PDA

View Full Version : Попитай Козметичката



Desire_Beauty
09-07-2012, 14:12
Здравейте,тук можете да попитате всичко,което ви интересува относно козметични процедури и проблеми с вашата кожа... С удоволствие ще ви дам съвет как да разрешите проблема си...

anggabby
09-07-2012, 14:40
И аз имам въпрос за мустачките..аз си ги махам с лентички,но нешно не са качествени заштото ако ги махна с 2ра лентичка (за да доубера останалите) и ми маха космите,но с тчх и кожата:(( ако може да ми препорачаш някой по-хубави но не над 10 лева

smilelady
09-07-2012, 17:29
Може ли малко подробности относно лазерната епилация?

Desire_Beauty
09-07-2012, 18:06
Здравей,аз лично не ти препоръчвам кола маска за премахването на мустачките.Най-ефикасния,но и скъп вариант е фотоепилацията (но и тук си зависи от апаратурата).И като единствен по-евтин и ефективен вариант е електропинцета-така се премахват космите един по един чрез електрически импулси-следващите косми,които израстват са по-тънки и израстват по-бавно в сравнение с премахването с кола маска или с обикновена пинцета.С електроепилация обаче не се премахват косми върху бенки-противопоказно е,но около бенките няма проблем.Тук ще обясня и защо не препоръчвам премахването на мустачки или друг вид окосмяване по лицето-защото заедно с нежеланите косми ние премахваме и мъхчето,а това мъхче премахнато веднъж с кола маска след това израства в по-груб вариант,и ако преди това е било мъхче,в следващия момент вече са си косми и то не мъховидни.Отделно,че не всеки може да си махне сам с кола маска космите,без да си свали кожа,а и след премахването с кола маска при започване на растеж на космите се появяват пъпчици,пъпчици може и да се появят и 1-3 дена след премахване на космите с кола маска.

Desire_Beauty
09-07-2012, 18:13
Може ли малко подробности относно лазерната епилация?


Аз лично предпочитам фотоепилация,защото в България за съжаление лазерните апарати,с които се премахват окосмяванията не са на нивото,на което би трябвало да бъдат.При избора на фотоепилация също трябва да бъдем много внимателни.Всичко зависи и от възрастта,на която е пациента-имам пред вид хормоналното развитие на организма в различните възрасти.

black pearl
09-07-2012, 20:01
Да попитам аз каква е разликата между фото епилацията и лазерната епилация ? Мислех другото лято да си махна космите под мишниците и на краката с лазерна. На какви цени са и двете ?

П.П на 13 години съм

Hayashi
09-07-2012, 20:38
На каква възраст е препоръчително да се започнат процедури с фотоепилация?

Lovely Dream
09-07-2012, 21:13
Как да си оформя веждите в домашни условия сама и как да определя формата, която ще отива на лицето ми? :) Не знам къде има козметичка в градчето ми, а мама също не знае никаква, а наистина трябва да станат хубави, никога не съм им уцелвала формата... :( Предварително благодаря!

Desire_Beauty
09-08-2012, 06:39
Да попитам аз каква е разликата между фото епилацията и лазерната епилация ? Мислех другото лято да си махна космите под мишниците и на краката с лазерна. На какви цени са и двете ?

П.П на 13 години съм


Здравей,ПЪРВО-изчакай до 18 годишна възраст за тези процедури.При фотоепилацията се използва интензивна пулсова светлина,която може да премахне и тъмни и светли косми,защото се използват различни цветове на светлината и съответно различни дължини на вълните.При лазерната се използва насочен лъч червена светлина,и за съжаление има възможност да се получи изгаряне на повърхността на кожата или в дълбочина,без да има индикации на повърхността.Рисковете са по-големи,особено както и знаем,че в България не се инвестира в качествени апаратури,защото са скъпи,а се набляга на евтини и не до там качествени апаратури,търси се бърза печалба и т.н.

