PDA

View Full Version : Мнение за кола



MarietaS
09-07-2012, 07:02
Като пълноправен шофьор вече нашите ми предложиха да си избера колича с цена до 4000лв.Пред някаква дилема съм - по-добре ли е бензинова на газ или дизелова,че тия цени на горивата?И ако е по-мощна ще гори ли много повече от по-малката?И кои марки са така по-здрави и не се развалят?

ForzaFelipe
09-07-2012, 15:22
Бензинка с газово,ако търсиш градска кола с която да се придвижваш,тва е най-доброто.Пежо 206 е добра кола,106 също,малки,малко горят и може да си намериш някоя по мощна ако толкова държиш да е малко по-бърза :)

Utopia
09-08-2012, 17:31
Като начинаещ шофьор който от скоро има книжка е по добре да си вземеш по малка кола, от към мощност на една малка кола 100 коня са напълно достатъчни, дори с оглед в перспектива в бъдеще.
Както каза колегата пежо 206 е доста добър вариант.
Сумата която са ти отпуснали е прилична и би трябвало да стигне за добра кола и ест, да и направиш един малък ремонт.
Добре е като си вземеш колата да мине през сервиз, смяна на масло, ремъци, ролки, водна помпа, да и прегледат съединителя (евентуално и той ако е за смяна), оглед на дискове и накладки.
Аз например като си купувах аудито, взех и го за закарах в официален сервиз на WV, да му направят пълна диагностика, все пак 20 000лв кола, по добре 50лв за диагностика да дам и да знам дали има скрити проблеми още преди покупката.
Брат ми така инспектира едно ауди, и се оказа с проблемен мотор!!

Оглеждай френските коли, с тях няма да имаш проблеми от към каране и ремонти, Рено например имат доста евтини част.
Като се замисля, всъщност рено като коли имат едни от най-яките спирачки! Което на теб ще ти е доста полезно.

За здравина, трябва да гледаш голяма кола. В интерес на истината, голямата кола харчи горе долу като една малка, но има повече място, по добра возия и т.н. За нашите пъти и Лада Нива се чупят :)
Аз лично съм много доволен от аудито, като се има предвид, че правя над 60 000км годишно, само ремъци и масло, друго не сменям. Но там цените са други, Ауди А3 държат цена над 8к.
Рено, Пежо, това са твоите марки.
колкото повече екстри има толкова по добре :)

Един съвет, огледаждай този сайт.
http://sales.bcpea.org/bg/auto-index.html
Това е сайт на частните съдебни изпълнители. Продават движимо и недвижимо имущество на търг.
Например през месец имаха много добра оферта за Пежо 206, кабрио твърд таван, със 120 коня мотор, климатик, и т.н.
за стартова цена от 2800лв.
и до колкото разбрах я взеха на тая цена :)

PyCoKoCkA93
09-12-2012, 14:19
Аз също съм начинаещ шофьор и нашите ми определиха сходен бюджет за първа кола.Избрах си кола за по-скромна сума,но запазна до няма и къде-Фиат Браво 1,6 '98 103 hp бензинка.Много съм доволна от колицата,единственият и недостатък е,че харчи около 9-10 с нормално каране градско,но за сметка на това извънградското е доста прилично-точно 6.Повечето колици не харчат под 7-8,така че не мисля,че разходът и е чак такава болка за умиране и то за първа кола.А газ и метан не бих сложила за начинаещ,струва ми се доста рисковано,но си е до виждане де.Много хора бягат от италианското и с право,но за първа кола мисля,че е подходяща.Изглежда малка,но е много просторна,хечбек е,т.е се паркира по-лесно,защото колата свършва (почти) там,където и виждаш стъклото,вместо да разчиташ на усет като при седаните.Ако като мен,попаднеш на запазена колица,ще и сменяш само масло,филтри и ремъци.Аз моята я взех почти некарана-на 70 000 км. и има още много хляб в нея.При положение,че няма да я караш за постоянно,а колкото да се научиш и да придобиеш стаж,опит и умения,мисля,че това е много добър вариант.Пежото също е хубаво,но е за по-дребни хора,аз съм доста висока (1,80 :D) и пежото ми беше нисичка количка,а другият и недостатък,който забелязах е,че предницата и е по-скосена и не се вижда от шофьорското място и пак трябва само на усет да караш,което за начинаещ шофьор аз не намирам за удачно.

