PDA

View Full Version : Нещо Любопитно



Oy7ofCon7roL
09-08-2012, 13:07
Даже нз как да обясня и да формулирам въпроса си :cool:

Смятате ли,, че възприятието на човека и това как ще постъпи, реагира, прецени и изобщо как ще изпита(тука дано да ме разберете) дадена ситуация се влияе по някакъв начин от това дали е ден, нощ, сутрин, в малките часове на ноща или рано сутринта.... то не е и въпрос, предполгам всички ще се съгласите, че това oказва влияние, но защо е така :cool:

Защо вечерта бихме казали или направили неща, които сутринта не бихме(не става дума за алкохол или нещо др.), защо през деня едно ходене до магазина или разходка в парка примерно е нещо рутинно, докато ако е в 2 часа след полунощ може да бъде един вид интересно, дори и вълнуващо ?

И изобщо ми идват на ум 1 куп глупости и се замислям за един тон неща, които дори не мога да изкажа като думи и изречения :cool:

Дано да сте ме разбрали

nqmaznacheniee
09-08-2012, 13:17
вечер мозъка е прегрял от цял ден работа и всяко нещо ни изглежда по-трудно за изпълнение :D:D

li0n
09-08-2012, 13:20
Ще следя темата, ся ми стана интересно ^ ;3

Oy7ofCon7roL
09-08-2012, 13:21
вечер мозъка е прегрял от цял ден работа и всяко нещо ни изглежда по-трудно за изпълнение :D:D

не, аз изобщо имам съвсем друго нещо предвид :D

Uzerneim
09-08-2012, 13:25
Защото вечерта е вълнуваща и коварна, докато сутринта е мъдра и могъща. Затова има една приказка "Утрото е по-мъдро от вечерта". Разбира се, че ще е различно. Но ТОЧНО защо, не знам. Може би, защото преди векове сме ловували през нощта или пък е свързано с нещо друго... ай дънно.

FuCKkK13
09-08-2012, 13:25
Ще следя темата, ся ми стана интересно ^ ;3

мхм,ама точно сега не съм в настроение да пиша фермани така че няма да отговарям

li0n
09-08-2012, 13:31
Защото вечерта е вълнуваща и коварна, докато сутринта е мъдра и могъща. Затова има една приказка "Утрото е по-мъдро от вечерта". Разбира се, че ще е различно. Но ТОЧНО защо, не знам. Може би, защото преди векове сме ловували през нощта или пък е свързано с нещо друго... ай дънно.

Мога да се съглася :3
Вечерта ще отговоря какво мисля аз :D

machoka
09-08-2012, 13:32
Ами всичко зависи от това, кое се счита за 'нормално'. Биологичният часовник на човек е така настроен, че тялото и ума да спят/релаксират по време на тъмната част от деня. Освен това нещата зависят и от това, в коя географска ширина живеем. В някои северни/скандинавски страни, където е нормално в 16:00 да е пълна тъмница и така всеки ден в годината, най-вероятно е нещо повече от нормално да се разхождаш по тъмно, от колкото по светло.

Oy7ofCon7roL
09-08-2012, 13:36
Мачок аз имах предвид за възприято на човека като цяло, не дали нещо е нормално или не, имах предвид, защо сетивата и начина ни на мислене и реагиране в дадени ситуации се променят в зависимост от това дали е нощ, ден и т.н. и т.н.

Uzerneim
09-08-2012, 13:38
Ами всичко зависи от това, кое се счита за 'нормално'. Биологичният часовник на човек е така настроен, че тялото и ума да спят/релаксират по време на тъмната част от деня. Освен това нещата зависят и от това, в коя географска ширина живеем. В някои северни/скандинавски страни, където е нормално в 16:00 да е пълна тъмница и така всеки ден в годината, най-вероятно е нещо повече от нормално да се разхождаш по тъмно, от колкото по светло.

До колкото знам, хората не могат да свикнат с тъмнината. По тези страни, където се стъмва много от рано хората страдат от масови депресии и много често има самоубийци.

Oy7ofCon7roL
09-08-2012, 13:38
В темата има много потенциaл , но едва ли ще можем да я развием по начина , който ми се иска :D

Oy7ofCon7roL
09-08-2012, 13:40
До колкото знам, хората не могат да свикнат с тъмнината. По тези страни, където се стъмва много от рано хората страдат от масови депресии и много често има самоубийци.

вярно

в скандинавските държави примерно процента на самоубийствата е много по-голям

DeviL_AsS
09-08-2012, 14:56
Мисля,че те разбирам :Д
доста неща ,които бих/съм казала вечерта на сутринта се събуждам и се питам дафък за кво съм ги казала... :Д
ама нямам идея защо се получава така,иначе интересна тема ,ще следя

Oy7ofCon7roL
09-08-2012, 14:58
ти ще следиш ама няма кой да пише и да дава отговори :D

NqkfaNikakva21
09-08-2012, 14:58
Примерно през деня съм пълен непукист, не ми пука за нищо и от нищо ... ама през нощта е друго :Д Някак си повече предразполага към съмнения, лоши чувства и страх .. защото е тъмно и мрачно .. :Д

Oy7ofCon7roL
09-08-2012, 14:59
Кокиии, как си душата :oops:

DeviL_AsS
09-08-2012, 15:00
ти ще следиш ама няма кой да пише и да дава отговори :D

Е,те философите сигурно по-късно ще се появят.

