PDA

View Full Version : Как да избягам?



DuMbErRr
09-07-2012, 01:38
На 16 съм, родителите ми живеят от няколко години в чужбина, а аз дойдох преди 3 месеца и сега не ме пускат да си отида в България, даже ме записаха да уча тук. Аз не знам езика, даже нищо не разбирам. Имам пълномощно за патуване извън БГ като съм под 18 години от 2мата родителите, даже е преведено, но дали ще ме пуснат?

Търся само сериозни отговори по темата. Благодаря. :)

windowlicker
09-07-2012, 04:34
Да, ще те пуснат. Помисли добре, обаче преди дас си направил най-голямата грешка в живота си, защото ако го направиш това може много да съжаляваш.

HollyGolightly
09-07-2012, 04:56
Добре и какво ще постигнеш като избягаш? Къде ще идеш , къде ще живееш, кой ще те издържа? Понеже до колкото си спомням и в България не е много цветно и трябва да имаш поне някакви доходи , за да оцелееш. А и като слушам от приятелки шансът да си под 18 и да си намериш работа е много малък. Така че, не прави глупости, стискай зъби и ще свикнеш, все пак ваще са се преместили и заради теб, за да ти дадът по-добър шанс за реализация. Голяма работа приятелите, те на тези години днеска ги има, утре не ;) А и с езика ще видиш колко бързо ще свикнеш, те в доста страни в училищата имат специални програми за хора незнаещи езика

ViBerry
09-07-2012, 06:45
Добре и какво ще постигнеш като избягаш? Къде ще идеш , къде ще живееш, кой ще те издържа? Понеже до колкото си спомням и в България не е много цветно и трябва да имаш поне някакви доходи , за да оцелееш. А и като слушам от приятелки шансът да си под 18 и да си намериш работа е много малък. Така че, не прави глупости, стискай зъби и ще свикнеш, все пак ваще са се преместили и заради теб, за да ти дадът по-добър шанс за реализация. Голяма работа приятелите, те на тези години днеска ги има, утре не ;) А и с езика ще видиш колко бързо ще свикнеш, те в доста страни в училищата имат специални програми за хора незнаещи езика

+ 1 Виж аз от личен опит знам,че е трудно,защото те първа трябва да научиш езика,да свикнеш с манталитета,да се откажеш от българските простотий,да си намериш и приятели.Но поне имаш бъдеще.Иначе ако останеш какво ще правиш?Бъдеще?Или си мислиш,че като завършиш ще се преместиш - (това е мн мн лош вариант).Правиш нещо глупаво и необмислено.Чувала съм как хора се оплакват,че са имали възможност да заминаат,но не са искали (като теб) и това всичко е от пубертета.И сега съжаляват.

ViBerry
09-07-2012, 06:47
Също така - в никакъв случай не се допитвай до приятелите ти.Зависта е голямо нещо.

autumn_eyes
09-07-2012, 07:27
Също така - в никакъв случай не се допитвай до приятелите ти.Зависта е голямо нещо.

Абсолютно. И на половината няма да липсваш колкото те убеждават.

Имаш шанс, който малко деца имат. Възползвай се. В България как ще се оправяш? Да не мислиш, че е лесно? Като си учила в чуждестранно училище много по лесен ще е и приемът ти в университет там. Може да ти е мъчно, но ще видиш, че ще ти е много по-добре. Да ме извиняват форумците патриоти, ама в България нещата не отиват на добре и тепърва малко хора ще се оправят. Щом можеш бягай, а в България идвай за лятото например. Езика като живееш там ще го научиш за два месеца стига да си седнеш на Д-то, а и приятели 100% ще се намерят.

darkness848
09-07-2012, 07:42
Напълно съгласна с мненията по-горе... ;)
Плюс това, всяко начало е трудно! Може да ти се струва невъзможно да свикнеш, да се чувстваш като в кутия и т.н. но всичко опира до адаптацията...
Не гледаш ли новините? Не четеш ли статии в интернет? Не виждаш ли, че нещата вървят все по-надолу и по-надолу?
Плюс това, приятелите ти, давам ти 2,3,4 месеца и ще видиш как по-голяма част от тях дори може и да спрат да комуникират с теб. Те ще продължат живота си, а ти не трябва да спираш твоя, само защото не искаш да живееш без тях...
В началото докато свикнеш с езика, докато намериш приятели ще е трудно... :) Но нали знаеш, че след всяка нощ идва слънце? И теб ще те огрее... :) Само трябва да потърпиш и естествено да си дадеш малко зор, просто защото на теб ще ти е по-лесно, ако помогнеш на нещата да се развиват в твоя полза, вместо да стоиш и да чакаш чудо...