aks13v
09-12-2012, 16:28
Тва за скосената предница на пежо 206 са пълни глупости. Точно, че е скосена прави по-лесно ориентирането къде точно е предницата и от там и паркирането, а не обратното. Не ти трябва да виждаш предницата, а какво има пред нея. Същото се отнася и за задницата, точно, че при хечбеците не виждаш багажника, а кво има зад него ... от там по-лесното паркиране. Жените не трябва да имате книжки ...

xXxPETYAxXx
09-12-2012, 16:35
Ето ТОЗИ (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11346493825825951&f1=details) модел на Опел Корса ми допада за жена.

РуСоКосКе и аз преди исках Фиат Браво - много ме кефи задницата им! :D

Utopia
09-12-2012, 18:59
разход 9-10 градско си е напълно нормално и все пак много зависи от градът в който се кара !
щото в София, Варна, Добрич или село Генерал Тошево ще даде различен разход.
Зависи и в града как е устроена пътната инфраструктура: демек, повече светофари, повече кръгови движения, има ли градски магистрали или няма.
така, че много е субективен този фактор!

PyCoKoCkA93
09-16-2012, 20:59
1.Тва за скосената предница на пежо 206 са пълни глупости. Точно, че е скосена прави по-лесно ориентирането къде точно е предницата и от там и паркирането, а не обратното. Не ти трябва да виждаш предницата, а какво има пред нея. Същото се отнася и за задницата, точно, че при хечбеците не виждаш багажника, а кво има зад него ... от там по-лесното паркиране.

2.Жените не трябва да имате книжки ...


1.Като какъв тип шофьори се определяте? Агресивен
3.Колко е шофьорският ви стаж към момента? 4 - 5 месеца някъде
6.Коя е най-високата скорост,с която сте карали досега(градско и извънградско)? 95-100 градско / 130 извънградско
9.Какво ви е мнението като цяло за шофьорите в България? Повечето карат по-зле и от мен и много по-безотговорно, т.е. без да се съобразят с околните или с пешеходци, което аз правя. За Шопите няма смисъл от коментар даже
11.Адреналина оправдава ли безразсъдството? И с целият си разсъдък можеш да си набавиш адреналин. Адреналина не е присъщ само на идиотите
14.Кога си купихте първата кола и каква беше тя? преди месец Пежо 206 лична
15."Изпотрошихте" ли я,за да станете добри шофьори? Не, но има някоя нова драскотина
18.А от кой път взехте книжка и защо и как евентуално ви късаха преди това? от 3 път. Защо ли? Първият път заради пари, убеден съм в това. Вторият път аз съм си виновен и това, че ме прекараха няколко пъти през затворени улици и мега натварено движение не ми е оправдание. Просто не бях нито с очила, нито с лещи и не видях знак за забранена улица на 20 м. от мен. Третия път го взех почти безупречно.

1.Прочети си пак коментара и ще разбереш каква простотия си написал.Всички разбрахме,че имаш черно Пежо 206 '00 г. с оптичен тунинг.Карай си го безаварийно и със здраве,но недей да се нахвърляш като настървено куче на по-различното мнение.Нямам нищо против Пежото,просто казах,че за първа кола за двойно по-малко пари може да си купи кола,която да и харчи почти същото и ще и върши същата работа-да се научи да кара.Въпрос на личен избор.И да,точно при хечбек е по-лесно паркирането,защото КРАЯТ НА КОЛАТА ТИ Е,КЪДЕТО СВЪРШВА ЗАДНОТО СТЪКЛО,и нямаш още около 50-60 см. задница /багажник/,която НЕ виждаш и трябва ДА ПРЕЦЕНИШ ГАБАРИТИТЕ СИ,вместо да ги ВИЖДАШ!!!И още нещо-като си виждаш предницата,ПАК ВИЖДАШ какво има ПРЕД нея,разликата е,че виждаш И предницата,И пред нея,което Е по-лесно.Помисли малко отново.