Desire_Beauty
09-08-2012, 06:50
Как да си оформя веждите в домашни условия сама и как да определя формата, която ще отива на лицето ми? :) Не знам къде има козметичка в градчето ми, а мама също не знае никаква, а наистина трябва да станат хубави, никога не съм им уцелвала формата... :( Предварително благодаря!

Здравей,въпроса ти не е никак лесен.Ще ти дам само общи насоки-в момента не са на мода тънките вежди,веждите трябва да започват условно от линията на която е основата на носа,имай пред вид,че много момичета се стремят да си направят "чупка" в средата на веждата просто защото са харесали този ефект у своя приятелка или някоя известна личност и тогава настъпва голямата драма,защото понякога веждите са равни и за да се постигне така бленуваната "чупка" безобразно се изтънява веждата.Съвета ми е да следваш естествената форма на веждата си,да премахваш косми само от долната страна.Отгоре не е хубаво да се махат косми защото се стимулира растежа на окосмяването към челото.Имай пред вид също,че голямото разстояние между веждите визуално уголемява носа,така че избягвай и да раздалечаваш много веждите.Дано да съм ти помогнала.Успех.

wiiwa
09-08-2012, 10:19
А има ли начин да изместя чупката малко по-назад ?
Веждата може ли да стане по-гъста по някакъв начин ? С бадемово масло ? А миглите ?

cookie78
09-08-2012, 10:31
Имам врастнали косъмчета, много са гадни, можеш ли да ми препоръчаш нещо за премахването им?

pepa97
09-08-2012, 11:23
Здравейте,тук можете да попитате всичко,което ви интересува относно козметични процедури и проблеми с вашата кожа... С удоволствие ще ви дам съвет как да разрешите проблема си...

Искам да попитам за въпрос свързан с ФДТ и акне.Значи използвам си продуктите ,които са изписани от дерматолог,обаче през деня си слагам,само когато излизам фон дю тен.Може ли състоянието ми да се влоши?ФДТ е много хубав и е на мейбълин (афинитон)..И искам да попитам за ръцете ми-да си скупя ли космите по ръцете нужно ли е след като не са и много ,не са и малко-средна хубост.Ако ги махна ще станат огромни и ще растат всеки ден.Нужно ли е?

FuckingFreak
09-08-2012, 11:31
И искам да попитам за ръцете ми-да си скупя ли космите по ръцете нужно ли е след като не са и много ,не са и малко-средна хубост.Ако ги махна ще станат огромни и ще растат всеки ден.Нужно ли е?

Не съм козметичка, но ще си позволя да ти отговоря.
Не знам кой те е излъгал, но космите ти няма да станат огромни, ако започнеш да ги махаш. Епилирам се от година и половина и не съм заприличала на горила. Пък и да станат, какво от това, нали не ги оставяш да растат - тогава какъв е проблемът? Големи, малки, тънки, дебели, едва ли някое боли по-малко.

pepa97
09-08-2012, 11:37
Не съм козметичка, но ще си позволя да ти отговоря.
Не знам кой те е излъгал, но космите ти няма да станат огромни, ако започнеш да ги махаш. Епилирам се от година и половина и не съм заприличала на горила. Пък и да станат, какво от това, нали не ги оставяш да растат - тогава какъв е проблемът? Големи, малки, тънки, дебели, едва ли някое боли по-малко.

И от едно място -ако ги бръснеш със самобръсначка растат по 3-4 косъмчета .Не ,не ги оставям дълго време-поне на краката-1,2дена и ги бръсна...С епилатора много ме боли ,той е на браун и много скубе,колкото и смешно да звучи :D

FuckingFreak
09-08-2012, 11:57
О, недей с бръснач на ръцете, аз мислех говориш за кола маска/епилатор. Ще станат кофти, да.

pepa97
09-08-2012, 12:21
О, недей с бръснач на ръцете, аз мислех говориш за кола маска/епилатор. Ще станат кофти, да.