BrainlessROCKBABY
09-07-2012, 08:56
Аз се чудя как да се разкарам от България, ти искаш да се връщаш. WTF

SurfSky
09-07-2012, 09:05
Защо ти е да се разкараш от България ? Толкова си е хубаво тука ...

black pearl
09-07-2012, 09:46
Защо ти е да се разкараш от България ? Толкова си е хубаво тука ...

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D DAFUQ!? Кое му е хубавото бе човек ?! Никакъв шанс за реализация , криза от както майка ми е била колкото мен ! За кво си говорим ?!

muhtesemfan
09-07-2012, 10:28
В коя държава са?100% процента е много по-хубаво от България!Остани си там при вашите,бързо ще си намериш приятели ;д И повярвай ми като избягаш и се върнеш в България,кой ще те издържа,кой ще плаща сметките?И като останеш тук какво ще постигнеш-нищо.Остани при майка си и баща си,лепя бас,че ще е много по-хубаво! :cool:

Amore-Mio*
09-07-2012, 11:27
Мисля,че може.

Но седни и помисли. Ясно е, че в началото няма да ти е лесно и поне една година ще учиш интензивно езика, но това не означава, че трябва да се откажеш и избягаш, като най - големия страхливец.

JuStElly
09-08-2012, 01:33
Родителите ти са го направили,за да се реализираш ти,в другите държави имаш много по - големи шансове за успех.Хората бягат от тук,ти искаш да се връщаш.Стискай зъби и залягай над учебниците,ще научиш и език и всичко. Какво ще постигнеш като избягаш? Така или иначе ще те намерят и само ще загубиш доверието на вашите..

someonerandom
09-08-2012, 12:27
И какво ще направиш,като се върнеш?Дори и да оставим простия факт,че там имаш по-добър шанс за хубав живот,какво мислиш,че ще направиш тук сам и без пари?Едното образование не можеш да си платиш.Не можеш да се натресеш в някой приятел за 2 години,каквото и да ти говорят.Къде ще живееш?Какво ще ядеш?На 16 работа трудно ще си намериш,за целогодишна и комбинирана с училище да не говорим.Или мислиш на 16 да спреш да учиш и да започваш да работиш в България?Ако е така,избягай от вашите и отиди да просиш на някой булевард-съвсем сериозно ти говоря,повече пари ще направиш.
Стой там,ясно,че е кофти без език,обаче малко по малко ще го научиш.А вашите щом са отишли и не искат да се връщат,значи там им е по-добре.Да не мислиш,че на тях им се стои там,и че те нямат роднини и приятели в България?Учи езика,ходи на училище и след няколко години ще се радваш,че не си я направил тая глупост,дето я мислиш.

Alchemist
09-08-2012, 12:33
В коя държава си в момента?

druzilla
09-08-2012, 12:49
Имаш чудесна възможност за реализация,а ти ще се връщаш в България :? Безсмислено е просто..

Tyler The Creator
09-08-2012, 12:50
Задници такива, вземете да млъкнете. От тука е много лесно да кажеш, че искаш да напуснеш, ама един път да излезете и ще ревете по цял ден да се връщате...

SurfSky
09-08-2012, 12:50
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D DAFUQ!? Кое му е хубавото бе човек ?! Никакъв шанс за реализация , криза от както майка ми е била колкото мен ! За кво си говорим ?!

Е от тази гледа точна ДА , но в България си е толкова хубаво , природа , море , планина .... Можа да отида за 3-4 месеца в чужбина да поработя , но винаги ще си ме влече към България ;)

SuNsEt
09-08-2012, 12:55
Ти си луд...ако бях на твое място щях да се кефя супер много. Това е голяма възможност за реализация и образование 100% ,но какво да говоря на 16 годишен хормон ...Не си знаеш интересите просто. ;)

BrainlessROCKBABY
09-08-2012, 17:49
Е от тази гледа точна ДА , но в България си е толкова хубаво , природа , море , планина .... Можа да отида за 3-4 месеца в чужбина да поработя , но винаги ще си ме влече към България ;)

Не ме разбирай погрешно, обичам България, обичам да карам ски на Добринище, обичам Черни връх, обичам Созопол, обичам всичко. Но държавата е от скапана по-скапана. Имам шанс скоро и ще го използвам. Кариера>мизерия в красива страна, поне за мен (такова аморално копеле съм! :D ) Не става дума за работа, става дума за чисто нов шанс - университет, възможност за истинско възнаграждение на услията ми и знанията ми. Тук не става...