2.Това с обобщението кой трябва и не трябва да има книжка може да го каже само някой комплексар.От цитата се вижда колко и ти я заслужаваш.

ПС:Ако логиката ти не куцаше яко,нямаше по твоята кола да има,цитирам,"някоя нова драскотина",а моята,да чукам на дърво,за същия и малко отгоре период АКТИВНО каране да няма нито една драскотина или смачкване...Преди да критикуваш другия път,пак си помисли кой и как ще абсолютизираш и колко са "компетентни" изказванията ти.

ПС2:НЕ натрапвам лично мнение,както казах нямам нищо против Пежото като кола,само изказах моите съображения.А като видам плоски и лишени от логика мисли,няма как да не се включа отново.

ПС3:Петя,наистина има много яка задница,много и се радвам на моята :D

aks13v
09-21-2012, 15:41
Запази си глупавите "съображения" за собствена употреба и недей се излага по форумите.

SurfSky
10-01-2012, 19:29
Аз другата година завършвам , взимам книжка от даскало и идва момента за първа кола o.O Метнал съм око на Mazda 323 , външно изглеждат добре , гледам че пишат че са издържливи , единствения недостатък уж бил че се появявала ражда ... Но като видя накоя кола под 2000дната година ,и се отказвам ... Вие бихте ли си зели примерно кола 1994-та година ? ( Колкото мен дърта колата :D )

dimitar_ak
10-02-2012, 08:50
Не. 1994-а година е нещо отдавна минало. Избери си кола по-нова година и каквато на теб ти харесва. Това с издържливостта са градски легенди и за издържливост може да се говори само за кола, която купуваш чисто нова. Там значение има качество на изработка. Когато купуваш употребяван автомобил при него вече има куп допълнителни фактори - изминати километри (често прикрити), начин на експлоатация, начин на съхранение, регион в който е ползван.

SurfSky
10-02-2012, 09:08
Ами аз много не разбирам ... Гледам вида на колата , километрите и годината .... Също така знам че ако се използват добавки за двигателя , той бързо ще си отиде , но това няма как да се разбере ...

dimitar_ak
10-02-2012, 10:42
Двигател с добавка няма да си отиде бързо. Добавката като цяло подобрява работата на мотора, но у нас се слага за да прикрие вече остарял и износен двигател. Добавката заличава механичните шумове в износените компоненти. Наличието й се хваща лесно. Носи си при огледа на колата шише минерална вода. Като извадиш щеката за маслото остави капка масло да падне в бутилката. Чистото масло плува като многоцветна капка на повърхността на водата. Добавката веднага ще потъне на дъното.

PS: Хубаво е маслото на една кола да се смени преди покупката, дори и да загубиш тези пари, ако после се откажеш.

h323
12-21-2012, 14:55
Бензин е за предпочитане. Peugeot 206, Ford Fiesta, VW Polo, Vw Golf, Nissan Micra, Skoda Fabia, Honda Civic - търси нещо такова, по възможност да не е на повече от 10 години. Освен парите за колата си приготви и пари за обслужване - смяна на масло, филтри, ролки, ремъци, застраховка, регистрация. В този ценови клас марката не е толкова от значение, колкото състоянието на конкретната кола.

За реални мнения на собственици на коли можеш да погледнеш http://avtomobili.info/reviews/

Lav40
12-22-2012, 23:55
Особенно мнение обръщам към Димитър и х323....годините на автомобила не показват моментното му състояние.Твърдението,че дъртите кочини за по-здрави е вярно само в случайте ако са добре подържани!За нов шофьор който си няма хабер от коли,не иска да пързаля,да е бърз и въобще всякакви състезателни истории определенно препоръчвам дизелче!Ако вече някой иска обяснение ще се обоснова защото темата е широка ;)
Като за девойка Корса Ц или Поло.Ако си падаш по по-големи коли Опел Астра G,Сеат Ибиза,Голф 3,Нисан Алмера,ако си фенка на по-екстремното шофиране е36 318тдс Компакт-мотора не е мощен но шасито е изключително добро и позволява по-сериозно каране.Ако искаш вече (поне според мен) истинска кола т.е семеен седан Опел Вектра Б,БМВ е36,VW Пасат.
Всякакви Фиати,Рена,Пежа и Ситроени далече бягай от тях!