ясно.Мерси!!

kalpazanka
09-08-2012, 13:26
Имам врастнали косъмчета, много са гадни, можеш ли да ми препоръчаш нещо за премахването им?
Не съм козметичка, но ще ти кажа, че от по-евтините продукти можеш да си вземеш нещо от серията Акне аут. Ако нямаш против да си отделиш 30 лв от бюджета, може да се насочиш към Uriage например. :)

Desire_Beauty
09-09-2012, 11:44
А има ли начин да изместя чупката малко по-назад ?
Веждата може ли да стане по-гъста по някакъв начин ? С бадемово масло ? А миглите ?

Здрасти,всичко може да направиш с веждите си,но трябва да имаш търпението да ги изчакаш да израстнат.Да,с бадемово масло се стимулира растежа на веждите,но имай пред вид че трябва да си много прецизна в мазането,за да не стимулираш растежа и на мъховете около веждите.

Desire_Beauty
09-09-2012, 11:47
Имам врастнали косъмчета, много са гадни, можеш ли да ми препоръчаш нещо за премахването им?

Предполагам,че използваш епилатор и това е основната причина за врастналите косми.Най-безопасен вариант е 2-3 пъти седмично да използваш скраб за тяло с гъба луфа за да се излющва кожата и да се улесни пробиването на кожата от растящите косми,но не прекалявай с търкането за да не протриеш кожата.Има и различни кремове със съдържание на различни киселини за да се създаде отново пилинг ефект.

Desire_Beauty
09-09-2012, 11:52
Искам да попитам за въпрос свързан с ФДТ и акне.Значи използвам си продуктите ,които са изписани от дерматолог,обаче през деня си слагам,само когато излизам фон дю тен.Може ли състоянието ми да се влоши?ФДТ е много хубав и е на мейбълин (афинитон)..И искам да попитам за ръцете ми-да си скупя ли космите по ръцете нужно ли е след като не са и много ,не са и малко-средна хубост.Ако ги махна ще станат огромни и ще растат всеки ден.Нужно ли е?

Здравей,аз принципно не харесвам употребата на фон дьо тен,защото независимо от това колко е хубав,той запушва порите.В твоя случай по-добре би било да употребяваш пудра,а в идеалния вариант да помолиш дерматоложката да ти предложи матиращ и оцветен крем,който да използваш вместо да се мажеш с фон дьо тен.Относно космите-кола маска би била добро решение ако решиш да ги махаш.За бръснене съм категорично против,от епилатора най-вероятно ще ти се появят подкожни косми.

betty-dimitrova
09-09-2012, 12:00
Някакво мнение за BB кремовете имаш ли?

butterflyyy.
09-09-2012, 12:22
Нещо против сенки под очите, лунички и черни точки? :D

wiiwa
09-09-2012, 13:56
Някакъв начин по който да прикриеш поне леко чипият нос ? Грим или нещо?

Desire_Beauty
09-10-2012, 12:42
Нещо против сенки под очите, лунички и черни точки? :D
Здравей,за сенки под очите би могла да опиташ с крем за околоочният контур,също така има козметични терапии за околоочният контур,за луничките-има различни избелващи терапии,но докато ги правиш трябва да използваш крем с SPF 50+ ,а относно черните точки-само почистване на лицето е решението,иначе всички тези средства,които ги рекламират премахват само повърхностното оцветяване на изхода на комедона,но не почистват пората до край.

Desire_Beauty
09-10-2012, 12:45
Някакво мнение за BB кремовете имаш ли?

Вече почти всяка марка започна да предлага свой ВВ крем.Като цяло тези кремове са създадени за да създадат перфектния вид на лицето-тониращи,коригиращи недостатъците по лицето,но все пак аз съм малко предубедена относно това,което се предлага на българския пазар.За съжаление и в козметично отношение големите компании ни считат все още за хора 2-ра ръка:(

Desire_Beauty
09-10-2012, 12:46
Някакъв начин по който да прикриеш поне леко чипият нос ? Грим или нещо?

