012, 13:17
Относително и субективно е.

Incadeptus
09-29-2012, 13:36
Ма тук големи простотии бе!Мале,мале.Богиня,той искаше и успя да те накара да му се вържеш,а ти написа куп постове,пълни с безсмислици.БРаво докторе.

Doctor_Satan
09-29-2012, 14:18
Ма тук големи простотии бе!Мале,мале.Богиня,той искаше и успя да те накара да му се вържеш,а ти написа куп постове,пълни с безсмислици.БРаво докторе.

:D Хаха мерси, ловят се като шаранчета, нали?

Incadeptus
09-29-2012, 14:33
Разбира се :D

Богиня
09-29-2012, 15:33
Е, че как?! :oops: Нали знаеш... за лудите има лудница, за болните-болница,
само горките глупаци нищо си нямат и затова са... навсякъде. ;)

П.С. Не се вълнувам особено от отговорите ви, затова можете да ми ги спестите.
НО... продължавайте да се ласкаете взаимно, че друг, както е видно, не го прави, а вероятно и няма. :-P

Може пък и да има някой и друг желаещ, ама как да се престраши човек?!
Простосмъртен човек застава ли срещу ''красиви умове'', като вашите... :(

Doctor_Satan
09-29-2012, 15:51
Е, че как?! :oops: Нали знаеш... за лудите има лудница, за болните-болница,
само горките глупаци нищо си нямат и затова са... навсякъде. ;)

П.С. Не се вълнувам особено от отговорите ви, затова можете да ми ги спестите.
НО... продължавайте да се ласкаете взаимно, че друг, както е видно, не го прави, а вероятно и няма. :-P

Може пък и да има някой и друг желаещ, ама как да се престраши човек?!
Простосмъртен човек застава ли срещу ''красиви умове'', като вашите... :(
http://prikachi.com/images/16/5324016z.jpg

>"Вие сте глупаци хъррр дъррр"
> "Не ме интересува вашето мнение хъррр дъррр"
Хахах, драга, да обличаш първосигналните си реакции в интелектуални дрехи е просто жалко...

Богиня
09-29-2012, 16:08
http://img.izismile.com/img/img2/20090422/caricature_32.jpg

I'm still OUT & you're still stupid, babe...
I am looking forward for your next post! :grin:

Doctor_Satan
09-29-2012, 16:18
http://prikachi.com/images/241/5205241b.gif


А, и като бъдещ доктор, мисля че вече мога да определя диагнозата ти... Да видим какво показват снимките....
http://prikachi.com/images/121/5324121k.jpg

Богиня
09-29-2012, 16:29
КАК ЩЕ МЕ УБИЕШ, КАТО СЪМ БОГИНЯ?! НАПРАЗНО ЩЕ СЕ ПОХАБИШ... НЕ БИХ ТИ ГО ПРИЧИНИЛА!... :(
http://phplist.clubponypals.com/wigweekly/images/picassogirl_cartoon_4-4.jpg


Я, ако обичаш /реторика/, би ли ми разчел и тази снимка?; ама наум... че специално за теб е правена... ;)

http://static.fjcdn.com/pictures/fuck_5ca3c1_1859354.jpg

Doctor_Satan
09-29-2012, 16:38
http://prikachi.com/images/347/5310347p.gif

http://prikachi.com/images/172/5324172L.gif


Оправи си снимките....

ПС: Започваш да проявяваш симптоми на друго заболяване - Butt hurt... Да погледнем отново снимките:
http://radionewz.net/wp-content/uploads/2012/08/XRAY.png

Дааа, лоша работа....

Богиня
09-29-2012, 16:44
Дай да продължим на ЛС, а? ;)
нЕма па да си опра'а снимките... :-P

Incadeptus
09-29-2012, 18:09
ХЕЙ,ХЕЙ,ХЕЙ та аз съм безсмъртен,ти си простосмъртна и си го каза по-горе,а сега казваш,че си безсмъртна,ама бая си противоречиш де и явно наистина не разбираш,че като продължаваш да пишеш и драскаш тези емотиконки ставаш още по-жалка,за да не бъда груб.Но че ума ми е красив,красив е,благодаря,само че не трябваше да пишеш кавичките.Но ви благодаря и на двамата,защото много ме забавлявате с тея снимки и гифчета.

Doctor_Satan
09-29-2012, 18:57
ХЕЙ,ХЕЙ,ХЕЙ та аз съм безсмъртен,ти си простосмъртна и си го каза по-горе,а сега казваш,че си безсмъртна,ама бая си противоречиш де и явно наистина не разбираш,че като продължаваш да пишеш и драскаш тези емотиконки ставаш още по-жалка,за да не бъда груб.Но че ума ми е красив,красив е,благодаря,само че не трябваше да пишеш кавичките.Но ви благодаря и на двамата,защото много ме забавлявате с тея снимки и гифчета.
Гиф-ове колкото искаш....
http://prikachi.com/images/779/5324779w.gif
Забавлявай се.... :)

Incadeptus
09-29-2012, 19:20
mersiiiiiiiii мерсиии ;д

Богиня
09-29-2012, 20:07
...ти си простосмъртна и си го каза по-горе,а сега казваш,че си безсмъртна,ама бая си противоречиш де и явно наистина не разбираш,че като продължаваш да пишеш и драскаш тези емотиконки ставаш още по-жалка,за да не бъда груб...