ViBerry
09-08-2012, 18:08
Задници такива, вземете да млъкнете. От тука е много лесно да кажеш, че искаш да напуснеш, ама един път да излезете и ще ревете по цял ден да се връщате...

Кой реве да се връща от по-хубаво място в по-лошо.Освен неспособните хора...

- Не искам да засегна никой "родолюбец" ,но не виждам какво е красивото на България?Олющените сгради?Или може би дупките по улиците?Вярно,че има найстина много красиви гледки.Морето,планината са едно от най-красивите неща за мен в България,въпреки че не са като някой другги планини с много интересни цветове и това мръсно море.Но пак бива.Всеки си има мнение и не бива да съди това на другия.

someonerandom
09-08-2012, 23:53
Държавата ни е красива само откъмм пейзажи.Градовете ни са трагични.Мязат на скапано бунище,всичко е в дупки,руини и боклуци.Точно веднъж бях в Германия,и то за 2 седмици,и като се върнах бях шокиран колко пропаднало ми иглежда всичко тук,докато свикна.ТакА бяха и всички,които бяха с мен.Не мога да си представя за какви неандерталци ни смятат чужденците,които цял живот са били в държавата си и за пръв път попадат на такова нещо.

R.o.s.i.t.z.z.a
09-09-2012, 15:09
Седни си малко на г*за и помисли със здрав разум какво ще правиш тук и как ще се издържаш (както казаха по-горе). На 19 съм завърших училище.. нямах късмета да ме приемат в университета, защото имаше супер много турци който си плащаха за да влезнат, а сега и никъде не ме искат на работа, защото навсякъде искат да имаш някакъв Стаж дори и за продавач-коснулт. Седи си там където си в момента и хич не се замисляй да се връщаш тук освен ако не е за почивка или нещо подобно. С най-добри намерения ти го казвам..
От години искам да се махна от тази държава, но финансовите възможности си казват думата. На теб ти предоставят всичко не тепсия, а ти бягаш от него. Защо ?

adamwi2
09-08-2013, 09:06
Здравейте и извинете,че пиша в тема от миналата година.
По-темата:
Преди да си дойдеш тук си задай въпроса имам ли бъдеще в българия,някой ще оцени ли труда ми или ще си скъсвам г**а от учене и от работа за жълти стотинки.
Сега ще ти дам 1 пример на мой познат
Той си плаща осигуровки,данъци и т.п... беше си счупил ръката и нали,когато си плащаш и нещо ти се случи здравната каса ти плаща всичко.А дано,ама надали.Знам,че може да ви се стори смешно или измислено,но е факт живеем в България все пак...Така,че много внимавай,защото после ще съжаляваш,както казаха другите.Успех :)

fenastz
09-08-2013, 12:45
Не ги слушай тия лайнари дето мечтата им е да бършат на някой дърт германец гъза за жълти стотинки или да мият чинии до края на живота си - върни се в родината си, родителите ти са взели много лошо решение да те направят аутсайдер насила...

draid
09-08-2013, 21:09
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D DAFUQ!? Кое му е хубавото бе човек ?! Никакъв шанс за реализация , криза от както майка ми е била колкото мен ! За кво си говорим ?!

Най-голямата криза в България е в това, че всеки обикаля и обяснява как няма как да се реализира и как нищо не става без да си е седнал на задника и да се е опитал. В България могат да се изкарват пари и може да живееш добре реализирал се.

baby_baby
09-11-2013, 13:05
Седни си малко на г*за и помисли със здрав разум какво ще правиш тук и как ще се издържаш (както казаха по-горе). На 19 съм завърших училище.. нямах късмета да ме приемат в университета, защото имаше супер много турци който си плащаха за да влезнат, а сега и никъде не ме искат на работа, защото навсякъде искат да имаш някакъв Стаж дори и за продавач-коснулт. Седи си там където си в момента и хич не се замисляй да се връщаш тук освен ако не е за почивка или нещо подобно. С най-добри намерения ти го казвам..
От години искам да се махна от тази държава, но финансовите възможности си казват думата. На теб ти предоставят всичко не тепсия, а ти бягаш от него. Защо ?

+1

Smrazqvashta
09-11-2013, 13:09
Той човека си живурка животеца в чужбина, вие коментирате тема от преди 1 година ?

adamwi2
09-17-2013, 12:52
Най-голямата криза в България е в това, че всеки обикаля и обяснява как няма как да се реализира и как нищо не става без да си е седнал на задника и да се е опитал. В България могат да се изкарват пари и може да живееш добре реализирал се.
Само с Далавери ?