Xitap
12-30-2012, 17:03
Аз ще си позволя да препоръчам други модели коли като за първа кола. Крайслер Неон за дамите и Крайслер Стратус за господата. А защо не и за дамите. Става дума за автомобили, които са с цени за части, по-ниски от Опел и Голф 3 и т.н., здрави и различни. Само разхода на гориво е по американски, но кефа цена няма. Аватара ми е моят личен автомобил, имам и още 1 американец. Преди тези коли аз карах европейски и японски, но все нещо не беше както трябва като усещане или каране. Откакто се качих в Додж Чарджър и след това в Крайслер Себринга, нещата си дойдоха на мястото. Казвам го като горд собственик на 2 американски коли и 1 Мерцедес - вземете си американски автомобил, ако искате качество на добра цена!

paradais
01-06-2013, 00:08
Здравеите занимавам се с коли от 11годишен и тука прочетох големи глупости за първа кола която се ползва градско са хубви като пример
пежо 206 Hdi- само заради мотора който е уникален
опел корса ц 1.2 16v -поради факта че мотора е с верига и частите за нея са доста евтини
опел корса ц 1.5 или 1.7 дизел-двигателя е на исузу и също така много здрав
нисан микра който и да е мотор-невероятна дамска кола и много здрава
хонда сивик бензин1.5 също много здрава кола
един съвет не си купуваите френски коли все пак ако ги нямаше аз щях да седа без работа

xXxAngerfisTxXx
01-08-2013, 07:38
тоя исузу двигател на опелските 1.7d е баси катила... нито грам масълце гори :lol:

dimitar_ak
01-09-2013, 21:11
Като почнете с това "френски не, италиански не". Това са глупости родени на база впечатление от пазара на употребявани коли. Да не се лъжем, но джамбазите вкарват абсолютни курници, които леко напудрят. Имам преки впечатления от чисто нови италиански и френски коли. Там говорим за съвсем друга бира.

granger
01-09-2013, 22:00
^ и от това какво е чул от тати или дядо...

Oldschool
01-10-2013, 08:21
всичко си е до лични предпочитания, аз сега се заглеждам по едни BMW-та - Е60-ки, а карам Мазда 6-ца и не ме кефи нещо

draid
01-10-2013, 15:39
Като почнете с това "френски не, италиански не". Това са глупости родени на база впечатление от пазара на употребявани коли. Да не се лъжем, но джамбазите вкарват абсолютни курници, които леко напудрят. Имам преки впечатления от чисто нови италиански и френски коли. Там говорим за съвсем друга бира.

А недей така, като цяло са си по слаби за нашите пътища и това добре го знаеш, 98-ма година вкарахме една Алфа която беше на 2 години и около 70 000 км. След една година по родните пътища изпуснаха амортисьорите, а бройката беше 250$, сега вече може да са се променили нещата с частите, но като цяло няма какво да се лъжем че са здрави коли за нашите пътища. От пежата пък имам толкова лоши впечатления, че не бих си взел никога такава кола след японските. Като цяло ние сме беден народ и тук говорим за коли втора ръка обикновено над 7-10г и 300 000 реални км. Ако говорим да се вземе нова кола, да се кара 5г колкото и е гаранцията без да ту пука и след това да я замениш, тогава вече е съвсем друга бира.