Е, че това е проверка дали ми следиш мисълта, бе дарлинг... :smt069
Ааа, груб си, груб си... и остави дето си груб, ами си и кух. /куха лейка->кух лейчок ли става? :D ...така де-това си :-P 8-)/

Incadeptus
09-29-2012, 20:33
И продължава да се унижава! :D

Doctor_Satan
09-29-2012, 20:41
И продължава да се унижава! :D

http://prikachi.com/images/290/5325290N.gif

Богиня
09-29-2012, 21:39
Да знаеш, Incadeptus /как се превежда това?/, ще си взема бирата от миналия пост!...:smt093
Спирам да се занимавам с вас! А'и, наздраве!:smt006

perfect_stranger
10-06-2013, 20:56
Не ми пука от никого .За възражения и рекламация чак след моята кремация .Ясен ли съм !!!

Skeletoner
10-06-2013, 21:00
Интересувате ли се от хорското мнение и коментари.
кой какво ще каже, защо го казва,какво си мисли за мен и тн................................ мерси

например вършите нещо, обаче минават някакви хора и си казват "ееей виж го тоя колко е прост, че прави това" и вие се засрамвате и спирате да го вършите това нещо, което сте започнали, заради тези коментари на хората.

Hi,

Твърде сериозен въпрос си подхванала. Ще ти разкажа един поучителен виц за хорското мнение:

Двама копаели септична яма (т.е. външен кенеф). Минал един от селото и ги питал:
-Кво копаете бре ?
Двамата ги досрамяло и казали:
-Те го те, зимник копаме за реколтата да складираме.
И човека като ги подминавал и каза:
-Еее браво айде със здраве да си го напълните и със здраве да си го изядете !

Поздрави,
Бате Skeletoner

Any_98
10-08-2013, 15:07
Колкото и да искам да бъда независима не мога, влая се дори на подсъзнателно ниво ... все пак така сме устроени хората ... живеем в група . знам колко е вредно и за най-малкото нещо да се засягам от хорските думи .. все пак невъзможно е на всички да им бъде угодено .

magneticfields
10-08-2013, 17:31
Не, свят голям, хора всякакви. Няма как да угодиш на всички! Да не говорим, че са много малко тези, които ще ти кажат, къде бъркаш, не за да ти се подиграят, а за да ти помогнат. Човек не трябва да се води по хорското мнение, а да прави това, което ще доведе до постигане на целите му, каквито и да са те. Индивидуализмът е в основата на успеха. Поне според мен.

Fisherman
10-08-2013, 17:35
99 % от хората са боклуци,само правете сметка ,чие мнение да зачитате.

an7raks
10-08-2013, 18:31
Не ми пука от никого .За възражения и рекламация чак след моята кремация .Ясен ли съм !!!

И за това ни го казваш?!? Много ги обичам такива независими, като не смеят да се подадат навън, щото имали пъпка на лицето.

tori
10-09-2013, 20:17
Винаги съм искала да се харесам на всички, после пораснах. Харесваам се, нищо не е сгрешено в мен.

an7raks
10-09-2013, 20:30
после пораснах.

Извинявай, "Голямата 95"! :D

tori
10-10-2013, 04:21
96 съм и пораснах по друг начин. Пак не ме разбра. След много, много обиди относно външния ми вид, килограмите, приятелите, дрехите държанието, мисленето и други неща, просто започваш да пропускаш гадните неща около себе си. Разбираш, че важното е да се харесваш сам, а не другите. Пък и все пак си имам прекрасно момче, не ми трябва другите да ме харесват.

Chacho
10-10-2013, 11:34
96 съм и пораснах по друг начин. Пак не ме разбра. След много, много обиди относно външния ми вид, килограмите, приятелите, дрехите държанието, мисленето и други неща, просто започваш да пропускаш гадните неща около себе си. Разбираш, че важното е да се харесваш сам, а не другите. Пък и все пак си имам прекрасно момче, не ми трябва другите да ме харесват.

Или пък е важно да се научиш като слушаш критика, да не мислиш дали цялостното впечатление на другите хора към теб е добро или лошо, а да се вслушваш в детаилите, да отсяваш полезните забележки и да се развиваш. Харесването е вид емоция. Някои хора ще те харесват, когато вършиш глупости, а други няма да те харесват, когато вървиш в правия път. И както другите са хора, така и ти си човек и можеш да се харесаш в грешка или да се намразиш при правилна постъпка. Просто не слушай емоции, слушай обективни мнения - дори и твой да са.