Освен с грим по друг начин не се сещам.:)Другият начин е вече доста по-драстичен-пластична хирургия :)

HiEnAtA82
09-10-2012, 13:13
бях пуснала тема, но така и не много не разбрах от отговорите.. приятелка имам на 14 год. .. питаше ме дали да започне да си скубе космите над горната устна (мъхчето) с пинсета и дали ще израстат повече .. може ли нещо да кажеш по тази тема, защото аз не съм много компетентна, а тя се притеснява .. Благодаря предварително!!

Desire_Beauty
09-10-2012, 16:10
бях пуснала тема, но така и не много не разбрах от отговорите.. приятелка имам на 14 год. .. питаше ме дали да започне да си скубе космите над горната устна (мъхчето) с пинсета и дали ще израстат повече .. може ли нещо да кажеш по тази тема, защото аз не съм много компетентна, а тя се притеснява .. Благодаря предварително!!

Първо,ако наистина е мъхче,защо й е да го маха.Ако вече говорим за тъмни косъмчета е съвсем различно.НО нека има пред вид-ако започне да ги маха с пинцета-космите,които скубе ще станат по-груби,а част от тях и подкожни( имам пред вид,че ще започнат или да й растат като врастнали косми причинявайки и пъпчици и задебеляване на кожата в тази зона),другият най-разпространен метод е кола маската,който аз категорично отричам,защото с кола маска освен че се премахват дразнещите я тъмни косми се премахват и мъховидни косми,които в последствие също стават тъмни косми и престават да бъдат мъхче.И все пак има изход-или да изчака да мине пубертета и тогава с регулирането на хормоните мъхчето вече няма толкова да я дразни,ако все пак иска да ги маха-тя е в такава възраст че фотоепилация не може да се прави,остава единствено електроепилация като вариант(електропинцета,а не игла,защото е 1-во по-болезнено и 2-ро може да се получат изгаряния по кожата).

HiEnAtA82
09-10-2012, 17:26
мерси .. ще и предам всичко .. дано
да и помогне, че е много притеснена!

tori
09-11-2012, 06:34
Ами какво да правя със стърчащите косъмчета отпред на веждата? Смисъл махат ли се, какво? :дд Малко глупав въпрос ама... И още нещо, макар да не съм много сигурна дали точно теб трябва да питам. Устните ми са сухи. Често се напукват дори и през лятото. По принцип не слагам гланцове и червила, защото ми е гадно, възможно е да е от това. :дд Мерси предварително.

Desire_Beauty
09-11-2012, 08:48
Ами какво да правя със стърчащите косъмчета отпред на веждата? Смисъл махат ли се, какво? :дд Малко глупав въпрос ама... И още нещо, макар да не съм много сигурна дали точно теб трябва да питам. Устните ми са сухи. Често се напукват дори и през лятото. По принцип не слагам гланцове и червила, защото ми е гадно, възможно е да е от това. :дд Мерси предварително.

Здрасти,първо за стърчащите косъмчета отпред на веждата-това е особеност,която я има почти при всеки човек,но някои си ги подстригват-аз НЕ те съветвам да започваш да ги подстригваш,защото започнеш ли веднъж няма как да спреш,космите ще растат пак и пак и има възможност да станат дори по-твърди и дразнещи те.За устните-най-обикновен вазелин за устни или гланц за устни от аптеката ще ти свърши прекрасна работа-има и плодови и не толкова мазни.