s40t4
01-10-2013, 22:18
купи си фиат мултипла.. няя съжаляваш ;)

piffacota
01-10-2013, 22:21
Фиат мултипла е тоята кола,която ще отговори на всичките ти изисквания.За снимки в нета има много :D

dimitar_ak
01-11-2013, 06:34
А недей така, като цяло са си по слаби за нашите пътища и това добре го знаеш, 98-ма година вкарахме една Алфа която беше на 2 години и около 70 000 км. След една година по родните пътища изпуснаха амортисьорите, а бройката беше 250$, сега вече може да са се променили нещата с частите, но като цяло няма какво да се лъжем че са здрави коли за нашите пътища. От пежата пък имам толкова лоши впечатления, че не бих си взел никога такава кола след японските. Като цяло ние сме беден народ и тук говорим за коли втора ръка обикновено над 7-10г и 300 000 реални км. Ако говорим да се вземе нова кола, да се кара 5г колкото и е гаранцията без да ту пука и след това да я замениш, тогава вече е съвсем друга бира.

За амортисьорите вече го ядох и то още на 56 000км за ново купена кола, но защо? Защото една кола се позиционира в определен ценови сегмент и това е основния фактор, който определя доставчиците на части за първо вграждане. От 2005-а година насам във FIAT, Alfa Romeo и Lancia основно се ползват амортисьори COFAP бразилско или още по-зле полско производство. Амортисьорите не стават за нищо и дори ме изненада, че изкараха тези километри. Сложих 4 нови SACHS и пей сърце, но SACHS са по 70 евро и нагоре бройката. Сещаш се, че ако почнат и на FIAT да слагат всичко от SACHS, колата вече ще гони цените на едно малко BMW или VW и няма да е конкурентна.

s40t4
01-11-2013, 18:33
Алфата но комент.. един приятел си купи.... за една година хвърли 800-1200лв за ремонти...

dimitar_ak
01-11-2013, 20:35
Стига глупости бе хора. При колите "нов внос" не определя марката, а това колко й е взета душата по европейските магистрали.

Това в момента е една от най-добрите коли в класа си
http://www.youtube.com/watch?v=_N5u0zzpobU

draid
01-11-2013, 21:46
Рядко на наша земя идват коли под 300 000 км от така наречения нов внос. Особено 2005-2008г.

D*Rose
01-12-2013, 14:13
Това в момента е една от най-добрите коли в класа си
http://www.youtube.com/watch?v=_N5u0zzpobU

Очевидно и една от най-грозните.

granger
01-12-2013, 14:19
Не винаги фасона е най-важен. Не е идеално грозна. Бих се радвала на такава кола,въпреки че е ми е по джоба :lol:

Je7
01-12-2013, 18:01
Очевидно и една от най-грозните.

Очевидно е, че нямаш никакъв вкус.

D*Rose
01-12-2013, 18:46
Очевидно е, че нямаш никакъв вкус.

Ми да, явно съм пропаднал - щом BMW-та и мерцедеси ми харесват, аз съм някакъв без вкус и то било очевидно. Много жалко, а пък как ме разкри само...

Je7
01-12-2013, 18:59
Ми да, явно съм пропаднал - щом BMW-та и мерцедеси ми харесват, аз съм някакъв без вкус и то било очевидно. Много жалко, а пък как ме разкри само...

казваш го с ирония ама си е истина.

granger
01-12-2013, 19:07
масата харесва бмв и мерцедес,ама не са само те марките на пътя. Малко хора в Бг специално могат да си позволят нещо по-добро от тези марки, да не говорим за нещо луксозно. Карат се втора употреба масово.
Честно казано по-разумно е да караш някоя алфа 2003 примерно,отколкото бмв 1993... Само дето много хора не го разбират,щото нали БМВ и Мерцедес са марките на баровците :lol: понякога с тези стереотипи ме убивате!

D*Rose
01-12-2013, 20:01
Защо да са стереотипи? Не може ли да ми харесва, защото ми харесва, а не защото го карат другите? Освен, че хората не могат да си позволят (в България) такива луксозни коли, пътищата са под всякаква критика.