Otis_Driftwood
10-10-2013, 15:00
96 съм и пораснах по друг начин. Пак не ме разбра. След много, много обиди относно външния ми вид, килограмите, приятелите, дрехите държанието, мисленето и други неща, просто започваш да пропускаш гадните неща около себе си. Разбираш, че важното е да се харесваш сам, а не другите. Пък и все пак си имам прекрасно момче, не ми трябва другите да ме харесват.

Моля те, не придавай характер на общовалидност на твърдения, които служат единствено на теб. Да се харесваш сам е просто начин за бягство от нехаресването от страна на другите, така се компенсира вътрешната недостатъчност. Но с това не се елиминира проблема, понеже самочувствието, като част от вътрешната динамична система за самооценка(най-общо наречена Его), води началото си от социалните мисловни конструкции, в които всеки един от нас се развива и измерва качеството на своя житейски принос. Дори погледнато исторически, Аз-ът се появява едва след развитието на капиталистическите отношения, които разглеждат субекта отделно от групата. Но дори и сега, възприятието за Себе Си е крайно обвързано с групова интеракция, тъй като всички инструменти, "мерилки и теглилки", с които преценяваме стойността на живота си, всичко това ни е дадено от групата и нейните очаквания към всеки един несъзнателно опитомен член. Ето защо самооценката винаги е свързана с хорското мнение - тя оттам произхожда. Как иначе един човек адекватно би оценил себе си и живота си, ако не може да ги съизмери с общата представа за добър човек, или добър живот?
Затова всички изказвания от рода на "не ми пука", "важното е сам да се харесваш" и т.н. са просто удобни мисли, чрез които хората компенсират липсата на самочувствие. Най-лесният начин за това се явява отричане на оценката на другите, особенно когато тя е твърде негативна. Това бягство обаче не решава проблема, понеже всяка социално издигната личност за да се развива правилно има нужда от положителната оценка на останалите. Съвременната парадигма за човек е неминуемо обвързана с понятия като "постигане", "развиване", "успяване" и т.н. Няма ли го това, личността няма как да има високо самочувствие. Тук може да се заключи, че в основата на всеки един масов човек стои един изначален комплекс за малоценност, които може да се запълни единствено чрез действия,поведение, начин на изглеждане и т.н., които са категоризирани от общественото мнение като "стойностни". И именно това е ядрото на онова вътрешно противоречие, около което се гради цялата модерна представа за човек.....

Skeletoner
10-10-2013, 15:24
^

Хай,

Благодаря за приятното четиво и за положения труд.
Изключително точно и фактичести обосновано твърдение !

С уважение,
Батя Skeletoner

an7raks
10-10-2013, 17:33
96 съм и пораснах по друг начин. Пак не ме разбра. След много, много обиди относно външния ми вид, килограмите, приятелите, дрехите държанието, мисленето и други неща, просто започваш да пропускаш гадните неща около себе си. Разбираш, че важното е да се харесваш сам, а не другите. Пък и все пак си имам прекрасно момче, не ми трябва другите да ме харесват.
През тези неща преминават доста повече хора, отколкото си мислиш. ;)

tori
10-10-2013, 18:51
През тези неща преминават доста повече хора, отколкото си мислиш. ;)
Не твърдя обратното.

Otis_Driftwood, не съм се замисляла от тая страна на нещата, съжалявам. Аз говоря за това как аз се научих да не се влияя.

Чачо, благодаря за съвета, ще гледам да се възползвам все пак. ^^

defender
10-10-2013, 21:30
Ето защо самооценката винаги е свързана с хорското мнение - тя оттам произхожда. Как иначе един човек адекватно би оценил себе си и живота си, ако не може да ги съизмери с общата представа за добър човек, или добър живот?

и без хорското мнение, човек имайки мерилка самия себе си може да съди и да си изгради разбирания, това става не чрез отношението към другите, а от самите свои преживявания, дори и да няма контакт с други хора. Не си мисли, че ако човек няма общение с други хора и социум и той няма да знае какво е да си нещастен или радостен или други състояния, напротив тогава той сам ще си ги изгради, критериите му обаче може да са други от социума, но той пак ще изпитва всички тези състояния, които изпитва в социума, само дето критериите му ще са други, някакви негови си, и много по недоразвити. Тоест човек извън социума ще е същия, само че критериите му ще са други и ще е много по изостанал умствено и технически и емоционално и от преживявания и всякак и ако хората не предават опита си на другите хора чрез живот в социум то човечеството ще е все на едно ниво и няма да търпи развитие, всеки ще придобива някакво свое знание и то ще умира заедно с него, щом не се предава на другите т.е. ще сме на някакво животинско ниво откъм прогрес във всяко отношение. - духовно, умствено, техническо, емоционално и изобщо.