SweetAngel2
09-11-2012, 09:32
1.имам много дълбоки черни точки които изобщо не могат да се махнат ! Големи и дълбоки и не знам как да ги разкарам. Майка ми беше говорила с една една аптекарка и тя й казала,че може да е някаква инфекция или нещо такова.. :/
2.може ли да ми препоръчаш нещо за черни точки?
3.от няколко месеца използвам една маска за лице - na adda cosmetics - green tea. В началото бях доволна, защото ми се изчисти лицето, но сега почна да ми дразни кожата. Почна да се люпи на малко очастъци.. :/

Fresita24
09-11-2012, 17:39
Имам ГОЛЯМА нужда от помощ МОЛЯ ПОГНЕТЕ МНОГО Е СПЕШНО.
Вчера пристигнах в Испания (бях в бг за лятото) и днес виждам че са се образували като пъпчици или пришчици по бузите а никога не съм имала проблем с пъпки и още по-малко по бузите. Не ме сърбят нито болят. Може ли да е от смяна на климата?
Всеки ден от няколко месеца ползвам ББ крийм на Гарниер и нищо повече. На скоро започнах да го нанасям с гъбичка. Може ли да е от нея? Също така преди 2 седмици си взе на гарниер ексфобрашър-а. Но не съм имала проблеми освен че мнооооого ми изсуши кожата. Не съм с нежна кожа, в смисал всичко досега ми е понасяло. В петък почвам училище , на 14 съм и ми е спешно немога да отида с такава кожа на училище. МОЛЯ КАЖЕТЕ КАКВО МОЖЕ ДА Е! МОЛЯЯ! Сега си сложих крем пенатен и не го размазах много за да ми е хидратирана и той попринцип е за такива неща. ПОМОщ!

pepa97
09-11-2012, 19:35
Имам ГОЛЯМА нужда от помощ МОЛЯ ПОГНЕТЕ МНОГО Е СПЕШНО.
Вчера пристигнах в Испания (бях в бг за лятото) и днес виждам че са се образували като пъпчици или пришчици по бузите а никога не съм имала проблем с пъпки и още по-малко по бузите. Не ме сърбят нито болят. Може ли да е от смяна на климата?
Всеки ден от няколко месеца ползвам ББ крийм на Гарниер и нищо повече. На скоро започнах да го нанасям с гъбичка. Може ли да е от нея? Също така преди 2 седмици си взе на гарниер ексфобрашър-а. Но не съм имала проблеми освен че мнооооого ми изсуши кожата. Не съм с нежна кожа, в смисал всичко досега ми е понасяло. В петък почвам училище , на 14 съм и ми е спешно немога да отида с такава кожа на училище. МОЛЯ КАЖЕТЕ КАКВО МОЖЕ ДА Е! МОЛЯЯ! Сега си сложих крем пенатен и не го размазах много за да ми е хидратирана и той попринцип е за такива неща. ПОМОщ!

Сигурно е от ексфобрашър-а ,много ,ама прекалено много изсушава кожата ,а на мен ми я дразни най-вече.Отиди ако искаш на козметик,тя ще ти помогне и ще ти каже какво да направиш.

SweetAngel2
09-12-2012, 06:42
Ексфобрашър-а наистина много изсушава кожата, но след като го ползваш може да мажеш кожата с някакъв овлажнителен крем. Поне аз така правя. :)

Desire_Beauty
09-12-2012, 07:18
1.имам много дълбоки черни точки които изобщо не могат да се махнат ! Големи и дълбоки и не знам как да ги разкарам. Майка ми беше говорила с една една аптекарка и тя й казала,че може да е някаква инфекция или нещо такова.. :/
2.може ли да ми препоръчаш нещо за черни точки?
3.от няколко месеца използвам една маска за лице - na adda cosmetics - green tea. В началото бях доволна, защото ми се изчисти лицето, но сега почна да ми дразни кожата. Почна да се люпи на малко очастъци.. :/

Здрасти,това което ти препоръчвам е да отидеш при добър и препоръчан от твои близки козметик,който работи добре лице.Тази маска на Adda е изсушила епидермиса и затова ти се бели лицето.