NqkfaNikakva21
09-08-2012, 15:01
Ами супер съм, всичко е наред и е готино :Д
При теб как е?

Oy7ofCon7roL
09-08-2012, 15:06
Е,те философите сигурно по-късно ще се появят.

дано


Ами супер съм, всичко е наред и е готино :Д
При теб как е?

Ми чат пат биа
иначе влизаш тука по-рядко отколко аз в скайп :cool:

OutlawGirl
09-08-2012, 15:07
Асоциираме мрака и тъмнината с нещо мистериозно и дори страшно, докато през деня, когато е светло се чувстваме в безопастност, сигурни, тъй като можем да видим какво става около нас. Затова е по-вълнуващо да се разхождаме, когато е тъмно.

Oy7ofCon7roL
09-08-2012, 15:13
^^ нем нямах това предвид под "вълнуващо", защото ни е страх или нещо такова, просто възприятието е друго

NqkfaNikakva21
09-08-2012, 15:37
Напоследък влизам, преглеждам набързо и ако има някъде пиша, ама често няма, и си излизам ей така :Д

Oy7ofCon7roL
09-08-2012, 15:40
Напоследък влизам, преглеждам набързо и ако има някъде пиша, ама често няма, и си излизам ей така :Д

аз даже и не влизам, само ако ми се пише с някой, пиша и пак го затварям :D

ти иначе стегна ли се, кога точно щеше да заминаваш, ще искам подробности, когато отидеш там :cool:

NqkfaNikakva21
09-08-2012, 15:57
Горе-долу съм готова, другата седмица някога потеглям :Д

ShtrudeL
09-08-2012, 16:08
Май схванах какво имаш предвид.

През деня или ми е някакво убито и без настроение, или някак спокойно ентусиазирано. Обичам... обожавам утрото, ама много ранното утро, когато още ти се спи (говорим за 05:00 - 06:00 - 07:00 часа), когато ти мирише на сутрин, на асфалт, когато слънцето (ако има такова) те гушва, когато шума на колите ти е приятен и ти навява мисли за път (не само буквално). Сега ти погледнах и подписа и си представих как това е една сутрин, в която хората започват да 'се събуждат' (не само буквално)... абе много е уютно. След това вече като стане 12:00 и след това до към 18:00 - 19:00, че чувствам тъпо (е, мноого зависи какво правя де)... Но ми е някак... прекалено шумно, има прекалено много хора, прекалено голяма активност и като цяло всичко е прекалено много.
Докато вечер... вечер... и най-вече през нощта... тооолкова ми е интимно, красиво, приказно и лично. Тогава се чувствам най-Аз 8-) ..Като под това нямам предвид, че започва т.нар. 'нощен живот' и нямам едва ли не търпение да си завлека дупето в някое заведение.. до това пък съвсееем не ми е било никога. След 23:00 - 00:00 обичам спокойствието... обичам това, че го няма дневния шум, хората по улиците и ми е някак уютно.. Обичам да си слушам 'мека' музичка, да гледам луната и звездите, да седя някъде навън и да усещам лек ветрец, как ме заобикаля и ми разваля леко косиичката. <3 Омг в тоя момент ми е толкова сензитивно, че една нежна прегръдчица би ме разтопила. Обичам да си паля и чаени свещички! МНО-ГО! охх
А най-много обичам да философствам по никое време! 8-) Мога да си легна, да забия поглед в тавана, да си кръстосам краката и да почна да ти развивам всякакви теории, които може да са реални, може да са и огромен плод на въображение и какво ли не.. оххххх <3

Chrizz
09-08-2012, 16:15
"If you'rе not afraid of the dark you have no imagination."
не си спомням чии думи бяха това, ама са доста верни

иначе трудно мога да се включа към темата, защото не си спомням последната ми "сутрин", която беше преди 2 часа следобяд, камо ли пък как съм се чувствал :D

NqkfaNikakva21
09-08-2012, 17:15
Изключително вярни думи :Д

Oy7ofCon7roL
09-08-2012, 19:49
Не съм сигурен, че сте разбрали на 100% какво точно имам предвид, темата е доста по дълбока, ако трябва прочете пак първия ми пост




доста неща ,които бих/съм казала вечерта на сутринта се събуждам и се питам дафък за кво съм ги казала... :Д
ама нямам идея защо се получава така,

Да, точно и аз понякога се чусвствам така. Примерно едно е да си някъде с приатели(или с половинка) през деня някак разговорите са по-неглиже, докато вечерта някак си предразполага към по-задушевни разговори или интимни отношения, като цяло през нощя по-лесно се разкриваш....


Примерно през деня съм пълен непукист, не ми пука за нищо и от нищо ... ама през нощта е друго :Д Някак си повече предразполага към съмнения, лоши чувства и страх .. защото е тъмно и мрачно .. :Д

До някъде те разбирам, но лично аз обичам ноща и както казах, тогава някак си ми е по-лесно да се разкрия, не ме е страх от тъмното, напротив, чуствам се по-уютно през ноща



Докато вечер... вечер... и най-вече през нощта... тооолкова ми е интимно, красиво, приказно и лично.

дам, точно, аз за това дадох горните примери или примера с ходенето до магазина или разходката в парка, ако е през деня или ако е късно вечер, просто няма нищо общо, но това е само една малка частица от "игричките" на мозъка, които исках да обясня по някакъв начин