Auriss
10-10-2013, 21:58
Аз не прочетох да е твърдял противното. Пък и малко несвързано се изказа - нещастието може да е следствие от ниско самочувствие или щастието от високо, но не виждам защо ти е необходима *самооценка* за да си нещастен.
В смисъл...разбирам те какво казваш, но ми се струва неподходящо предвид темата. Тази 'мерилка', която сам ще си изградиш, може и да има същия ефект върху поведението ти като мнението на обществото, но си е твоя и също както отхвърляш мнението на околните, така би могъл да отхвърлиш и своето собствено. В крайна сметка хората се стараят всячески да заблуждават дори самите себе си - как би могъл да разчиташ, че това, с което се претегляш, има изобщо някаква стойност, колкото и малоумно да звучи думичката в този контекст ?
Това, което казвам е, че психически 'чувствам се като пълен нещастник задето не успях да си намеря храна днес' не е равносилно на 'чувствам се като пълен нещастник, защото семейството ми гладува, а аз не мога да си намеря работа'. Срам го наречи ако щеш.
Та не мисля, че гордостта и срамът са възможни извън обществото. Това е.

defender
10-10-2013, 22:09
извън обществото човек няма да спре да мисли и да изпада в разни състояния, за това не е виновен социума, а мисленето, разума, състоянието на душата. ................ може без социума да не изпитваш чувства на срам от другите, но то ще бъде компенсирано от някакво друго чувство. И без социума човек пак ще продължи да мисли, да чувства, да има емоции и преживявания........... пак ще чувства тъга или радост и др. но критериите му ще са някакви негови си, а не изградено от социума.

Auriss
10-10-2013, 22:14
Ок, де, аз просто казвам, че свързвам думичката 'самооценка' с думичките 'срам' и 'гордост'.

Ivaaaaa
10-11-2013, 08:19
тъжно е да си го призная, но аз съм възможно най-вълнуващият се човек от чуждото мнение

винаги съм се влияла от другите какво ще кажат, как ще се възприеме и тнт
винаги съм се стремяла да бъде харесвана, страдам от най-тежка форма на суета
много пъти съм си казвала и други са ми казвали, че не трябва да се интересувам от другите толкова много, но това си е част от характера ми
не е лесно...

an7raks
10-11-2013, 11:34
тъжно е да си го призная, но аз съм възможно най-вълнуващият се човек от чуждото мнение

винаги съм се влияла от другите какво ще кажат, как ще се възприеме и тнт
винаги съм се стремяла да бъде харесвана, страдам от най-тежка форма на суета
много пъти съм си казвала и други са ми казвали, че не трябва да се интересувам от другите толкова много, но това си е част от характера ми
не е лесно...
В моментът, в който започнат да ти се подиграват за нещо и да се гаврят с теб или ще се самоубиеш, или ще спре да ти пука. По-скоро пак ще ти пука, ама не до толкова, че да ти влияе на настроенията. За това казах, че Торито не е единствена, че се е научила по този начин, повечето хора се научават така и г/д на тази възраст.

npp
10-11-2013, 12:40
ако човек не разбира правилно положението и позицията на другите, тогава може да се окаже че греши в отношението си към тях, например ако някой ти каже: "познавам един много жалък човек", и ти му угодиш, тогава може да се окаже че така подкрепяш дискриминация към хора, които не са лоши макар и да са бедни, считани за грозни или притежаващи друг външен недостатък, а даже и самата дискриминация може да се окаже крайна дори и когато е към хора извършващи/извършили нарушение, например ако някой претендира (за това) бедният да бъдат вкаран в затвора за години ако откъсне малко плодове от овощна градина, която е чужда (частна) собственост, тогава това би било крайно, защото такова голямо наказание за толкова малко нарушение е крайно - ето как човек може да се окаже че греши когато се води от мнението на другите или когато действува/постъпва (твърде) лекомислено, така и във вярата имаше заблуди, които бяха тенденциозни и традиционни, понеже системата на човешката(666) религия/духовност принуждаваше човеците да се покоряват на нейните учения и правила - не само като ги плашеше, но и като ги превръщаше в роби на традицията, понеже мнозина човеци бяха склонни да правят разни неща само защото и други(-те) ги правят, обаче това дали е редно да имаме вярата като средство за лична изгода е съвсем друг въпрос, понеже истинският Бог създаде вярата като средство за пълно спасение и осигуряване на изобилен и вечен живот за всички човеци/души, а не като средство за (при-)добиване и поделяне на користи

"Във време, когато са спокойни ще дойде(пояснение: има се предвид всеки един от неправедните вярващи/духовни служители/работници) в най-плодородните места на областта и ще извърши това, което не са извършили бащите му или прадедите му; ще раздели между тях грабеж, користи и имот; даже ще измисли хитростите си против крепостите(т.е. против истинският Бог и истинските Светии), но само за време." Даниил 11: 24,

"Горко вам, книжници и фарисеи, лицемери! защото море и суша обикаляте за да направите един прозелит; и когато стане такъв, правите го рожба на пъкъла два пъти повече от вас." Матей 23: 15,