Не казвам, че са само те марките на пътя, харесват ми и VW Golf 4, Audi a4, a7, a8, Q7, VW Passat, Opel Vectra, Astra (най-вече седани, като изключиме голфа), но ако имах достатъчно пари бих си взел приличен Мерцедес, това ми е любимата марка, но явно само вие виждате лошо в товаа. Аз не бих си купил нещо, което не ми харесва!

P.S. По-добре Mercedes от 2003, отколкото SAAB от 2007. И не ангажирам никого с мнението си.

granger
01-12-2013, 20:44
Не казвам ,че е лошо, нито пък че трябва да купуваш нещо,което не ти харесва. Казвам,че не са само тва марките на пътя, и в масата хората не виждат друго освен тях.

Je7
01-12-2013, 23:56
draid и dimitar_ak единствено говорят смислени неща.

dobri4ko2
02-02-2013, 18:54
Нисан например примиера или нещо от сорта ;) Лично аз таква смятам да си вземам след 6-7 месеца. Също така зависи от начина по който караш и поддържаш колата.

POLLINA
02-02-2013, 20:54
Да кажеш баш за италианска кола,че е грозна...мм нее
За друго няма да коментирам,защото въпреки че съм шофьор не разбирам нищо(както и повечето от коментиращите тук) :cool:

D*Rose
02-02-2013, 21:12
Е, ти имаш Fiat Bravo, нормално е да кажеш така. Добре че са Ferrari, Lamborghini и Pagani, та да отсрамят Fiat, Alfa Romeo, Lancia и всички останали грозотии. Пф, я погледни Fiat Multiplа, сложи си ръка на сърцето и ми кажи, че е най-хубавата кола създавана някога.

POLLINA
02-02-2013, 21:15
НЕЕЕЕ това съм го определила за най-смешната кола правена някога заклевам се :Д
Не го казвам,защото имам фиат. Като цяло италианските коли ми харесват.
Не съм казала,че харесвам само тях. Другият ми абсолютен фаворит е БМВ <3 :cool:

Nakadah
02-03-2013, 07:14
P.S. По-добре Mercedes от 2003, отколкото SAAB от 2007. И не ангажирам никого с мнението си.

Бих казал, че си в грешка... Предпочитам моята нова маздичка пред моето старо Audi... Колкото по-ново, толкова по добре!

TykaSePisheNick
02-03-2013, 14:51
Добре че са Ferrari, Lamborghini и Pagani, та да отсрамят Fiat, Alfa Romeo, Lancia и всички останали грозотии.
Редиш Alfa Romeo към графа грозотии?Ебаваш ли се или кво? (http://www.carbuzz.com/Alfa-Romeo/2011_Alfa-Romeo_159/)

ПП:Само да вметна, че ферари е дъщерна фирма на Фиат от 1969 година насам...както и Мазерати...както и Алфа Ромео.
ПП2:Лаборгинито пък е част от VW Group от '98-ма, което го вади от графа "италиански" коли...

D*Rose
02-03-2013, 15:59
Редя Алфата, да, изобщо не се ебавам, виждал съм много по-хубави коли, тия определено не са ми по вкуса!

Какво като е дъщерна фирма, като на външен вид колите нямат нищо общо (Ferrari/Fiat, Alfa Romeo).
И доколкото знам е VAG, VW Audi Group, но карай, сигурно и тука съм в грешка.

xXxAngerfisTxXx
02-03-2013, 17:53
Така така... Ауди и Лайнорини са близки да, R8-цата и S8 D4 са с двигател от Galardo 544 коня. Това е единственото което свързва ВАГ-а с италианските коли. И да... фиат е дъщерна фирма на Ферари, които държат Мазерати... за Алфа не съм чувал.
И да греша не ми пука, щото признавам само Opel & BMW

dimitar_ak
02-03-2013, 20:51
Дано да знаеш какво свързва Opel с италианците, защото не е малко.

xXxAngerfisTxXx
02-06-2013, 13:17
Не знам, но само знам че моята F-ка е купувана от италия, клуб версията с оригиналните рекаро седалки. По-различна е от изгнилите GL-и. Може да е била направена в италия не знам

dimitar_ak
02-06-2013, 21:58
Споделяне на общи платформи. Например Opel Corsa, FIAT Grande Punto и Alfa Romeo MITO. Също така монтираните дизелови мотори в съвременната гама на Opel са от FIAT с изключение на 1.7CDTI.