Desire_Beauty
09-12-2012, 07:22
Имам ГОЛЯМА нужда от помощ МОЛЯ ПОГНЕТЕ МНОГО Е СПЕШНО.
Вчера пристигнах в Испания (бях в бг за лятото) и днес виждам че са се образували като пъпчици или пришчици по бузите а никога не съм имала проблем с пъпки и още по-малко по бузите. Не ме сърбят нито болят. Може ли да е от смяна на климата?
Всеки ден от няколко месеца ползвам ББ крийм на Гарниер и нищо повече. На скоро започнах да го нанасям с гъбичка. Може ли да е от нея? Също така преди 2 седмици си взе на гарниер ексфобрашър-а. Но не съм имала проблеми освен че мнооооого ми изсуши кожата. Не съм с нежна кожа, в смисал всичко досега ми е понасяло. В петък почвам училище , на 14 съм и ми е спешно немога да отида с такава кожа на училище. МОЛЯ КАЖЕТЕ КАКВО МОЖЕ ДА Е! МОЛЯЯ! Сега си сложих крем пенатен и не го размазах много за да ми е хидратирана и той попринцип е за такива неща. ПОМОщ!

Здравей,възможно е да е от смяната на климата,но имайки пред вид, и че си на 14 и при теб в момента хормоните бушуват,може и пъпките да са началото на акне.При всички положения ти препоръчвам да отидеш при козметик за д'арсонвал,за да се успокоят и премахнат възпаленията,не давай в това състояние да ти правят почистване на лице или каквато и да е друга интервенция,само д'арсонвал и може лечебна маска след това,но да не е с много силен изсушаващ ефект.

Fresita24
09-12-2012, 10:44
Здравей,възможно е да е от смяната на климата,но имайки пред вид, и че си на 14 и при теб в момента хормоните бушуват,може и пъпките да са началото на акне.При всички положения ти препоръчвам да отидеш при козметик за д'арсонвал,за да се успокоят и премахнат възпаленията,не давай в това състояние да ти правят почистване на лице или каквато и да е друга интервенция,само д'арсонвал и може лечебна маска след това,но да не е с много силен изсушаващ ефект.

Мерси за отговора, не е акне днес като се събудих вече ги нямаше, била е някаква реакция от ексфобрашър-а сигурно. Страяно много ми изсуши кожата. От мазна сега чак се бели и ще го оставя за няколко дена.

Desire_Beauty
09-13-2012, 10:21
Мерси за отговора, не е акне днес като се събудих вече ги нямаше, била е някаква реакция от ексфобрашър-а сигурно. Страяно много ми изсуши кожата. От мазна сега чак се бели и ще го оставя за няколко дена.
Ако ме питаш мен,изобщо го остави завинаги.Вземи си за измиване на лицето една пяна за лице,след това минавай лицето с тампон с мицеларна вода на Биодерма (тя е без алкохол) и след това си слагай крем за лицето.Това,че лицето ти е мазна кожа в момента не означава,че трябва да го пресушаваш с всякакви рекламирани средства.

Fresita24
09-15-2012, 10:13
Разреших си проблема и ще споделя как ако има други които имат ексфобрашър-а. Понеже ми е нов и няма да го хвърля сега пускам една капка гел колкото да не е на сухо и минавам по цялото лице и си слагам тоя крем на нивеа софт и не ми се суши вече. :)

betty-dimitrova
09-15-2012, 11:08
Бирена мая или Liv 52? Имаш ли някакво мнение за тях и може ли да се пият едновременно?

Bloodlust
09-15-2012, 22:20
Здравей, искам да те попитам какъв крем би препоръчала за предотвратяване появата на милиуми? Също ме интересува дали има значение последователността на прилагане на д'арсонвала и ампулата?

bela998
06-07-2014, 16:10
Здравейте,искам да попитам с какво да си махна космите подмишниците понеже имам няколко бенки там?