"ако някой предава друго учение, и не се съобразява със здравите думи на нашия Господ Исус Христос и учението, което е съгласно с благочестието, той се е възгордял и не знае нищо, а има болничава охота за разисквания и препирни за нищожности, от които произлизат завист, разпри, хули, лукави подозрения, крамоли между човеци с развратен ум и лишени от истината, които мислят, че благочестието е средство за печалба(т.е. за лична облага). А благочестието със задоволство(сиреч, когато човек търси не своята си полза, но ползата на всички други) е голяма печалба; защото нищо не сме внесли в света, нито можем да изнесем нещо; а, като имаме прехрана и облекло, те ще ни бъдат доволно. А които ламтят за обогатяване, падат в изкушение, в примка и в много глупави и вредни страсти, които потопяват човеците в разорение и погибел. Защото сребролюбието(т.е. користолюбието) е корен на всякакви злини, към което като се стремяха някои, те се отстраниха от вярата(т.е. от правилната вяра), и пронизаха себе си с много скърби(т.е. и последваха много неправди), Но ти, човече Божий, бягай от тия неща; и следвай правдата, благочестието, вярата, любовта, търпението, кротостта. Подвизавай се в доброто войнствуване на вярата; хвани се за вечния живот, на който си бил призван, като си направил добрата изповед пред мнозина свидетели. Заръчвам ти пред Бога, Който оживява всичко и пред Христа Исуса, Който пред Понтийския Пилат засвидетелствува с добрата изповед(т.е. правеше само добро), да пазиш тая заповед чисто и безукорно до явлението на нашия Господ Исус Христос, което своевременно ще бъде открито от блажения и единствен Властител, Цар на царствуващите и Господ на господствуващите, Който сам притежава безсмъртие; обитавайки в непристъпна светлина; Когото никой човек не е видял, нито може да види; Комуто да бъде чест и вечна сила. Амин." 1 Тимотей 6: 3-16

понеже има и духовна корист(сиреч, във вярата), която се състои от користолюбие за духовни висини, горделивост/надменност, властолюбие, тирания, и т.н., а именно това че множество духовни работници/служители обичаха да грабителстват духовно като съсипват човечеството действувайки по духовен път те дори бяха готови да съсипят всички други човеци за да могат да имат възвишеност, блаженство, благодат, мъдрост, знания, могъщество, сила, власт, царство, и пр., понеже си мислиха че вярата е (просто) духовност, но не напразно е писано че Бог е любов(1 Йоаново 4:7-21), докато думата "духовност" не напразно въобще не фигурира в Библията, те искаха дори да бъдат вездесъщи, всевиждащи, всечуващи, всезнаещи, и всемогъщи като Божиите Ангели, самият Господ и дори като самият Бог, обаче не за да работят за пълното спасение и осигуряване на човеците с изобилен и вечен живот в истинският Господ Бог като следват примера на истинските Светии, но за да обогатяват себе си с мъдрост, знание, възвишеност, чрезмерно благородство и превъзходство, разкош, сила, могъщество, власт, и пр., с други думи, всякакви добри за тях неща, но не и истинска любов към ближния

"Човешкият Син не е дошъл да погуби човешки души, но да спаси(т.е. истинският Господ Бог и истинските Светии никога не идват за да погубват човеците, но за да ги спасяват)" Лука 9: 55,

"Човешкият Син не дойде да Му служат, но да служи(т.е. истинският Господ Бог и Неговите Светии не идват за да им служат, но за да служат на спасението и осигуряването на човеците/човечеството според съвършената Правда), и да даде живота Си откуп за мнозина(т.е. при това отричайки се от/жертвувайки живота Си в името на тази кауза)." Марк 10: 45

какво ако макар и да си най- възвишеният, мъдър и всемогъщ духовник, но не влагаш всичката си душа и (всичката си) сила в спасението и осигуряването на човеците с изобилен и вечен живот в истинският Господ Бог?! - не рискуваш ли така да изгубиш душата си?!

"Понеже какво се ползва човек, ако спечели целия свят(т.е. цялото царство на окултизма и човешката(666) религия), а изгуби или ощети себе си?" Лука 9: 25

или както онези най-възвишени гурута, които се хвалиха че са постигнали най-висшето ниво на йога, но дори и след като постигнаха напълно последната 12-та чакра, или както още го наричат последното 12-то ниво на себереализацията/себепознанието, те пак нямаха съвършена любов към човеците и пак не работеха за спасението и осигуряването на всички човеци с изобилен и вечен живот в истинският Бог и истинският Исус, но пак се възвисяваха високо във висините на себичното/своето си

"който възвишава себе си ще се смири; и който смири себе си ще се възвиси." Матей 23: 12,

"Облечете смирението; защото Бог се противи на горделивите, а на смирените дава благодат." 1 Петрово 5: 5,