simeon40
02-06-2013, 22:02
D*Rose Не съм съгласен със сравнението между Мерцедес 2003 и Сааб 2007. Имах късмета да се возя на W210 и W202. Останах страхотно разочарован от двете коли. Просто тея приказки Е класа, мерцедес а у... Седнах в седалката - беше изключително твърда и имах чувството, че съм седнал на дървена пейка с малката разлика, че някой пейки са ми били по-удобни от тази "седалка". Вози много твърдо за размерите си, усеща се всяка неравност и друсането е много неприятно. Ужким е среден клас автомобил, а вози като Опел Корса въпреки, че гумите на очиларката бяха 195/65/15. При мерцедес 2000г.+ думата ремонтопригодност не съществува. Слаби скоростни кутии(много малко хора тунинговат подобни коли поради тази причина). Ако не ми се спеше може би щях да пиша повече. Относто W202 - разочарованието ми беше още по-голямо. Да не говорим, че за кола която струва едни 3000лв й свиха комутатора който втора ръка струва 1000лв.

dimitar_ak Никога не съм срещал мнение на човек който твърди, че е добре да смениш маслото преди да закупиш дадения автомобил и после да се откажеш. Предлагам ти след 10 000км да дойдеш на оглед :P

FIAT е концерн. Притежава Алфа Ромео, Lancia и Ferrari които от своя страна притежават Maserati. Alfa Romeo винаги са правили много красиви автомобили и въпреки това новата Жулиета не ми допада, обаче 159 е уникална, а пък дизайна на Brera е убийствен. Lamborgini все още не са извадени от италианските. Въпреки, че VAG ги закупиха правят собтвени автомобили с техни дизайнери, италиански двигатели и т.н. Затова R8 и S8 получиха двигателя 5.2 V10 на Ламборгини - защото техния 4.2 V8 беше трагичен като динамика в купетата на Ауди.

Няма лошо някой да е фен на БМВ и Мерцедес, няма лошо и да е на Опел и БМВ. Кофтито е когато се ограничите само с марките които харесвате и не се интересувате от нищо друго. Тогава не сме фенове, а коне с капаци. Не ми допада, че повечето хора си купуват БМВ и Мерцедес само заради емблемата и са готови да избодат очите на другите с това. Мерцедес си имат качества при някои модели, БМВ също при някои модели и двигатели.

dimitar_ak
02-07-2013, 15:16
Естествено ,че няма да сменя маслото на кола, която оглеждам. Има начини да се хване добавка и без да сменяш маслото. Съветите са превод от чужд сайт.

Je7
02-07-2013, 18:06
D*Rose Не съм съгласен със сравнението между Мерцедес 2003 и Сааб 2007. Имах късмета да се возя на W210 и W202. Останах страхотно разочарован от двете коли. Просто тея приказки Е класа, мерцедес а у... Седнах в седалката - беше изключително твърда и имах чувството, че съм седнал на дървена пейка с малката разлика, че някой пейки са ми били по-удобни от тази "седалка". Вози много твърдо за размерите си, усеща се всяка неравност и друсането е много неприятно. Ужким е среден клас автомобил, а вози като Опел Корса въпреки, че гумите на очиларката бяха 195/65/15. При мерцедес 2000г.+ думата ремонтопригодност не съществува.
Въобще не съм съгласен. Возил съм се в W210, много комфортна кола. Определено е приятно. Карал съм W211 и определено си заслужава и като возия и като усещане вътре създава чувство за премиум клас автомобил, докато БМВ Е60, освен ако не е натъпкан с екстри догоре, е толкова постен, че човек се чуди кой дава толкова много пари за такава кола.

simeon40
02-08-2013, 17:59
Сега стана интересно. Колата беше с най-убития мотор 2.2 чист дизел 95кс. Обикновенно като сядам в седалка и се облягам, усещам как леко потъвам в нея в зависимост от седалката, но при тази в W210 не усетих нищо. Не изпитах особенно чувство за премиум клас защото таблото е пластмасово и беше с имитация на дърво ама от най-гадната. Кожа нямаше никъде и цялото табло беше в черна пластмаса като на Тойота. Че вътре е просторно - да. Дори и задните седалки имат опора в завой. Сравнително стабилна беше заради дългото си междуосие и спрелия мотор. Извода ми за модела е, че ако е базово обурудване е зле. Съгласен съм за Е60.