NissaN
10-03-2013, 06:19
Аз се чудя как да се разкарам от България, ти искаш да се връщаш. WTF

И аз искам да ида в Испания при едни роднини а тоя иска да се връща.

tHe_COolEst_GIrl
10-03-2013, 18:57
Аз се чудя как да се разкарам от България, ти искаш да се връщаш. WTF

И аз така. Само да направя 18 и се изнизвам при роднини в Германия. Авторе, седни малко и помисли дали е разумно?

Joushya
10-03-2013, 20:05
Темата е от преди година, но въпреки това ще пусна един спам относно чужбина и България.

А относно всички други който хейтвът България имам няколко приказки да ви кажа. Тези които живеят във България и си мислят, че живеят във ад и искат да се махат си е лично ваше мнение. Не сте живели във чужбина за да знаете как е. Престанете с тези филми, че като отидеш във Германия,Испания,Лапландия и на баба ми фърчилото, ще живеете като европейци и ще взимате по 1000 евро месечно.
За да взимаш голяма заплата във чужбина(1000евро+) трябва да имаш гражданство(за което се иска да знаеш езика на дадената държава, да имаш най-малко 5 години във тази държава,но само да отбележа не всички държави изискват точно 5, но се иска поне година където и да си.) След това идва ред на образованието което имаш. Отварям една голяма скоба:(повечето млади хора във България изучават "роботизирана биохимия"(иронията и сарказъма) и после се чудят защо нямат работа ................ Еми като си тъп като едноклетъчен организъм и не си проверил дали въобще ставаш за тази работа, дали въобще те влече(не само финансово) и дали ВЪОБЩЕ ще намериш подобаващата работа във България .... еми .... ами ... ето защо младите са безработни. И не само това не ги упреквам, но 98% от младите днешно време следват заради чужди интереси, защото мама и тати който отпускат субсидиите са му казали там да отиде, или защото си мисли, че като следва за полицай ще стане розов рейнджър. Вместо да избере сам, да не се сравнява със никого, да знае какво може и да го иска ТОЙ ,нищо няма да се промени.)
Край на скобата. След като имаш образование,гражданство почваш да си търсиш работа със много по-голяма конкуренция.
Така и докато вече почнеш желаната работа и вземеш първата заплата, къде ще живееш, как ще се храниш, как ще ти минава животът, пари от къде ще взимаш?Ден за ден ли ще караш? Не казвам че не си заслужава,защото ще взимаш 1000 евро, но защо трябва всеки един от нас да преминава през това за да постигне това което иска, когато може и във България, да постигне много, да е сред близките си и когато може да допринесе нещо за България?
Вярно България не е развита,няма правителство, законите не се спазват, корумпирани власти,съд,полиция, и всичко което види на Аладин златният зъб. Но от къде знаете, че и другите държави не са така? Вярно може да не е същата степен както във България, но България тепърва започва да се развива. И трябва да и помогнем да се развие. Не трябва да сравняваме България със други държави. Не сравнявайте себе си със другиго. България си е една, вие сте си вие. Всеки и всичко е единствено и уникално във негов си смисъл.
Ако всеки бяга и отказва човекът до себе си, че България не струва и няма реализация, няма да се постигне нищо. Няма как да се оправи държавата ако ти не и помогнеш, или по-точно, ако ние всички и помогнем.

И допълнение след като прочетох на всички коментарите: Защо сравнявате България със Германия? България има ~7 милиона население, а Германия 81милиона. Все едно да ми сравнявате Америка със Сенегал или Конго ........... Много ясно че като във България работната ръка е по-малко и държавата ще върви по-бавно. Но като всички бягат как да има развитие, а тези които остават завиждат на другите и си мислят, че тези които са във Америка или където и да е било е все едно са барнали Господ за шлифера. Живейте си живота , радвайте му се, оценявайте го, не всичко опира до парите, не сме господари на утрешният ден. Бъдете себе си и следвайте мечтите си, а не фалшивите мисли,мечти ,заради чужда или семейна облага!!

adamwi2
10-12-2013, 06:39
Добър ден @Joushya.Искам да ти кажа че всички умни глави избягаха в чужбе,защото трудът им се заплаща докато тук гледат да те изцедят до последната капка.Масово се краде.Е не може така.Храната ни не е храна,въздуха не е въздух,водата не е вода,хранят ни с брашно за камили.... Абе направо се чудят с какво да ни изтребят...