"Отгде произлизат боеве, и отгде крамоли, между вас? Не от там ли, от вашите сласти, които воюват в телесните ви части? Пожелавате, но нямате; ревнувате и завиждате, но не можете да получите; карате се и се биете; но нямате, защото не просите. Просите и не получавате, защото зле просите, за да иждивявате в сластите си(т.е. в користите си). Прелюбодейци! не знаете ли, че приятелството със света(т.е. че приятелството със света на човешката(666) религия/духовност) е вражда против Бога(т.е. против истинският Бог)? И тъй, който иска да бъде приятел на света, става враг на Бога. Или мислите, че без нужда казва писанието, че Бог и до завист ревнува за духа(т.е. истинският Св. Дух), който е турил да живее в нас? Но Той(т.е. истинският Господ Бог) дава една по-голяма благодат(т.е. една по-голяма способност за спасение на човеците); затова казва: "Бог на горделивите се противи, а на смирените дава благодат". И тъй, покорявайте се на Бога(т.е. на истинският Господ Бог), но противете се на дявола, и той ще бяга от вас. Приближавайте се при Бога(т.е. при истинският Господ Бог), и ще се приближава и Той при вас. Измивайте ръцете си, вие грешни, и очиствайте сърцата си, вие колебливи. Тъжете, ридайте и плачете; смехът ви нека се обърне на плач, и радостта ви в тъга. Смирявайте се пред Господа(т.е. пред истинският Господ Бог), и Той ще ви възвишава. Не се одумвайте един друг, братя; който одумва брата или съди брата си, одумва закона и съди закона; а ако съдиш закона, не си изпълнител на закона, но съдия. Само Един е законодател и съдия(сиреч, Бог), Който може да спаси и да погуби; а ти кой си та съдиш ближния си? Слушайте сега вие, които казвате: Днес или утре ще отидем в еди-кой-си град(т.е. в еди коя си религия/еди кое си вероизповедания), ще преседим там една година(т.е. ще преседим там до "залез"), и ще търгуваме и ще спечелим(т.е. и ще служим и спечелим за себе си), - когато вие не знаете какво ще бъде утре. Що е животът ви? Защото вие сте пара, която се явява, и после изчезва. Вместо това, вие трябва да казвате: Ако ще Господ, ние ще живеем(т.е. ние ще живеем за всеобщото спасение и осигуряване в истинският Господ Бог) и ще направим това или онова(т.е. и ще правим само добрините, които истинският Господ Бог и истинските Светии са посочили и са дали за пример). Но сега славно ви е да се хвалите. Всяка такава хвалба(сиреч, всяка хвалба с човешката(666) религия/духовност) е зло. Прочее, ако някой знае да прави добро и го не прави, грях е нему." Яков 4: 1-17

какво ако всички човеци бъдат научени всеки от тях да спасява и да се грижи за себе си следвайки система на човешка религия/духовност, но си останат без съвършена любов към ближния?!, няма ли тогава истинският Господ Бог да се разгневи на всички тях и в Своето пришествие да им рече: "къде е любовта към ближния?! - пълни сте със себелюбие и користолюбие"?!

"когато дойде Човешкият Син(т.е. истинският Господ Бог) ще намери ли вяра(т.е. вярност към любовта към ближния) на земята?" Лука 18: 8

npp
10-11-2013, 12:40
а всеки човек е наш ближен защото всички ние живеем в една обща територия - безкрайната за нас вселена, и всеки човек е наш брат, защото именно истинският Бог Отец е Създателят на всеки човек най-малкото през биологичните процеси на зачеване и ембрионално формиране и развитие в утробата на неговата земна майка, понеже именно Той извършва всички (вътрешни) биологични процеси

"Твоите ръце ме създадоха и усъвършенствуваха Кръгло в едно; а пак съсипваш ли ме? Помни, моля, че като глина си ме създал; И в пръст ли ще ме възвърнеш? Не си ли ме излял като мляко? Не си ли ме съсирил като сирене? С кожа и мускули си ме облякъл, И с кости и жили си ме оплел; Живот и благоволение си ми подарил, И провидението Ти е запазило духа ми." Йов 10: 8-12

Ivaaaaa
10-11-2013, 18:16
В моментът, в който започнат да ти се подиграват за нещо и да се гаврят с теб или ще се самоубиеш, или ще спре да ти пука. По-скоро пак ще ти пука, ама не до толкова, че да ти влияе на настроенията. За това казах, че Торито не е единствена, че се е научила по този начин, повечето хора се научават така и г/д на тази възраст.

не се гаврят с мен, защото аз не им давам повод и не им позволявам
независимо дали става въпрос за външен вид или държание...

tori
10-11-2013, 19:59
не се гаврят с мен, защото аз не им давам повод и не им позволявам
независимо дали става въпрос за външен вид или държание...
Не можеш да се харесаш на всички, и с мен не се гаврят, но съм била обиждана за много неща. Единия заешки клас купи самобръсначка на една от класа си, по дяволите.

an7raks
10-11-2013, 20:26
Единия заешки клас купи самобръсначка на една от класа си, по дяволите.
Пхахахах :lol:

an7raks
10-11-2013, 20:27
не се гаврят с мен, защото аз не им давам повод и не им позволявам
независимо дали става въпрос за външен вид или държание...