D*Rose
02-09-2013, 19:55
Въобще не съм съгласен. Возил съм се в W210, много комфортна кола. Определено е приятно. Карал съм W211 и определено си заслужава и като возия и като усещане вътре създава чувство за премиум клас автомобил, докато БМВ Е60, освен ако не е натъпкан с екстри догоре, е толкова постен, че човек се чуди кой дава толкова много пари за такава кола.

Явно съм останал с грешно впечатление за E60. Нали това е 5та серия от 2003 насам? Харесвам как изглеждат на външен вид, интериора им също е доста приятен; не съм карал такова, обаче цените им са доста високи.

За Мерцедесите, особено C-klasse w203 до 2004г. дизелите (тоест онези без facelift), се говори, че са доста чупливи и нямат нищо общо с w124 (например, който се слави с издръжливостта си). Обаче S класата си е и комфорт, и интериор, и екстериор, но и цена.

Не знам дали си си се качвал в ML, но определено не би те разочаровал като возене, дали е здрав - не знам, но е широк и удобен.

Je7
02-09-2013, 21:45
Не знам дали си си се качвал в ML, но определено не би те разочаровал като возене, дали е здрав - не знам, но е широк и удобен.

Качвал съм се в МЛ63 АМГ

Много високо качество на изработка на материалите вътре. Няма много място... Туарег-а има доста повече

simeon40
02-16-2013, 14:40
Хубави се заговорихте за премиум колите обаче нека се въздържаме за ценовия таван до 4 000лв. W124 в България за издръжливост е вече легенда и мит. Над половината модели са базово обурудвани и цените за частите са необосновано високи. Имам познат с W124 - купиха я ужким запазена, а се оказа със сменян двигател(сигурно защото е много издръжлив) и изхвърлиха една торба с пари за тая кола. Както е дизел с тоя автомат сигурно гори 15 градско. Кола до 4К лева за жена със сравнително евтина поддръжка - Пежо 206 1.4 75кс бензин.

MB1992
02-26-2013, 01:56
Бих ти препоръчал дизел. Може би VW Golf или Peugeot 106/ 206. Майка имаше Пежо 106 дизел и си беше добра колица. Малко харчи и в града е като оса. Друга опция е Мазда. От опит знам, че старите Мазди са железни! Баща ми имаше Мазда 626 на времето и на тази кола за 7-8 години нищо не се повреди. Продадохме я и наши приятели още я карат тази кола. Вече колата е на 16 години и още нищо не се е счупило. Преди две години ходих с внука на хората които купиха Маздата (и понеже аз имам книжка аз карах). Тази кола все още не и личеше износване. Нямаше скърцане и тн...Опел Корса също не е лоша идея... Хубава кола със сравнително атрактивен дизаин (2000г +)
Това бяха препоръките за нормалния (everyday) шофьор. За феновете на коли: Алфа Ромео примерно. Всъщност аз обмислях Алфа 156 2.4 JTD за първа кола. Или БМВ 325d. Форд Фокус RS също може да бъде намерен за ок. 5000лв.

MB1992
02-26-2013, 02:02
Re: D*ROSE

Аз имам W203 фейслифт и нямам оплаквания, но старите -2004г. ръждясват, имат проблеми със стартера, MAF сензора се прецаква, колата влиза в LIMP mode, други ел. проблеми и калпаво окачване.
Иначе ML-ката си е супер джип. Карал съм 320CDI и вози много добре и си има мощност за всички ситуации. Но не е за първа кола