И в моментът, когато разбереш какво се говори зад гърба ти, ще се усетиш, че все пак не се харесваш на всички...

yakuza_
10-12-2013, 09:08
аз пък най-мразя такива подлоги дето се стараят да се харесват на всички
по-противно от това няма накъде, от там започва и лицемерието

an7raks
10-12-2013, 09:31
аз пък най-мразя такива подлоги дето се стараят да се харесват на всички
по-противно от това няма накъде, от там започва и лицемерието
+

anonymous708973
10-12-2013, 14:26
тъжно е да си го призная, но аз съм възможно най-вълнуващият се човек от чуждото мнение

винаги съм се влияла от другите какво ще кажат, как ще се възприеме и тнт
винаги съм се стремяла да бъде харесвана, страдам от най-тежка форма на суета
много пъти съм си казвала и други са ми казвали, че не трябва да се интересувам от другите толкова много, но това си е част от характера ми
не е лесно...

Пф, същото при мен. Не е лесно.

Обаче трябва да си много наивна да твърдиш, че не даваш повод за гаври. Това, че за теб не е повод за гавра, а дори за гордост, нищо не значи. Не можеш да твърдиш, че знаеш как се възприема всяка твоя дума или жест. Мен са ме гаврили, че си нося салата в училище... хора, които в същия момент ядяха дюнер. Дали е за гавра? Едва ли.
Ама като ги скастрих три пъти (има разлика между това да твърдиш, че не даваш повод и да твърдиш, че не позволяваш!), да видиш как нищо не ми казваха и го смятаха за нормално да си нося пълнени чушки, кюфтета от тиквички, сарми. Даже искаха да опитват.

an7raks
10-12-2013, 14:39
Пф, същото при мен. Не е лесно.

Обаче трябва да си много наивна да твърдиш, че не даваш повод за гаври. Това, че за теб не е повод за гавра, а дори за гордост, нищо не значи. Не можеш да твърдиш, че знаеш как се възприема всяка твоя дума или жест. Мен са ме гаврили, че си нося салата в училище... хора, които в същия момент ядяха дюнер. Дали е за гавра? Едва ли.
Ама като ги скастрих три пъти (има разлика между това да твърдиш, че не даваш повод и да твърдиш, че не позволяваш!), да видиш как нищо не ми казваха и го смятаха за нормално да си нося пълнени чушки, кюфтета от тиквички, сарми. Даже искаха да опитват.

Хаахахах! :lol:
Да имаше кой да носи манджа и в нашия клас!

npp
10-12-2013, 14:54
поне е добре да не сме лоши един към друг, иначе тогава стават усложненията и (така да се каже) кръвопролитията, ето защо е писано: "Тука е нужно търпението и вярата на светиите."(Откровение 13:10), понеже търпението и верността към него ни прави да не отвръщаме с зло

tori
10-12-2013, 16:54
Пф, същото при мен. Не е лесно.

Обаче трябва да си много наивна да твърдиш, че не даваш повод за гаври. Това, че за теб не е повод за гавра, а дори за гордост, нищо не значи. Не можеш да твърдиш, че знаеш как се възприема всяка твоя дума или жест. Мен са ме гаврили, че си нося салата в училище... хора, които в същия момент ядяха дюнер. Дали е за гавра? Едва ли.
Ама като ги скастрих три пъти (има разлика между това да твърдиш, че не даваш повод и да твърдиш, че не позволяваш!), да видиш как нищо не ми казваха и го смятаха за нормално да си нося пълнени чушки, кюфтета от тиквички, сарми. Даже искаха да опитват.
При нас се мъкне китайско от ресторант наблизо, палачинки със топено сирене, сандвичи и даже филии с нутела.

anonymous708973
10-13-2013, 10:09
Ако и ти учиш на къра както аз бях 5 години... нямаш особен избор, ако не искаш да се тъпчеш с тъпи тостери.
Ние се изучихме и 12-ти клас се поръчваха постоянно сандвичи Тоусти (Като Собуей са, не знам дали ги има извън Пловдив), някои гъзари даже Happy поръчваха. :д

Ivaaaaa
10-13-2013, 13:17
аз пък най-мразя такива подлоги дето се стараят да се харесват на всички
по-противно от това няма накъде, от там започва и лицемерието

човек знам, че намекваш, че аз съм такава
повярвай ми не съм лицемерна

Пантерке права си не мога да знам как се говори зад гърба ми
имам предвид, че откъм външен вид примерно не им давам да се гаврят с мен
полагам много усилия, за да изглеждам добре
единствените неприятни коментари, които директно съм чувала за мен, е че съм 'анорексичка' (не съм)
обличам се по общоприетия начин и дори по-добре от повечето
никога не съм посмявала да правя експерименти с гардероба, макар понякога да ми се е искало да обуя черна тениска на метъл група и кубинки :Д... просто съм част от тълпата

tori
10-13-2013, 18:58
Хах, това за анорексията редовно си го чувам зад гърба. Казват ми, че трябва да си слагам тухли четворки, да ям повече, нямала съм вече гърди и дупе, щяла съм да се счупя, даже питаха приятеля ми в аск дали съм болна.

an7raks
10-13-2013, 19:28
човек знам, че намекваш, че аз съм такава
повярвай ми не съм лицемерна

Пантерке права си не мога да знам как се говори зад гърба ми
имам предвид, че откъм външен вид примерно не им давам да се гаврят с мен
полагам много усилия, за да изглеждам добре
единствените неприятни коментари, които директно съм чувала за мен, е че съм 'анорексичка' (не съм)
обличам се по общоприетия начин и дори по-добре от повечето
никога не съм посмявала да правя експерименти с гардероба, макар понякога да ми се е искало да обуя черна тениска на метъл група и кубинки :Д... просто съм част от тълпата
Да си част от тълпата е скучно...
бтв Даде ми чудесна идея как да отида на абитуриентската! :D

tori
10-13-2013, 19:59
Ти нямаше ли го като идея? И да слезеш от бахти якото Харли. Само дето аз предпочитам пистарка, но ще се задоволя и с това де.

an7raks
10-13-2013, 20:31
Мне, аз си мислих нещо от сорта на римска колесница + ромски кон, който ще обръсна и татуирам на пламъци.

tori
10-13-2013, 20:35
Аз имам две години близо, но за момента съм решила да бъда облечена като момиче поне един път в живота си. Но и твоята идея е Идея.

Баща Ти
10-13-2013, 21:09
(*) х0рSкOoOttо мненiiее слett моiiто погrеbенйе :** (*)

Chacho
10-14-2013, 08:40
Ива, Пантерата и Тори, вместо да обсъждате как да се справите със суетата си, защо първо не обсъдите дали е правилно да я имате?

heartshapedbox
10-14-2013, 11:19
Не мога да кажа, че не се интересувам от хорското мнение, тези години минаха, когато бях на 14-15. Предполагам, че поне 80-90% от тийнейджърите минават през етапа, в който си мислят, че са супер независими и девизът им е "Хорското мнение след моето погребение" и подобни безсмислици. Човекът е социално животно, невъзможно е да не се влияе от никого около себе си.
На този етап мисля, че съм намерила границата, до която съм способна да се съобразявам с мнението на околните, без да потъпквам принципите и разбиранията си. Мога да кажа, че от критики за външния вид не се тревожа, телосложението ми е нормално- нито съм дебела, нито кой знае колко слаба, така че не съм се сблъсквала с някаква значителна критика по този въпрос. Татуировки на видими места нямам, за пиърсингите си съм чувала неодобрителни изказвания, но не са ме притеснявали, тъй като мога да ги махна във всеки един момент, ако ми се наложи (за работа примерно). Отнасяла съм доста негативни мнения относно начинът ми на хранене, което най-много ме дразни. Вегетарианка съм и опитвам да се храня здравословно, което явно прави храната ми да изглежда като "корени и тревички" в очите на околните и не разбирам как хора, тъпчещи се с дюнери и вафли по цял ден, решават че се хранят по-здравословно от мен, тъй като ядат месо.
Като цяло, след дъъългия пост, който изписах, заключението е, че съм склонна да се съобразявам с другите и мнението им, стига да не си навират носа прекалено много в личното ми пространство и да се опитват да го изменят. :)

Fang
10-14-2013, 21:29
Цялата тая работа е заложена дълбоко в принципите на нашето общество и съответно на хората.
Ако приемем всички хора за едно общество, а това общество за организъм, то хорското мнение би могло да се сравни с хомеостаза.

А до всеки който се бие в гърдите и казва гордо, че не се влиае от хорското мнение, то следва, че той не е съвсем наред с разума и/или останалите няма да се влиаят от него.
Пример за това мога да дам с Доктора.

defender
10-14-2013, 23:47
Пример за това мога да дам с Доктора.
на доктора за всичко му е виновен някой друг, само не той - за всички свои слабости доктора си е намерил виновник на когото да ги прехвърли и това е социума, доктора в себе си вижда само съвършенствата, а за слабостите му естествено виновен е социума и така се опитва да ги игнорира........... мдааааа има нещо вярно.

RagioL
10-16-2013, 09:26
Хората са досадни твари нужно ли е да ми пука за мнението им?

defender
10-16-2013, 13:20
Жена се разхожда из София дибидюс гола (видео)

http://youtu.be/Uv52idNQ0vw



ПП: философията на доктора кво направи с хората, тц-тц

Chacho
10-16-2013, 15:01
Жена се разхожда из София дибидюс гола (видео)

http://youtu.be/Uv52idNQ0vw

Студентски град... :D

yakuza_
10-16-2013, 15:55
Е свободна душа е жената :D

npp
10-17-2013, 11:46
има немалка вероятност някакви лигльовци да са и направили лош номер като са и отмъкнали дрехите например

yakuza_
10-17-2013, 12:47
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2373928

първия коментар от статията (най-долу)

бтв сещам се за ония виц дето съблекли 2ма депутати и ги пуснали на улицата, единия почнал да си крия лицето, а другия патката и единия го питал за кво си криеш лицето ? ами не знам за теб, но мойте избиратели ми помнят лицето, а не кура, та тая девойка да си крице лицето, не гърдите, цици всички сме виждали